Turinys:
- Turinys
- Kas yra apelsinų eterinis aliejus?
- 6 saldžiųjų apelsinų eterinio aliejaus privalumai ir naudojimas
- 1. Anti-stafilokokinis agentas
- Santrauka
- Nuorodos
Yra keletas augalų, kurių kiekviena dalis yra naudinga žmonijai. Vienas iš mums ypač naudingų augalų yra oranžinis augalas. Ir vienas iš svarbiausių ir brangiausių apelsinų augalų šalutinių produktų yra apelsinų eterinis aliejus.
Apelsinų eterinis aliejus turi saldų, vaisių kvapą, kuris sukelia ramybę ir gaivą aplinkoje. Jis daugiausia išgaunamas iš jo žievelės, bet taip pat gali būti išgaunamas iš lapų ir šakelių (vadinamų neroliais arba apelsinų žiedais). Apelsinų eterinis aliejus yra naudingas daugeliui jūsų kūno organų, įskaitant odą, plaukus, smegenis, širdį ir skrandį. Šis aliejus turi keletą unikalių naudojimo būdų, kurie jus nustebins. Norite sužinoti daugiau? Skaityk!
Turinys
- Kas yra apelsinų eterinis aliejus?
- 6 saldžiųjų apelsinų eterinio aliejaus privalumai ir naudojimas
- Kas yra fitocheminė apelsinų eterinio aliejaus sudėtis?
- Pasidaryk pats: kaip pasigaminti apelsinų eterinio aliejaus namuose
Kas yra apelsinų eterinis aliejus?
Iš apelsino ( Citrus sinensis ) žievelės ir atliekų (kartais lapų) išgaunamas aliejus yra žinomas kaip apelsinų eterinis aliejus (tiksliau - saldus apelsinų eterinis aliejus).
Apelsinų atliekos yra vertingas limoneno, flavonoidų, karotinoidų, maistinių skaidulų, tirpių cukrų, celiuliozės, hemiceliuliozės, pektino, polifenolių ir askorbo rūgšties šaltinis; nors flavonoidų, skaidulų ir kt. eteriniame aliejuje nėra. Iš šių atliekų išgaunamame aliejuje yra daug vertingų terpenų, taigi jis yra gyvybiškai svarbiausias šalutinis citrusų perdirbimo produktas.
Apskritai, dauguma citrusinių eterinių aliejų (įskaitant saldžiųjų apelsinų aliejų) yra naudojami kaip natūralūs maisto priedai ir konservantai keliuose maisto produktuose ir gėrimuose, nes jie buvo klasifikuojami kaip „Paprastai pripažinti kaip saugūs“ (GRAS).
Be to, šis aliejus turi stiprių antibakterinių, priešgrybelinių, insekticidinių, antihelmintinių, antioksidacinių ir anksiolitinių savybių (1).
Norėdami sužinoti, ką apelsinų eterinis aliejus daro jūsų kūnui, pereikite prie kito skyriaus.
Atgal į TOC
6 saldžiųjų apelsinų eterinio aliejaus privalumai ir naudojimas
1. Anti-stafilokokinis agentas
„Shutterstock“
- Dėkite žieveles ant sauso popierinio rankšluosčio ir palikite juos tiesioginių saulės spindulių link, kol jie visiškai išdžius. Atsižvelgiant į jūsų vietovės drėgmę, tai gali užtrukti kelias dienas.
- Kai žievelės visiškai išdžius, perkelkite jas į virtuvės kombainą.
- Sumalkite juos tol, kol jie taps rupūs.
- Užpildykite dubenį šiltu vandentiekio vandeniu. Ji turėtų būti šilta, bet ne per karšta (apie 90 ° F arba 32 ° C).
- Grūdų alkoholio butelį įdėkite į šiltą vandenį ir leiskite jam sėdėti apie 20 minučių. Šiam procesui taip pat galite naudoti degtinę.
- Įdėkite įdėtą arba maltą apelsino žievelę į masono indelį.
- Supilkite tiek šilto alkoholio, kad milteliai visiškai apsemtų.
- Uždengę maltą žievelę / žievelę, pritvirtinkite dangtį ir keletą minučių stipriai purtykite stiklainį.
