Turinys:
- Kas sukelia baltas dėmes ant lūpų?
- Kaip pastebėti šias vietas!
- Kaip atsikratyti baltų dėmių ant lūpų
- 1. Česnakai
- 2. Obuolių sidro actas
- 3. Kokosų aliejus
- 4. simondsijų aliejus ir argano aliejus
- 5. Eteriniai aliejai
- 6. Pasukos
- Prevencijos patarimai
- 15 šaltinių
-pl, Fordyce dėmės yra nepermatomos pusiau skaidrioms, gelsvai baltoms dėmėms, kurios gali išsivystyti ant lūpų. Nelygumai ar dėmės taip pat gali susidaryti aplink lūpų liniją. Tai yra nekenksmingi ir gerybiniai.
Nepaisant amžiaus ir lyties, Fordyce dėmės dažniausiai atsiranda ant lūpų. Bet jie gali atsirasti ir ant lytinių organų. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie šią būklę ir kaip galite naudoti priemones, kad jos atsikratytumėte.
Kas sukelia baltas dėmes ant lūpų?
Fordyce dėmeles sukelia nenormalus riebalų (liaukų) išsiskyrimas iš odos esančių riebalinių liaukų (1). Susikaupęs sebumas veikia kaip bakterijų veisimosi vieta, ir ši infekcija sukelia aplinkinių audinių uždegimą. Svarbu pažymėti, kad tai nėra lytiniu keliu plintanti infekcija.
Yra keletas namų gynimo priemonių, kurios gali padėti gydyti „Fordyce“ dėmes ant lūpų. Bet prieš gydydami juos namuose, turite kreiptis į specialistus, kad pašalintumėte galimybę, jog šios dėmės yra lytiniu keliu plintančios ligos požymis. Tai tik tam, kad įsitikintumėte, jog baltos dėmės ant lūpų iš tikrųjų yra „Fordyce“ dėmės.
Kaip pastebėti šias vietas!
„Fordyce“ dėmės yra 1-3 mm. Paprastai jie yra balkšvai geltoni. Jie dažniausiai susidaro lauke ar ant jūsų lūpų.
Ištempkite odą, kad aiškiai matytumėte dėmes. Nepainiokite Fordyce dėmių su kitomis dermatologinėmis ligomis, tokiomis kaip epidermoidinės cistos ir bazinių ląstelių karcinoma.
Kaip atsikratyti baltų dėmių ant lūpų
- Česnakai
- Obuolių sidro actas
- Kokosų aliejus
- Simondsijų aliejus ir argano aliejus
- Eteriniai aliejai
- Pasukos
Jei baltos dėmės ant lūpų atpažįstamos kaip „Fordyce“ dėmės, joms gydyti galite naudoti toliau paminėtas namų gynimo priemones.
1. Česnakai
Česnakai turi priešuždegiminių, antibakterinių ir antimikrobinių savybių (2), (3), (4). Jame yra tokių aktyvių junginių kaip ajoenas ir alicinas, kurie padeda išnaikinti bakterijas jūsų kraujyje. Taigi padidėjęs česnako vartojimas gali padėti užmušti veisiančias bakterijas ir palaikyti burnos higieną.
Jums reikės
- 2 česnako skiltelės
- 200 ml vandens
- 1-2 šaukštai citrinos sulčių (nebūtina)
Ką turite padaryti
- Sutrinkite česnako skilteles ir sumaišykite su vandeniu.
- Kvapui įpilkite citrinos sulčių.
- Gerkite tai prieš valgį arba po jo.
Kaip dažnai turėtumėte tai padaryti
Turėkite 2-3 stiklines per dieną.
2. Obuolių sidro actas
Obuolių sidro actas veikia kaip sutraukiantis ir pasižymi antibakterinėmis savybėmis, padedančiomis pašalinti bakterijas (5), (6). Jame yra riebalų rūgščių grupė, slopinanti bakterijų dauginimąsi ir užtikrinanti pusiausvyrą riebalų išsiskyrime.
