Turinys:
- Kas yra baltoji arbata?
- Ar baltoji arbata jums tinka?
- Baltosios arbatos rūšys
- 1. Bai Hao Yinzhenas (sidabrinė adata)
- 2. Bai Mu Dan (baltasis bijūnas)
- 3. Shou Mei (kilnus, ilgaamžis antakis)
- 4. Gongas Mei („Tribute“ antakis)
- 5. Baltoji „Puerh“ arbata
- Kiti baltųjų arbatų tipai
- 1. Ceilonas baltas
- 2. Darjeeling White
- 3. Assamas White'as
- 4. Afrikos baltaodis
- Baltosios arbatos savybės
- Baltosios arbatos privalumai
- 1. Padeda numesti svorio
- 2. Pagalba gydant spuogus
- 3. Gali būti naudinga nėštumo metu
- 4. Padeda gydyti vėžį
- 5. Pagerina plaukų ir odos sveikatą
- 6. Gali padėti gydyti diabetą
- Kiti baltosios arbatos pranašumai
- 7. Didina energiją ir budrumą
- 8. Padeda sumažinti uždegimą
- 9. Gali būti naudingas inkstams
- 10. Pagerina kepenų sveikatą
- 11. Ar gera širdžiai
- 12. Ar gerai dantims
- 12. Pagerina reprodukcinę sveikatą
- 14. Padeda gydyti hipotirozę
- 15. Gali pagerinti atmintį
- 16. Anti-senėjimas
- 17. Padeda virškinti
- Kaip paruošti baltąją arbatą
- Ko mums reikia
- Ką turime daryti
- Baltoji arbata prieš žaliąją arbatą
- Baltosios arbatos šalutinis poveikis
- DUK
Ar po užsitęsusios ir varginančios dienos mes visi nenorime tiesiog atsipalaiduoti ir gurkšnoti puodelį karštos arbatos? Nesvarbu, ar tai būtų žalioji arbata, ar koks kitas skonio gėrimas, vien mintis, kad mėgstamas gėrimas pakelia nuotaiką, ar ne?
Bet ar žinojote, kad yra visiškai kitokios arbatos veislės, galinčios pranokti jūsų įprastos arbatos teikiamus sveikus aspektus? Kalbu apie baltąją arbatą, kuri buvo pripažinta tik Azijoje iki pat pastarojo populiarumo žygio. Šiandien Vakarai pažadino nuostabius baltosios arbatos pranašumus, o jų sveikatingumas yra žinomas visame pasaulyje.
Taigi, kodėl turėtumėte eiti gerti baltosios arbatos? Kuo ji skiriasi nuo kitų rūšių arbatos? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.
Kas yra baltoji arbata?
Mokslinis pavadinimas - Camellia sinensis
Gimtoji - Kinija (Fudziano provincija), Rytų Nepalas, Rytų Tailandas, Taivanas, Šri Lanka ir Indija
Norite sužinoti baltosios arbatos atsiradimo istoriją?
Na, baltoji arbata gimė kaip nelaimingas atsitikimas prieš maždaug 5000 metų Kinijoje. Atsitiko taip, kad keliaudamas po kaimą imperatorius Shen Nungas staiga pasijuto ištroškęs ir buvo aprūpintas virintu vandeniu. Deja (tiksliau, laimei), kai kurie baltosios arbatos lapai nuskriejo ir nukrito į puodą su vandeniu, suteikdami jam aiškų ir patinkantį skonį. Imperatorius akimirksniu pamėgo šį konkretų gėrimą ir paprašė gyventojų ieškoti šio lapo kilmės. Taigi gimė mūsų ypatingoji baltoji arbata!
Įdomu, tiesa? Na, viskas apie šią arbatą yra įdomi nuo savo spalvos iki skonio.
Vaizdas: „Shutterstock“
Kalbant apie mokslinį aspektą, baltoji arbata gaunama iš saulėje džiovintų augalo Camellia sinensis pumpurų ir lapų. Šis tipas yra apdorojamas mažiausiai iš visų kitų variantų. Kadangi baltoji arbata yra supakuota su visomis būtinomis maistinėmis medžiagomis, ji laikoma pranašesne už visas arbatas.
Taigi, kodėl mes ją vadiname „balta arbata“? Tiesiog todėl, kad augalo pumpurai turi smulkias, sidabriškai baltas stygas. Jie suteikia lengvą ir saldų skonį šiam gėrimui. Kiek kofeino yra baltojoje arbatoje? Na, kofeino kiekis baltojoje arbatoje yra kur kas mažesnis, palyginti su juodąja ar žaliąja arbata. Tai yra tik 28 miligramai kofeino per vieną 8oz. puodelis baltos arbatos.
Ar baltoji arbata jums tinka?
Taip, balta arbata yra labai naudinga jūsų sveikatai įvairiais būdais. Be to, kad baltoji arbata padeda numesti svorio ir padeda gydyti diabetą, ji yra naudinga įvairiais būdais. Tai apima odos ir plaukų sveikatos gerinimą, spuogų gydymą, pagalbą gydant vėžį, uždegimo mažinimą, kepenų ir inkstų sveikatos gerinimą, reprodukcinės sveikatos palaikymą, širdies sveiką palaikymą, atminties, energijos ir budrumo stiprinimą, hipotirozės gydymo palaikymą ir gerinant burnos sveikatą.
