Turinys:
- Turinys
- Kas yra citrusiniai vaisiai?
- Kokių maistinių medžiagų turi citrusiniai vaisiai?
- Ar jie turi kokios nors naudos odai?
- 1. Laikykite odą jauną
- 2. Nušveiskite odą
- 3. Sumažinkite pigmentaciją
- Kokia nauda plaukams?
- 4. Užkirsti kelią plaukų slinkimui ir stiprinti plaukus
- 5. Kova su pleiskanomis
- Kokia nauda sveikatai?
- 6. Svorio metimo stebuklai
- 7. Sumažinkite insulto riziką moterims
- 8. Jie apsaugo nuo vėžio
- 9. Palaikykite savo akių sveikatą
- 10. Pagalba mažinant tam tikrų vaistų dozes
- 11. Padėkite sumažinti stresą
- 12. Padidinkite imunitetą
- 13. Didieji tirpaus pluošto šaltiniai
- 14. Mažas kalorijų kiekis
- 15. Sumažinkite inkstų akmenų susidarymo riziką
- 16. Saugok savo širdies sveikatą
- 17. Apsaugokite savo smegenis
- 18. Turėkite žemą glikemijos indeksą
- 19. Padėkite sutrumpinti peršalimą
- 20. Supakuotas su kaliu
- 21. Ar drėkina
- Kaip pasirinkti ir laikyti citrusinius vaisius?
- Pasirinkimas
- Sandėliavimas
- Koks yra citrusinių vaisių šalutinis poveikis?
- Naudingi patarimai
- Nuorodos
Yra kažkas apie citrusinius vaisius. Dėl jų švelnaus saldaus skonio ir labai gaivaus aromato jie tampa visuotinai mėgstamiausi. Manoma, kad jie kilę iš Pietų Azijos, citrusinių vaisių šiandien yra visame pasaulyje. Kuo šie vaisiai tokie populiarūs? Skaitykite toliau ir sužinokite.
Turinys
- Kas yra citrusiniai vaisiai
- Kokių maistinių medžiagų turi citrusiniai vaisiai
- Ar jie turi kokios nors naudos odai
- Bet kokia nauda plaukams
- Kokia nauda sveikatai
- Kaip pasirinkti ir laikyti citrusinius vaisius
- Bet koks šalutinis poveikis
- Naudingi patarimai
Kas yra citrusiniai vaisiai?
Citrusiniai vaisiai yra vaisiai, kuriuos gamina medžiai ir krūmai, priklausantys Rutaceae augalų genčiai. Jie apima vaisius, tokius kaip apelsinai, greipfrutai, citrinos ir kalkės. Jie turi daug citrinos rūgšties ir paprastai yra apvalūs arba pailgi su sultinga, mėsinga minkštimu, supančiu jų sėklas. Citrusinių vaisių žievelė yra oda, kurios išorinis sluoksnis vadinamas „žieve“, kuris naudojamas gaminant daugelį desertų dėl savo skonio. Žievė yra padengta apačioje balta, kempine duobute. Paprastai nulupus citrusinius vaisius galima rasti suskirstytus į segmentus (vadinamus „litais“). Jūs žinote tuos baltus plaukus primenančius dalykus, kuriuos išsirenkate iš apelsino skiltelės prieš įkišdami į burną? Jie iš tikrųjų maitina vaisius, kai jie auga.
Nors iš pradžių manyta, kad jie kilo iš nedidelės Pietryčių Azijos dalies, apimančios Šiaurės rytų Indiją, Mianmarą ir Junaną (Kinijoje), naujausi tyrimai rodo, kad citrusiniai vaisiai iš pradžių galėjo būti kilę iš Australijos, Naujosios Kaledonijos ir Naujosios. Gvinėja.
Šiuos sulčių prikimštus vaisius prieš vartojimą reikia nulupti. Juos galima valgyti žalius arba sultis. Iš jų taip pat gaminami marinatai ir marmeladai. Rūgštūs citrusiniai vaisiai, tokie kaip kalkės, patiekiami kaip garnyrai daugeliui patiekalų, taip pat yra pagrindinis kokteilių ingredientas.