- Leiskite mišiniui sėdėti 2-3 dienas. Per tą laiką mišinį purtykite du ar tris kartus per dieną.
- Galite leisti mišiniui sėdėti šiek tiek ilgiau nei kelias dienas. Kuo daugiau purtote ir kuo ilgiau leidžiate sėdėti, tuo daugiau aliejaus gausite iš savo mišinio.
- Uždenkite dubenį marle.
- Per audinį perkoškite mišinį į dubenį. Šiam žingsniui taip pat galite naudoti kavos filtrą.
- Išspauskite visą skystį į dubenį.
- Uždenkite dubenį audiniu arba popieriniu rankšluosčiu ir leiskite jam keletą dienų pasėdėti.
- Šiame žingsnyje mes leidžiame išgaruoti mišinyje likusį alkoholį. Išgaravus alkoholiui, jums liks apelsinų aliejaus.
- Kai alkoholis visiškai išgaruoja, įdėkite likusį aliejų į indą su dangčiu.
- Laikykite vėsioje, sausoje ir tamsioje vietoje.
Prieš naudodami šį aliejų, atlikite odos pleistro testą, kad sužinotumėte, kaip jūsų kūnas reaguoja į šį aliejų.
Tada galite jį naudoti vietiškai paveiktose vietose, kad gautumėte palengvėjimą, arba pridėti prie aliejaus difuzoriaus, kad išliktų ir atpalaiduotų saldus kvapas.
Apelsinų eterinis aliejus puikiai derinamas su čiobrelių aliejumi, saldžiu baziliko aliejumi, eukaliptų aliejumi ir įvairiais žemiškais bei aitriais kvapais. Šis aliejus sušvelnina kitų aliejų aštrumą ir suteikia jiems raminantį atspalvį.
Taip pat galite naudoti saldų apelsinų aliejų kaip masažo aliejų. Norėdami naudoti šią programą, prieš naudodami apelsinų aliejų galite atskiesti nešiklio aliejuje (kokosų, migdolų, simondsijų, ricinų ar arganų aliejuje) iki 5% stiprumo.
Atsargiai!
Saldus apelsinų aliejus neveikia fotosensibilizuojančio, o karčiųjų apelsinų aliejus - fotosensibilizuojantis. Jei nesaugosite tinkamai, jis gali oksiduotis ir prarasti savo stiprumą.
Santrauka
Saldžių apelsinų eterinis aliejus yra malonaus kvapo, raminantis ir daugiafunkcis aliejus. Tinkamai prižiūrint gydytoją ir atliekant foninius tyrimus, tai gali suteikti jums švytinčią odą, putojančius dantis, sklandų virškinimą, patikimą miegą ir gaivią bei švarią aplinką.
Čia galite nusipirkti apelsinų eterinio aliejaus arba vadovaukitės aukščiau pateiktu receptu ir pasidarykite mažą partiją.
Prašome pranešti mums apie savo patirtį ir pasiūlymus dėl apelsinų eterinio aliejaus toliau pateiktame komentarų skyriuje.
Tikiuosi, kad šis straipsnis įkvėpė jus žengti žingsnį natūralios medicinos ir aromaterapijos link.
Atgal į TOC
Nuorodos
- „Biologinė veikla ir saugumas…“, Tarptautinis molekulinių mokslų žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- „Apelsinų eterinio aliejaus naudojimas kaip…“ BMC papildoma ir alternatyvi medicina, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- „Įkvėpimo aromaterapijos poveikis simptomams…“ Įrodymais pagrįsta papildoma ir alternatyvi medicina, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- „Aromaterapijos poveikis, būtinas…“, JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos „Iranian Journal of Slaugos ir akušerijos tyrimų žurnalas“
- „Citrus sinensis įkvėpimo poveikis…“, Tarptautinės sportinės mitybos draugijos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- „Citrus sinensis antimikrobinis poveikis…“ Klinikinės ir eksperimentinės odontologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- „Galimas eterinių aliejų naudojimas odontologijoje“, Tarptautinės burnos sveikatos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
- „Citrus spp. Biologinė veikla ir sauga Eteriniai aliejai “, Tarptautinis molekulinių mokslų žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka