Turinys:
- Kas yra bulvių sultys?
- Kokie jo privalumai sveikatai?
- 1. Padidina imuninę sistemą
- 2. Palengvina artritą
- 3. Gydo opas
- 4. Detoksikuoja kepenis ir tulžies pūslę
- 5. Sumažina cholesterolio kiekį
- 6. Migrenos gydymas
- 7. Išgydo vidurių užkietėjimą
- 8. Pagreitina žaizdų gijimą
- 9. Pagerina kraujotaką
- 10. Sumažina vėžio riziką
- 11. Gali palengvinti išialgiją
- 12. Gali palengvinti podagrą
- 13. Gali užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligoms
- 14. Pagalba svorio netekimui
- Ar tai turi odos pranašumų?
- 15. Drėkina odą
- 16. Padaro jūsų odą švarią ir nepažeistą
- 17. Gali turėti poveikį senėjimui
- 18. Gali palengvinti egzemą
- Ką apie plaukus?
- 19. Skatina sveikus plaukus
- Kaip aš gaminu šias sultis?
- Ar galiu jį laikyti?
- Bet koks šalutinis poveikis, kurį turėčiau žinoti?
- Kas yra apatinė eilutė?
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar pažvelgus į bulvę kada nors kilo mintis, kad riebi, apvali daržovė ar jos sultys gali būti naudingi jums daugiau nei galite įsivaizduoti? Taip, aš taip pat. Štai kodėl šiandien rašau šį straipsnį norėdamas papasakoti viską, ko tikriausiai nežinojote apie kuklias bulvių sultis, ir tada dar keletą.
Skaityk toliau.
Kas yra bulvių sultys?
Paprasčiau tariant, tai yra sultys, gaunamos iš žalių bulvių. Bulvių sultyse yra daugybė maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus B ir C, kalį, kalcį, geležį, fosforą ir varį.
Kadangi bulvių sultys yra maistingos, jos organizmui teikia daug naudos. Pažvelkime į kai kuriuos iš jų.
Kokie jo privalumai sveikatai?
Bulvių sultys teikia daug naudos visai mūsų sveikatai. Kai kurie iš jų yra paremti tyrimais, o kai kurie jų aklai buvo stebimi nuo dešimtmečių. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.
1. Padidina imuninę sistemą
Bulvėse yra nemažas kiekis vitamino C - maistinės medžiagos, kuri kovoja su peršalimu ir infekcijomis bei padeda stiprinti imuninę sistemą. Reguliariai išgėrus stiklinę bulvių sulčių, galima išvengti ligų ir pagerinti imunitetą.
2. Palengvina artritą
„iStock“
Bulvių sultys turi nuostabų priešuždegiminį poveikį, kuris padeda numalšinti daugumą skausmų, susijusių su patinimu, uždegimu ar paraudimu.
Manoma, kad geriant bulvių sultis gydomas artritas ir kiti su artritu susiję sąnarių ir nugaros skausmai (1). Tradicinės priemonės taip pat apėmė suspaustų bulvių naudojimą tiesiai į sąnarius arba pjaustytų bulvių užklijavimą ant sąnario, kad pašalintų skausmą ir skausmą.
3. Gydo opas
Nustatyta, kad bulvių sultys veikia virškinamąjį traktą. Tai taip pat gali padėti gydyti opas (2).
Kasdien išgeriant stiklinę bulvių sulčių, tai yra prevencinė priemonė siekiant sustabdyti skrandžio opų vystymąsi. Jis taip pat veikia kaip antibakterinis probiotinis gėrimas.
4. Detoksikuoja kepenis ir tulžies pūslę
Bulvių sultys yra vienas iš pigiausių kepenų ir tulžies pūslės valymo būdų. Japonai šias sultis naudoja hepatitui gydyti.
Galite patikrinti jo detoksikuojantį poveikį išgerdami stiklinę bulvių sulčių kiekvieną dieną, vos tik pabudę arba 30 minučių prieš pusryčius.
5. Sumažina cholesterolio kiekį
Bulvėse yra būtinų maistinių medžiagų, tokių kaip ląsteliena, vitaminai A, B kompleksas ir C. Šios maistinės medžiagos padeda sumažinti cholesterolio kiekį organizme. Išgėrus stiklinę bulvių sulčių, neištempus jų minkštimo, gali būti labai naudinga jūsų sveikatai ir cholesterolio kiekiui.
6. Migrenos gydymas
„iStock“
Teigiama, kad žalios bulvės ir jų sultys šimtmečius buvo naudojamos tradicinėje Europos medicinoje. Norėdami palengvinti skausmą, stresą ir net migreną, galite patrinti bulvių ar bulvių sulčių skiltelę ant kaktos ir smilkinių. Kol kas nėra atliktas mokslinis tyrimas, patvirtinantis šį teiginį, tačiau visame pasaulyje užfiksuoti teigiami rezultatai.
