Turinys:
- Gvajavos lapų nauda
- Gvajavos nauda sveikatai
- 1. Pagalba metant svorį:
- 2. Naudinga diabetikams:
- 3. Žemasis cholesterolio kiekis:
- 4. Viduriavimo ir dizenterijos gydymas:
- 5. Pagalba virškinant:
- 6. Bronchito gydymas:
- 7. Dantų, gerklės ir dantenų ligų gydymas:
- 8. Naudinga dengės karštinės liga:
- 9. Prostatos vėžys:
- 10. Alergijų sumažinimas:
- 11. Spermos gamyba:
- 12. Žaizdų ir infekcijų gydymas:
- Gvajavos lapų nauda odai
- 13. Spuogų ir juodųjų dėmių gydymas:
- 14. inkštirų pašalinimas:
- 15. Senėjimo nauda:
- 16. palengvina niežėjimą:
- Gvajavos lapų nauda plaukams
- 17. Natūrali plaukų slinkimo priemonė:
Daugelis iš mūsų žino apie gvajavos vaisių naudą sveikatai. Tačiau mes nežinome, kad net gvajavos lapai (Amrood ke Patte) hindi kalba turi keletą gydomųjų savybių ir teikia daugybę naudos sveikatai. Švieži gvajavos lapai, supakuoti su antioksidantais, antibakteriniais ir priešuždegiminiais agentais bei naudingais taninais, yra natūralūs skausmą malšinantys vaistai. Šiuose lapuose esančios cheminės medžiagos, tokios kaip polifenoliai, karotenoidai, flavonoidai ir taninai, gali būti labai veiksmingos gydant įvairias ligas.
Dėl šalutinio poveikio, atsirandančio dėl vaistų ir vaistų vartojimo, žoliniai augalai vis dažniau svarstomi gydant įvairias ligas, o gvajavos lapai yra vienas iš jų. Dėl savo gydomųjų savybių gvajavos lapų papildų šiais laikais yra kapsulių ir gvajavos lapų arbatos pavidalu.
Gvajavos lapų nauda
Gvajavos nauda sveikatai
Dėl savo gydomųjų savybių gvajavos lapai laikomi vaistažolėmis gydant keletą ligų. Žemiau pateikiama gvajavos lapų nauda sveikatai.
1. Pagalba metant svorį:
Gvajava palieka svorio metimo pagalbą, neleisdama kompleksiniams krakmolams virsti cukrumi. Šiuo tikslu angliavandeniai turi būti skaidomi kepenyse, kad juos galėtų naudoti kūnas, o gvajavos lapai neleidžia angliavandeniams pereiti prie tinkamų naudoti junginių.
2. Naudinga diabetikams:
Remiantis Japonijos Jakulto centrinio instituto atliktais tyrimais, gvajavos lapų arbata gali veiksmingai sumažinti gliukozės kiekį kraujyje diabetikams, sumažinant alfa-gliukozideazės fermento aktyvumą. Be to, tai apsaugo nuo sacharozės ir maltozės absorbcijos organizme, todėl sumažėja cukraus kiekis kraujyje. 12 savaičių geriant gvajavos lapų arbatą, sumažėja cukraus kiekis kraujyje, nepadidinant insulino gamybos.
3. Žemasis cholesterolio kiekis:
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad 3 mėnesius geriant gvajavos lapų arbatą, gali sumažėti MTL arba blogojo cholesterolio ir trigliceridų kiekis, be jokio neigiamo poveikio gerajam cholesterolio kiekiui. Be to, gvajavos lapai yra puikus kepenų tonikas.
4. Viduriavimo ir dizenterijos gydymas:
Gvajavos lapai yra vaistažolių priemonė nuo viduriavimo ir dizenterijos. Viduriavimui gydyti užvirkite 30 gramų gvajavos lapų su sauja ryžių miltų 1-2 stiklinėse vandens ir gerkite šį prieskonį du kartus per dieną. Dizenterijos atveju nupjaukite gvajavos augalų šaknis ir lapus ir virkite 20 minučių 90 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Nukoškite vandenį ir gerkite saikingai, kol palengvės.
5. Pagalba virškinant:
Gvajavos lapų arbata padeda virškinti, skatindama virškinimo fermentų gamybą. Galingi antibakteriniai vaistai naikina žarnyno gleivinėje esančias bakterijas ir sustabdo toksinių fermentų dauginimąsi. Gvajavos lapai yra ypač naudingi apsinuodijus maistu, taip pat raminant, vemiant ir pykinant. Norėdami sušvelninti pilvo skausmus, 8 litrus gvajavos lapų užplikykite 1,5 litro vandens ir gerkite tris kartus per dieną.