Be skanumo, citrusiniai vaisiai taip pat yra maistinių medžiagų lobynas.
Atgal į TOC
Kokių maistinių medžiagų turi citrusiniai vaisiai?
APELSINAS | Greipfrutai | TANGERINAS | |
Svoris (g) | 131 | 236 | 84 |
Energija (kcal) | 62 | 78 | 37 |
Skaidulų kiekis (g) | 3.1 | 2.5 | 1.7 |
Askorbo rūgštis (mg) | 70 | 79 | 26 |
Folatas (mg) | 40 | 24 | 17 |
Kalis (mg) | 237 | 350 | 132 |
Citrusiniai vaisiai yra pilni maistinių medžiagų, kurios teikia daug naudos sveikatai. Tie, kurie suvokia svorį ir norėtų išvengti kalorijų, džiaugsis sužinoję, kad citrusiniuose vaisiuose yra gana mažai kalorijų. Vidutinio dydžio apelsine yra apie 60–80 kcal, o greipfrute - apie 90 kcal.
Paprasti angliavandeniai, esantys citrusiniuose vaisiuose, yra gliukozė, sacharozė ir fruktozė. Maisto skaidulose, esančiose citrusiniuose vaisiuose, yra pektino, kuris jungiasi su cholesteroliu ir padeda jį išstumti iš organizmo.
Viena maistinė medžiaga, kuria labiausiai pasižymi citrusiniai vaisiai, yra vitaminas C (askorbo rūgštis). Tiesą sakant, vidutinis apelsinas sugeba suteikti jums 130% kasdienio šios nuostabios maistinės medžiagos poreikio. Kitos svarbios maistinės medžiagos, kurias teikia citrusiniai vaisiai, yra folatai, likopenas, kalis, vitaminas B6, magnis, niacinas, tiaminas ir fitonutrientai.
Kadangi juose yra labai įvairių maistinių medžiagų, akivaizdu, kad jie teikia daug naudos mūsų sveikatai, odai ir plaukams. Tiesiog skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kokie jie yra.
Atgal į TOC
Ar jie turi kokios nors naudos odai?
Citrusiniai vaisiai yra žinomi ne tik dėl didelio vitamino C kiekio, bet ir dėl gaivaus kvapo. Šiuose vaisiuose esanti citrinos rūgštis naikina bakterijas ir kitus patogenus, esančius odoje, todėl jūsų oda jaučiasi gaivi ir švari. Aromaterapijoje jie užima ypatingą vietą dėl savo kvapo.
Nuostabūs citrusinių vaisių odos pranašumai yra šie:
1. Laikykite odą jauną
langinės
Kalbant apie odos sveikatą, vitaminas C (askorbo rūgštis) yra viršuje maistinių medžiagų, kurių jums reikia, kad oda atrodytų jauna, sąraše. Askorbo rūgštis yra būtina, nes ji padeda regeneruoti kolageną, kuris palaiko jūsų odos elastingumą. Citrusinių vaisių vartojimas čia tampa dar svarbesnis, nes senstant mūsų odoje kolageno kiekis sumažėja ne tik todėl, kad mūsų kūnas natūraliai negali jo gaminti (1), (2).
2. Nušveiskite odą
Apimta jūsų užsikimšusiomis poromis ir visa negyva veido oda? Tada apelsinų žievelės yra jūsų pagalbos! Rupi šio citrusinio vaisiaus žievelė užpildyta vitaminu C, kuris yra puiki šveitimo ir valymo priemonė. Tai išvalo visas senas, negyvas odos ląsteles ir sutraukia poras, kad oda atrodytų skaisti ir švytinti (3).
3. Sumažinkite pigmentaciją
Tamsios dėmės ir pigmentacija atsiranda, kai jūsų odą veikia ultravioletiniai saulės spinduliai. UV spinduliai išeikvoja antioksidantus jūsų odoje, taip padarydami oksidacinę žalą (4). Citrusiniuose vaisiuose esantis vitaminas C apsaugo nuo pigmentacijos ir ultravioletinių spindulių sukeltų fotopažeidimų. Šiuo tikslu galite arba vartoti citrusinius vaisius, arba jų sultis taikyti vietiškai.
