Turinys:
- Kokia yra „Coca Leaf“ arbatos nauda sveikatai?
- 1. Gali skatinti svorio netekimą
- 2. Gali padidinti energiją
- 3. Gali sustiprinti imuninę sistemą
- 4. Gali palengvinti aukščio ligą
- 5. Gali sumažinti diabeto riziką
- 6. Gali palengvinti virškinimo sutrikimus
- Kaip paruošti „Coca Leaf“ arbatą
- Ingridientai
- Procedūra
- Šalutinis „Coca Leaf“ arbatos poveikis
- Išvada
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- 14 šaltinių
Kokos arbatą ( mate de coca ) šimtmečius vartojo vietiniai Pietų Amerikos gyventojai. Teigiama, kad arbata turi junginių, tokių kaip inulinas, fitonutrientai ir alkaloidai, kurie teikia daug naudos sveikatai. Arbata taip pat turi daug vitaminų A, C, E, B2 ir B6 ir turi antioksidacinių savybių.
Kokos arbatos vartojimas gali padėti sumažinti svorį, padidinti energiją, pagerinti imuninę sveikatą ir palengvinti aukščio ligą. Šiame straipsnyje aptarsime kokos arbatos naudą, paruošimą ir šalutinį poveikį. Skaityk.
Kokia yra „Coca Leaf“ arbatos nauda sveikatai?
1. Gali skatinti svorio netekimą
Pelių tyrimai teigia, kad kokos arbata gali turėti teigiamą poveikį lieknėjimui (1). Arbatoje esantys alkaloidai gali skatinti svorio kritimą. Šie junginiai gali atlikti svarbų vaidmenį didinant lipolizę (riebalų rūgščių skaidymasis organizme, siekiant energijos).
Kokos arbatos vartojimas slopina apetitą (2). Tai taip pat gali prisidėti prie svorio metimo. Anekdotiniai duomenys rodo, kad reguliarus arbatos gėrimas gali padidinti natūralų organizmo gebėjimą deginti riebalus.
2. Gali padidinti energiją
Kai kurios teorijos rodo, kad asmenys dažnai naudoja kokos arbatą dėl savo tariamų stimuliuojančių savybių (3). Lapuose yra angliavandenių, kalorijų, mineralų ir vitaminų, kurie vartotojui suteikia energijos (3). Šios arbatos stimuliuojantis poveikis yra panašus į kavos. Tačiau kokos lapuose trūksta kofeino - jų arbata gali būti ideali netoleruojantiems kofeino.
3. Gali sustiprinti imuninę sistemą
Kokos arbatos lapuose yra įvairių mineralų ir vitaminų (3). Tai gali atlikti svarbų vaidmenį stiprinant imuninę sistemą. Nors tiesioginių tyrimų trūksta, šiuo klausimu gali padėti turtingos arbatos maistinės medžiagos.
4. Gali palengvinti aukščio ligą
Kokos arbata šimtmečius buvo naudojama įvairiems aukščio ligos simptomams palengvinti. SUNY Upstate medicinos universiteto atliktas tyrimas parodė, kad kokos lapų produktų vartojimas gali sumažinti didelio aukščio ligą (4).
Kitas tyrimas, atliktas su 136 keliautojais, parodė, kad vartojant kokos arbatą sumažėja aukščio liga (2). Kokos arbata gali padėti pagerinti deguonies pasisavinimą ir kraujo tekėjimą dideliame aukštyje.
5. Gali sumažinti diabeto riziką
Kokos lapai turi terapinį potencialą gydant 2 tipo cukrinį diabetą (5). Jose yra maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas A, kalcis, geležis ir riboflavinas, kurios padeda reguliuoti gliukozės kiekį kraujyje jūsų kūne (6). Tai savo ruožtu pagerina medžiagų apykaitą ir gali sumažinti diabeto riziką .
6. Gali palengvinti virškinimo sutrikimus
Kokosų arbatoje esantys alkaloidai ir vitaminai yra veiksminga priemonė nuo virškinimo sutrikimų. Jis buvo naudojamas skrandžio skausmui, pykinimui, vidurių pūtimui ir vėmimui gydyti šimtmečius (7). Jis dažniausiai naudojamas Pietų Amerikoje kaip veiksmingas natūralus gydymas daugeliui problemų, susijusių su virškinimo sutrikimais.