Baltosios arbatos rūšys
Kartais žinojimas apie arbatos rūšis ir veisles padeda rasti geriausią arbatą. Skaitykite toliau ir sužinokite apie pagrindines baltosios arbatos rūšis kartu su kitomis prieinamomis arbatomis visame pasaulyje.
- Bai Hao Yinzhenas (sidabrinė adata)
- Bai Mu Dan (baltasis bijūnas)
- Shou Mei (kilnus, ilgaamžis antakis)
- Gongas Mei („Tribute“ antakis)
- Baltoji Puerh arbata
1. Bai Hao Yinzhenas (sidabrinė adata)
Ši karališkoji veislė yra labiausiai puoselėjama Kinijoje ir pasaulyje. Kinijoje, Fujian provincijoje užaugintų sidabrinių spyglių lapų yra maždaug. 30 mm ilgio, o pumpurai padengti matomais sidabriniais plaukeliais. Štai kodėl jis užima aukščiausią vietą baltųjų arbatų hierarchijoje, todėl yra brangiausia veislė.
Geriausi baltosios arbatos lapai nuskinami pavasarį, ypač nuo kovo vidurio iki balandžio vidurio, kai jis nėra pilamas.
Geriausia virtos sidabrinės adatos baltos arbatos savybė yra šviesiai geltonas atspalvis, gaunamas geriausia vandens temperatūra (75 laipsniai Celsijaus). Jūs visada galite pamatyti baltus plaukus, kabančius nuo lapų po šviesa.
Sidabrinės adatos baltoji arbata turi lengvą, subtilų, gaivų ir saldų skonį. Įsitikinkite, kad įdėjote nuo dviejų iki trijų arbatinių šaukštelių arbatos lapų ir šią arbatą pakepinkite ilgiau (penkias – aštuonias minutes), kad iš jos gautumėte geriausią.
2. Bai Mu Dan (baltasis bijūnas)
Ši veislė šiek tiek skiriasi nuo aukščiau aprašytos. Jame yra nauji lapai, taip pat centrinis augalo daigų daigas. Nors ji yra plačiai pripažinta pigesniu sidabrinių adatų baltosios arbatos atitikmeniu, galite nustebti, žinodami, kad šią baltojo bijūno arbatą iš tikrųjų mėgsta baltosios arbatos mėgėjai dėl savo visiško skonio ir mažesnių išlaidų.
Šios arbatos pešiojimo procesas yra panašus į sidabrinės adatos procesą, daugiausia dėmesio skiriant pavasario sezonui be lietaus. Geriausias baltasis bijūnas gaunamas iš „dviejų lapų iki pumpuro“ proporcijos ir nudžiūvo, kad būtų gaminami žali lapai, kurie galiausiai paruošia arbatą.
Verdant šią arbatą galėsite atpažinti ryškų aromatą, kuris leis jums jaustis gerai ir lengvabūdiškai. Arbata yra žinoma dėl savo blyškiai žalios / auksinės spalvos ir vaisių skonio, kuriame nėra žolinių skonių.
3. Shou Mei (kilnus, ilgaamžis antakis)
Paskutinė kinų baltosios arbatos kategorija yra „Shou Mei“, gaunama iš natūraliai nudžiūvusių viršutinių lapų ir baltų medžių galiukų. Ši arbata, panaši į sidabrinę adatą, auginama Fujian provincijoje Kinijoje ir yra žinoma visame pasaulyje dėl žalsvos spalvos ir visiško skonio. Prastesnės savybės paprastai suteikia tamsiai auksinį atspalvį, todėl jų reikia vengti.
4. Gongas Mei („Tribute“ antakis)
Ši arbata dažniausiai laikoma trečiąja arbatos mėgėjų pirmenybe. Gong Mei yra labiau apdorotas nei kiti du aukščiau paminėti variantai. Jis kilęs iš Xiao Bai (mažų baltų) medžių, susidedančių iš šiek tiek sulenktų jaunų lapų (taigi ir pavadinimas „Antakiai“) ir be pumpurų.
Ši veislė yra tamsiai auksinės spalvos ir visiško skonio, dažnai patiekiama su silpnomis sumomis.
5. Baltoji „Puerh“ arbata
Ši veislė auginama Kinijos Junano provincijos kalnų viršūnėse ir pavasarį nuskinama. Kiekvienas šios veislės derliaus nuėmimo žingsnis atliekamas rankomis. Jis žinomas dėl savo sodraus ir saldaus skonio ir suteikia nuostabų aromatą.
Kiti baltųjų arbatų tipai
Kaip aptarėme anksčiau, visame pasaulyje yra įvairių kitų rūšių baltosios arbatos. Pažiūrėkime.
1. Ceilonas baltas
Kaip rodo pavadinimas, ši arbata auginama ŠriLankos regione ir laikoma viena iš geriausių veislių, todėl ji yra labai brangi. Jis užauginamas ir nuimamas rankomis, todėl gali būti vadinamas amatininko darbu. Lapai džiovinami saulėje, o po to švelniai suvyniojami rankomis.
Ceilono baltos arba sidabrinės arbatos arbata yra žinoma dėl subtilaus ir lengvo skonio su lengvais vario atspalviais.
2. Darjeeling White
Kaip ir Ceilono baltoji arbata, „Darjeeling“ baltoji arbata taip pat yra amatininko darbas ir auginama lietingame klimate. Lapai yra labai purūs ir lengvi, suteikia kvapų kaip medus.
