Turinys:
- Geraniumo privalumai
- Nauda sveikatai
- Odos pranašumai
- Privalumai plaukams
- Geraniumo nauda sveikatai
- 1. Puikus antibakterinis, priešgrybelinis ir antiseptikas
- 2. Didina imunitetą
- 3. Puikus antihemoraginis agentas
- 4. Skatina medžiagų apykaitą
- 5. Ar yra diuretikas
- 6. Netiesiogiai padeda virškinimo trakto ir širdies bei kraujagyslių sistemoms
- 7. Apsaugo nuo mirtinų nervinių sutrikimų
- 8. Stimuliuoja endokrinines liaukas ir normalizuoja hormonų sekreciją
- 9. Vermibugalinės savybės
- 10. Gydo kvėpavimo sutrikimus
- 11. Gydo moterų sveikatos problemas
- 12. Veikia kaip antidepresantas
- 13. Išgydo sportininko pėdą
- 14. Citofilaksinės savybės
- 15. Pažeidžiamosios savybės
- 16. Detoksikuoja jūsų kūną
- Geraniumo nauda odai
- 17. Gydo įvairius odos sutrikimus
- 18. Natūralus odos prausiklis
- 19. yra puikus sutraukiantis
- 20. Kovoja su senėjimo simptomais
- 21. Katikatrizanto savybės
- 22. Dezodorantų savybės
- 23. Odos tonikas
- Geraniumo nauda plaukams
- 24. Reguliuoja riebalų išsiskyrimą
- 25. Skatina plaukų augimą
- 26. suteikia plaukams gėlėtą aromatą
- Atsargumo žodis
- Kaip gaminti pelargonijų aliejų namuose
- Ko tau reikia
- Kaip padaryti
Kas nemėgsta žiūrėti į dailias gėles? Yra daugybė gėlių, kurias tikrai galima laikyti gamtos palaiminimais, nes jos teikia didžiulę naudą sveikatai ir grožiui. Viena tokių nuostabių gėlių yra pelargonija. Nors tai nėra labai įprasta, ši rausvai graži gėlė plačiai naudojama aromaterapijos pasaulyje. Moksliškai vadinamas pelargonium odoratissimum, pelargonijų eterinis aliejus gali išgydyti įvairius negalavimus, pradedant depresija ir nervų sutrikimais, baigiant skrandžio infekcijomis.
Eterinis aliejus yra gaminamas iš pelargonijos stiebo, lapų ir žiedų distiliuojant garais. Visa pelargonija augalų, išskyrus šaknis, gali būti naudojami šio aliejaus (gamybos 1). Geraniumo aliejus taip pat vadinamas „vargšo žmogaus rože“ dėl gana identiškų savybių su eteriniu rožių aliejumi ir pigesnės kainos.
Šiame straipsnyje mes surinkome keletą geriausių geranijos privalumų mūsų odai, plaukams ir sveikatai. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau!
Geraniumo privalumai
Nauda sveikatai
- Yra puikus antibakterinis, priešgrybelinis ir antiseptikas
- Didina imunitetą
- Puikus antihemoraginis agentas
- Didina medžiagų apykaitą
- Veikia kaip diuretikas
- Netiesiogiai padeda virškinimo traktui ir širdies bei kraujagyslių sistemoms
- Apsaugo nuo mirtinų nervinių sutrikimų
- Stimuliuoja endokrinines liaukas ir normalizuoja hormonų sekreciją
- Turi Vermifugal savybių
- Gydo kvėpavimo sutrikimus
- Gydo moterų sveikatos problemas
- Yra antidepresantas
- Turi citofilaksinių savybių
- Yra pažeidėjas
- Detoksikuoja jūsų kūną
Odos pranašumai
- Gydo įvairius odos sutrikimus
- Natūralus odos prausiklis
- Yra puikus sutraukiantis
- Kovoja su senėjimo simptomais
- Turi katikatrizanto savybių
- Dezodorantų savybės
- Ar odos tonikas
Privalumai plaukams
- Reguliuoja riebalų išsiskyrimą
- Skatina plaukų augimą
- Suteikia plaukams gėlių aromatą
Geraniumo nauda sveikatai
Vaizdas: „iStock“
Pažvelkime į pelargonijos naudą sveikatai.