Kokia nauda plaukams?
Kas nemėgsta švelnių, žvilgančių ir ilgų plaukų? Viena maistinė medžiaga, kuri gali padėti pasiekti svajonių plaukus, yra vitaminas C. Ir žinote, kurie vaisiai yra iki galo pripildyti šios stebuklingos maistinės medžiagos? Citrusiniai vaisiai, žinoma!
Keletas nuostabių citrusinių vaisių plaukų pranašumų yra:
4. Užkirsti kelią plaukų slinkimui ir stiprinti plaukus
„Shutterstock“
Vitaminas C kartu su daugybe kitų dalykų, kuriuos jis daro, taip pat yra atsakingas už kolageno gamybą jūsų kūne. Kolagenas yra komponentas, kuris suteikia jūsų plaukams tvirtumo ir struktūros bei neleidžia jiems lūžinėti (5). Taigi, pasikraukite tų vitamino C turinčių citrusinių vaisių, nes šios maistinės medžiagos natūraliai negamina mūsų kūnas.
5. Kova su pleiskanomis
Rūgštingos citrinų sulčių prigimties priemonės padeda giliai išvalyti galvos odą ir atsikratyti visų pleiskanų. Taip pat sumažėja plaukų nuobodumas ir jie atrodo storesni ir blizgesni (6).
Atgal į TOC
Kokia nauda sveikatai?
Citrusiniai vaisiai turi mažai kalorijų ir yra naudingi svorio stebėtojams ir diabetikams. Be to, juose nėra sočiųjų riebalų ar cholesterolio, kurie taip kenkia jūsų sveikatai. Citrusiniai vaisiai taip pat padeda išstumti toksinus iš jūsų kūno.
Keletas kitų nuostabių citrusinių vaisių naudos sveikatai yra:
6. Svorio metimo stebuklai
„Shutterstock“
Citrusiniai vaisiai, pavyzdžiui, apelsinai ir citrinos, kartu su mažai kalorijų turinčia dieta puikiai padeda numesti svorį. Taip yra todėl, kad be mažai kaloringų medžiagų, juose taip pat yra didelis vandens ir skaidulų kiekis, kuris užpildo jus ir neleidžia jaustis alkanam (7, 8).
7. Sumažinkite insulto riziką moterims
Visos jūsų moterys, čia yra keletas gerų naujienų jums. Neseniai atliktas Norwicho medicinos mokyklos tyrimas parodė, kad citrusiniuose vaisiuose, tokiuose kaip apelsinas ir greipfrutas, yra komponentų, vadinamų flavanonais, kurie padėjo sumažinti išeminius moterų insultus stulbinančiai 19%. Tačiau pagrindinis šio tyrimo autorius ragina žmones vartoti citrusinius vaisius taip, kaip yra (priešingai nei geriant jų sultis), siekiant užtikrinti, kad iš vaisių gautumėte maksimalų flavanonų kiekį (9).
8. Jie apsaugo nuo vėžio
Harvarde atliktas tyrimas parodė, kad citrusiniuose vaisiuose yra tokių komponentų kaip flavonoidai, folatai, karotinoidai ir vitaminas C, kurie žymiai sumažina stemplės vėžio riziką (10).
Vitaminas C ir specifinis flavonoidas (nobiletinas), esantys citrusiniuose vaisiuose, taip pat turėtų būti antiangiogeniniai. Tai reiškia, kad jie užkerta kelią naujų kraujagyslių susidarymui, kurie padeda išplisti vėžį kitose kūno vietose (11).
Nustatyta, kad epitelio kiaušidžių vėžio išsivystymo rizika moterims, vartojančioms citrusinius vaisius, taip pat yra žymiai mažesnė dėl juose randamų flavononų (12).
Pasak Amerikos vėžio draugijos, citrusiniai vaisiai yra ypač naudingi mažinant skrandžio vėžio riziką (13).
