Turinys:
- Juodosios arbatos šalutinis poveikis
- 1. Viduriavimas
- 2. Vidurių užkietėjimas
- 3. Sutrikęs skrandis
- 4. Širdies ir kraujagyslių ligos
- 5. Kiti pavojai sveikatai
Galvodamas išvengti nuobodulio ir pasisemti energijos, mintyse pasirodo žodis „arbata“. Po vandens arbata yra galbūt antras pagal populiarumą gėrimas pasaulyje. Šiandien rinkoje yra įvairių rūšių arbatų - granulių, lapų, citrinų, juodosios, plytų arbatos ir net arbatos maišelių. Juodoji arbata susideda iš skirtingų ingredientų - kofeino, fluoro, gliukurono ir pieno rūgšties, mangano, kalio, tanino, purinų, ksantino ir galo esterių. Kai 1827 m. Pirmą kartą į rinką atėjo juoda arbata, ji buvo laikoma nauja medžiaga ir žmonės ją vadino teinu. Jos poveikis buvo gana identiškas kavai ir turėjo tuos pačius komponentus kaip ir kavoje; nuo tada žodžio teinas buvo atsisakyta.
Tiems, kuriems reikia pabūti vėlai, puodelis juodos arbatos yra tinkamas dalykas. Tai pagreitina reakcijos laiką ir padidina jūsų budrumą ar bendrą koncentraciją. Šis budrumo padidėjimas yra tiesioginė kūno kvėpavimo ir širdies sistemų stimuliavimo pasekmė; tai padidina deguonies apytaką jūsų kūne. Tai taip pat veiksminga metant svorį. Valdydamas įprastą apetitą, tai sutramdys jūsų polinkį daugiau valgyti kasdieniame gyvenime. Be to, tai puikus būdas išvengti vėžio. Nepaisant to, per didelis juodosios arbatos vartojimas sukelia daug šalutinių poveikių.
Dietologai nuolat perspėja dėl per didelio kofeino vartojimo, nes jie sukelia nepageidaujamus šalutinius poveikius, tokius kaip nemiga, kvėpavimo sutrikimai ir padidėjęs pulsas. Štai keli dažni juodosios arbatos suvartojimo pertekliniai šalutiniai poveikiai.
Juodosios arbatos šalutinis poveikis
1. Viduriavimas
Kofeinas yra pagrindinis juodosios arbatos ingredientas; Taigi, jei jūs jį vartojate kasdien, tai gali sukelti viduriavimą. To priežastis yra ta, kad kofeinas stimuliuoja jūsų virškinimo sistemą. Todėl, jei geriate šią arbatą per daug, ji gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą. Be to, jis turi tiesioginį poveikį jūsų centrinei nervų sistemai ir priverčia jus jaustis nervingais nedideliais atvejais. Vartojant didžiules dozes juodosios arbatos, gali pasireikšti virškinimo sutrikimai, atsirasti nemiga, išsiplėtusios venos ir palpituoti. Trumpai tariant, tai jaudina jūsų nervų sistemą (1).
2. Vidurių užkietėjimas
Na, tai kažkas netikėto, bet būna. To priežastis yra ta, kad juodąją arbatą sudaro taninai. Šios medžiagos buvimas padeda jūsų kūnui kaupti nuosėdas ir taip pat teikia kitų privalumų sveikatai. Nepaisant to, per didelis juodosios arbatos vartojimas gali sukelti vidurių užkietėjimą jūsų kūne. Priežastis yra ta, kad jūsų kūnas pradeda laikyti daug atliekų (2).
3. Sutrikęs skrandis
Kaip minėta anksčiau, juodojoje arbatoje yra kofeino; Taigi, kai šie elementai pasiekia jūsų skrandį, skrandyje atsiranda įvairių rūgščių medžiagų, kurių jūsų kūnas nėra lengvai pasisavinamas. Taigi, jūsų skrandis pradeda jaustis nejaukiai arba nejaukiai. Be to, jei esate pacientas, sergantis skrandžio opa ar vėžiu, juodoji arbata yra griežtas ne (3).
4. Širdies ir kraujagyslių ligos
Juodoji arbata yra labai ribojama pacientams, sveikstantiems po širdies priepuolių ar ūmių širdies ir kraujagyslių sutrikimų - dažniausiai pasireiškia paroksizminė tachikardija ar širdies astma. Kofeinas yra labai draudžiamas ar nepageidaujamas jūsų širdies ir kraujagyslių sistemai (4). Tai taip pat prieštarauja žmonėms, sergantiems gastritu ar skrandžio opomis - abu vyksta dėl padidėjusio rūgštingumo.
5. Kiti pavojai sveikatai
Pasak sveikatos specialistų, nėščios moterys neturėtų išgerti daugiau kaip dviejų puodelių juodosios arbatos per dieną. Kadangi juodojoje arbatoje yra kofeino, ji padidina persileidimo pavojų (5). Šis didelis kofeino kiekis taip pat gali turėti neigiamos įtakos žmonėms, turintiems širdies ir kraujagyslių sutrikimų, glaukomą, aukštą kraujospūdį ir nerimo sutrikimus. Palyginti su kitų rūšių arbatomis, juodojoje arbatoje yra didžiausias kofeino kiekis ir galbūt dėl jos apdorojimo būdo.
Tai yra juodosios arbatos pranašumai ir šalutinis poveikis. Tikiuosi, kad straipsnis buvo informatyvus. Taigi, nepamirškite juodosios arbatos tamsiosios pusės, kai kitą kartą trokštate juodosios arbatos. Tačiau ribotas juodosios arbatos vartojimas suteikia daug naudos.