1. Puikus antibakterinis, priešgrybelinis ir antiseptikas
Geranijos aliejus yra antibakterinis, priešgrybelinis ir antiseptinis. Tai apsaugo nuo bakterijų ir grybų vystymosi nuo žaizdų ir sužeidimų ir apsaugo jus nuo infekcijų (2).
Atgal į TOC
2. Didina imunitetą
Ar paprastas šaltis išmuša tavo gyvenimą iš vėžių? Ar esate jautrus oro pokyčiams? Na, reikia sustiprinti imuninę sistemą.
Geraniumas veikia kaip imunitetą stiprinantis antimikrobinis poveikis (3). Tai sustiprina mūsų kūno gynybines ląsteles, kad galėtume sėkmingai susidoroti su įvairiais vidiniais ir išoriniais toksiškais iššūkiais.
Atgal į TOC
3. Puikus antihemoraginis agentas
Geraniumas gali pakenkti kraujavimą dviem būdais.
Būdamas stiptiškas, jis užkerta kelią kraujo tekėjimui susitraukdamas mūsų arterijomis ir venomis. Taip pat dėl hemostatinių savybių krešėjimo procedūra tampa greitesnė ir palengvina kraujo krešėjimą. Abi šios savybės yra naudingos gydant žaizdas ir išvengiant infekcijų (4).
Atgal į TOC
4. Skatina medžiagų apykaitą
Mokslininkai įrodė, kad pelargonija pasižymi citofilaksinėmis savybėmis (5). Tai gali padidinti mūsų medžiagų apykaitą, o tai yra būtina norint išlaikyti mūsų kūno ir reprodukcinių ląstelių sveikatą, augimą.
5. Ar yra diuretikas
Žolė taip pat plačiai žinoma dėl savo diuretikų savybių.
Tai palengvina šlapimo išsiskyrimą iš šlapimo pūslės. Dėl to jūsų kūnas atsikratys daugybės nuodingų medžiagų ir perteklinių elementų, tokių kaip natris, rūgštis, tulžis, riebalai, vanduo ir kt. (6).
Atgal į TOC
6. Netiesiogiai padeda virškinimo trakto ir širdies bei kraujagyslių sistemoms
Geraniumas turi netiesioginį poveikį mūsų virškinimo ir širdies bei kraujagyslių sistemoms (7). Didinant šlapinimąsi, virškinimas pagerėja, žarnyne nesikaupia jokios dujos. Tai taip pat mažina natrio kiekį mūsų organizme, kuris palaiko normalų kraujospūdį.
Atgal į TOC
7. Apsaugo nuo mirtinų nervinių sutrikimų
Kitas pelargonijos naudojimo pranašumas yra tas, kad jis gali suaktyvinti mūsų mikrogialąsteles ir palengvinti azoto oksido išsiskyrimą, kuris yra stiprus uždegimą skatinantis veiksnys. Tai gali sumažinti mūsų smegenų ląstelių uždegimą ir išlaikyti nervų degeneraciją. Todėl tai gali užkirsti kelią mirtiniems nerviniams sutrikimams, tokiems kaip demencija, Alzheimerio liga ir kt. (8).
Atgal į TOC
8. Stimuliuoja endokrinines liaukas ir normalizuoja hormonų sekreciją
Geraniumas gali būti naudojamas kaip tonikas, skatinantis endokrinines liaukas ir normalizuojantis hormonų sekreciją (9). Jis taip pat gali sureguliuoti skirtingų vidinių sistemų veikimą, kad mūsų organizme būtų išlaikytas standartinis rūgšties, tulžies ir fermentų kiekis.
Atgal į TOC
9. Vermibugalinės savybės
Vermifugalinės pelargonijos savybės yra labai naudingos vaikams (kartais ir suaugusiems). Tai gali padėti atsikratyti žarnyno kirminų.
