Turinys:
- Pipirmėčių nauda odai
- 1. Gydo įvairias odos problemas:
- 2. Gydo riebią ir riebią odą:
- 3. Sutraukiančios, antiseptinės ir priešuždegiminės savybės:
- 4. Kovoja su įdegiu ir saulės nudegimu:
- 5. Gydo sportinę pėdą:
- Pipirmėčių nauda plaukams
- 6. Veiksmingas plaukų tonikas:
- 7. Natūralus vabzdžių repelentas:
- 8. Skatina plaukų augimą:
- 9. Drėkina plaukų folikulus:
- Pipirmėčių nauda sveikatai
- 10. Puikus maistinių skaidulų šaltinis:
- 11. Nuskausminamoji savybė:
- 12. Apsaugo nuo skrandžio sutrikimų:
- 13. Išvalo kvėpavimo perkrovą:
- 14. Kovoja su blogu kvėpavimu:
- 15. Antivėžinis agentas:
- 16. Slopina bakterijų ir grybelių augimą:
- 17. Gydo kvėpavimo takų ligas:
- 18. Vazodilatacinis poveikis:
- 19. Analgetinės ir priešuždegiminės savybės:
- 20. Sumažina stresą, emocinį disbalansą ir nerimą:
- Pasirinkimas, saugojimas ir naudojimas
- Kaip įtraukti pipirmėtės lapus?
- Šalutinis pipirmėtės poveikis
Pipirmėčių dėka jūs ne tik galite pabučiuoti ar atsikratyti tabako kvapų; tai turi daug kitų naudos odai, plaukams, išskyrus jūsų kūną. Kas jie tokie? Na, perskaitykite mūsų įrašą čia ir įsitikinkite patys.
Pipirmėčių nauda odai
1. Gydo įvairias odos problemas:
Pipirmėtė dažniausiai naudojama vietiniuose kremuose, kurie naudojami įvairioms odos problemoms spręsti. Dėl savo raminamųjų savybių jis yra veiksmingas bėrimų, ąžuolo ir nuodų gebenių gydymas. Tai suteikia stiprų gydomąjį poveikį odai.
2. Gydo riebią ir riebią odą:
Pipirmėčių lapai nuo amžių plačiai naudojami riebiai ir riebiai odai gydyti. Pipirmėčių mentolis sumažina riebalų išsiskyrimą iš riebalinių liaukų, o tai padeda natūraliai gauti odos be riebalų. Naudoti:
- Ant veido tepkite šviežiai maltus pipirmėtės lapus
- Palikite jį 10 minučių.
- Norėdami gauti geriausių rezultatų, į pastą taip pat galite pridėti medaus.
- Nuplaukite ir nusausinkite.
- Taip pat galite derinti pipirmėtės pastą su simondsijų aliejumi arba alaviju, kad gautumėte optimalios naudos.
3. Sutraukiančios, antiseptinės ir priešuždegiminės savybės:
Yra žinoma, kad pipirmėtė subalansuoja odos pH lygį. Tai padeda subalansuoti perteklinį riebalų išsiskyrimą odoje, taip sumažinant spuogus ir išsiskyrimą. Sutraukiančios, antiseptinės ir priešuždegiminės pipirmėtės savybės padeda sumažinti spuogų, inkštirų, bėrimų ir odos paraudimų atsiradimą. Naudoti:
- Sumaišykite 2 lašus pipirmėčių aliejaus į įprastą veido prausiklį
- Naudodamiesi šiuo būdu, nusiplaukite veidą du kartus per dieną.
- Taip pat galite sumaišyti lašą ar du šio aliejaus su naktiniu kremu ar drėkinamuoju kremu spuogams ir odos bėrimams gydyti.
4. Kovoja su įdegiu ir saulės nudegimu:
Pipirmėtė yra gausus vitamino A ir C šaltinis. Joje yra folatų ir omega 3 riebalų rūgščių, kurios padeda kovoti su saule susijusiomis problemomis, tokiomis kaip saulės įdegis ir saulės nudegimas. Naudoti:
- Galite naudoti pipirmėčių lapų pastą ant veido arba naudoti pipirmėčių aliejų vietiškai saulės įdegiui gydyti.
- Bet jei pipirmėčių aliejų naudojate tiesiai ant veido, atskieskite jį šiek tiek aliejaus, kad išvengtumėte odos uždegimo.
