Turinys:
- Kalkių mitybos faktai
- Kalkių nauda odai
- 1. Gydo tamsias dėmeles
- 2. Gydo spuogus ir dėmeles
- 3. Anti-senėjimo savybės
- 4. Gydo „Skin Tan“
- 5. Gydo atviras poras
- 6. Negyvos odos pašalinimas
- 7. Kalkės švytinčiai odai
- 8. Kiti privalumai
- Plaukų nauda kalkėms
- 9. Gydo pleiskanas
- 10. Gydo plaukus
- 11. Skatina plaukų augimą
- 12. Kalkės blizgantiems plaukams
- 13. Šviesina plaukų spalvą
- Kalkių nauda sveikatai
- 14. Gydo skorbutą
- 15. Dantenų priežiūra
- 16. Akių priežiūra
- 17. Gydo artritą
- 18. Gydo podagrą
- 19. Gydo krūvas
- 20. Karščiavimo gydymas
- 21. Peršalimo gydymas
- 22. Pagalba virškinimui
- 23. Gydo dehidraciją
- 24. Gydo cistitą
- 25. Gydo pepsines opas
- 26. Naudinga širdžiai
- 27. Sumažina cholesterolio kiekį
- 28. Pagalba svorio netekimui
- 29. Naudinga moterų sveikatai
- 30. Gydo kvėpavimo sutrikimus
- 31. Neleidžia susidaryti inkstų akmenims
- 32. Naudinga diabetikams
- 33. Apsaugo nuo choleros
- 34. Antivėžinės savybės
- 35. Antivirusinės savybės
- 36. Veikia kaip antiseptikas
- 37. Baktericidinės savybės
- 38. Kaip sutraukiantis
Kalbant apie citrusinius vaisius, mėgstamiausia yra kalkės. Nesvarbu, ar jie valgomi kaip vaisiai, ar naudojami įvairiuose patiekaluose, ar vartojami kaip sultys, visi mėgaujasi šiais vaisiais. Galima rinktis keletą kalkių vaisių veislių, kurių spalvos svyruoja nuo vidutiniškai žalios iki geltonos. Subrendę kalkės tampa geltonos spalvos.
Indijoje „mosambi“ arba saldžiosios kalkės yra populiarus vaisius, o jo sultimis plačiai prekiauja pakelės pardavėjai. Kalkės paprastai vadinamos „ Kaccha nimbu “ hindi kalba, „ Nimma Pandu “ telugų kalba, „ Elumichai pazham “ tamilų kalboje, „ Cherunaranga “ Malajalame, „ Nimbe “ kanadų kalba, „ Limbu “ gudžarati, „ Lebu “ bengalų kalba “. Kagadi Limbu “maratų kalba ir„ Nimbha “ Punjabyje.
Visame pasaulyje kalkės yra plačiai naudojamos gaminant uogienes, marinuotus agurkus, šerbetus, užkandžius, saldainius, konditerijos gaminius, kokteilius ir kitus gėrimus. Iš kalkių žievelių išgautas aliejus naudojamas ne tik vartojant, bet ir kaip odos ir plaukų priežiūros produktų, tokių kaip dantų pastos, grožio muilai, dezodorantai, plaukų aliejai, kūno aliejai, dezinfekantai ir burnos plovikliai, ingredientas. Akivaizdu, kad yra daug kalkių privalumų, kai kurie iš jų yra išvardyti šiame straipsnyje.
Kalkių mitybos faktai
Jei kalbėtume apie kalkių sulčių maistinę vertę, 31g kalkių sultyse yra 28b vandens ir 8 kalorijos. Tai neturi cholesterolio. 1 oz kalkių sulčių yra 2,5 g angliavandenių ir mažiau nei 1 g riebalų, baltymų ir skaidulų. Jame yra tik 1mg natrio.
Kalkių sultys yra praturtintos vitaminu C. Jame yra 9,2 mg vitamino C už oz. Jame yra daug kitų svarbių maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas A, vitaminas E, vitaminas K, kalcis, folatas, magnis, kalis, cholinas, fosforas ir betainas.