Atgal į TOC
10. Gydo kvėpavimo sutrikimus
Geraniumas nieko nevadina kaip bendras sveikatos stiprintuvas. Tai nuostabu visoms organų sistemoms, įskaitant kvėpavimo sistemą, linkusią į oro pokyčius.
Iš kvėpavimo takų ligomis, pavyzdžiui, gerklės, nosies infekcija, kt skaičius gali būti gydomi pelargonija (10).
Atgal į TOC
11. Gydo moterų sveikatos problemas
Moteris kasdien patiria daug rūpesčių, nesvarbu, ar tai yra buitiniai reikalai, ar vaikų tvarkymas, ar pačios sveikatos bėdos. Menstruacijos ir silpni kaulai yra tik pora tokių. Laimei, pelargonija yra labai veiksminga sprendžiant įvairius moterų sveikatos klausimus
nuo priešmenstruacinių spazmų iki postmenopauzinio sindromo (11).
Atgal į TOC
12. Veikia kaip antidepresantas
Geraniumo eterinį aliejų galite naudoti kaip antidepresantą (12). Tai pašalina stresą, įtampą ir nerimą bei sukelia atsipalaidavimo jausmą.
13. Išgydo sportininko pėdą
Geraniumas yra nuostabi priemonė nuo skausmingos ir dirginančios sportininko pėdos. Tiesiog įlašinkite penkis lašus geranijos eterinio aliejaus ir jūros druskos į kibirą šilto vandens ir pamerkite koją į jį, kad palengvėtumėte. Pakartokite šį procesą du kartus per dieną. Taip pat galite pasigaminti masažo aliejų drungnu vandeniu, jūros druska ir pelargonijos aliejumi, norėdami masažuoti paveiktą vietą du kartus per dieną (13).
Atgal į TOC
14. Citofilaksinės savybės
Geraniumo aliejus skatina ląstelių augimą perdirbdamas negyvas ląsteles ir regeneruodamas naujas (14). Tai padeda efektyviai metabolizuoti kūną, o tai užtikrina didesnį ląstelių ir lytinių ląstelių augimą.
Atgal į TOC
15. Pažeidžiamosios savybės
Geraniumas gerai veikia gydant atviras žaizdas. Tiesiog ant žaizdos užlašinkite kelis lašus geranijos aliejaus, sumaišyto su pasirinktu nešikliu.
Aliejus pagreitina žaizdų ir chirurginių pjūvių gijimo procesą. Dėl jo hemostatinių, antibakterinių, antimikrobinių ir citofilaksinių savybių jis tampa gerai pažeidžiamas (15).
Atgal į TOC
16. Detoksikuoja jūsų kūną
Geraniumas yra stiprus antioksidantas, kuris padeda detoksikuoti mūsų kūną. Tai pašalina kenksmingus laisvuosius radikalus, kurie iš organizmo pašalina svarbias maistines medžiagas (16).
Atgal į TOC
Geraniumo nauda odai
Vaizdas: „iStock“
17. Gydo įvairius odos sutrikimus
Geraniumas yra gerai žinomas dėl savo teigiamo poveikio įvairiems odos sutrikimams, tokiems kaip spuogai, bėrimai, egzema, dermatitas, grybelinės infekcijos ir kt.
Geriausias pelargonijų eterinis aliejus yra tai, kad jis yra katikatrizantas. Taigi, tai gali padėti palaipsniui išnykti randams ir padaryti mūsų odą nepriekaištinga (17).
Atgal į TOC
18. Natūralus odos prausiklis
Dienos nešvarumai ir tarša neabejotinai daro odą nuobodžią, ir mums nelieka nieko kito, kaip naudoti komercinius produktus odai papildyti ir atjauninti. Jei norite priimti natūralų būdą, pabandykite naudoti pelargoniją.
