Turinys:
- Paprastai žinomi žaliųjų kardamono šalutiniai poveikiai
- 1. Alergija dėl kardamono
- 2. Tulžies akmenų komplikacijos dėl kardamono
- 3. Kardamono sąveika su vaistais
- Kaip išvengti kardamono šalutinių poveikių
Kardamonas yra populiari Indijos žolė, plačiai naudojama ruošiant keletą virtuvių. Paprastasis žolelių pavadinimas yra „choti elaichi“ arba „elaichi“ (hindi kalba). Jis auga daugelyje Azijos šalių, tokių kaip Indija. Mokslinis kardamono pavadinimas yra Elletaria Cardamomum (1). Indai, mėgstantys prieskonius beveik visuose patiekaluose, naudoja kardamoną įvairiuose maisto produktuose, o ypač saldus - skoniui ir sodriam skoniui.
Ši mažesnė aromatinė žolė turi daug naudos sveikatai, kai ji vartojama teisingai. Paprastai žolė turi labai mažiau šalutinių poveikių, tačiau vartojant tą patį vaistą gali kilti rimtų pasekmių sveikatai. Todėl labai svarbu žinoti tinkamą vaistažolių dozę, kad būtų išvengta bet kokio šalutinio poveikio.
Paprastai žinomi žaliųjų kardamono šalutiniai poveikiai
1. Alergija dėl kardamono
Kardamonas, vartojamas ilgą laiką ir dideliais kiekiais, gali sukelti nepaaiškinamų alerginių reakcijų. Alergija odai, vadinama kontaktiniu dermatitu, yra populiarus odos bėrimo tipas, atsiradęs dėl per didelio kardamono vartojimo (2). Kai kurie žmonės taip pat gali patirti dilgėlinę, jei yra jautrūs kardamonui, tačiau nesąmoningai suvartoja kardamoną. Vėlgi, kai kurie iš jūsų gali būti itin jautrūs kardamonui. Taip pat galite patirti tam tikrų kvėpavimo sutrikimų, jei per daug vartojate kardamoną. Jei dėl kardamono atsiranda kvėpavimo takų alerginių reakcijų, galite pastebėti šiuos simptomus.
- Krūtinės ar gerklės spaudimas
- Nemalonus jausmas
- Krūtinės skausmas
- Dusulys
- Kvėpavimo bėda
2. Tulžies akmenų komplikacijos dėl kardamono
Ar žinojote, kad per didelis kardamono vartojimas gali sukelti tulžies akmenį? Taip, kai kurie naujausi tyrimai keletą dienų atskleidė šią jaudinančią informaciją pirmaujančiame žurnale. Dažnai pastebima, kad mūsų virškinimo sistema nesugeba visiškai įsisavinti kardamono. Tai lemia tų pačių sėklų nusėdimą mūsų kūne. Šis procesas ilgainiui sukelia tulžies pūslės akmenų augimą. Be to, jei jau turite šią problemą, turėtumėte susilaikyti nuo jos. Kardamono vartojimas pacientams, sergantiems tulžies pūslės akmenimis, yra griežtai „ne“. Tulžies akmenų skausmas stipriai padidėja, jei atsitiktinai suvartojate kardamono perteklių. Tyrimai nustato, kad kardamono vartojimas sukelia infekciją ir kraujavimą, kai tulžies pūslės pacientas vartoja tą patį (3).
3. Kardamono sąveika su vaistais
Kardamoną turėtumėte vartoti sąmoningai, jei einate bet kokį medicininį kursą (4). Taip yra todėl, kad kai kurie vaistai gali neigiamai sąveikauti su kardamonu ir sukelti rimtų padarinių sveikatai. Jei neatsargiai elgiatės šioje situacijoje, galite sustiprinti sutrikimą, dėl kurio valgote vaistus. Daugelis iš mūsų nežino apie tokią sąveiką ir toliau nuolat vartoja kardamoną. Narkotikų sąveikos tikimybė yra didesnė žmonėms, kurie vartoja tą patį, kaip įprastas įprotis, nežinodami pasekmių. Venkite to vartoti kaip burnos gaiviklio, jei vartojate bet kurį iš šių vaistų rūšių.
- ŽIV vaistai
- Antikoaguliantai
- Kepenų vaistai
- Antidepresantai
- Aspirinas
- Antitrombocitiniai vaistai
- Vaistai iš tulžies akmenų
- Dirgliosios žarnos sindromo vaistai
Kaip išvengti kardamono šalutinių poveikių
Nebijokite dėl aukščiau išvardytų kardamono sėklų šalutinių poveikių. Tai vis tiek yra mažiau kenksminga žolė, kurią galite turėti užtikrintai. Tačiau visada geriau vartoti bet kokį valgomą, išlaikant ribą. Niekada nevartokite to paties per daug. Visada pasitarkite su savo gydytoju, ar galite valgyti kardamoną, kai kenčiate nuo bet kokių sveikatos sutrikimų.
Subalansuokite kardamono šalutinį poveikį ir naudą užtikrindami sprendimą, kuris skatina geresnę sveikatą! Ar šis straipsnis jums buvo naudingas? Palikite mums komentarą.