Kaip paruošti „Coca Leaf“ arbatą
Ingridientai
- 1 puodelis vandens
- 1 arbatinis šaukštelis kokos lapų
- 1 arbatinis šaukštelis medaus (arba cukraus)
Procedūra
- Užvirkite puodelį vandens. Sumažinkite šilumą ir leiskite jai užvirti.
- Pridėti kokos lapus į karšto vandens (195 ° F).
- Leiskite mišiniui užvirti 4-5 minutes; kuo ilgiau jis keps, tuo stipresnė arbata.
- Nukoškite mišinį į puodelį, atskirdami lapus.
- Jei norite, įpilkite medaus arba cukraus.
„Coca“ arbatą galima pagaminti paprastai. Jame nėra kofeino, o tai gali būti papildoma nauda jautriems kofeinui. Tačiau arbata taip pat gali turėti tam tikrą šalutinį poveikį.
Šalutinis „Coca Leaf“ arbatos poveikis
Dekokainizuota kokos arbata arba arbata iš lapų be kokaino yra saugi daugumai žmonių, kai jos vartojamos įprastais kiekiais (8). Perteklinis kokos arbatos vartojimas nėštumo metu gali sukelti dirglumą, galvos skausmą ir kai kurias problemas.
- Gali sukelti dirglumą
Perteklinis šio stimuliuojančio gėrimo vartojimas gali sukelti dirglumą dėl kokaino, kuris yra labai galingas stimuliuojantis vaistas, koncentracijos (9). Tačiau vartojant saikingai, kokos arbata ne ką daugiau nei stiprus kavos puodelis.
- Gali sukelti širdies problemų
Kokos arbatoje esantis nedaug kokaino gali apkrauti širdies ir kraujagyslių sistemą (10). Taigi pacientai, sergantys širdies liga, turėtų vengti kokos arbatos.
- Gali sukelti problemų nėštumo metu
Kokosas, esantis kokos lapuose, gali sukelti priešlaikinį gimdymą, mažą gimimo svorį ir tam tikrus apsigimimus (11). Taigi nėščios moterys turėtų vengti vartoti kokos arbatos. Tai taip pat gali sukelti staigios kūdikių mirties sindromą (SIDS) (12). Žindančios motinos taip pat turėtų vengti kokos arbatos, nes tai gali turėti neigiamą poveikį kūdikiams.
- Gali sukelti priklausomybę
Coca yra nuo gamtos priklausomas augalas (13). Jei kokos arbatos vartojate per daug, gali būti, kad priklausote. Nors norint gauti didelę kokaino koncentraciją iš tų pačių lapų reikia atlikti cheminį procesą, geriant šią arbatą kiekvieną dieną gali atsirasti priklausomybė.
- Gali pablogėti astma
Kokosas, esantis kokos lapuose, net ir nedideliais kiekiais, gali pabloginti astmą (14). Žmonės, kurie serga astma, turėtų vengti kokos arbatos vartojimo.
Išvada
Kokos arbatoje gausu kelių vitaminų, mineralų ir tam tikrų alkaloidų, kurie teikia naudos. Kokosų arbatoje esančios maistinių medžiagų antioksidacinės savybės gali padėti gydyti tam tikrus negalavimus, kūno svorio perteklių, aukščio ligą, diabetą ir vidurių užkietėjimą.
Tačiau per didelis šios žolelių arbatos vartojimas gali sukelti tam tikrų neigiamų padarinių, pavyzdžiui, dirglumą, persileidimą ir širdies problemas. Taigi, prieš priimdami sprendimą vartoti šį gėrimą, svarbu tai nepamiršti ir iškilus kritinėms situacijoms pasikonsultuoti su gydytoju.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kiek kokos arbatos galiu išgerti?
Per dieną galite išgerti 3–4 puodelius kokos arbatos.
Kiek laiko kokos arbata išsilaiko šlapime?