Vaizdas: „Shutterstock“
Kalkių nauda odai
Citrusiniai vaisiai yra žinomi dėl savo teigiamo poveikio odai, o kalkės nėra išimtis. Kalkių sultys, vartojamos per burną arba vartojamos vietiškai, naudingos jūsų odai keliais būdais. Kalkės, turinčios daug galingų antioksidantų, tokių kaip vitaminas C, citrinų rūgštis ir flavonoidai, suteikia jūsų odai šiuos privalumus:
1. Gydo tamsias dėmeles
Kalkių sultys laikomos natūraliu balinimo agentu dėl savo odą šviesinančių savybių. Jis gali būti naudojamas tamsioms dėmėms apšviesti. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai vatos gumulėliu užtepti patamsėjusias odos dalis ir palikti 30 minučių. Tačiau įsitikinkite, kad likote uždarose patalpose ir venkite tiesioginio saulės spindulių poveikio, nes ši priemonė gali padaryti jūsų odą jautrią saulės šviesai. Be to, prieš išsiveržiant patartina tepti kremą nuo saulės. Taip pat galite naudoti šią priemonę tamsioms pažastims apšviesti (1).
2. Gydo spuogus ir dėmeles
Ar kalkės tinka spuogams? Spuogai, spuogai ir dėmės atsiranda, kai purvas, riebalai ir negyvos odos ląstelės užkemša jūsų poras. Spuogai ir spuogai yra dažna žmonių, turinčių riebią odą, problema. Veido porose esančios bakterijos sustiprina uždegimą, padidindamos paraudimą ir skausmą (2). Kalkių sulčių antibiotinės savybės slopina spuogų, sukeliančių bakterijas, augimą. Norėdami išvengti spuogų ir spuogų, galite paruošti kalkių sulčių su medumi veido pakuotę. Nors medus pasižymi antibakterinėmis savybėmis, kurios neleidžia daugintis bakterijoms, rūgštus kalkių sulčių pobūdis kontroliuos aliejaus perteklių. Ši veido pakuotė turėtų būti naudojama kiekvieną savaitę kaip jūsų odos priežiūros režimo dalis. Spuogų paliktus randus galima palengvinti ant jų įmasažuojant šviežių žaliųjų citrinų sulčių.
3. Anti-senėjimo savybės
Senėjant amžiui ir veikiant UV spinduliams, melaninas, suteikiantis spalvą jūsų odai, gali kauptis ir kauptis jūsų odoje, todėl atsiranda tamsių dėmių ir kitų senėjimo požymių. Kalkių žievelė slopina melanino gamybą. Odos šveitimas kalkių žievelėmis arba veido kaukės su kalkių žievelių dalelėmis gali žymiai sumažinti šią hiperpigmentaciją (3).
4. Gydo „Skin Tan“
Pernelyg didelis saulės poveikis gali įdegti odą. Kad šis įdegis būtų veiksmingai pašalintas, galima naudoti kalkių sultis (4). Viskas, ką jums reikia padaryti, tai paruošti veido pakuotę, sumaišant kelis gramus miltų (besan) su varške (dahi), ir į šį mišinį įpilti šiek tiek kalkių sulčių. Šią pastą tolygiai tepkite ant odos ir leiskite jai išdžiūti. Dabar nusiplaukite veidą vandeniu ir nusausinkite. Norint pasiekti geresnių rezultatų, šią veido pakuotę reikia tepti kas savaitę.
5. Gydo atviras poras
Astringentai veiksmingai sukelia laikiną raumenų įtempimą. Štai kodėl jie dažnai naudojami grožio ir odos priežiūros priemonėse, siekiant pagerinti jūsų veido odos išvaizdą. Kalkių aliejus pasižymi sutraukiančiomis savybėmis (5) ir gali būti naudojamas sutraukiant poras ir laikinai sumažinant naftos gamybą, kad būtų šviesesnė ir nepriekaištinga veido spalva.
6. Negyvos odos pašalinimas
Citrinų rūgštis, esanti kalkių žievelėse, gali pašalinti negyvas odos ląsteles (6). Jie dažnai naudojami grožio procedūroms SPA centruose, taip pat namų gydymui, siekiant pagerinti veido odos sveikatą ir išvaizdą.
7. Kalkės švytinčiai odai
Norint žėrinčios veido, tereikia reguliariai anksti ryte išgerti stiklinę drungno vandens su šiek tiek medaus ir šviežiai spaustomis žaliųjų citrinų sultimis. Tai suteiks jūsų odai vidinį švytėjimą.
