Turinys:
- Turinys
- Kas yra Neroli aliejus? Iš kur tai atsiranda?
- Ką Neroli aliejus daro jūsų kūnui?
- 1. Kovoja su nerimu
- 2. Mažina spuogus ir atstato odą
- 3. Kontroliuoja hipertenziją ir uždegimą
- 4. Palengvina mėnesinių spazmus ir menopauzės simptomus
- Kokios yra aktyviosios Neroli aliejaus sudedamosios dalys?
- Kaip naudoti Neroli aliejų
- Ar Neroli aliejus turi kokį nors šalutinį poveikį?
Nuo neatmenamų laikų gėlės buvo žinomos dėl savo religinės reikšmės ir estetinio patrauklumo. Tradicinė medicina taip pat naudojo egzotines žalumynus ir jų ekstraktus, ypač aliejus, mirtinoms ligoms gydyti. Taip gėlės ir gėlių aliejai įgijo medicininę reikšmę. Šiame straipsnyje mes ištirsime Neroli aliejų visoje savo šlovėje.
Neroli aliejus yra eterinis aliejus, išgaunamas iš Citrus aurantium žiedų. Tiesa, nepaisant gražaus pavadinimo, nerolio aliejaus kvapas užpildo aplinką ramybe, ramybe ir meile. Tai daro jį idealiu kandidatu į aromaterapiją. Šis aliejus turi didžiulę gydomąją ir stimuliuojamąją galią. Norėdami sužinoti, kokias problemas išsprendžia šis išsvajotas aliejus ir kaip jį naudoti, toliau slinkite.
Turinys
- Kas yra Neroli aliejus? Iš kur tai atsiranda?
- Ką Neroli aliejus daro jūsų kūnui?
- Kokios yra aktyviosios Neroli aliejaus sudedamosios dalys?
- Kaip naudoti Neroli aliejų
- Ar Neroli aliejus turi kokį nors šalutinį poveikį?
Kas yra Neroli aliejus? Iš kur tai atsiranda?
Nerolio eterinis aliejus gaminamas garais distiliuojant karčiųjų apelsinų Citrus aurantium (L.) var. amaros augalas. Jo aromatas yra giliai gėlių ir citrusinis, su šiek tiek laukinės gamtos.
Sakoma, kad nerolio aliejus gali skatinti meilės ir aistros emocijas, nes sukelia sveiką, taikią nuotaiką ir gali padėti suvaldyti stresą (1).
Neroli aliejaus aromatas šimtmečius taip pat buvo siejamas su autoriniu atlyginimu ir grožiu. Pasak legendos, žodis „neroli“ yra kilęs iš Italijos Nerolės princesės Anos Maria de La Tremoille vardo. Neroli buvo jos mėgstamiausias aliejaus ir „firminio“ kvapo kvapas (1).
Na, neroli buvo siejamas ne tik su honorarais, bet ir su ilgu naudos sveikatai sąrašu.
Smalsu? Skaityk toliau!
Atgal į TOC
Ką Neroli aliejus daro jūsų kūnui?
1. Kovoja su nerimu
„Shutterstock“
Nerimas yra vienas iš dažniausių fiziologinių atsakų į nepalankią situaciją. Kai kurie žmonės yra linkę į dažną nerimo ir baimės priepuolį dėl nežinomų veiksnių. Nerimą dažnai lydi nemiga, o blogiausiu atveju tai gali sukelti depresiją. Aromaterapija eteriniais aliejais gali būti naudojama nerimo sunkumui sumažinti.
2014 m. Paskelbtame tyrime įrodyta, kad nerolio aliejaus įkvėpimas gimdymo metu sumažina moterų nerimą dėl gimdymo. Tai taip pat neturėjo jokio neigiamo poveikio vaisiui (2).
Taip pat siūloma, kad nerolio aliejus galėtų sumažinti kortizolio kiekį serume ir sumažinti kraujospūdį - dėl to jis gali turėti raminamąjį ir antidepresinį poveikį (3).
2. Mažina spuogus ir atstato odą
„Shutterstock“
Neroli aliejus pasižymi odos regeneracinėmis ir išsaugojimo savybėmis. Vietiškai tepant odą, gali pagydyti strijos, spuogai, įpjovimai, mėlynės, randai ir nulūžę odos kapiliarai. Šis aliejus taip pat pasižymi antiseptinėmis savybėmis, todėl naikina bakterijas ir apsaugo nuo mikrobinių infekcijų organizme (4).
Nerolio aliejus, nes jo sudėtyje yra komponentų, kurie gali pašalinti laisvuosius radikalus, reaktyvias rūšis ir nepageidaujamus mikrobų tarpinius produktus iš jūsų kraujotakos, gali sumažinti egzemos ir psoriazės sunkumą (5).
Neroli aliejus taip pat naudojamas odai tonizuoti ar stangrinti ir išvengti raukšlių, smulkių raukšlių, lūžių ir kitų senėjimo požymių (5).