Puodelis „Darjeeling“ baltosios arbatos yra subtilaus skonio ir kvapo, yra šviesiai auksinės spalvos ir tikrai skanus mūsų skonio receptoriams.
3. Assamas White'as
Reta veislė, auginama Asamo regione ir nešanti labai lengvus lapus. Užvirta „Assam“ baltoji arbata suteikia natūraliai saldų ir salyklinį skonį.
4. Afrikos baltaodis
Ši veislė auginama Kenijos ir Malavio Afrikos regionuose ir pasižymi sodriu ir išskirtiniu skoniu, kuris patinka daugeliui. Šio tipo kofeino kiekis yra didesnis nei kitų veislių.
Spustelėkite čia norėdami peržiūrėti padidintą šios infografijos versiją
Baltosios arbatos savybės
Dabar pažvelkime į svarbias baltosios arbatos savybes:
- Antioksidantai - antioksidantų kiekis baltojoje arbatoje yra panašus į žaliosios ir juodosios arbatos.
- Epigallocatechin Gallate ir kiti katechinai - baltojoje arbatoje yra įvairių aktyvių katechinų, įskaitant EGCG, kuris yra labai naudingas kovojant su lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip vėžys.
- Taninai. Nors baltojoje arbatoje taninų kiekis yra mažesnis, palyginti su kitomis veislėmis, jis vis dar naudingas siekiant išvengti daugelio sąlygų.
- Teaflavinai (TF) - šie polifenoliai tiesiogiai prisideda prie arbatos kartumo ir sutraukimo. TF kiekis baltojoje arbatoje yra mažiausias, palyginti su juodąja ir žaliąja arbatomis. Tai suteikia arbatai saldų skonį.
- Thearubiginai (TR) - švelniai rūgštūs thearubiginai daugiausia yra atsakingi už juodosios arbatos spalvą. Jų baltojoje arbatoje yra mažiau, palyginti su juodąja ir žaliąja arbatomis.
Bet kas tokio puikaus baltojoje arbatoje? Skaityk toliau!
Baltosios arbatos privalumai
1. Padeda numesti svorio
2. Pagalba gydant spuogus
3. Gali būti naudinga nėštumo metu
4. Padeda gydyti vėžį
5. Gerina plaukų ir odos sveikatą
6. Gali padėti gydyti diabetą
7. Stiprina energiją ir Įspėjimas
8. Padeda sumažinti uždegimą
9. Gali būti naudingas inkstams
10. Gerina kepenų sveikatą
11. Tinka širdžiai
12. Tinka dantims
13. Gerina reprodukcinę sveikatą
14. Dėl hipotirozės
15. Gali pagerinti atmintį
16. Anti -aging
17. Padeda virškinti
Baltąją arbatą galite vartoti kaip ir įprastą arbatą, ir pasinaudoti daugybe jos teikiamų pranašumų. Yra daugybė baltosios arbatos naudos sveikatai, keletas jų buvo išvardyti žemiau.
1. Padeda numesti svorio
Ar kada pagalvojote apie baltąją arbatą svorio metimui? Jei ne, tada pats laikas pataikyti. Nutukimas tikriausiai yra pirmas negalavimas pasaulyje šiandien, ir atrodo, kad žmonėms niekada nepavargsta ieškoti jo sprendimo.
Tarp daugelio sprendimų baltoji arbata atrodo perspektyvi.
Vieno naujo vokiečių tyrimo metu buvo nustatyta, kad baltoji arbata padeda numesti svorį deginant esamas riebalų ląsteles ir užkertant kelią naujų formavimuisi (1).
Taip pat nustatyta, kad baltoji arbata yra mažiau perdirbta nei jos kolegos, ir joje yra daugiau tų ingredientų, kurie yra atsakingi už riebalų deginimą. Tiesą sakant, kinai ilgą laiką slėpė daugybę baltosios arbatos naudos sveikatai, o mokslininkai tai vadina aukščiausiu gėrimu sveikatai.
Harvardo medicinos mokyklos duomenimis, katechinai, esantys baltojoje arbatoje, taip pat gali skatinti svorio kritimą (2). Visose arbatos formose, įskaitant baltąją, yra daug antioksidantų (3). Tai gali padėti svorio metimo procese.
Arbatos katechinai taip pat turi antiangiogeninių savybių, kurios gali užkirsti kelią nutukimui (4).
Atgal į TOC
2. Pagalba gydant spuogus
Pažvelkite į aplinkinius žmones ir yra tikimybė, kad dauguma jų turi kokių nors spuogų. Spuogai nėra kenksminga ar pavojinga problema, tačiau vistiek neatrodo gerai.
Remiantis Londono Kingstono universitete atliktu tyrimu, baltoji arbata pasižymi antiseptinėmis ir antioksidacinėmis savybėmis (5). Dauguma dermatologų mano, kad antioksidantai apsaugo odą nuo ląstelių pažeidimo, kurį sukelia laisvieji radikalai, ir palaiko ją sveiką (6).
Idealiu atveju galite apsvarstyti galimybę gerti baltąją arbatą gydant spuogus. Reguliariai vartokite po vieną puodelį baltos arbatos du kartus per dieną. Antioksidantai, esantys baltojoje arbatoje, pašalina toksinus jūsų kūne, kurių kaupimasis gali neigiamai paveikti jūsų odą ir sukelti spuogus.