9. Palaikykite savo akių sveikatą
„Shutterstock“
Mes jau žinome, kad citrusiniuose vaisiuose yra daug vitamino C. Tačiau įdomu tai, kad šis vitaminas ne tik padeda palaikyti jūsų akių kraujagyslių sveikatą, bet ir labai svarbu sumažinti kataraktos ir su amžiumi susijusios rizikos riziką. geltonosios dėmės degeneracija (kuri yra pagrindinė Vakarų pasaulio vyresnių nei 55 metų žmonių aklumo priežastis) (14).
10. Pagalba mažinant tam tikrų vaistų dozes
Greipfrutas nuo seno buvo siejamas su pavojinga vaistų sąveika dėl to, kad jis gali sulėtinti tam tikrų vaistų apykaitą, taip padėdamas jiems daug ilgiau išlikti jūsų sistemoje ir padidindamas jų šalutinį poveikį. Čikagos medicinos universiteto žmonės naudojo šį greipfruto bruožą ir jį panaudojo teigiamam rezultatui pasiekti. Jie nustatė, kad išgėrus stiklinę šviežiai spaustų greipfrutų sulčių kartu su priešvėžiniu vaistu sirolimu, jo poveikis padidėjo tris kartus. Tai gali reikšti, kad laikui bėgant šio vaisto dozę galima sumažinti, todėl pacientui taip pat teks patirti mažiau šalutinių poveikių (15).
11. Padėkite sumažinti stresą
„Shutterstock“
Dvi pagrindinės streso lygio padidėjimo priežastys yra hormono kortizolio (dar vadinamo streso hormonu) padidėjimas ir kraujospūdžio padidėjimas didelio nerimo situacijose. Vitaminas C, esantis citrusiniuose vaisiuose, kovoja su abiem problemomis ir sumažina stresą (16).
12. Padidinkite imunitetą
Be vitamino C ir vitamino B6, kuriais jie labiausiai garsėja, citrusiniuose vaisiuose taip pat yra daug augalų junginių, tokių kaip flavonoidai, karotenoidai ir eteriniai aliejai, kurie yra atsakingi už daugumą su jais susijusios naudos sveikatai (17).
Vitaminas C, esantis citrusiniuose vaisiuose, yra ypač svarbus, nes jis yra ne tik priešuždegiminis, antivirusinis ir antibakterinis, bet ir stiprina imuninę sistemą (18).
13. Didieji tirpaus pluošto šaltiniai
Citrusiniai vaisiai yra puikūs ne tik maistinių skaidulų, bet ir tirpių maistinių skaidulų šaltiniai, kurie turi daug naudos sveikatai (19). Nustatyta, kad šios tirpios maistinės skaidulos yra atsakingos už mažesnį lipidų kiekį ir kraujospūdį, svorio kritimą, geresnę gliukozės koncentracijos kraujyje kontrolę, uždegimo sumažėjimą ir imuninės funkcijos pagerėjimą (20).
14. Mažas kalorijų kiekis
Žmonėms, kurie mėgsta sekti suvartojamų kalorijų kiekį, citrusiniai vaisiai yra puikus būdas užpildyti skrandį, nepriimant per daug kalorijų. Toliau pateikiami kai kurie citrusiniai vaisiai ir jų kaloringumas:
Oranžinė: 84,6 cal (21)
Greipfrutas: 73,6 kalio (22)
Mandarinas: 103 kaliai (23)
Kalkės: 20,1 kalio (24)
15. Sumažinkite inkstų akmenų susidarymo riziką
„Shutterstock“
Inkstų akmenys susidaro, kai citrato kiekis šlapime sumažėja. Nustatyta, kad per dieną išgėrus keletą stiklinių šviežio limonado padidėja citrato kiekis šlapime ir sumažėja inkstų akmenų susidarymo rizika (25), (26).
16. Saugok savo širdies sveikatą
Citrusiniuose vaisiuose yra fitomikroelementų, tokių kaip karotenoidai ir polifenoliai (27). Dažnas šių maistinių medžiagų vartojimas pagerina širdies sveikatą ir apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų (28).
