Turinys:
- Pratimai įgyti aukštį
- 1. Baro kabinimas
- 2. Plaukite sausoje žemėje
- 3. Dubens poslinkis
- 4. „Cobra Stretch“
- 5. „Super Cobra Stretch“
- 6. Šuoliai viena koja
- 7. Pilatesas apvirsta
- 8. Pirmyn stuburo tempimas
- 9. Katės tempimas
- 10. Nusilenkimas
- 11. Pirmyn lenkti
- 12. Taškinis šuolis
- 13. Rankos ant galvos nusilenkia
- 14. Stovintis vertikalus tempimas
- 15. „Super Stretch“
- 16. Sienų ruožas
- 17. Tiesios kojos aukštyn
- 18. Dvi tiesios kojos aukštyn
- 19. Kalnas
- 20. Lentelė
- 21. Inversijos lentelė
- 22. Plankas
- 23. Čiurnos svoris
- 24. Pakaitinis kojos smūgis
- 25. Kojų smūgis
- 26. Plaukimas
- 27. Virvės praleidimas
- 28. Sprintai
- 29. Krepšinis
Kas nenorėtų būti aukštas ir gražus? Na, mes visi norime!
Aukštis vaidina svarbų vaidmenį stiprinant asmens asmenybę. Be jokios abejonės, žmonės visada labai nori visais būdais padidinti savo ūgį. Šiuo metu yra keletas vaistų ir taškinio masažo procedūrų, kurios reikalauja aukščio padidėjimo. Bet tai yra gana brangu ir turi susijusį šalutinį poveikį. Be to, nėra 100% šių metodų sėkmės garantijos.
Taigi geriausias būdas padidinti ūgį yra natūraliai derinti mankštos rutiną su tinkama dieta. Tinkamas fizinis krūvis padeda tonizuoti ir stiprinti raumenis, išlaisvinant augimo hormonus, kurie yra atsakingi už ūgio padidėjimą. Tinkama mityba palaiko šiuos hormonus žvalius ir aktyvius bei padeda atkurti save.
Pratimai įgyti aukštį
Nors tai yra gerai žinomas faktas, kad vertikalų kūno aukštį lemia genetiniai veiksniai, tam tikru mastu tam įtakos gali turėti tokie fiziniai veiksniai kaip dieta ir mankšta. Dažniausiai augimas sustoja prasidėjus brendimui, kai mūsų kūno ilgųjų kaulų augimo plokštelės susilieja. Tačiau kai kuriems žmonėms augimas tebevyksta net ir sulaukus 22–25 metų, taigi, net ir po šio etapo, galite pridėti keletą centimetrų prie savo ūgio, pasitelkdami pratimus, kad padidintumėte aukštį.
Norint pasiekti geriausių rezultatų, šiuos pratimus reikėtų reguliariai ir 2-3 kartus per savaitę praktikuoti. Reikėtų vengti per daug mankštintis, nes tai gali sužeisti ir trukdyti atsigauti kūnui.
1. Baro kabinimas
Vaizdas: langinės
Gravitacija neigiamai veikia jūsų ūgį, nes suspaudžia stuburus ir sąnarius, o tai išspaudžia ir suplonina kremzlę, suteikiant jums trumpesnę išvaizdą. Pakabinimas ant vertikalios juostos yra paprastas būdas kovoti su šia problema. Kabant apatinis liemens svoris ištempia stuburą ir sumažina stuburo slankstelių tempimą. Dėl to aukštis padidėja 1–2 coliais, bet ne iš karto.