Jums reikės
- Keli lašai obuolių sidro acto
- Keli lašai vandens
- Medvilninis tamponas
Ką turite padaryti
- Sumaišykite vienodą kiekį AKV ir vandens.
- Šiuo mišiniu medvilniniu tamponu tepkite paveiktą vietą.
- Po kelių minučių nuplaukite drungnu vandeniu.
- Taip pat galite įpilti šaukštą ACV į stiklinę šalto vandens ir gerti tai du kartus per dieną.
Kaip dažnai turėtumėte tai padaryti
Darykite tai ne dažniau kaip du kartus per savaitę.
Dėmesio: Jei jaučiate deginimo pojūtį ar dirginimą, nedelsdami jį nuplaukite ir minutę ar dvi uždėkite ledo kubelį.
3. Kokosų aliejus
Dažniausiai perteklinis riebalų išsiskyrimas, sukeliantis baltas dėmes, atsiranda dėl dehidratuotos ir sausos odos. Kokosų aliejus drėkina odą ir daro ją sveika bei lygi (7). Jis taip pat turi priešuždegiminių ir antimikrobinių savybių (8), (9). Eterinis levandų aliejus, naudojamas šioje priemonėje, nuramins odos uždegimą (10). Tačiau nėra tiesioginių mokslinių įrodymų, patvirtinančių kokosų aliejaus veiksmingumą gydant Fordyce dėmes.
Jums reikės
- 2-3 šaukštai kokosų aliejaus
- Keli lašai levandų eterinio aliejaus
Ką turite padaryti
- Į kokosų aliejų įpilkite eterinio aliejaus ir gerai išmaišykite.
- Švariais pirštais patepkite šiuo aliejumi pažeistą vietą ir palikite porą valandų.
- Likusį aliejaus mišinį galite laikyti mažame inde.
Kaip dažnai turėtumėte tai padaryti
Pakartokite 2 kartus per dieną.
4. simondsijų aliejus ir argano aliejus
Simondsijų aliejuje yra daug vitamino E ir jis padeda kontroliuoti riebalų perteklių (11). Argano aliejus tradiciškai naudojamas odos infekcijoms gydyti, jis taip pat drėkina odą ir padidina jos elastingumą (12), (13).
Jums reikės
- 1-2 lašai argano aliejaus
- 1-2 lašai simondsijų aliejaus
Ką turite padaryti
- Sumaišykite aliejus ir švariu pirštu tepkite mišinį visomis lūpomis.
- Tegul aliejus išlieka 8–10 minučių.
- Nuplaukite vandeniu.
Kaip dažnai turėtumėte tai padaryti
Tepkite tai 2-3 kartus per dieną.
5. Eteriniai aliejai
Benzoino aliejus malšina lūpų sausumą ir skausmą (14). Arbatmedžio aliejus yra plataus spektro antimikrobinis agentas, galintis sunaikinti visus baltose dėmėse galimai nusėdusius mikrobus (15). Nors šie aliejai palengvina simptomus ir sterilizuoja vietą, kabreuvos aliejus skatina gijimą ir apsaugo nuo randinio audinio susidarymo (14).
Jums reikės
- 2-3 lašai benzoino aliejaus
- 2-3 lašus arbatmedžio aliejaus
- 2-3 lašai kabreuvos aliejaus
- 1 šaukštas alyvuogių aliejaus
- 1 valgomasis šaukštas škotiško pušies eterinio aliejaus
Ką turite padaryti
- Sumaišykite visus aliejus.
- Šiuo mišiniu tepkite baltas dėmes ant lūpų. Leiskite jam išdžiūti porą minučių.
- Valykite drungnu vandeniu ir švelniu antibakteriniu valomuoju muilu.
Kaip dažnai turėtumėte tai padaryti
Kartokite 1-2 kartus per dieną.