Pipirmėčių sudėtyje yra maistinės medžiagos, vadinamos perililio alkoholiu, kuri apsaugo nuo odos vėžio ląstelių susidarymo.
5. Gydo sportinę pėdą:
Pipirmėtė taip pat gali padėti gydyti pėdos raumenis. Naudoti:
- Masažuokite aliejų ant kojų ir palikite per naktį.
- Pipirmėčių aliejus taip pat gali būti naudojamas celiulito kiekiui mažinti, trinant aliejų paveiktose vietose.
- Pipirmėčių aliejus palaiko odą švarią ir apsaugo nuo odos infekcijų ir dėmių atsiradimo.
Vaizdas: „Shutterstock“
Pipirmėčių nauda plaukams
Pipirmėtė yra vertinama ne tik dėl odos pranašumų. Jis vienodai garsus savo plaukų atjauninimo galimybėmis. Pipirmėtė padeda įveikti su plaukais susijusias problemas. Kai kurie pipirmėčių plaukai naudojami:
6. Veiksmingas plaukų tonikas:
Pipirmėčių aliejus veikia kaip veiksmingas plaukų tonikas, sumaišytas su kitais eteriniais aliejais, tokiais kaip arbatmedžio aliejus, kokosų aliejus, ricinos aliejus ir net vitamino E aliejus.
7. Natūralus vabzdžių repelentas:
Pipirmėtė yra natūralus vabzdžių repelentas. Taikant pipirmėčių aliejų plaukams, jūs galite atsikratyti utėlių. Naudoti:
- Tinkamai pamasažuokite plaukus pipirmėčių aliejumi
- Palikite jį 24 valandas prieš plaunant plaukus.
- Tai pakartokite 3 kartus per savaitę, kad visiškai atsikratytumėte utėlių.
- Taip pat galite praskiesti pipirmėčių aliejų alyvuogių aliejumi, jei jaučiate bet kokį odos dirginimą.
- Pipirmėčių aliejus taip pat sumažina niežulį, susijusį su pleiskanomis.
8. Skatina plaukų augimą:
Pipirmėčių aliejus masažuoja ant galvos odos sukelia dilgčiojimą, o tai reiškia, kad aliejus veikia subalansuodamas pH lygį. Tai padeda neutralizuoti perteklinės naftos gamybos poveikį. Taigi jis sumažina plaukų riebalavimąsi. Tai stimuliuoja plaukų folikulus ir padidina galvos odos kraujotaką, skatina plaukų augimą.
9. Drėkina plaukų folikulus:
Pipirmėtė drėkina plaukų folikulus iš vidaus, suteikdama jums lygius, blizgius ir minkštus plaukus. Patepkite rankomis kelis lašus pipirmėtės aliejaus ir išlyginkite per plaukus. Be to, pipirmėčių aliejus nėra riebus ir paliks plaukus maloniai kvepiančius. Jis taip pat gali būti naudojamas su plaukų tiesinimo priemonėmis kaip plaukų apsaugantis serumas.
Pipirmėčių nauda sveikatai
Keli šiuolaikiniai tyrimai padarė išvadą apie daugybę šios žolės pranašumų. Jis pasižymi nuskausminančiomis, estetinėmis, sutraukiančiomis, dekongestantinėmis, antiseptinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis, kurios padeda gydyti daugybę sveikatos sutrikimų, tokių kaip peršalimas, gripas, sinusitas, sausas kosulys, karščiavimas, šaltkrėtis ir virškinimo problemos. Pipirmėčių lapų nauda sveikatai apima:
10. Puikus maistinių skaidulų šaltinis:
Jame yra daug maistinių skaidulų, kurios padeda kontroliuoti cholesterolio kiekį ir kraujospūdį organizme.
11. Nuskausminamoji savybė:
Pipirmėčių mentolis veikia vėsius jautrius odos, burnos ir gerklės receptorius, kurie įkvepiant, valgant ar tepant odą vėsina. Dėl šios pipirmėtės savybės ji yra nepakeičiama medžiaga ruošiant kosulio sirupą, pastiles ir nosies inhaliatorių. Mentolis taip pat naudojamas skausmą malšinantiems tepalams, vietiniams raumenų relaksantams ir analgetikams gaminti dėl jo nuskausminamųjų savybių.