8. Kiti privalumai
Dėl savo antioksidacinių, dezinfekuojančių ir antibiotinių savybių kalkės padeda atjauninti odą ir apsaugo ją nuo infekcijų. Kalkių sultyse esantis didelis vitamino C ir flavonoidų kiekis padeda sumažinti kūno kvapą ir prakaitą. Šiuo tikslu galite įmaišyti žaliosios citrinos sulčių į savo vonios vandenį, kad gautumėte atjauninančią vonios patirtį. Išoriškai tepant odą, ji padeda gydyti mėlynes ir bėrimus.
Plaukų nauda kalkėms
9. Gydo pleiskanas
Pleiskanos, be abejo, yra viena iš dažniausiai pasitaikančių plaukų problemų. Tai būklė, kuriai būdingas perteklinis galvos odos pleiskanojimas. Kalkių sultys dažnai naudojamos kaip šampūnai nuo pleiskanų. Nustatyta, kad citrinų rūgštis, esanti kalkių sultyse, yra labai veiksminga ir naudinga sprendžiant pleiskanų problemas. Norėdami atsikratyti pleiskanų, įtrinkite kalkių skiltelę tiesiai į galvos odą. Plaukų skalavimas laimo sultimis, įpiltomis į vandenį, taip pat padeda pašalinti pleiskanas. Kalkių sultys kartais gali nusausinti galvos odą. Tokiu atveju galite jį derinti su alyvuogių aliejumi, kokosų aliejumi ar migdolų aliejumi.
10. Gydo plaukus
Riebūs plaukai atsiranda dėl riebalinių liaukų išsiskiriančio riebalų pertekliaus, vadinamo riebalais, todėl plaukai tampa lipnūs, riebūs ir nuobodu. Kalkių sultys aliejų sugeriančia savybe išlaisvina galvos odą nuo viso aliejaus pertekliaus. Keletą minučių prieš skalavimą įtrindami kalkių skiltelę ant galvos, taip pat galite pašalinti aliejaus perteklių nuo galvos odos ir plaukų. Arba galite į vandenį įpilti 1–2 šaukštus kalkių sulčių ir jomis išskalauti plaukus, kad pašalintumėte riebalų perteklių.
11. Skatina plaukų augimą
Kalkių sultys yra naudingos skatinant plaukų augimą. Jis jau seniai naudojamas nuplikimui, plaukų slinkimui ir plaukų slinkimo problemoms gydyti. Pagrindinė maistinė medžiaga, skatinanti plaukų augimą, yra vitaminas C, kurio kalkėse yra daug. Kalkių sulčių papildymas įvairiais aliejais ir jų naudojimas skatina plaukų augimą.
12. Kalkės blizgantiems plaukams
Blizgančius plaukus mėgsta ir nori visi. Kalkių sultys gali suteikti jūsų plaukams taip norimą blizgesį. Kalkių sulčių naudojimas kartu su medaus ir alyvuogių aliejaus mišiniu prieš plaunant plaukus gali suteikti blizgančių putojančių plaukų. Kalkių sultys taip pat yra įtrauktos į šampūnus kartu su kitais būtinais ingredientais, suteikiančiais šilkinius lygius ir spindinčius plaukus.
13. Šviesina plaukų spalvą
Kaip minėta anksčiau, kalkių sultys pasižymi natūraliomis šviesinančiomis savybėmis. Jei norite, kad plaukų spalva būtų pašviesinta nenaudojant chemikalų, kalkių sultys yra puikus pasirinkimas. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai ištepti laimo sultis ant plaukų ir valandą pasėdėti saulėje arba paveikti plaukus saulės spinduliais. Tada nuplaukite plaukus. Ši procedūra jūsų plaukus padarys 2–3 atspalviais šviesesne spalva.
Kalkių nauda sveikatai
Kalkės užima svarbią vietą tarp vaisių, turinčių gydomųjų savybių. Šio vaisiaus sėklos, minkštimas ir žievė turi gydomųjų savybių. Kalkių sultys turi gydomųjų ir gydomųjų savybių. Šis vaisius buvo paminėtas senovės Indijos ir Kinijos medicinos tekstuose dėl jo naudos sveikatai.