Geraniumo eterinis aliejus yra natūralus prausiklis. Jis gali būti naudojamas tiesiai ant odos valymui arba įpilamas į vandenį maudytis. Bet kokiu atveju galite gauti švytinčią, švytinčią odą (18).
Atgal į TOC
19. yra puikus sutraukiantis
Sutraukiančios pelargonijos savybės yra labai naudingos mūsų odai (19). Jie sustiprina raumenų susitraukimus, todėl išgauname tvirtą ir tonizuotą išvaizdą.
Atgal į TOC
20. Kovoja su senėjimo simptomais
Kas nenori amžinai atrodyti jaunas? Tačiau nuolat vartojant rinkos produktus gali būti priešingi efektai, jei jie naudojami ilgą laiką. Sprendimas? Eikite natūraliai su pelargonija.
Kai pelargonija padidina mūsų raumenų ir audinių susitraukimus, oda nesileidžia. Mūsų veido oda sustangrėja, nesimato raukšlių ar smulkių linijų. Trumpai tariant, tai padeda veiksmingai kovoti su įvairiais senėjimo simptomais (20).
Atgal į TOC
21. Katikatrizanto savybės
Kiekvienas žmogus nori, kad jo odoje nebūtų randų ir nebūtų operacijų, spuogų, virimo, raupų ar riebalų įtrūkimų.
Geraniumo aliejus yra galingas katikatrizantas, ir jis padeda išblukinti šiuos randus ir dėmes, todėl laikui bėgant jie išnyksta (21). Be to, aliejus taip pat padeda palengvinti kraujotaką po odos paviršiumi ir padeda tolygiai paskirstyti melaniną.
Atgal į TOC
22. Dezodorantų savybės
Eterinis aliejus turi malonų ir pakilią aromatą. Tai nėra griežta odai. Aliejaus aromatas ilgai tvyro ant odos. Be to, jo antibakterinė savybė padeda pašalinti ir kūno kvapą (22).
Atgal į TOC
23. Odos tonikas
Geraniumo aliejus padeda tonizuoti odą (23). Aliejus užtikrina, kad visos kūno sistemos ir funkcijos tinkamai veiktų. Tai taip pat daro įtaką endokrininėms liaukoms, reguliuojančioms skirtingus hormonus, rūgštis ir fermentus organizme, dėl to padidėja virškinimo, kvėpavimo, nervų, kraujotakos ir šalinimo sistemų stiprumas ir pagerėja jų funkcionalumas. Visa tai užtikrina švelnesnę odą, pataisytą odos spalvą, sustiprintą veido spalvą, sumažėjusį spuogų, dermatito ir odos ligų bei spindinčią odą .
Dėmesio: Aliejus turi būti praskiestas nešikliu ir tepamas ant odos arba įpilamas į vonią. Aliejų taip pat galima įkvėpti, užlašinus kelis lašus ant audinio ar audinio gabalėlio. Be to, eterinį aliejų galite naudoti difuzoriuje arba garintuve. Nevartokite aliejaus į vidų, nebent tai nurodė sveikatos priežiūros specialistas, nes jis gali turėti toksinį poveikį. Nėščios moterys negali vartoti aliejaus, nebent tai paskyrė gydytojas.
Atgal į TOC
Geraniumo nauda plaukams
Vaizdas: „iStock“
24. Reguliuoja riebalų išsiskyrimą
Geraniumas yra puikus sprendimas tiek sausiems, tiek riebiems plaukams. Tai gali subalansuoti galvos odos ir plaukų aliejų, kad mūsų plaukų sruogos būtų gyvybingos ir atrodytų sveikos. Jis veikia riebalines liaukas, esančias mūsų galvos odoje, ir reguliuoja riebalų išsiskyrimą. Dėl to gauname lygias ir šilkines kasas (24).
Atgal į TOC
25. Skatina plaukų augimą
Norite ilgų ir plaukiančių, sveikų plaukų, dėl kurių žmonės galėtų pavydėti? Priimkite pelargonijų aliejų, sumaišytą su kitais nešikliais.