Dėmesio: praleiskite benzoino aliejų iš mišinio, jei turite jautrią odą. Be to, jei anksčiau nenaudojote nė vieno iš paminėtų eterinių aliejų, prieš naudodami juos kaip priemonę nuo baltų dėmių ant lūpų, atlikite pleistro testą.
6. Pasukos
Pasukos malšina uždegimą ir dirginimą, kurį sukelia Fordyce dėmės ant jūsų lūpų. Tačiau nėra mokslinių tyrimų, įrodančių jo veiksmingumą gydant šias dėmes.
Jums reikės
- Pasukos
- Medvilninis rutulys
Ką turite padaryti
- Pamirkykite medvilninį rutulį pasukoje ir užtepkite ant lūpų.
- Leisk jam natūraliai išdžiūti. Nuplaukite vandeniu.
Kaip dažnai turėtumėte tai padaryti
Tai galite pakartoti keletą kartų per dieną.
Baltoms dėmėms ant lūpų gydyti galite naudoti bet kurią iš minėtų namų gynimo priemonių. Prieš pradėdami vartoti, įsitikinkite, kad nėra alergijos bet kuriam ingredientui. Be šių priemonių, yra keletas kitų patarimų, kuriuos galite naudoti, kad greitai išgydytumėte šį negalavimą.
Prevencijos patarimai
- Gerkite sulčių iš rūgščių vaisių, tokių kaip citrina, apelsinas ir kt. Tai gali padėti sumažinti dėmes.
- Jei pastebėjote baltas dėmes ant lūpų, nedelsdami nustokite tepti cheminius produktus. Net jei nustatoma, kad jos yra nekenksmingos „Fordyce“ dėmės, geriausia vengti naudoti cheminius lūpų produktus, kad įsitikintumėte, jog problema nepablogėja.
- Neleiskite lūpoms išsausėti ir išsausėti. Be to, burnoje esantys mikroorganizmai gali dar labiau sustiprinti problemą. Taigi venkite laižyti lūpas.
- Vieną ar du kartus per savaitę naudokite šveitimo priemones, pavyzdžiui, cukraus granules. Tai sumažins baltų dėmių išvaizdą, pašalindama viršutines negyvas lūpų ląsteles. Švelniai šveiskite lūpas, nes ant lūpų esantis epidermis yra nepaprastai jautrus.
- Folio rūgšties papildų vartojimas kartu su maistu gali padėti sumažinti baltų dėmių atsiradimą ant lūpų. Folio rūgšties produktų galite įsigyti bet kurioje vaistinėje. Vartokite juos reguliariai, kad greičiau sumažėtų dėmės ant lūpų. Būtinai pasitarkite su gydytoju.
- Vitaminų A, D, B kompleksų, C, K ir E įtraukimas į įprastą mitybą gali pagreitinti Fordyce dėmių pašalinimą ant lūpų. Galite vartoti žalias lapines daržoves, jogurtą ir lęšius.
- Šios dėmės atsiranda ne dėl blogos burnos higienos. Jums gali atsirasti „Fordyce“ dėmės, net jei laikotės geros burnos higienos praktikos. Tačiau būtina būti atsargiems, kai tik pastebite šias vietas. Visada laikykite burną švarią.
Šiame straipsnyje išvardytos kelios paprastos namų gynimo priemonės kovojant su baltomis dėmėmis ant lūpų. Dauguma aukščiau aptartų priemonių nėra kenksmingos, tačiau jų veiksmingumą reikia nustatyti atliekant tyrimus.
Taip pat galite pasirinkti nuolatinį gydymą, kad atsikratytumėte baltų dėmių ant lūpų (išskyrus „Fordyce“ dėmes). Šios procedūros apima garuojančią lazerio terapiją ir cheminį pilingą. Tačiau prieš pasirinkdami šias procedūras, turite pasikonsultuoti su specialistu.