14. Gydo skorbutą
Skorbutas yra liga, kurią sukelia vitamino C trūkumas. Jai būdingos dažnos peršalimo formos, opos ant liežuvio ir burnos, įtrūkusios lūpos ir lūpų kampučiai, purios, patinusios ir kraujuojančios dantenos ir kt. C, kalkės yra labai veiksmingos gydant skorbutą. Tai buvo populiarus vaistas nuo XIX a., Kai britai turėjo kalkių sulčių, kad išvengtų skorbuto. Net ir šiandien kalkės yra skiriamos darbuotojams, dirbantiems pavojingoje aplinkoje, tokiose kaip cemento gamyklos, dažymo parduotuvės, kasyklos, krosnys ir kiti pavojingi darbai, siekiant užkirsti kelią skorbuto protrūkiui.
15. Dantenų priežiūra
Vitamino C trūkumas taip pat gali sukelti dantenų problemų. Kaip minėta aukščiau, skorbutas gali sukelti kraujavimą ir purias dantenas. Dažnai opos ir mikrobų augimas atsiranda dėl fizinių traumų. Kalkėse yra flavonoidų, kurie slopina mikrobų augimą ir kartu su kaliu palengvina opų ir žaizdų gijimą.
16. Akių priežiūra
Antioksidacinės ir antibakterinės kalkių savybės yra naudingos jūsų akims. Antioksidacinė vitamino C savybė apsaugo jūsų akis nuo senėjimo ir geltonosios dėmės degeneracijos, o flavonoidai apsaugo nuo infekcijų.
17. Gydo artritą
Artritas atsiranda dėl šlapimo rūgšties pertekliaus kaupimosi organizme. Ši šlapimo rūgštis yra atliekos, kurios paprastai pašalinamos šlapinantis. Bet kai susikaupia šlapimo rūgšties perteklius, tai pablogina artrito skausmą ir uždegimą. Citrusinė rūgštis, esanti citrusiniuose vaisiuose, pavyzdžiui, kalkėse, ištirpina šlapimo rūgštį, todėl pašalina didesnį kiekį šlapimo. Kalkės taip pat turi priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti sumažinti skausmą ir uždegimą.
18. Gydo podagrą
Podagra atsiranda dėl laisvųjų radikalų ar toksinų, pirmiausia šlapimo rūgšties, kaupimosi organizme. Kalkės yra puikus antioksidantų ir detoksikatorių, tokių kaip vitaminas C ir flavonoidai, šaltinis, kalkės gali padėti sumažinti laisvųjų radikalų skaičių ir detoksikuoti jūsų kūną, užkertant kelią podagrai.
19. Gydo krūvas
Poliai gali būti apibrėžiami kaip nemaloni būklė, atsirandanti išangės srityje, sukelianti kraujavimą ir diskomfortą išsiskyrimo ir bendros veiklos metu. Neapdorotos krūvos gali sukelti tam tikrų formų vėžį. Kalkės gali padėti išgydyti virškinimo ir šalinimo sistemos opas ir žaizdas, taip palengvindamos vidurių užkietėjimą, kuris yra pagrindinė krūvelių priežastis.
20. Karščiavimo gydymas
Kalkės ir kalkių sultys pasižymi natūraliu karščiavimą mažinančiomis savybėmis. Esant stipriam ar vidutiniam karščiavimui, pacientui reikia duoti kalkių sulčių ir vandens kartu su kitomis vaisių sultimis, kad temperatūra sumažėtų iki pasiekiamos lygio. Didelė vitamino C koncentracija citrusiniuose vaisiuose padeda natūraliai sumažinti temperatūrą.
21. Peršalimo gydymas
Didelis vitamino C kiekis kalkėse ne tik gydo peršalimą, bet ir didina organizmo atsparumą peršalimui.
22. Pagalba virškinimui
Gaivus kalkių kvapas gali priversti burną tirpti dar prieš vartojant. Rūgštys, esančios šiame vaisiuje, palengvina sklandesnį virškinimą, sulaužydamos maisto makromolekules. Flavonoidai yra junginiai, esantys kvapiame aliejuje, išgaunamame iš kalkių. Šie junginiai stimuliuoja virškinimo sistemą, didindami virškinimo sulčių, tulžies ir rūgščių sekreciją.
23. Gydo dehidraciją
Kalkių sultys yra gaivus gėrimas, suteikiantis greitą drėkinimą ir atjauninimą, be to, kad gausu vitamino C. Tai taip pat padeda išgydyti nuovargį ir vėmimo priepuolius.