12. Apsaugo nuo skrandžio sutrikimų:
Yra žinoma, kad pipirmėčių aliejus malšina dirgliosios žarnos sindromo simptomus, įskaitant virškinimo sutrikimus, dispepsiją ir storosios žarnos raumenų spazmus. Šios gydomosios savybės yra dėl raumenų atpalaidavimo galimybių. Tai taip pat sukuria geresnį tulžies nutekėjimą, kuris yra labai svarbus riebalų virškinimui. Išlyginus žarnyno raumenis, yra spazmų ir virškinimo sutrikimų tikimybė. Taigi, kai mes vartojame pipirmėtę arbatos pavidalu, ji greičiau juda per skrandį, kad sumažintų skausmą, susijusį su virškinamuoju traktu. Tai taip pat apsaugo nuo virškinimo problemų, tokių kaip gastritas, viduriavimas, vidurių pūtimas ir skrandžio skausmas.
13. Išvalo kvėpavimo perkrovą:
Pipirmėtė taip pat vartojama nuo peršalimo ir gripo. Jis naikina gripą sukeliančias bakterijas ir virusus ir malšina skausmą nuo skaudančio kūno. Tai taip pat palengvina kosulį ir spūstis. Tai dažnas balzamų, naudojamų ant krūtinės, ingredientas, malšinantis krūtinės skausmus. Teigiama, kad dėl nosies užgulimo ir sinusito tikrai padeda gerti pipirmėtės arbatą ir įkvėpti jos garų. Naudoti:
- Į vandenį įpilkite vieną šaukštą pipirmėtės lapų
- Virkite vandenį keletą minučių.
- Įdėkite 1 arbatinį šaukštelį medaus, kad įgautumėte šiek tiek skonio.
- Gerkite šią arbatą bent 2–3 kartus per dieną.
- Nuo sauso kosulio 2–3 kartus per dieną pamasažuokite kelis lašus pipirmėtės aliejaus.
Pipirmėtėje esantis mentolis skystina gleivinę, sutepa kvėpavimo takus ir padeda iš plaučių išnešti išdžiūvusią skreplę.
14. Kovoja su blogu kvėpavimu:
Pipirmėtė taip pat naudojama burnos higienos priemonėse, tokiose kaip burnos gaivikliai, liežuvio purškalas ir burnos plovimas, siekiant kovoti su nemaloniu kvapu. Jis netgi naudojamas kaip saldainių ir kramtomųjų dervų kvapiosios medžiagos, suteikiančios kvapą.
15. Antivėžinis agentas:
Pipirmėtė yra galimas vaistas nuo vėžio. Jame yra fitilino perililio alkoholio, kuris, kaip įrodyta, sustabdo kasos, pieno ir kepenų navikų augimą. Jis taip pat apsaugo nuo gaubtinės žarnos, odos ir plaučių vėžio susidarymo. Vitaminas C pipirmėtėje vaidina vidutinį vaidmenį mažinant gaubtinės žarnos vėžio riziką. Vitaminas C yra pagrindinis vandenyje tirpus antioksidantas, kurio reikia norint sumažinti laisvųjų radikalų kiekį, darantį žalą ląstelėms. Taip pat įrodyta, kad beta karotenas ir kiti kartenoidai sumažina gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio riziką.
Taip pat žinoma, kad kartenoidai padidina ląstelių diferenciaciją ir apsaugo ląsteles nuo kancerogeninių cheminių medžiagų, galinčių pakenkti DNR.
16. Slopina bakterijų ir grybelių augimą:
Pipirmėčių sudėtyje yra keletas eterinių aliejų, kurie padeda sustabdyti įvairių rūšių bakterijų dauginimąsi. Šios bakterijos apima Helicobacter pylori, Salmonella enteritidis, Escherichia coli O157: H7 ir meticilinui atsparų Staphylococcus aureus (MRSA). Taip pat gyvena grybų augimas organizme.
17. Gydo kvėpavimo takų ligas:
Yra žinoma, kad pipirmėtėje esanti rozmarino rūgštis veikia keletą naudingų kvėpavimo takų ligų, ypač astmos. Rosmarino rūgštis blokuoja uždegimą skatinančių chemikalų, tokių kaip leukotrienai, gamybą ir neutralizuoja laisvuosius radikalus, kad būtų išvengta astmos. Pipirmėtė taip pat skatina kūną gaminti prostaciklinus - medžiagą, kuri palaiko kvėpavimo takus, kad būtų lengva kvėpuoti. Pipirmėčių ekstraktai taip pat palengvina nosies peršalimo simptomus, susijusius su alergija.