17. Apsaugokite savo smegenis
Vos po aštuonių savaičių trukmės bandymo, kurio metu sveiki vyresnio amžiaus žmonės turėjo priversti gerti flavanono turinčias apelsinų sultis, buvo nustatyta, kad šis komponentas daro reikšmingą teigiamą poveikį jų pažinimo funkcijai (29 Tai tik parodo, kad reguliarus šio nuostabaus vaisiaus vartojimas gali apsaugoti mūsų smegenis nuo neurodegeneracinių ligų.
18. Turėkite žemą glikemijos indeksą
Kaip rašoma oficialioje glikemijos indekso svetainėje, „ Glikemijos indeksas (arba GI) yra angliavandenių reitingas skalėje nuo 0 iki 100 pagal tai, kiek pavalgę jie padidina cukraus (gliukozės) kiekį kraujyje. Maistas, turintis aukštą GI, yra tas, kuris greitai virškinamas, absorbuojamas ir metabolizuojamas, todėl ryškiai keičiasi cukraus (gliukozės) kiekis kraujyje. Mažas GI angliavandenių kiekis - mažesnis gliukozės ir insulino kiekio kraujyje svyravimas - yra viena iš ilgalaikės sveikatos paslapčių, mažinanti 2 tipo cukrinio diabeto ir širdies ligų riziką (30) .
Citrusiniai vaisiai turi žemą glikemijos indeksą, kuris, kaip nustatyta, sumažina vidutinį mėnesio cukraus kiekį kraujyje, kraujospūdį ir koronarinės širdies ligos riziką 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams (31).
19. Padėkite sutrumpinti peršalimą
„Shutterstock“
Atsiprašau, kad sprogo burbulas, tačiau citrusiniuose vaisiuose esantis vitaminas C nepadeda visiškai išgydyti peršalimo ligų, kaip kadaise manyta. Tačiau valgant citrusinius vaisius, pastebėjus pirmuosius uostymų požymius, per dieną galima sumažinti bendrą šalčio trukmę (32).
20. Supakuotas su kaliu
Citrusiniai vaisiai yra supakuoti su kalio elektrolitu (33). Nustatyta, kad kalio vartojimas per citrusinius vaisius sumažina kraujospūdį ir insulto bei koronarinės širdies ligos riziką. Tai taip pat sumažina su amžiumi susijusio kaulų netekimo, inkstų ligų ir inkstų akmenų poveikį (34), (35). Šis kalis taip pat reikalingas mūsų organizmui skaidyti angliavandenius, auginti raumenis ir palaikyti reguliarų elektrinį širdies aktyvumą (36).
21. Ar drėkina
Greipfrutų yra apie 90% vandens, o apelsinų - apie 82% (37), (38). Šis itin didelis citrusinių vaisių vandens kiekis užtikrina, kad jūsų troškulys bus visiškai užgesintas, o jūs jausitės sotus, nesikrausdami kalorijų.
Nors tikrai puiku, kad citrusiniai vaisiai suteikia jums daug maistinių medžiagų, turite nepamiršti, kad jų naudos galite gauti tik tuo atveju, jei rinkoje pasirinksite tinkamus vaisius, tinkamai juos laikysite ir suvalgysite, kol jie dar nepūs. Štai ką jums reikia padaryti…
Atgal į TOC
Kaip pasirinkti ir laikyti citrusinius vaisius?
Pirmiausia svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad citrusiniai vaisiai toliau nenoksta po to, kai jie yra nuplėšti nuo medžio. Taigi, rinkdami vaisius prekybos centre, atkreipkite ypatingą dėmesį. Renkantis bet kokius citrusinius vaisius, galite atsiminti keletą paprastų dalykų.
Pasirinkimas
- Įsitikinkite, kad žievėje nėra dėmių.
- Pasirinkite vaisius, kurie jūsų rankoje jaučiasi sunkesni, nes tai reiškia, kad jie yra sultingesni.
- Rinkitės vaisius, kurių žievelės yra lygios, smulkios tekstūros, o ne šiurkščios, labai įdubusios.
- Venkite vaisių, kuriuose yra švelnių dėmių, raukšlėta oda arba kurie pradėjo pūti.
- Pasirinkite citrusinius vaisius, kurie turi stiprų ir saldų kvapą, nes jie būna gaivesni ir sultingesni.