Geraniumas gali skatinti plaukų augimą maitindamas ir tonizuodamas galvos odą (25).
Atgal į TOC
26. suteikia plaukams gėlėtą aromatą
Eterinį aliejų galima sumaišyti su įprastu šampūnu, kad plaukai gautų stebuklingą gėlių aromatą.
Atgal į TOC
Atsargumo žodis
Visi žinome, kad eterinių aliejų naudojimas gali būti šiek tiek rizikingas, ypač jautriai odai. Taigi, prieš naudodami pelargonijų aliejų, turite nepamiršti kelių dalykų:
-
-
- Įsitikinkite, kad jums nėra alergijos aliejui. Atlikite pėdos ar riešo pleistro testą. Laikykite jį 24 valandas ir patikrinkite, ar nėra nukrypimų.
- Geraniumo neturėtų vartoti nėščios moterys ir žindančios moterys, nes tai daro didžiulį poveikį daugelio hormonų sekrecijai.
- Geraniumas nuostabiai susimaišo su kitais eteriniais aliejais, tokiais kaip bergamotė, morkų sėklos, kedro mediena, bazilikas, levanda, kalkės, apelsinas, jazminas, greipfrutas, nerolis ir rozmarino aliejus. Taigi, nebandykite jo maišyti su jokiu kitu egzotiniu aliejumi.
-
Kaip gaminti pelargonijų aliejų namuose
Vaizdas: „iStock“
Kartais norimos rūšies eterinio aliejaus įsigijimas rinkoje gali būti šiek tiek keblus, tad kodėl gi nepabandžius gaminti pelargonijų aliejaus namuose? Tai nėra labai lengvas procesas, tačiau jis garantuoja tyrumą ir ar ne to mes norime?
Kaip jau matėme anksčiau, pelargonijų eterinis aliejus ekstrahuojamas distiliuojant stiebus ir lapus garais. Bet ar žinojote, kad jauni pelargonijos lapai suteikia aštrų citrinų kvapą, o vyresni lapai aliejui suteikia stiprų ir patrauklų rožių kvapą. Nuostabu, ar ne!
Dabar pažvelkime į procesą.
Ko tau reikia
-
-
- Geraniumo lapai (seni ar jauni pagal jūsų pasirinkimą)
- Skiedinys ir grūstuvas
- Jūsų pasirinktas nešiklio aliejus (simondsijų arba migdolų aliejus)
- Didelis indelis su dangčiu
- Maži stiklainiai ar buteliai su dangteliais
- Sietelis
- Muslino audinys arba marlelė
-
Kaip padaryti
-
-
- Rūšiuokite pelargonijų lapus iš augalo ir išvalykite juos nuo purvo ir šiukšlių. Įsitikinkite, kad lapai yra sausi ir trapūs.
- Lapai grūstuvėje sumalami su grūstuvu, kol jie visiškai sutrins, o visi bus stori ir minkšti. Dabar leiskite pastai pailsėti dvi valandas.
- Perkelkite pastą į didelį stiklainį ir užpilkite šiek tiek nešiklio aliejaus, kol jis pasidengs pasta. Uždarykite stiklainį ir leiskite jam bent dvi savaites pailsėti vėsioje ir sausoje vietoje.
- Po dviejų savaičių patikrinkite, ar stiklainyje nėra kvapo, ir sumalkite jį toliau, jei kvapas neatitinka jūsų lūkesčių. Jei kvapas yra per didelis, įpilkite dar šiek tiek alyvos.
- Kai būsite patenkinti, supilkite sumaišytą aliejų į mažus stiklainius, įtempdami jį per muslino audinį arba marlę. Naudokite pelargonijų aliejų pagal savo reikalavimus.
-
Kaip matėme, pelargonija teikia begalę naudos sveikatai, todėl ar nėra teisinga, kad turėtume pradėti ją naudoti daugiau? Jei nepasitikite komerciniu pelargonijų aliejumi, galite jį pasigaminti namuose. Taigi, kam laukti? Išbandykite ir pasidalykite savo patirtimi su mumis.