Baltąją arbatą taip pat galite naudoti vietiškai, užvirindami du baltos arbatos maišelius ir palikdami tirpalą atvėsti šaldydami. Pamirkykite medvilnės rutuliukus tirpale ir keletą minučių patrinkite ant odos, po kurio galite nusiprausti veidą šaltu vandeniu.
Atgal į TOC
3. Gali būti naudinga nėštumo metu
Kaip jau buvo aptarta, baltojoje arbatoje yra antioksidantų. Vieno Škotijos tyrimo metu buvo nustatyta, kad antioksidantai suteikia ląstelių apsaugą nuo padidėjusios oksidacinės žalos nėštumo metu (7).
Tačiau yra keletas rūpesčių dėl baltosios arbatos vartojimo nėštumo metu.
Baltojoje arbatoje yra kofeino (nors mažiau nei kitose arbatose, išskyrus žaliąją arbatą (8), kurios vartojimas nėštumo metu turi būti ribotas. Taip yra todėl, kad negimęs kūdikis negali metabolizuoti kofeino kaip motina. Remiantis tam tikrais tyrimų dokumentais, per didelis kofeino kiekis gali padidinti apsigimimų, persileidimo ir negimimo tikimybę (9).
Taigi visada geriau pasikonsultuoti su savo gydytoju ir pasinaudoti jų patarimais dėl kofeino vartojimo nėštumo metu.
Atgal į TOC
4. Padeda gydyti vėžį
Remiantis žurnale „Cancer Prevention Research“ paskelbtu tyrimu, baltoji arbata gali turėti priešvėžinį poveikį. Iš tikrųjų tyrime nustatyta, kad baltoji arbata naikina vėžines ląsteles efektyviau nei žalioji arbata (10).
Kaip rodo kitas Malaizijos tyrimas, baltoji arbata pasižymi puikiu antioksidaciniu ir antiproliferaciniu poveikiu prieš vėžines ląsteles. Arbata ne tik sunaikina sergančias ląsteles, bet ir apsaugo sveikas ląsteles nuo DNR pažeidimų (11).
Oregono valstijos universiteto duomenimis, baltoji arbata yra mažiausiai perdirbama tarp kitų arbatų (12). Baltoji arbata yra puikus antioksidantų ir polifenolių šaltinis, kurie abu yra kovos su vėžiu junginiai (13). Taip pat nustatyta, kad arbata (ypač baltoji) turi tam tikrą teigiamą poveikį medžiagų apykaitai, kuri gali užblokuoti kai kuriuos vėžį sukeliančius padarinius.
Baltoji arbata taip pat yra fotoprotekcinė priemonė ir gali būti naudojama kartu su kitais apsaugos nuo saulės metodais, siekiant padidinti poveikį (14). Baltojoje arbatoje yra veiksmingo antioksidanto EGCG (epigalokatechino galatas). Nustatyta, kad vietinis EGCG naudojimas apsaugo odos ląsteles nuo pažeidimų (15). Vieno amerikiečių tyrimo metu antioksidantas taip pat įrodė, kad jis slopina prostatos vėžio augimą (16).
Katechinai, antioksidantų rūšis, yra žinomi dėl puikių priešvėžinių savybių. Buvo nustatyta, kad baltojoje arbatoje yra didžiausia katechinų koncentracija (17), todėl tai yra vienas iš idealiausių maisto produktų vėžio prevencijai ar gydymui.
Atgal į TOC
5. Pagerina plaukų ir odos sveikatą
Baltojoje arbatoje gausu antioksidantų, ir, pasak Merilendo universiteto medicinos centro, priešuždegiminės šių antioksidantų savybės stiprina jungiamąjį audinį ir padeda sumažinti alergijas, tokias kaip pleiskanos ar egzema (18).
Antioksidantai taip pat gali padėti gydyti su plaukais susijusius sutrikimus, tokius kaip plaukų slinkimas ir panašiai (19). Mes jau matėme, kad baltojoje arbatoje yra EGCG. Remiantis vienu Korėjos tyrimu, EGCG gali sustiprinti žmonių plaukų augimą (20). Amerikiečių tyrimas taip pat įrodė EGCG veiksmingumą palaikant plaukų ląstelių išlikimą (21). Konkuko universitete (Korėja) atlikti tyrimai įvardijo antioksidantą kaip vieną iš naudingų ingredientų gydant galvos odos seborėjinį dermatitą (22).
Nustatyta, kad gramneigiamų bakterijų (bakterijų, kurios rodo atsparumą keliems vaistams) sukeltos odos infekcijos buvo kitaip gydomos EGCG pagalba (23).
EGCG taip pat laikomas jaunimo šaltiniu odos ląstelėms, ar nustatyta, kad jis turi naudos odos ligoms, tokioms kaip psoriazė, raukšlės, rožinė ir žaizdos (24).
Dėl didelio fenolio kiekio baltoji arbata stiprina elastiną ir kolageną (svarbius jungiamuosiuose audiniuose esančius baltymus), todėl oda tampa stipri ir apsaugo nuo raukšlių atsiradimo (25).
Atgal į TOC
6. Gali padėti gydyti diabetą
Vaizdas: „Shutterstock“
Nenuostabu, jei kiekvienoje šeimoje bent vienas žmogus yra diabetikas. Keičiantis gyvenimo būdui ir blogėjant gyvenimo įpročiams, diabetas, deja, tampa tik dažnesniu reiškiniu.