18. Vazodilatacinis poveikis:
Pipirmėčių vazodilatacinis poveikis padeda išplėsti susiaurėjusias kraujagysles, kad išvengtų galvos skausmo ir migrenos. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai užlašinkite kelis lašus pipirmėtės aliejaus ant kaktos, smilkinių ir nugaros, kad sumažintumėte skausmą. Jei esate jautrus pipirmėčių aliejui, prieš tepdami galite jį praskiesti kokosų aliejumi arba alyvuogių aliejumi.
19. Analgetinės ir priešuždegiminės savybės:
Pipirmėčių analgetinis ir priešuždegiminis poveikis taip pat gali padėti esant raumenų skausmams ir artritui. Užlašinkite kelis lašus pipirmėtės aliejaus ant pažeistų vietų ir kelias minutes pamasažuokite. Norėdami įtempti raumenis po įtemptos treniruotės, į šilto vandens vonelę įlašinkite kelis lašus pipirmėtės aliejaus, kad atsipalaiduotumėte ir nuramintumėte įtemptus raumenis. Pipirmėtė taip pat padeda gydyti mėnesinių skausmus. Išgerkite po vieną puodelį pipirmėtės arbatos 2–3 kartus per dieną, kad numalšintumėte mėnesinių skausmus.
20. Sumažina stresą, emocinį disbalansą ir nerimą:
Pipirmėtėje yra terapinių savybių, kurios padeda sumažinti stresą, emocinį disbalansą ir nerimą. Viskas, ką jums reikia padaryti, yra lengvas pipirmėčių aliejus difuzoriuje ar degiklyje ir atsipalaiduoti maždaug 30 minučių. Kvėpuokite pipirmėčių aromatu įkvėpdami nosies ir iš burnos, leiskite savo kūnui atsipalaiduoti. Pakartokite šią aromaterapiją 3 savaites, kad atsikratytumėte nepageidaujamos įtampos ir nerimo.
Pasirinkimas, saugojimas ir naudojimas
- Šviežių ir sausų pipirmėčių galima įsigyti ištisus metus, todėl jas lengviau nusipirkti, kai reikia.
- Šviežių pipirmėčių lapai yra geresni bet kurią dieną nei sausi, nes jie išlaiko skonį ir maistines medžiagas.
- Švieži pipirmėčių lapai turi būti ryškiai žalios spalvos ir tvirtais stiebais. Jame neturėtų būti tamsiai rudų ar geltonų dėmių.
- Jei jums labiau patinka sausos mėtos, įsigykite ekologiškai užaugintų pipirmėtės lapų, nes jie užtikrins, kad juose nebūtų pesticidų ir kitų kenksmingų cheminių medžiagų.
- Šviežius galite užšaldyti užrakintame maišelyje ar popieriniame rankšluosčiu.
- Šviežius pipirmėtės lapus reikia suvartoti per savaitę, o džiovintas mėtas kelis mėnesius galima laikyti sandariame inde.
- Prieš naudojant pipirus, reikia kruopščiai nuplauti, kad būtų pašalintas smėlis, purvas ir pesticidų likučiai.
Kaip įtraukti pipirmėtės lapus?
Mėtos dažniausiai naudojamos prieš pat ruošiant receptus, kad aromatas ir aromatas nepakistų. Jis naudojamas įvairiuose gaminiuose, pavyzdžiui, kaip kvapiųjų medžiagų pagrindas desertuose, tokiuose kaip ledai ir kitos konditerijos gaminiai. Jis plačiai naudojamas ruošiant žolelių arbatą, sriubas ir padažus. Mėtų lapai taip pat yra puikus priedas prie žaliųjų salotų ir garnyrui.
Šalutinis pipirmėtės poveikis
Pipirmėčių šalutinio poveikio nėra, tačiau žmonės, sergantys gastroezofaginio reflekso liga (GRD), turėtų riboti pipirmėtės, kaip pipirmėtės junginių, vartojimą, kad stemplės sienelės raumenys būtų lygūs ir atsipalaiduoti. Tai gali sustiprinti jų refliuksą. Pacientai, kenčiantys nuo rėmens, rūgšties refliukso ir tulžies akmenų, taip pat turėtų vengti pipirmėtės. Pipirmėčių lapų nėra