Sandėliavimas
- Daugelis žmonių mano, kad bet kokių maisto produktų laikymas „Ziploc“ ar hermetiškame plastikiniame maišelyje ar inde padės ilgiau išlikti žvalesniam. Tačiau tai negali būti toliau nuo tiesos, kai reikia laikyti citrusinius vaisius. Jei planuojate laikyti citrusinius vaisius šaldytuve, laikykite juos tinkliniuose maišeliuose, kurie leidžia cirkuliuoti orui ir apsaugo nuo kondensato, dėl kurio vaisiai greičiau suminkštėja. Tokiu būdu jie išliks švieži maždaug 2–3 savaites.
- Jei norite laikyti citrusinius vaisius ant prekystalio, paprasčiausiai padėkite juos į vaisių krepšį gerai vėdinamoje vietoje. Tokiu būdu jie laikysis maždaug savaitę.
Citrusiniai vaisiai yra puikūs ir gali būti naudingi jūsų sveikatai įvairiais būdais. Bet saugokis! Jie taip pat turi nemažą šalutinio poveikio dalį. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kokie jie yra.
Atgal į TOC
Koks yra citrusinių vaisių šalutinis poveikis?
- Grybų augimas
Citrusiniai vaisiai yra jautrūs grybelių augimui ūkyje, transportavimo metu ir net vartotojui nupirkus. Kai kurie iš šių pelėsių ir mielių gali sukelti alergines reakcijas ar infekciją arba net išaugti ir gaminti mikotoksinus, kurie gali sukelti ligas. Taigi, prieš valgydami, būtinai gerai nuplaukite vaisius ir suvartojote juos per kelias dienas nuo pirkimo.
- Virškinimo problemos
Kai kuriuose citrusiniuose vaisiuose, pavyzdžiui, apelsinuose, yra daug skaidulų, kurie gali sukelti virškinimo problemų, pvz., Pilvo spazmus ir viduriavimą.
- Bifenilo toksiškumas
Kad būtų išvengta grybelių augimo, supakuoti citrusiniai vaisiai dažnai purškiami bifenilu. Vartojant ūmiais kiekiais, ši cheminė medžiaga gali dirginti odą ir akis. Tai taip pat gali turėti toksinį poveikį jūsų inkstams, kepenims ir centrinei nervų sistemai.
- Rėmuo
Žmonėms, kurie reguliariai kenčia nuo rėmens arba kuriems diagnozuota gastroezofaginio refliukso liga (GERL) (dar vadinama rūgšties refliukso liga), geriau išvengti citrusinių vaisių, nes juose yra didelis rūgščių kiekis, kuris gali sustiprinti šias problemas.
- Vaistų sąveika
Yra tam tikrų fermentų, kuriuos išskiria jūsų kūnas, kurie padeda suskaidyti vaistus. Citrusiniuose vaisiuose yra keletas chemikalų, kurie gali slopinti šių fermentų išsiskyrimą, tokiu būdu leidžiantys dideliam šių vaistų kiekiui likti jūsų sistemoje ir galimai sustiprinant jų šalutinį poveikį.
Citrusiniuose vaisiuose yra daug kalio. Kiekvienas, vartojantis beta adrenoblokatorius (kuris taip pat veikia padidindamas kalio kiekį organizme), turėtų vengti citrusinių vaisių, nes kartu su šiuo vaistu jie gali pademonstruoti kalio kiekį organizme, kurio jų susilpnėjęs negali lengvai sumažinti. inkstai.
Kai kurie citrusiniai vaisiai, pavyzdžiui, greipfrutai, gali pavojingai sąveikauti su tam tikrais vaistais, tokiais kaip antibiotikai, širdies ir kraujagyslių vaistai, kraujospūdį mažinantys vaistai, organų transplantacijos atmetimo vaistai ir cholesterolio kiekį mažinantys vaistai. Tai gali sukelti inkstų nepakankamumą, kvėpavimo nepakankamumą, kraujavimą iš virškinimo trakto ir kitas tokias pagrindines komplikacijas. Taigi, būtinai pasitarkite su gydytoju, kokius citrusinius vaisius galite saugiai vartoti.