7. Išgydo vidurių užkietėjimą
Bulvėse yra didelis kiekis ląstelienos - maistinių medžiagų, kurios yra labai naudingos gydant vidurių užkietėjimą ir valant mūsų virškinimo sistemą (3). Taurė bulvių sulčių su minkštimu padeda išvalyti virškinamąjį traktą ir išgydyti vidurių užkietėjimą.
8. Pagreitina žaizdų gijimą
Bulvėse yra daug vitamino C - maistinės medžiagos, kuri padeda kovoti su infekcijomis ir skatina žaizdų gijimą (4). Jei esate sužeistas, bulvių sulčių gėrimas gali pagreitinti žaizdų gijimą ir audinių atsigavimą.
9. Pagerina kraujotaką
Bulvių sultyse yra daug niacino, vitamino B komplekso komponento. Šis vitaminas ne tik padeda padidinti mūsų energijos lygį, bet ir užtikrina deguonies ir pagrindinių maistinių medžiagų patekimą į skirtingus kūno organus. Anekdotiniai duomenys rodo, kad ši maistinė medžiaga gali skatinti kraujotaką ir taip sustiprinti normalią kūno veiklą. Tačiau šiuo klausimu reikia atlikti daugiau tyrimų.
10. Sumažina vėžio riziką
Buvo atliktas skirtingų bulvių veislių tyrimas 2016 m., Siekiant patikrinti jų priešvėžinius pajėgumus. Tyrimas įrodė, kad vartojant bulves greitai sumažėjo greitas vėžinių ląstelių dalijimasis (5).
Bulvėse yra cheminių junginių, vadinamų glikoalkaloidais, kurie pasižymi priešnavikinėmis savybėmis (6). Vadinasi, reguliariai geriant bulvių sultis, sumažėja rizika susirgti vėžiu.
11. Gali palengvinti išialgiją
„iStock“
Išialgijai būdingas nepakeliamas skausmas, atsirandantis iš apatinės nugaros srities ir sklindantis iki kojų. Namų gynimo priemonės labai gerai gydo išialgiją, o bulvių sultys, kaip teigiama, yra vienos efektyviausių priemonių.
Bulvių sultys mažina nervų dirginimą ir padeda judinti kojas. Gerkite pusę puodelio žalių bulvių sulčių bent du kartus per dieną, kad palengvintumėte skausmą.
12. Gali palengvinti podagrą
Podagra yra artrito rūšis, kurią sukelia sąnarių uždegimas ir patinimas dėl šlapimo rūgšties pertekliaus nusėdimo.
Bulvių sultys turi priešuždegiminių savybių, jos neutralizuoja ir sumažina šlapimo rūgšties perteklių iš sąnarių. Dėl to bulvių sultys yra vienas iš geriausių natūralių podagros ir skausmo, susijusių su artritu, gydymo būdų.
13. Gali užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligoms
Bulvių sultyse yra antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių, kurios apsaugo širdį nuo arterijų užsikimšimo ir širdies sustojimo, taigi skatina širdies sveikatą.
14. Pagalba svorio netekimui
Žmonės neteisingai mano, kad bulvių vartojimas padidins svorį. Tačiau tyrimai parodė, kad bulvės iš tikrųjų padeda numesti svorį. Tai ypač pasakytina apie bulvių sultis. Gali padėti net kai kurių dietos angliavandenių pakeitimas bulvių porcijomis.
Bulvių sultyse yra daug vitamino C, kuris padeda padidinti medžiagų apykaitą. Arizonos ir Kolumbijos universitetų atliktas tyrimas rodo, kad bulvėms galima būtų sumažinti svorį (7).
Geriant bulvių sultis po valgio, slopinamas alkio hormonų (grelino ir leptino) augimas, o tai neleidžia persivalgyti ir sumažėja svoris.
Mes matėme daugybę bulvių sulčių naudos mūsų bendrajai sveikatai, tačiau kaipgi jos nauda odai? Na, išsiaiškinkime.
Ar tai turi odos pranašumų?
Bulvių sultys yra tokios sveikos, kad negalime sugalvoti nė vienos kitos tokios geros daržovės. Štai keletas būdų, kaip bulvių sultys naudingos mūsų odai.
15. Drėkina odą
Bulvių sultyse yra didelis vitamino C kiekis, kuris yra labai naudingas odos drėkinimui.
Gilesniam drėkinimui sumaišykite bulvių sultis su jogurtu ir patepkite ant odos. Nuplaukite po 15 minučių ir pastebėsite, kad oda tapo skaistesnė, stangresnė ir drėkinama.
16. Padaro jūsų odą švarią ir nepažeistą
„iStock“
Skalbimas vėsiomis bulvių sultimis gali padėti pašalinti veido dėmes (8). Nors tai yra senovinis naudojimas, jis vis tiek galėtų veikti.
17. Gali turėti poveikį senėjimui
Bulvių sultys gali padėti išvengti senėjimo ir sumažinti veido raukšles. Sumaišykite bulvių sultis su varške ir reguliariai tepkite ant veido, kad sumažintumėte ir atitolintumėte raukšlių atsiradimą. Taip pat kiekvieną dieną medvilnės kamuoliuku galite patepti veidą bulvių sultimis, kad sumažintumėte raukšlių atsiradimą ir suteiktų veidui jaunatvišką spindesį.