24. Gydo cistitą
Cistitas, dar vadinamas šlapimo takų infekcija, yra šlapimo pūslės uždegimas, atsirandantis dėl higienos trūkumo ar alerginės reakcijos į vaistus ar radioterapiją. Kalkėse yra didelis kalio kiekis, kuris padeda pašalinti toksines medžiagas ir nuosėdas, kurios kaupiasi inkstuose ir šlapimo pūslėje. Kalkės taip pat pasižymi dezinfekuojančiomis savybėmis, kurios gali padėti išgydyti šlapimo sistemos infekcijas. Be to, jie užkerta kelią prostatos augimui ir užkemša šlapimą, kurį sukelia kalcio nuosėdos šlapimo takuose. Šlapimo takų infekcijos atveju palengvėjimui reikia kas porą valandų gerti vandenyje virtas kalkių sultis.
25. Gydo pepsines opas
Pepsinės opos paprastai išsivysto skrandžio, stemplės ir viršutinės plonosios žarnos vidinėje dalyje, todėl labai skauda pilvą. Kalkėse esančios rūgštys padeda sumažinti skrandžio rūgštingumą, sukeldamos šarminę reakciją virškinimo sistemoje. Be vitamino C, kalkėse yra flavonoidų, tokių kaip limonoidai, pavyzdžiui, limonino gliukozidas, kurie pasižymi antioksidacinėmis, antibiotikinėmis, antikancerogeninėmis ir detoksikuojančiomis savybėmis, kurios palengvina greitą pepsinių ir burnos opų gijimą.
26. Naudinga širdžiai
Kalkėse gausu tirpių skaidulų, kurios gali sumažinti kraujospūdį, taip pat MTL arba „blogojo“ cholesterolio kiekį. Šis tirpus pluoštas taip pat gydo kraujagyslių uždegimą, apsaugodamas nuo širdies priepuolio, insulto ir širdies ligų.
27. Sumažina cholesterolio kiekį
Kalkėse yra flavonoidas, vadinamas hesperidinu, kuris, kaip įrodyta, mažina cholesterolio ir trigliceridų kiekį organizme. Jei kenčia nuo padidėjusio cholesterolio kiekio, patartina padidinti hesperidino kiekį vartojant daugiau kalkių.
28. Pagalba svorio netekimui
Kalkės naudingos lieknėjant. Kalkių sultys tradiciškai buvo naudojamos keliose svorio mažinimo programose ir yra puikus gaivinamasis ir antioksidacinis gėrimas. Kalkių sultys yra natūraliai saldžios, tačiau itin mažai kaloringos. Jame yra citrinų rūgšties, kuri yra puikus riebalų degintojas. Norėdami numesti svorio, į 8 uncijos šilto vandens įpilkite 1-2 arbatinius šaukštelius žalio, ekologiško medaus ir šviežių kalkių sultis. Gerti anksti ryte tuščiu skrandžiu, kad per savaitę gautumėte naudingų rezultatų.
29. Naudinga moterų sveikatai
Šiuose citrusiniuose vaisiuose yra kalcio ir folio rūgšties, dviejų gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų moterims po menopauzės ir vaisingo amžiaus moterims. Vienoje šviežioje vidutinio dydžio kalkėje yra 22 miligramai kalcio ir penki mikrogramai folio. Moterys šiose fazėse turėtų padaryti kalkes savo mitybos dalimi, kad gautų tam tikrą palengvėjimą.
30. Gydo kvėpavimo sutrikimus
Flavonoidų turintis aliejus, esantis kalkių ekstraktuose, yra naudojamas kaip antimankštinių vaistų, tokių kaip garintuvai, balzamai ir inhaliatoriai, ingredientas dėl kaempherolio. Nubraukus kalkių žievelę ir ją įkvėpus, atleidžiama nuo spūsčių ir pykinimo.
31. Neleidžia susidaryti inkstų akmenims
Nesvarbu, ar jos yra šviežios, ar koncentrato pavidalo, žaliosios citrinos sultyse yra daugiau citrinos rūgšties nei apelsinų ar greipfrutų sultyse. Citrinų rūgštis natūraliai slopina inkstų akmenis, pagamintus iš kristalizuoto kalcio. Norint gauti maksimalią naudą, patariama vietoj komercinių sulčių naudoti šviežias kalkių sultis, spaustas į vandenį.