Horizontali juosta tam turėtų būti pastatyta tokiame aukštyje, kad kūnas galėtų pratęsti vietą. Jei jūsų kūnas negali visiškai ištiesti, tada šiek tiek sulenkite kelius, kad galėtumėte laisvai pakabinti. Įsitikinkite, kad suimdami juostą delnai yra nukreipti į išorę. Kabindami rankas, pečius ir klubus laikykite kuo atsipalaidavusius, kad gravitacija efektyviai trauktų kūną toliau. Norėdami gauti papildomų privalumų, galite pabandyti dėvėti kulkšnies svorį. Šis procesas turėtų trukti 20 sekundžių su tarpu ir turėtų būti kartojamas mažiausiai 3 kartus. Tai tikrai galima laikyti geru pasirinkimu tarp aukščio didinimo pratimų.
2. Plaukite sausoje žemėje
Šis pratimas taip pat žinomas kaip „pakaitinis smūgis“ ir iš esmės sutelktas ties apatine nugaros dalimi.
Pradėkite atsigulti ant pilvo. Jūsų kūnas turėtų būti visiškai išplėstas. Padėkite rankas tiesiai priešais save delnais žemyn link grindų. Tada pakelkite kairę ranką aukščiau nei dešinė. Laikydami kojas tiesiai, dešinę koją pakelkite kuo toliau nuo žemės į orą. Būkite šioje pozicijoje bent 4 sekundes ir pakartokite procedūrą kita koja ir kita ranka. Turėtumėte siekti išlaikyti poziciją 20 sekundžių. Pridėjus riešo ir kulkšnies svorį bus naudingiau, nes jis tonizuos apatinius nugaros raumenis ir padidins pasipriešinimą.
3. Dubens poslinkis
Būdamas labai paprastas, šis pratimas padeda ištiesti kūną aukštyn ir žemyn nuo stuburo, taip pat klubus.
Galite pradėti nuo gulėjimo ant nugaros. Tvirtai uždėkite pečius ir rankas ant grindų. Dabar sulenkite kelius ir pritraukite kojas kuo arčiau sėdmenų. Išlenkite nugarą, kad dubuo būtų į viršų. Ši pozicija turėtų būti laikoma nuo 20 iki 30 sekundžių. Šis pratimas leidžia ištiesti daugiau suteikiant lankstumo priekiniams klubams.
4. „Cobra Stretch“
Vaizdas: „Shutterstock“
Šis jogos pratimas skirtas ištiesti stuburą, todėl jis tampa lankstus ir lankstus. Tai naudinga kremzlės tarp jūsų slankstelių augimui, dėl ko padidėja jūsų vertikalus aukštis. Atsigulkite ant grindų veidu žemyn ir delnais ant grindų po pečiais. Lankstykite stuburą aukštyn, taip pat smakrą formuodami pakeltą kampą. Arka atgal kuo toliau. Kiekvieną kartojimą, trunkantį nuo 5 iki 30 sekundžių, reikia atlikti bent 3-4 pakartojimus.
5. „Super Cobra Stretch“
Vaizdas: „Shutterstock“
Pradėkite nuo rankų laikymo statmenai grindims ir stuburo išlenkimo (panašiai kaip kobros tempimo galinė padėtis). Dabar lenkdami klubus, pakelkite kūną, kad susidarytumėte apverstą V padėtį. Tai darydami prispauskite smakrą prie krūtinės ir grįžkite į pradinę padėtį. Kiekvienas kartojimas turėtų trukti 10–20 sekundžių.
6. Šuoliai viena koja
Vaizdas: „Shutterstock“
Tai yra vienas paprasčiausių pratimų, bet kada tai galima atlikti bet kurioje veikloje, pavyzdžiui, žiūrint televizorių, žaidžiant parke ar dirbant bet kokį kitą darbą. Šok į kairę koją aštuonis kartus rankomis, nukreiptomis į dangų, ir tada šokinėk ant dešinės kojos tokiu pačiu būdu. Šis šokinėjimas yra naudingas smegenų vystymuisi, kojų stiprinimui ir augimo hormonų generavimui.
7. Pilatesas apvirsta
Ši puiki treniruotė padeda ištiesti stuburą ir suteikia viršutinei kūno daliai papildomo ilgio. Taip pat ištiesia ir pailgina kaklo slankstelius.