3. Kontroliuoja hipertenziją ir uždegimą
Įkvėpus nerolio aliejaus, sumažėja kraujospūdis ir uždegimas. Nustatyta, kad levandų, ilang-ilango, mairūno ir nerolio mišinys (20: 15: 10: 2) beveik iš karto sumažina sistolinį ir diastolinį kraujospūdį (6). Tai yra nuo endotelio ir lygiųjų raumenų priklausomas vazodilatatorius, galintis palengvinti širdies ir kraujagyslių sistemos simptomus (7).
Neroli EO (eterinis aliejus) sudėtyje yra priešuždegiminių ir nuskausminamųjų ingredientų, kurie, kaip nustatyta, veikia pelių ir žiurkių ūminį ir lėtinį uždegimą. Šie komponentai yra linalolis, linalilo acetatas, nerolidolis, farnesolis, α-terpineolis ir limonenas, kurie gali būti atsakingi už šią pastebėtą veiklą (8).
Ar tu žinai?
- Įkvėpus nerolio aliejaus, galite kontroliuoti tuos kankinančius migrenos priepuolius!
- Tai veikia raminamai nervų sistemą. Jis taip pat turi nuskausminamųjų ir antinociceptinių savybių, kurios gali palengvinti lėtinius galvos skausmus, sinusitą ir, žinoma, migreną.
- Neroli aliejus taip pat naudojamas kaip natūralus prieštraukulinis ir prieštraukulinis agentas. Įkvėpus, motorinį relaksacinį poveikį daro CNS ir PNS, kurie gali gydyti epilepsiją ir traukulius.
- Citrus aurantium gėlių ekstraktas parodė prieš amnezinis ir remontas poveikį atminties ir mokymosi sutrikimų. Taigi tai gali turėti galimybių gydyti Alzheimerio ligą.
4. Palengvina mėnesinių spazmus ir menopauzės simptomus
„Shutterstock“
Neroli aliejus pasižymi stipriomis skausmą malšinančiomis savybėmis, kurios gali sumažinti menstruacijų spazmų ir bendrų priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomų sunkumą (9), (10).
Keli tyrimai taip pat įrodė, kad nerolio aliejaus įkvėpimas padeda palengvinti menopauzės simptomus ir padidinti moterų po menopauzės lytinį potraukį (3). Viskas, nerolio aliejus pagerina nuotaiką ir skatina gerovės jausmą (11).
Ar jums įdomu, kas yra atsakingas už šias galingas nerolio aliejaus gydomąsias savybes? Na, štai keletas tyrimų.
Atgal į TOC
Kokios yra aktyviosios Neroli aliejaus sudedamosios dalys?
Neroli aliejus yra žinomas dėl priešuždegiminio, antioksidacinio, skausmą malšinančio, anksiolitinio, antinociceptinio ir raminamojo poveikio (11). Jo bioaktyvios sudedamosios dalys yra atsakingos už šias savybes.
Neroli aliejuje pirmiausia yra linalolio (43,7–54,3%), po to limoneno, linalilo acetato, ß-pineno, ß-mirceno, terpineolio, ß-okimeno, sabineno, nerolidolio, geraniolio, nerolio, farnesolio, neryilo acetato ir geranilo acetato kaip jo lakieji junginiai (11).
Nenuostabu, kad nerolio aliejus pirmauja gydomųjų eterinių aliejų sąraše!
Dabar jūs turėtumėte žinoti, koks yra geriausias būdas naudoti šį nuostabų eterinį aliejų. Tiesiog slinkite žemyn, kad sužinotumėte!
Atgal į TOC
Kaip naudoti Neroli aliejų
Galite įlašinti kelis lašus neroli aliejaus į savo rankų muilus, kūno muilus, kūno aliejus, aliejaus difuzorius (kaip kambario gaiviklius) ir kvepalus, kurie suteiks gaivų pojūtį. Šis aliejus gerai derinamas su jazminų aliejumi, rožių aliejumi ir ylang-ylang aliejumi.
Nepaisant jo gerumo, jei nemėgstate nerolio aliejaus (arba jei aliejus jums netinka), pabandykite jį pakeisti citrinos, greipfrutų, levandų ar ylang-ylang aliejumi.
Vis dėlto nemąstykite apie pakaitalus prieš tai išbandydami. Įsigykite bandomąją pakuotę čia ir sužinokite, kaip jūsų kūnas reaguoja į ją.
Ar saugu dažnai naudoti nerolio aliejų, atsižvelgiant į visas jame esančias veikliąsias medžiagas ir į tai, kad juo tepsite savo kūną? Ar yra kokių nors rizikų ar atsargumo priemonių, kurias turite nepamiršti? Perskaitykite kitą skyrių, kad sužinotumėte!
Atgal į TOC
Ar Neroli aliejus turi kokį nors šalutinį poveikį?
Citrusų aliejai paprastai yra saugūs ir netoksiški. Neroli aliejus, kartu su keletu kitų aliejų, turi GRAS (paprastai pripažįstamas saugiu) statusą. Kol kas neroli aliejaus šalutinis poveikis nebuvo užfiksuotas.
Neroli aliejus nėra nei dirginantis, nei jautrinantis, skirtingai nei kiti citrusinių aliejų, keliantys jautrumą šviesai. Taip pat nėra nustatytas maksimalus odos naudojimo lygis (11)! Tačiau saikas yra visada