32. Naudinga diabetikams
Amerikos diabeto asociacijos duomenimis, tokie citrusiniai vaisiai kaip kalkės yra naudingi diabetikams dėl kelių priežasčių. Pirma, didelis tirpių skaidulų kiekis kalkėse padeda reguliuoti kūno cukraus absorbciją į kraują. Tai užkerta kelią cukraus kiekio kraujyje padidėjimui, kuris yra rizikingas diabetu sergantiems pacientams. Antra, kaip ir dauguma citrusinių vaisių, kalkės turi mažą glikemijos indeksą. Jie nesukelia netikėtų gliukozės lygio šuolių, todėl padidėja nauda diabetu sergantiems pacientams.
33. Apsaugo nuo choleros
Nors cholera dabar išnaikinta daugelyje pasaulio vietų, kai kuriose vietose cholera ir toliau yra mirtina liga. Laimei, kalkės ir kiti citrusiniai vaisiai gali padėti išvengti choleros atsiradimo. Kalkių sultys, įpylusios į potencialiai užkrėstą vandenį, gali pasirodyti esančios veiksmingos dezinfekcijos priemonės. Šios sultys, kurias reguliariai vartoja pacientas, patekęs į choleros užkrėstą vandenį, gali sumažinti žalingą šios mirtinos ligos poveikį.
34. Antivėžinės savybės
Įrodyta, kad limonoidiniai junginiai, esantys kalkėse, pasižymi antikancerogeninėmis savybėmis, padedančiomis išvengti storosios žarnos, kraujo ir skrandžio vėžio. Nors tikslus poveikis dar nėra žinomas, mokslininkai atlikdami tyrimus pastebėjo, kad antioksidantai limonoidai gali sukelti vėžio ląstelių mirtį. Be to, jie ilgiau išlieka aktyvūs jūsų kraujo ląstelėse ir gali kovoti su daugiau laisvųjų radikalų nei su žaliąja arbata ar juoduoju šokoladu.
35. Antivirusinės savybės
Kalkės padeda kovoti su virusinėmis infekcijomis, sukeliančiomis peršalimą, kiaulytę, tymus, raupus ir kitas panašias ligas. Jis veiksmingai gydo gerklės, burnos, skrandžio, žarnyno, storosios žarnos ir šlapimo takų infekcijas. Tai taip pat veiksmingas vaistas nuo kvėpavimo sistemos infekcijų, tokių kaip kosulys ir krūtinės perpildymas, bronchitas, sinusitas ir astma.
36. Veikia kaip antiseptikas
Kalkės turi antiseptinių savybių ir naudojamos odos infekcijoms bei išorinėms žaizdoms, pavyzdžiui, vabzdžių įkandimams ir įpjovimams, gydyti. Jis taip pat veiksmingai gydo opas, gangreną, opas, bėrimus, karbunkulus ir kitas panašias problemas. Vartojamas jis gali išgydyti storosios žarnos, šlapimo takų ir inkstų infekciją.
37. Baktericidinės savybės
Geriamosios formos kalkės gali būti naudojamos gydant bakterijų sukeltas ligas, tokias kaip viduriavimas, apsinuodijimas maistu, cholera ir vidurių šiltinė. Kaip minėta anksčiau, tai taip pat yra veiksmingas vaistas nuo žarnyno, storosios žarnos, skrandžio ir šlapimo takų bakterinių infekcijų.
38. Kaip sutraukiantis
Dėl sutraukiančių savybių kalkės padeda išgydyti dantų skausmus ir stiprina dantenas. Tai taip pat stangrina laisvus raumenis. Tai nepaprastai naudinga tiems, kurie sveiksta po traumų, taip pat padeda malšinti raumenų ir sąnarių skausmus.
Vis populiarėjančios kalkės turi begales privalumų, apie kuriuos galbūt nežinojai. Bet dabar, kai žinote, įsitikinkite, kad turite atsargų šių sveikų citrusinių vaisių sveikatai ir gražumui!
Tikiuosi, kad jums patiks mūsų įrašas apie kalkių naudą sveikatai. Ar jums patinka kalkės? Kaip jums patinka jį vartoti? Pasidalinkite su mumis toliau pateiktame komentarų skyriuje.