6. Bronchito gydymas:
Gvajavos lapų arbata veiksminga gydant bronchitą, atveriant plaučius, purenant gleives ir malšinant kosulį.
7. Dantų, gerklės ir dantenų ligų gydymas:
Dėl priešuždegiminių savybių švieži gvajavos lapai gali palengvinti dantų skausmą, išgydyti dantenų ir burnos opas ir gydyti gerklės skausmus, kai jie naudojami gargalavimui. Šiuose lapuose esantis antibakterinis preparatas apsaugo dantis ir dantenas, todėl gvajavos lapai naudojami kaip dantų pastų ir burnos gaiviklių ingredientas. Iš gvajavos lapų namuose netgi galima gaminti natūralią pastą dantims ir dantenoms valyti.
8. Naudinga dengės karštinės liga:
Gvajavos lapai laikomi natūraliu vaistu nuo dengės karštinės. Taip yra todėl, kad gvajavos lapų ekstraktas gali padidinti trombocitų kiekį kraujyje ir visai nėra toksiškas. Šiam tikslui reikia 9 virtus gvajavos lapus išvirti 5 puodeliuose vandens, kol liks 3 puodeliai vandens. Įtempus ir atvėsus, po tris kartus per dieną pacientui reikia duoti puodelį šio prieskonio.
9. Prostatos vėžys:
Gvajavos lapai gali būti naudingi prostatos vėžio ir išsiplėtimo atveju.
10. Alergijų sumažinimas:
Gvajavos lapai neleidžia išsiskirti histaminui. Be to, guavos lapuose esantys junginiai veiksmingai blokuoja visas alergines reakcijas.
11. Spermos gamyba:
Gvajavos lapų arbatos vartojimas įrodė, kad veiksmingai padidina spermos gamybą ir taip padeda pastoti.
12. Žaizdų ir infekcijų gydymas:
Gvajavos lapai pasižymi puikiomis gydomosiomis savybėmis, kurios gali gydyti žaizdas, tokias kaip įpjovimai, smūginis įbrėžimas ir kt. Antibakteriniai vaistai apsaugo nuo infekcijos ir sumažina gimdos uždegimą, kad pagreitėtų žaizdų gijimas. Gvajavos lapų arbata taip pat gali padėti išgydyti ausų infekcijas.
Gvajavos lapų nauda odai
Kalbant apie odos priežiūrą, gvajavos lapai gali labai padėti pagerinti jūsų odą ir gydyti įvairius odos sutrikimus. Toliau pateikiami gvajavos lapų pranašumai odai.
13. Spuogų ir juodųjų dėmių gydymas:
Spuogai ir juodos dėmės yra gana erzinantys, nes jie neigiamai veikia jūsų odos išvaizdą. Gvajavos lapai veiksmingai pašalina spuogus ir juodąsias dėmeles iš odos. Jose yra antiseptiko, kuris gali sunaikinti spuogus sukeliančias bakterijas. Šiuo tikslu sutrinkite kai kuriuos gvajavos lapus ir tepkite juos ant spuogų ir tamsių dėmių. Po kurio laiko nuplaukite vandeniu. Tai turėtų būti daroma kasdien, kol oda bus skaidri.
14. inkštirų pašalinimas:
Gydant inkštirus, sumaišykite gvajavos lapus su trupučiu vandens ir naudokite jį kaip šveitimo priemonę nosyje, kad pašalintumėte inkštirus.
15. Senėjimo nauda:
Gvajavos lapuose yra antioksidantų, kurie sunaikina laisvuosius radikalus, kurie pažeidžia jūsų odą, taip apsaugodami odą nuo senėjimo, taip pat pagerindami odos tonusą ir tekstūrą. Ant jos sugriežtinti odą galima uždėti subrendusių gvajavos lapų nuoviru.
16. palengvina niežėjimą:
Odos niežėjimas gali sukelti rimtą problemą, jei nebus nedelsiant gydomas. Gvajavos lapai yra greitas vaistas, padedantis atsikratyti niežulio, nes juose yra alergiją blokuojančių junginių.
Gvajavos lapų nauda plaukams
Turėdami daug maistinių medžiagų ir antioksidantų, gvajavos lapai padeda skatinti sveikų plaukų augimą.
17. Natūrali plaukų slinkimo priemonė:
Norėdami sustabdyti plaukų slinkimą, maždaug 20 minučių virkite saują gvajavos lapų litre vandens. Atvėsę tepkite ant galvos odos ir kruopščiai pamasažuokite.
Tikiuosi, kad straipsnis buvo informatyvus. Nepamirškite palikti mums komentaro!