Taip pat turite būti atsargūs vartodami šiuos vaisius ar jų sultis. Štai keli dalykai, kuriuos turite nepamiršti.
Atgal į TOC
Naudingi patarimai
- Geriausias laikas vartoti šiuos vaisius yra ryte nevalgius arba po lengvo valgio.
- Vartodami citrusinius vaisius, venkite gerti vandenį, nes tai gali padidinti skrandžio rūgštingumą.
- Ilgai nelaikykite citrinų vaisių, nes ilgėjant maistinei vertei, sumažėja maistinė vertė. Kasdieniniame racione rinkitės šviežius vaisius.
- Pabandykite valgyti vaisius kartu su mezokarpu (balta oda, padengianti atskirus segmentus), kad gautumėte pluoštinio turinio, kuris sumažina vidurių užkietėjimą, naudą.
- Niekada nedėkite šių vaisių kartu su maistu, nes jie gali sukelti rūgštingumą ir trukdyti virškinimui. Jų galite turėti porą valandų prieš valgį arba po jo.
Taigi, matote, citrusiniai vaisiai yra raktas į gerą sveikatą, gražią odą ir stiprius plaukus. Daugiau priežasčių užkąsti sultingam šių nuostabių vaisių malonumui!
Ar šis straipsnis buvo naudingas? Pasidalykite savo atsiliepimais su mumis toliau pateiktame komentarų skyriuje.
Atgal į TOC
Nuorodos
- „Nuo senėjimo ir fotosenėjimo priklausomi fermentinių ir neenziminių antioksidantų pokyčiai žmogaus odos epidermyje ir dermoje in vivo“. Seulo nacionalinė universitetinė ligoninė, Chongno-Gu, Seulas, Korėja. 2001 m. Lapkričio mėn.
- „ Atrasti ryšį tarp mitybos ir odos senėjimo“. Dessau medicinos centras, Dessau, Vokietija. 2012 liepos mėn.
- „Atraskite 10 metų jaunesnį per 8 savaites: patarimai dėl amžiaus, skirti jaunai, švytinčiai ir sveikai odai“ 2014 liepa.
- „Odos pigmentaciją reguliuojantys mechanizmai: veido spalvos padidėjimas ir kritimas“. Sinsinatis universiteto Farmacijos koledžas, Sinsinatis, JAV. 2009 rugsėjo mėn.
- „Plaukų slinkimas ir dieta“. Pensilvanijos universitetas.
- „Plaukų sveikatos ir ligų vadovas“. 2012 m.
- "Apelsinų sultys, susijusios su sumažinto kaloringumo dieta, sumažina svorį ir pagerina su nutukimu susijusius biologinius žymenis: atsitiktinių imčių kontroliuojamas tyrimas."
San Paulo valstybinis universitetas, Brazilija. 2017 sausio mėn.
- „Citrinų polifenoliai slopina dietos sukeltą nutukimą, padidindami fermentų, dalyvaujančių β-oksidacijoje pelių baltųjų riebalinių audinių fermentuose, iRNR lygį.“ Sugijama Jogakueno universitetas, Nagoja, Japonija. 2008 spalio mėn.
- „Dietiniai flavonoidai ir insulto rizika moterims“. Rytų Anglijos universitetas, Noridžas, JK. 2012 vasaris.
- „Citrusinių vaisių vartojimas žymiai sumažina stemplės vėžio riziką: epidemiologinių tyrimų metaanalizė.“ Harvardo universitetas, Kembridžas, JAV. 2017 rugsėjo mėn.
- „Įrodyta, kad citrusiniai vaisiai yra antiangiogeniški ir sumažina kai kurių vėžių riziką.“ „EatToBeatCancer“.
- „Dietinių flavonoidų vartojimas ir epitelio kiaušidžių vėžio rizika“. Rytų Anglijos universitetas, Noridžas, Jungtinė Karalystė. 2014 rugpjūtis.
- „Ar galima užkirsti kelią skrandžio vėžiui?“ Amerikos vėžio draugija. 2014 gegužė.
- "Vitamino C." Amerikos optometrijos asociacija.