Tačiau tyrimai baltos arbatos teigiama šviesa, atsižvelgiant į jos gebėjimą gydyti ar net užkirsti kelią diabetui.
Kinijos tyrime atlikti bandymai su žmonėmis parodė, kad reguliarus baltosios arbatos vartojimas gali būti naudingas diabetu sergantiems pacientams (26). Kitas tyrimas, atliktas su diabeto sukeltomis žiurkėmis, parodė, kad baltoji arbata sumažino ligos simptomus (27).
Cukrinis diabetas taip pat gali turėti nepageidaujamo poveikio smegenų žievei (smegenų daliai, atliekančiai sąmonę). 2015 m. Atliktas Portugalijos tyrimas paragino reguliarų baltosios arbatos vartojimą laikyti saugia ir nebrangia strategija siekiant užkirsti kelią neigiamam diabeto poveikiui smegenų žievei (28).
Kitas Portugalijoje atliktas tyrimas parodė, kad baltosios arbatos vartojimas gali būti natūralus ir ekonomiškas būdas kovoti su žalingu prediabeto poveikiu vyrų reprodukcinei sveikatai (29). Tačiau tyrimas taip pat reikalauja tolesnių tyrimų.
Katechinams, esantiems baltojoje arbatoje, turi būti suteiktas arbatos priešdiabetinių savybių įvertinimas, nes nustatyta, kad jie vaidina svarbų vaidmenį gydant ar profilaktiškai 2 tipo cukrinį diabetą (30).
Atgal į TOC
Kiti baltosios arbatos pranašumai
7. Didina energiją ir budrumą
Kaip jau žinome, baltoji arbata apdorojama mažiausiai, todėl joje yra didžiausia L-teanino (31) (aminorūgšties, skatinančios budrumą ir raminančio poveikį protui) koncentracija. Baltojoje arbatoje yra mažiau kofeino nei kitose arbatose, todėl ji labiau drėkina - tai padeda išlaikyti energiją.
Amerikiečių tyrimas parodė, kad L-teaninas kartu su nedideliu kiekiu kofeino gali padidinti budrumą ir sumažinti nuovargį (32).
Daugybė tyrimų taip pat parodė, kad L-teanino ir nedidelio kiekio kofeino derinys gali sumažinti nerimo lygį (33). Amino rūgštis taip pat gali pagerinti atmintį ir reakcijos laiką (34).
Baltojoje arbatoje esantis L-teaninas taip pat gali sumažinti psichinę ir fizinę įtampą (35). Nustatyta, kad aminorūgštis padidina serotonino ir dopamino gamybą smegenyse (36), kurie iš esmės yra neuromediatoriai, kurie pakelia jūsų nuotaiką ir palaiko jus budriais.
Atgal į TOC
8. Padeda sumažinti uždegimą
Katechinai čia vaidina didžiulį vaidmenį - jie sumažina uždegimą ir sumažina su lėtiniu uždegimu susijusių ligų (tokių kaip vėžys, diabetas ir aterosklerozė) riziką (37), (38).
Vieno japonų tyrimo metu buvo nustatyta, kad katechinai slopina raumenų uždegimą ir pagreitina sveikimą po fizinio krūvio (39). Taip pat nustatyta, kad jie slopina veiksnių, sukeliančių fibrozę, poveikį (40) (jungiamojo audinio randai dažniausiai atsiranda dėl traumos).
Baltose arbatose esantis EGCG pasižymi puikiomis priešuždegiminėmis savybėmis. Jis gydo susijusius negalavimus, pavyzdžiui, peršalimą ir gripą, taip pat naikina įvairias bakterijas ir virusus, įskaitant gripą sukeliantį virusą (41). EGCG taip pat kovoja su ateroskleroze, kurią sukelia uždegimas dėl aplinkos teršalų (42).
Atgal į TOC
9. Gali būti naudingas inkstams
2015 m. Atliktame Lenkijos tyrime baltosios arbatos vartojimas buvo siejamas su neigiamo aplinkos taršos poveikio žmogaus organizmui, įskaitant inkstus, mažinimu (43).
Kitas tyrimas, atliktas Chandigarh, Indijoje, parodė katechinų vaidmenį (dėl jų antioksidacinio aktyvumo) siūlant apsaugą nuo inkstų nepakankamumo (44).
Kinijos tyrimas su žiurkėmis padarė išvadą, kad katechinai gali būti potencialus žmonių inkstų akmenų gydymas (45).
Atgal į TOC
10. Pagerina kepenų sveikatą
Buvo nustatyta, kad katechinai (kurių yra ir žaliojoje arbatoje) apsaugo nuo hepatito (46).
Vieno kinų tyrimo metu buvo nustatyta, kad arbatos katechinai apsaugo nuo hepatito B infekcijos (47). Amerikiečių tyrimas taip pat patvirtino antivirusinį katechinų poveikį, kuris gali padėti užkirsti kelią hepatito B viruso gyvavimo ciklui (48).
Tačiau nustatyta, kad per didelis katechinų vartojimas yra toksiškas kepenims (49). Taigi, prieš vartodami baltąją arbatą kepenims, būkite atsargūs arba pasitarkite su gydytoju.