Kokos arbata su aptinkama kokaino metabolitų koncentracija gali likti šlapime mažiausiai 20 valandų (8).
14 šaltinių
„Stylecraze“ turi griežtas apskaitos gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Yang, Xiao Rong ir kt. „Mitybinės kakavos arbatos (Camellia ptilophylla) papildų poveikis pelėms, turinčioms daug riebalų, lemia nutukimas, kepenų steatozė ir hiperlipidemija. Įrodymais pagrįsta papildoma ir alternatyvi medicina 2013 (2013).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3723092/
- Baueris, Irmgardas. „Kelionių medicina, koka ir kokainas:„ Erythroxylum “demistifikavimas ir reabilitacija. Tropinių ligų, kelionių medicinos ir vakcinų t. 5 20. 2019 m. Lapkričio 26 d.
Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6880514/
- Biondichas, Amy Sue ir Jeremy Davidas Joslinas. „Coca: senovės Andų tradicijos istorija ir medicininė reikšmė“. Neatidėliotinos medicinos tarptautinis t. 2016 (2016): 4048764.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4838786/
- „Biondich AS“, Joslinas JD. „Coca“: senovės inkų ištaisymas dideliame aukštyje. Laukinės gamtos aplinka Med . 2015; 26 (4): 567–571.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26507611-coca-high-altitude-remedy-of-the-ancient-incas/
- Altiındağ, Ebru ir Betul Baykan. „Atraskite pasaulio tyrimus“. Turk J Neurol 23 (2017): 88-89.
www.researchgate.net/publication/317231029_Potential_of_coca_leaf_in_current_medicine
- Penny, Mary E. ir kt. „Ar kokos lapai gali pagerinti Andų gyventojų mitybos būklę?“ Maisto ir mitybos biuletenis 30.3 (2009): 205-216.
journals.sagepub.com/doi/10.1177/156482650903000301?icid=int.sj-full-text.similar-articles.3
- Biondichas, Amy Sue ir Jeremy Davidas Joslinas. „Coca: senovės Andų tradicijos istorija ir medicininė reikšmė“. Neatidėliotinos medicinos tarptautinis t. 2016 (2016): 4048764.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4838786/#B30
- Jenkins, AJ ir kt. „Kokosų arbatos alkaloidų identifikavimas ir kiekybinis įvertinimas“. Kriminalistikos mokslo tarptautinis t. 77,3 (1996): 179-89.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2705900/
- Taba, Pille, Andrew Johnas Leesas ir Katrin Sikk. Stimuliatorių piktnaudžiavimo neuropsichiatrinės komplikacijos . „Academic Press“, 2015.
www.sciencedirect.com/topics/biochemistry-genetics-and-molecular-biology/coca
- Kim, Sung Tae ir Taehwan parkas. „Ūmus ir lėtinis kokaino poveikis širdies ir kraujagyslių sveikatai“. Tarptautinis žurnalas apie molekulinius mokslus, t. 20,3 584. 2019 m. Sausio 29 d.
Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6387265/
- Forray, Ariadna. „Medžiagų vartojimas nėštumo metu“. F1000Research tomas 5 F1000 fakulteto rev-887. Gegužės 13 d. 2016.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4870985/
- Aoki, Yasuhiro. „Staigaus kūdikio mirties sindromas kūdikiams, vartojantiems kokaino, motinai“ Klinikinės teismo medicinos leidinys 1.2 (1994): 87-91.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16371273-sudden-infant-death-syndrome-in-infants-of-cocaine-using-mothers/
- Hadžaras, Reičelė. „Narkotikai visuomenėje“. Širdies vaizdai: oficialus Persijos įlankos širdies asociacijos leidinys t. 17,1 (2016): 42–8.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4879807/
- Rome LA, Lippmann ML, Dalsey WC, Taggart P, Pomerantz S. Kokaino vartojimo paplitimas ir jo poveikis astmos paūmėjimui miesto gyventojams. Krūtinė . 2000; 117 (5): 1324–1329.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10807818-prevalence-of-cocaine-use-and-its-impact-on-asthma- paūmėjimas-in-an-urban-population/