Pradėkite atsigulę ant nugaros rankomis palei šonus ir delnus į apačią. Laikydami kojas kartu, tieskite jas tiesiai link lubų ir sulenkite atgal, kad liestųsi su grindimis. Tokiu būdu liesti grindis iš pradžių gali pasirodyti sunku, tačiau praktikuojant tai bus lengviau. Kuo labiau išsitiesi, tuo labiau pailgėja stuburas.
8. Pirmyn stuburo tempimas
Vaizdas: langinės
Atsisėskite tiesiai ant kilimėlio, kojas priekyje. Jūsų kojos turėtų būti ištiestos maždaug pečių plotyje, o kojos turėtų būti sulenktos. Įkvėpkite ir ištieskite rankas priešais save. Tai darydami pasilenkite į priekį ir pabandykite paliesti pirštų galiukus.
9. Katės tempimas
Vaizdas: langinės
Šis pratimas, dar vadinamas indiškuoju dandvatu, skirtas atverti stuburą ir sustiprinti pečius, krūtinę, delnus ir nugarą. Iš esmės jis ištempia jūsų pakinklius, tuo pačiu sukeldamas stresą skrandžiui. Tai naudinga kraujotakai.
Rankas ir kelius padėkite ant grindų, užrakinę rankas. Įkvėpkite, sulenkdami stuburą žemyn, ir iškvėpkite, tuo pačiu pakeldami stuburą į išlenktą padėtį ir galvą žemyn. Šioje padėtyje esantis stuburas turėtų būti išlenktas. Laikykite pečius aukštai ir alkūnes tiesiai. Jūsų dubens kaulas turėtų liesti grindis. Kiekvienas kartojimas turėtų trukti nuo 3 iki 8 sekundžių.
10. Nusilenkimas
Atsistokite tiesiai, padėję rankas ant klubų. Likdamas tokioje padėtyje, lenkis į priekį, kiek įmanoma, vedamas galva. Visada nepamirškite sulenkti kelių ir laikyti smakro nuo krūtinės. Kiekvienas pakartojimas turėtų trukti nuo 4 iki 8 sekundžių.
11. Pirmyn lenkti
Tai yra gerai žinomas ir plačiai stebimas pratimas, siekiant padidinti ūgį. Atsistokite tiesiai, kojos plačiai viena nuo kitos. Ištieskite rankas tiesiai į viršų, sulenkite į priekį ir rankomis palieskite grindis, nesulenkdami kelių. Tada grįžkite į pradinę padėtį.
12. Taškinis šuolis
Laikykite kojas arti ir atsistokite ant piršto. Dabar pradėkite šokinėti ranka tiesiai į viršų ore bent 2 minutes.
13. Rankos ant galvos nusilenkia
Atsistokite susikibę rankomis už kaklo ir lenkkitės kuo toliau. Užmeskite smakrą ant krūtinės, bet nesulenkite kelių. Kiekvienas kartojimas turėtų būti atliekamas nuo 4 iki 8 sekundžių.
14. Stovintis vertikalus tempimas
Vaizdas: „Shutterstock“
Norėdami atlikti šį pratimą, atsistokite ant kojų, išskėstomis kojomis ir ant jų pakelkite kūną. Tai padeda tonizuoti ir blauzdos raumenis.
15. „Super Stretch“
Vaizdas: langinės
Atsistokite susikibę rankomis už kaklo ir kiek įmanoma sulenkite galvą į viršų ir atgal. Kiekvienas kartojimas turėtų trukti nuo 5 iki 15 sekundžių.
16. Sienų ruožas
Vaizdas: „iStock“
Atsistokite prie sienos ir pabandykite pasiekti rankas kuo aukščiau. Tai darydami galite patekti į pirštus. Jūsų stuburas turi būti kiek įmanoma labiau pritvirtintas prie sienos. Kiekvienas pakartojimas čia turėtų būti atliekamas nuo 4 iki 6 sekundžių. Šis ruožas yra šiek tiek sunkesnis, nei atrodo, nes jūsų stuburas yra lygus prie sienos.