Atgal į TOC
11. Ar gera širdžiai
Ispanijos tyrime dalyvavo adriamicinas, priešvėžinis agentas, galintis padidinti oksidacinį stresą ląstelėse. Nustatyta, kad baltosios arbatos vartojimas ilgiau nei 12 mėnesių pašalina oksidacinę žalą, padarytą širdies ląstelėms. Širdis taip pat buvo atgavusi antioksidacinį aktyvumą, tačiau vartodama didžiausią baltosios arbatos dozę (50). Viename Graikijoje atliktame tyrime nustatyta, kad baltoji arbata taip pat rodo antioksidacinį poveikį širdžiai (51).
Nustatyta, kad baltojoje arbatoje yra daugiausia antioksidantų, palyginti su kitų rūšių arbata. Įrodyta, kad katechinai, esantys baltojoje arbatoje, mažina cholesterolio kiekį, mažina kraujospūdį ir gerina kraujagyslių veiklą, galiausiai sumažindami širdies ir kraujagyslių ligų riziką (52). Amerikiečių tyrimas taip pat nustatė, kad arbatos katechinai turi teigiamą poveikį koronarinei širdies ligai (53). Tas pats buvo padaryta 2001 m. Nyderlanduose atliktame tyrime (54).
Atgal į TOC
12. Ar gerai dantims
Vaizdas: „Shutterstock“
Baltojoje arbatoje yra fluoridų, flavonoidų ir taninų, kurie visi gali būti naudingi dantims įvairiais būdais. Kaip rodo tyrimas, atliktas Indijoje, arbatos fluoras gali būti naudingas mažinant ėduonį. Taninai slopina apnašų susidarymą, o flavonoidai neleidžia daugintis apnašų bakterijoms (55). Čia reikia atkreipti dėmesį į dar vieną dalyką - baltojoje arbatoje yra taninų, tačiau tik mažesniais kiekiais. Taigi nėra taip tikėtina, kad spalva pasikeis jūsų dantimis, kaip ir kitos arbatos (56) (išskyrus žalias ir žolelių arbatas).
Taip pat nustatyta, kad baltoji arbata dezaktyvuoja virusus ir sunaikina bakterijas, sukeliančias dantų ertmes (57). Vieno tyrimo metu baltosios arbatos ekstraktai buvo pridedami prie įvairių dantų pastų, o pagal išvadas sustiprėjo antibakterinis ir antivirusinis dantų pastų poveikis.
Atgal į TOC
12. Pagerina reprodukcinę sveikatą
Portugalijos tyrime padaryta išvada, kad baltosios arbatos ekstraktas gali vaidinti vaidmenį gerinant vyrų reprodukcinę sveikatą (58).
Atgal į TOC
14. Padeda gydyti hipotirozę
Vėlgi, tai katechinai. Vieno Indijos tyrimo metu buvo nustatyta, kad katechinai pasižymi antitiroidinėmis savybėmis, o jų vartojimas buvo veiksmingas būdas išvengti hipotirozės (59).
Atgal į TOC
15. Gali pagerinti atmintį
Baltoji arbata yra geras antioksidantų šaltinis ir vienas geriausių katechinų šaltinių. Tai daro jį vienu geru maistu, skirtu pagerinti atmintį ar net sulėtinti atminties nykimą.
Portugalijoje atliktas tyrimas nustatė katechinų vaidmenį apsaugant smegenis nuo su amžiumi susijusios atminties nykimo (60).
Kito tyrimo duomenimis, reguliarus baltosios arbatos vartojimas padėjo pagerinti priešdiabetinių žiurkių smegenų žievės sveikatą, o tai rodo, kad tai gali padėti pasiekti panašių rezultatų ir žmonėms (61).
Atgal į TOC
16. Anti-senėjimas
Laikui bėgant, mūsų oda tampa suglebusi ir puri, nes organizme yra laisvųjų radikalų. Tai pagreitina odos senėjimo procesą. Nesijaudinkite! Reguliarus baltos arbatos vartojimas gali padėti išvengti raukšlių ir purios odos. Baltojoje arbatoje gausu polifenolių, kurie padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus. Ši nuostabi arbata taip pat turi antioksidacinių savybių, atgaivina jūsų odą ir sustabdo ankstyvą senėjimą.
Atgal į TOC
17. Padeda virškinti
Ar dažnai sutrinka virškinimas ar rėmuo? Siūlau gerti baltąją arbatą du kartus per dieną, kad būtų lengviau ir ilgiau palengvėti. Puodelis baltosios arbatos greitai palengvins skrandžio spazmus ir pykinimą bei per trumpą laiką sumažins skrandžio rūgštingumą.
Baltosios arbatos priėmimas taip pat yra geras būdas sustiprinti natūralų organizmo detoksikaciją. Tiek daug palaiminimų puodelyje!
Atgal į TOC
Taigi, visa tai buvo apie įspūdingą baltosios arbatos naudą sveikatai, dabar pažvelkime į baltosios arbatos paruošimą.
Kaip paruošti baltąją arbatą
Patys pasigaminę arbatos puodelį teikiame pasitenkinimą, kurio niekada negalima prilygti. Tas pats pasakytina ir apie baltąją arbatą, kuri yra ypač išskirtinė ir ypatinga. Pažvelkime, kaip savo namuose galime išsivirti tobulumo puodelį.