- „Greipfrutų sultys leidžia pacientams vartoti mažesnę vėžio dozę“. Čikagos universitetas. 2012 rugpjūtis.
- „Valgykite teisingai, gerkite gerai, mažiau streso: stresą mažinantys maisto produktai, žolelių papildai ir arbatos“. Kalifornijos universitetas, Los Andželas, JAV.
- „ Citrusiniai vaisiai yra aktyvių natūralių metabolitų lobynas, galintys būti naudingi žmogaus sveikatai. „ Pekino kinų medicinos universitetas, Pekinas, Kinija. 2015 gruodžio mėn.
- „Askorbo rūgštis: jos vaidmuo sergant imunine sistema ir lėtinėmis uždegimo ligomis“. „Ricovero ir Cura a Carattere Scientifico“, Italija. 2014 gegužė.
- „Vaisių ir daržovių nauda sveikatai“. Minesotos universitetas, Šv. Paulius. JAV. 2012 liepos mėn.
- „Lipidų kiekio mažinimas tirpiu maistiniu pluoštu“. Kalifornijos universitetas, Deivisas, JAV. 2016 gruodžio mėn.
- „Apelsinai, žalios, visos komercinės veislės. Mitybos faktai ir kalorijos.“ SELFNutritionData.
- „Greipfrutas, žalias, rožinis, raudonas ir baltas, visi mitybos faktai ir kalorijos“. SELFNutritionData.
- „Mandarinai (mandarinų apelsinai), žaliaviniai mitybos faktai ir kalorijos.“ SELFNutritionData.
- „Kalkės, neapdoroti mitybos faktai ir kalorijos“. SELFNutritionData.
- „Dietos manipuliavimas limonadu hipokitratūriniam kalcio nefrolitiaziui gydyti“. Kalifornijos universitetas, San Franciskas, Kalifornija. 2005 m. Lapkričio mėn.
- „Dietinis šlapimo akmenų susidarymo rizikos veiksnių gydymas. CLU darbo grupės apžvalga. “ Napolo universitetas „Federico II“, Italija. 2015 liepos mėn.
- „Reguliaraus ir vėlesnio citrusinių vaisių vartojimo poveikis kraujagyslių apsaugai“. Universitetinė ligoninė, Bordo, Prancūzija. 2008 rugpjūtis.
- "Citrusinių vaisių vartojimo dažnis yra susijęs su širdies ir kraujagyslių ligų dažniu: Jichi medicinos mokyklos kohortos tyrimas." Hamamatsu universiteto medicinos mokykla, Higashi-ku, Hamamatsu, Japonija. 2011 m. Kovo mėn.
- „Lėtinis daug flavanono turinčių apelsinų sulčių vartojimas yra susijęs su pažinimo nauda: 8 savaičių trukmės, atsitiktinių imčių, dvigubai aklas, placebu kontroliuojamas tyrimas su sveikais vyresnio amžiaus žmonėmis.“ Skaitymo universitetas, Redingas, Jungtinė Karalystė. 2015 sausio mėn.
- „Apie glikemijos indeksą“. Sidnėjaus universitetas.
- „Mažo glikemijos indekso vaisių vartojimo santykis su glikemijos kontrole ir koronarinės širdies ligos rizikos veiksniais sergant 2 tipo cukriniu diabetu.“ Šv. Mykolo ligoninė, Torontas, Kanada. 2010 spalio mėn.
- „Supermaistai, kurie kovoja su peršalimu“. Sveikata. 2015 rugsėjo mėn.
- - Kalis. „MedlinePlus“.
- "Kalis ir sveikata". Purdue universitetas, Vakarų Lafayette, JAV. 2013 gegužė.
- „Teigiamas kalio poveikis žmogaus sveikatai“. Londono universitetas, Londonas, JK. 2008 rugpjūtis.
- „Kalis dietoje“. „MedlinePlus“.
- „Greipfrutas, žalias, rožinis, raudonas ir baltas, visi mitybos faktai ir kalorijos“. SELFNutritionData.
- „Apelsinai, žali, su žieve Mitybos faktai ir kalorijos“. SELFNutritionData.