18. Gali palengvinti egzemą
Egzema yra odos liga, kuriai būdingas ypatingas odos sausumas, kartu su kitais simptomais, tokiais kaip odos paraudimas, niežėjimas, pleiskanojimas ir pleiskanojimas.
Viena iš geriausių žolelių vaistų egzemai gydyti yra bulvių sultys. Kiekvieną dieną galite išgerti stiklinę bulvių sulčių arba užtepti ją lokaliai paveiktose vietose. Tačiau nėra jokių tyrimų, kurie patvirtintų šį teiginį.
O kaip su plaukais? Ar bulvių sultys naudingos mūsų plaukams? Sužinokite žemiau.
Ką apie plaukus?
19. Skatina sveikus plaukus
„iStock“
Bulvių sultys pagerina bendrą plaukų sveikatą ir gydo pleiskanas, sausumą ir galvos odos niežėjimą.
Viskas, ką jums reikia padaryti, tai paimti 2 žalių bulvių sultis ir įpilti 1 šaukštą medaus ir kiaušinio trynį. Po vienos valandos tokiu mišiniu tepkite plaukų šaknis ir šampūną, kaip įprasta. Po kelių naudojimo pastebėsite nuostabius rezultatus - plaukai augs greičiau, storesni ir stipresni.
Visa ši nauda sveikatai, odai ir plaukams atrodo gerai, bet kaip paruošti šias sultis?
Tai taip lengva, vaikas gali tai padaryti! Sužinokime, kaip.
Kaip aš gaminu šias sultis?
„iStock“
Paruošti žalias bulvių sultis yra gana lengva. Tiesiog atlikite šiuos veiksmus:
- Kruopščiai nuplaukite bulves ir nuvalykite visus daigus ir žalias dėmes.
- Nulupkite bulves ir sutarkuokite.
- Įdėkite tarkuotas bulves ant drobinio audinio ir išspauskite sultis.
- Taip pat galite supjaustyti bulves, įdėti gabaliukus į sulčiaspaudę ir perkošti sultis.
- Iš karto išgerkite sultis. Taip pat galite kurį laiką leisti atvėsti šaldytuve, o tada išgerti.
Norite sužinoti, kaip jį laikyti tolesniam naudojimui? Sužinokime, kaip elgtis tai darant.
Ar galiu jį laikyti?
Pagamino didelį kiekį bulvių sulčių ir dabar įdomu, kaip laikyti likučius?
Na, pirmas dalykas. Įsitikinkite, kad negaminate daugiau bulvių sulčių, nei reikalaujama. Gaminkite tik tiek, kiek galite iš karto suvartoti. Bulvių sultys naudingiausios tik tada, jei jos suvartojamos per 20 minučių nuo jų pagaminimo.
Bet jei vis tiek norite jį laikyti, sultis galite laikyti šaldytuve hermetiškame stikliniame indelyje maždaug 1–2 dienas.
Visi geri dalykai yra su sąlyga. Štai keli dalykai, kuriuos gali tekti žinoti prieš pradėdami sultis iš visų bulvių savo virtuvėje.
Bet koks šalutinis poveikis, kurį turėčiau žinoti?
Taip, prieš pradedant vartoti bulvių sultis, reikia atsižvelgti į keletą dalykų:
- Šios sultys gali sukelti skrandžio sutrikimą, viduriavimą ir vėmimą, jei jų vartojama per daug.
- Bulvių sultyse yra didelis cukraus kiekis, todėl diabetikai turėtų būti atsargūs jas gerdami.
- Nėščios ir krūtimi maitinančios moterys prieš gerdamos bulvių sultis turėtų pasitarti su savo gydytoju.
Dabar, kai mes jau kalbėjome apie naudą ir šalutinį poveikį, apžvelkime tai ir eikime tiesiai į apatinę eilutę.
Kas yra apatinė eilutė?
Kai kurie iš jūsų bulves laiko „tukinančia“ daržove. Kai kurie iš jūsų gali girdėti apie žalias bulvių sultis pirmą kartą, o kai kurie iš jūsų gali „juokauti“ jau paminėję jų pavadinimą.
Esmė ta, kad bulvių sultys yra nuostabios. Laikotarpis. Taigi galbūt jums laikas atmesti mintis, pamiršti skonį ir pradėti gerti šias sultis dėl visų tinkamų priežasčių.
Bulvių sultys yra per geros, kad praleistumėte tai, kas teikia daugiau naudos nei galite įsivaizduoti ir nedaro jokios žalos jūsų sveikatai.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar galima bulvių sultis laikyti šaldytuve?
Taip, jei jis nevartojamas iškart, jį reikia laikyti šaldytuve.
Ar galima bulves sultis palikti per naktį ant veido?
Taip, jūs galite palikti bulvių sulčių kaukę per naktį.
Kiek laiko trunka bulvių sultys?
Bulvių sultys šaldytuve gali išsilaikyti daugiausia 3–4 dienas. Bet tai yra