Ko mums reikia
- 2 arbatiniai šaukšteliai baltosios arbatos lapų
- 1 puodelis vandens
- Jūsų pasirinktas saldiklis (pasirinktinai)
Ką turime daryti
- Verdame vandenį, kol jis pasiekia 75–85 laipsnių Celsijaus temperatūrą (170–185 laipsniai pagal Celsijų).
- Prieš dedant arbatos lapelius, leiskite jam pabūti maždaug minutę.
- Baltosios arbatos lapai nėra tokie kompaktiški ir tankūs, palyginti su kitomis veislėmis. Taigi į arbatos puodelį į vandenį įpilkite du arbatinius šaukštelius baltosios arbatos lapų.
- Leiskite mišiniui pastovėti maždaug penkias – aštuonias minutes ar ilgiau, atsižvelgiant į jūsų pageidavimus.
- Nukoškite ir perpilkite arbatą į puodelį.
- Įpilkite saldiklio ir jūsų puodelis baltos arbatos bus paruoštas!
Baltoji arbata yra vienas iš tų maisto produktų, kurie laikui bėgant gali žymiai pagerinti jūsų gyvenimą. Padarykite tai savo dietos dalimi ir būkite sveiki!
Mitybos faktai | |
---|---|
Karštai užplikytos žaliosios ir baltosios arbatos kalorijos | |
Porcijos dydis: 1 uncija | |
Kiekis vienai porcijai | |
Kalorijos | 0.0 |
Bendras riebalų kiekis | 0,0 g |
Sotieji riebalai | 0,0 g |
Polinesočiųjų riebalų | 0,0 g |
Mononesoieji riebalai | 0,0 g |
Cholesterolis | 0,0 mg |
Natris | 0,0 mg |
Kalis | 0,0 mg |
Bendras angliavandenių kiekis | 0,0 mg |
Maistinė lasteliena | 0,0 g |
Cukrus | 0,0 g |
Vitaminas A | 0,0% |
Vitaminas B-12 | 0,0% |
Vitaminas B-6 | 0,0% |
Vitamino C | 0,0% |
Vitaminas D | 0,0% |
Vitaminas E | 0,0% |
Kalcis | 0,0% |
Varis | 0,0% |
Folatas | 0,0% |
Geležis | 0,0% |
Magnis | 0,0% |
Manganas | 0,0% |
Niacinas | 0,0% |
Pantoteno rūgštis | 0,0% |
Fosforas | 0,0% |
Riboflavinas | 0,0% |
Selenas | 0,0% |
Tiaminas | 0,0% |
Cinkas | 0,0% |
* Procentinės dienos vertės nustatomos pagal 2000 kalorijų dietą.
Jūsų dienos vertės gali būti didesnės arba mažesnės, atsižvelgiant į jūsų kalorijų poreikį. |
Baltoji arbata prieš žaliąją arbatą
Akivaizdu, kad žinojimas apie kitą arbatos variantą sukelia diskusijas, kuris iš jų yra geresnis. Be abejo, žalioji arbata yra populiari dėl visų svarbių priežasčių, tačiau balta arbata gali lengvai ją perimti, jei ne jos kaina. Kodėl tai sakau? Na, palyginkime juos abu, kad sužinotume daugiau.
- Antioksidantai. Nors baltojoje arbatoje yra panašių antioksidantų rūšių, kaip ir žaliojoje arbatoje, jų kiekis ir kokybė yra daug didesni, todėl ji yra sveikatos veiksnys. Visi žinome, kad šių antioksidantų buvimas padeda mums išvengti įvairių ligų, įskaitant širdies ir kraujagyslių riziką, aukštą cholesterolio kiekį, riziką, susijusią su vėžiu. Jie taip pat padeda numesti svorio.
- Kofeinas - Kitas baltosios arbatos naudos veiksnys gali būti tik 15 mg kofeino, palyginti su 20 mg žaliosios arbatos. Jei ieškote įprasto gėrimo, kuris padarys mažiau žalos, susijusios su kofeinu, siūlau užsigerti baltąja arbata.
Pastaba: Na, visada yra išimčių, tas pats pasakytina ir apie kofeino prieinamumą. Mes to galime nežinoti. Tačiau kofeinas iš tikrųjų padeda numesti svorį. Taigi, norintiems atsikratyti kelių kilogramų, siūlau verčiau atsigerti žaliosios arbatos.
- Skonis - visi žinome, koks yra karčiosios žaliosios arbatos skonis (neneigiu jos savybių. Bet būkime sąžiningi, ne visi gali išgerti puodelį žalios arbatos, nepridėję saldiklio!). Na, šioje kategorijoje baltoji arbata tikrai yra nugalėtoja, nes baltosios arbatos skonis yra lygus, švelnus ir šiek tiek saldesnis. Jei tik tai nebūtų taip brangu ir sunku rasti!
- Prieinamumas - Na, šiame skyriuje laimės žalioji arbata, nuleisk rankas! Geros kokybės žaliosios arbatos galite rasti bet kada, neišleisdami jai bombos, o tobulos baltosios arbatos paieška yra panaši į vandens paiešką dykumoje.
- Antimikrobinis preparatas - tai gali skambėti stebėtinai, tačiau daugelyje tyrimų buvo padaryta išvada, kad baltoji arbata gali būti geresnė kovojant su virusais, bakterijomis ir grybeliais, tokiais kaip salmonelės ir stafilokokai, palyginti su žaliąja arbata. Taigi, galime daryti išvadą, kad baltoji arbata yra geriau nei žalioji arbata daugybė aspektų, bet tik tada, kai jūs galite patekti į gryną baltą arbatą. Saugokitės dublikatų ir nešvarių.