17. Tiesios kojos aukštyn
Atsigulkite ant pilvo rankas už kaklo ir pakelkite vieną koją kuo aukščiau. Dabar pakartokite procedūrą ir su kita koja. Tempdami kojas laikykite tiesiai. Kiekvienas toks pakartojimas turėtų trukti nuo 3 iki 5 sekundžių.
18. Dvi tiesios kojos aukštyn
Vaizdas: langinės
Atsigulkite veidu žemyn delnais žemyn ir ant krūtinės šonų. Pabandykite pakelti abi kojas kuo aukščiau, tuo pačiu metu laikydami pėdas tiesias. Kiekvienas pakartojimas turėtų trukti 3 sekundes.
19. Kalnas
Vaizdas: langinės
Atsistokite susikibę rankomis ir už nugaros. Palenkite juosmenį kiek įmanoma toliau ir lėtai sukite rankas kuo aukščiau už savęs. Kiekvienas pakartojimas turėtų trukti nuo 4 iki 6 sekundžių.
20. Lentelė
Atsisėskite ant grindų, laikydami tiesias kojas. Liemuo turi būti visiškai tiesus. Dabar padėkite delnus ant grindų šalia užpakalio ir priglauskite smakrą prie krūtinės. Tai padarę atneškite galvą kiek įmanoma. Tai darydami turėtumėte pakelti kūną, kad keliai sulenktų, o rankos liktų tiesios. Liemuo ir viršutinės kojos turi būti tiesios ir horizontalios grindims, o rankos ir apatinės - statmenos grindims. Tokiu būdu jūs užimate stalo formą. Tai gana sunkus ruožas, todėl turėtumėte pasistengti padaryti viską, ką galite, net jei negalite to padaryti tobulai. Kiekvienas kartojimas turėtų būti atliekamas 8–20 sekundžių.
21. Inversijos lentelė
Vaizdas: langinės
Norėdami atlikti šį pratimą, pakabinkite aukštyn kojomis nuo „inversijos stalo“ sporto salės įrangos. Tai sustiprina jūsų liemenį.
22. Plankas
Atsigulkite, laikydami kelius sulenktus ir pėdas plokščias ant grindų kiek įmanoma arčiau užpakalio. Tai padarę, suimkite kulkšnis ir laikykitės jų. Dabar pakelkite klubus į viršų ir išlenkite stuburą, taip pakeldami pilvuką link lubų. Pabandykite pakelti pilvo ertmę kuo aukščiau ir tada grįžti į pradinę padėtį. Jei jums sunku įsikibti į kulkšnis, rankas laikykite šone ir jomis stumkite save. Kiekvienas toks pakartojimas turėtų trukti nuo 3 iki 10 sekundžių. Iš pradžių ši atkarpa gali pasirodyti sunki, tačiau reguliariai praktikuodamiesi galėsite tai padaryti tinkamai.
23. Čiurnos svoris
Šis pratimas visų pirma skirtas padidinti apatinės kūno dalies ilgį, nes daugiausia dėmesio skiriama kremzlės tempimui tarp kelių. Dėl ilgesnio tempimo kremzlė pailgėja ir padidėja masė. Taigi jūsų apatinės kūno dalies ilgis ilgėja.
Atsisėskite ant aukštos kėdės ir susiekite kulkšnies svorio tvirtinimo elementą, kad pridėtumėte ant kulkšnies svorius. Galite pradėti nuo mažų svorių ir palaipsniui didinti savo svorį eidami toliau. Leiskite kojoms išsitiesti dėl svarmenų spaudimo. Atlikę šią procedūrą, nuimkite svorius ir leiskite kojoms atsipalaiduoti, švelniai spardydami kojas 5–10 kartų, o po to energingai - 5–10 kartų. Tai sulenkia jūsų kelio kremzlę ir suteikia galimybę ilgėti.