15 šaltinių
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Monteil, R A. „Les grains de Fordyce: maladie, hétérotopie ou adénome? Etude histologique et ultrastructurale “. Journal de biologie buccale t. 9,2 (1981): 109-28.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6943138
- Bayanas, Leyla ir kt. „Česnakai: galimo terapinio poveikio apžvalga“. „Avicenna“ žurnalas apie fitomediciną, t. 4,1 (2014): 1–14.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4103721/
- Naganawa, R ir kt. „Ajoeno, sieros turinčio junginio, gauto iš česnako, mikrobų augimo slopinimas.“ Taikomosios ir aplinkos mikrobiologijos t. 62,11 (1996): 4238-42.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC168248/
- Ankri, S ir D Mirelman. "Česnako alicino antimikrobinės savybės." Mikrobai ir infekcija, t. 1,2 (1999): 125-9.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10594976
- Yagnik, Darshna ir kt. „Obuolių sidro acto antimikrobinis aktyvumas prieš Escherichia coli, Staphylococcus aureus ir Candida albicans; sumažina citokinų ir mikrobų baltymų ekspresiją “. Mokslinės ataskaitos t. 8,1 1732.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5788933/
- Lukasik, Jerzy ir kt. „Polioviruso 1, bakteriofagų, Salmonella montevideo ir Escherichia coli O157: H7 sumažinimas ant braškių fiziniu ir dezinfekuojančiu plovimu.“ Journal of food protection t. 66,2 (2003): 188-93.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12597475
- Agero, Anna Liza C ir Vermén M Verallo-Rowell. „Atsitiktinių imčių dvigubai aklas kontroliuojamas tyrimas, lyginant aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo kokosų aliejų su mineraliniu aliejumi, kuris yra lengvos ar vidutinio sunkumo kserozės drėkiklis.“ Dermatitas: kontaktinis, atopinis, profesinis, narkotikų t. 15,3 (2004): 109-16.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15724344
- Varma, Sandeep R ir kt. „Mergelių kokosų aliejaus priešuždegiminės ir odą apsaugančios savybės in vitro“. Tradicinės ir papildomos medicinos žurnalas, t. 9,1 5–14.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6335493/
- Šilingas, Michaelas ir kt. „Mergelių kokosų aliejaus ir jo vidutinės grandinės riebalų rūgščių antimikrobinis poveikis Clostridium difficile“. Journal of medical food t. 16,12 (2013): 1079–85.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24328700
- Cavanaghas, HMA ir JM Wilkinsonas. „Biologinė levandų eterinio aliejaus veikla“. Fitoterapijos tyrimai: PTR t. 16,4 (2002): 301-8.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12112282
- Pazyar, N ir kt. „Jojoba dermatologijoje: glausta apžvalga“. Giornale italiano di dermatologia e venereologia: organo ufficiale, Societa italiana di dermatologia e sifilografia vol. 148,6 (2013): 687-91.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24442052
- Monfalouti, Hanae El ir kt. „Terapinis argano aliejaus potencialas: apžvalga“. „Journal of Pharmacy and farmakology“ t. 62,12 (2010): 1669-75.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21054392
- Boucetta, Kenza Qiraouani ir kt. „Dietinio ir (arba) kosmetinio argano aliejaus poveikis odos elastingumui po menopauzės.“ Klinikinės senėjimo intervencijos, t. 10 339–49.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25673976
- Sodas, Ané ir Sandy van Vuuren. „Komerciniai eteriniai aliejai kaip galimi antimikrobiniai vaistai odos ligoms gydyti“. Įrodymais pagrįsta papildoma ir alternatyvi medicina: eCAM t. 2017 (2017): 4517971.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5435909/
- Carson, CF ir kt. „Melaleuca alternifolia (arbatmedžio) aliejus: antimikrobinių ir kitų vaistinių savybių apžvalga“. Klinikinės mikrobiologijos apžvalgos t. 19,1 (2006): 50-62.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1360273/