Baltosios arbatos šalutinis poveikis
Nors baltoji arbata paprastai yra saugi dėl mažo kofeino ir didelių maistinių savybių, ji vis tiek gali kelti tam tikrą riziką vartotojams. Keletas susijusių rizikų yra:
- Mes žinome, kad kofeino kiekis yra vechiška baltoji ašara, kurioje yra nedaug baltosios arbatos, tačiau jo vis dar yra. Be to, žinoma, kad baltoje arbatoje, gautoje iš jaunų lapų, yra didesnis kofeino kiekis, palyginti su gautu iš senesnių lapų. Kartais kofeino kiekis gali viršyti žaliosios arbatos kiekį. Kofeinas gali sukelti daug gyvenimo būdo ir sveikatos trūkumų, įskaitant nemigą, nervingumą, sujaudinimą, galvos svaigimą ir kitą poveikį mūsų centrinei nervų sistemai. Baltosios arbatos ekstraktai gali sukelti virškinimo trakto problemų, kai jų imama didesniais kiekiais, todėl nepamirškite dozės.
- Baltojoje arbatoje gausu flavonoidų, kurie gali surišti ne heminę geležį, taip slopindami jos absorbciją organizme iki 70 proc. Taigi, norint išvengti šios bėdos, jums gali būti pasiūlyta išgerti šios arbatos prieš valgant ir tuo pačiu metu, kai vartojate geležies papildus.
Tikiuosi, kad dabar jums aišku, kam tinka baltoji arbata. Tiesiog nepamirškite šių dalykų ir pasigrožėkite dangaus baltosios arbatos teikiamais pranašumais.
DUK
1. Kiek puodelių baltos arbatos per dieną yra idealus suvartojimas?
2. Kiek kalorijų yra puodelyje baltosios arbatos?
Jei nepridėsime jokio saldiklio tipo ir namuose užvirinsime puodelį baltos arbatos, naudodami baltos arbatos lapelius, kalorijų skaičius yra lygus nuliui. Tačiau kalbant apie pagamintus arbatos maišelius, kalorijų skaičius gali padidėti iki 100. Taigi, norėdami gauti daugiausia naudos, geriau rinkitės nesaldintą, namuose paruoštą baltąją arbatą.
3. Kokius visus veiksnius reikėtų nepamiršti verdant namuose baltą arbatą?
Puikios baltos arbatos paruošimas kartais gali pasirodyti šiek tiek keblus. Bet jei turėsite omenyje kelis dalykus, rezultatais nenusivilsite.
- Arbatos ruošimui visada naudokite gryną ir neužterštą vandenį. Niekada nesilaikykite minties, kad verdant vanduo bus valomas.
- Venkite vandens virti iki virimo temperatūros, nes tai gali sunaikinti jautrius komponentus.
- Jei norite pasidaryti stipresnį puodelį sau, galite pagilinti troškinimo procesą iki idealios 10–12 minučių, tačiau venkite to lygio kirsti.
- Arbatos lapus galite pakartotinai naudoti iki maksimalaus jų potencialo (2–3 kartus maks.), Tačiau nepersistenkite.
4. Kada reikėtų gerti baltąją arbatą?
Nors nėra idealus laikas vartoti baltąją arbatą, galite ją išgerti anksti ryte ir vakare, tik pakeisdami įprastą arbatos tvarką. Jei planuojate paimti keturias puodelius, galite atitinkamai paskirstyti laiką. Bet įsitikinkite, kad vartojote valandą prieš ruošdamiesi pavalgyti. Be to, venkite vartoti bet kur šalia įprastų vaistų vartojimo laiko.
5. Kur galime nusipirkti baltosios arbatos?
Kaip žinome, yra keletas baltosios arbatos variantų. Pirkimas internetu yra pats įmanomiausias pasirinkimas. Ieškokite internete tokiose svetainėse kaip „eBay“ ir „Amazon“ ir ieškokite gana gerų pardavėjų. Priešingu atveju, jūs netgi galite paprašyti prekybininkų, kurie užsiima kinų baltąja arbata, jei esate pasirengęs pirkti tą variantą.
6. Ar baltoji arbata yra rūgštinio pobūdžio?
Lyginant su kitomis žolelių arbatomis, baltoji arbata peržengia rūgšties lygį, priklausomai nuo veislės, pH skalėje svyruoja tarp 4-7. Tačiau dėl to nereikia jaudintis.
7. Ar balta arbata dažo dantis?
Ne, žinoma, kad nefermentuota balta arbata nesukelia jokių dantų dėmių. Bet jei turite tipų, kurie suteikia šiek tiek tamsaus atspalvio, galite patirti šią problemą. Šių tipų sudėtyje yra didesnis kiekis teflavinų ir thearubiginų, kurie, kaip žinoma, susidaro dėmių sąveikaudami su baltymų dantimis.
Papasakokite, kaip jums padėjo šis įrašas apie baltosios arbatos naudą. Ar bandėte baltąją arbatą? Labai norėtume išgirsti, kaip tai pavyko. Pateikite atsiliepimą komentuodami žemiau esančiame laukelyje.