24. Pakaitinis kojos smūgis
Vaizdas: langinės
Šis pratimas yra panašus į plaukimą, išskyrus tai, kad jis nėra atliekamas baseine. Iš esmės jis sutelkia dėmesį į apatinę nugaros dalį, ją sutvirtina ir padaro tvirtą, kad stovėtumėte aukštai.
Galite pradėti atsigulti ant pilvo ant lygaus ir tvirto paviršiaus. Ištieskite kūną maksimaliai. Laikydami smakrą ant grindų, ištieskite rankas prieš veidą delnais į apačią. Tai turėtų būti pradinė padėtis. Dabar pakelkite dešinę ranką kelis centimetrus nuo grindų ir pakelkite kairę koją nuo grindų tuo pačiu metu, nesulenkdami kelių, kiek įmanoma. Keletą sekundžių išlaikykite šią padėtį ir tada eikite į pradinę padėtį. Pakartokite šį procesą kaire ranka ir dešine koja. Šis pratimas padeda tonizuoti apatinę nugaros dalį ir apsaugo nuo slinkimo. Atpalaiduota nugara gali likti tiesi ir atrodyti aukštesnė.
25. Kojų smūgis
Vaizdas: „iStock“
Tai iš tikrųjų yra žingsnis nuo Tae Kwon Do. Tai yra gynybinis ėjimas, tačiau padeda padidinti ūgį. Norėdami tai padaryti, atsistokite ant žemės, kojas šiek tiek išskirdami. Tada, pasitelkęs savo energiją, išmušk, nejudindamas šlaunų.
26. Plaukimas
Vaizdas: „iStock“
Plaukimas porą valandų bent 5 dienas per savaitę laikomas nepaprastai naudingu jūsų ūgiui didinti. Plaukimas yra viso kūno mankšta - tai intensyviausia mankšta, atliekama vandenyje. Tai leidžia maksimaliai išnaudoti kojas, kūną ir rankas ir taip lavina raumenų jėgą. Krūtų smūgis yra geriausias plaukimo stilius norint padidinti jūsų ūgį. Taigi, jei norite padidinti savo ūgį, patartina išmokti ir praktikuoti plaukimą.
27. Virvės praleidimas
Vaizdas: „iStock“
Be aukščiau pateiktų pratimų, virvės praleidimas yra ne mažiau svarbus nei pratimai, kai kalbama apie augimo faktorių, kuris yra glaudžiai susijęs su ūgiu.
28. Sprintai
Sprintai taip pat padeda padidinti ūgį. Šie pratimai tikrai padės jums padidinti savo ūgį. Tačiau raktas į sėkmę slypi reguliariai ir nuosekliai juos atliekant. Be to, norint pasiekti geriausių rezultatų, šių pratimų intensyvumas ir trukmė turėtų būti didinami palaipsniui, o pratimai turėtų būti derinami su subalansuota mityba.
29. Krepšinis
Vaizdas: „iStock“
Krepšinis yra viena iš sporto šakų, kuri treniruoja visus raumenis ir padeda augti. Tai integruoja šuolį, kuris padeda augti raumenims, didinant raumenų įtampą. Tai taip pat padeda didinti dėmesį ir kraujo tiekimą įvairioms kūno dalims.
Šie tempimo pratimai, skirti didinti aukštį, jei jie atliekami reguliariai, palaipsniui didins jūsų ūgį. Kartu su tinkama mityba ir gera mityba šie pratimai taip pat sustiprins jūsų imunitetą ir palengvins kūno augimą. Prašome pradėti bet kokią mankštą pradėti tik pasitarus su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog jie jums tinka.
Prašau pasidalinti su draugais ir mes norėtume išgirsti jūsų mintis apie šį straipsnį.