Turinys:
- Kas yra bipolinis sutrikimas?
- Joga ir bipolinis sutrikimas
- 7 geriausios jogos pozos, susijusios su bipoliniu sutrikimu
- 1. Garudasana (erelio poza)
- 2. Upavistha Konasana (sėdima plačiakampė poza)
- 3. Dandasana (personalo poza)
- 4. Paschimottanasana (sėdimas priekinis lenkimas)
- 5. Ardha Pincha Mayurasana (delfinų poza)
- 6. Setu Bandhasana (tilto poza)
- 7. Salamba Sirsasana (galvos atrama)
- Įspėjimai, kurių reikia imtis
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Pusiausvyra gera. Tiesą sakant, tai puiku. Paklauskite bet kurio bipolinio paciento, ir jie sutiks linktelėdami. Ir kodėl gi taip yra? Nes išlaikyti proto pusiausvyrą jiems nelengva. Tik alternatyvi gydymo terapija, pavyzdžiui, joga, gali padėti jiems susidoroti su bipoliniu sutrikimu.
Bipoliniai pacientai turi neryškią nuotaiką ir yra nenuspėjami. Jie kenčia nuo kintančių depresijos ir entuziazmo laikotarpių. Apie 51 mln. Žmonių visame pasaulyje kenčia nuo šios būklės, todėl jiems kyla finansinių, socialinių ir su darbu susijusių problemų.
Be reguliaraus bipolinio sutrikimo gydymo, joga yra puikus būdas gydyti šią būklę. Joga sumažina stresą, kuris yra pagrindinis ekstremalių emocinių būsenų, sukeliančių bipolinį sutrikimą, sukėlėjas.
Joga gerai valdo jūsų bipolinį sutrikimą, stiprindama jus psichiškai ir fiziškai, kad galėtumėte su tuo susidoroti. Sužinokime, kaip tai daro toliau. Pažvelk.
Prieš tai visiškai supraskime bipolinio sutrikimo problemą.
Kas yra bipolinis sutrikimas?
Bipolinis sutrikimas yra psichinės sveikatos būklė, veikianti smegenis, sukelianti didžiulius nuotaikos, energijos ir aktyvumo pokyčius. Dažniausiai tai įvyksta dėl genetikos ir traumų, tokių kaip prievarta vaikystėje ir ilgalaikis stresas.
Nuotaikos svyravimai svyruoja nuo ypatingo hiperaktyvumo iki absoliutaus nuobodulio ir depresijos. Jie atsiranda arba pakaitomis, arba būna ilgesnį laiką, kol pereina į kitą būseną.
Įjungtas laikotarpis vadinamas „maniakiška“, o nuobodi fazė - „depresija“. Manijos laikotarpiu žmogus yra pernelyg entuziastingas, be galo susijaudinęs ir nenormaliai energingas. Jis / ji tampa neramus ir jam sunku miegoti.
Pablogėjus būklei, žmogus turi nerealių minčių, tampa nepastovus ir impulsyvus, o paūmėjus haliucinuoja.
Kita to pusė yra depresija. Tokiu atveju pacientai visiškai negatyviai žiūri į gyvenimą ir kenčia nuo nerimo sutrikimų. Jie jaučiasi nuobodūs, negyvi ir savižudiški. Niekas jų nevilioja ir jie nesijaučia norintys su niekuo maišytis.
Tarpinė stadija yra hipomanija, kai asmuo yra entuziastingas, jaudinantis ir dirba srautu, todėl jis yra labai produktyvus. Maniakinį periodą paprastai seka depresinė būsena ir atvirkščiai.
Dabar supraskime, kaip joga padeda sergant bipoliniu sutrikimu.
Joga ir bipolinis sutrikimas
Kai kenčiate nuo bipolinio sutrikimo, stresas yra pagrindinis komponentas, sukeliantis ekstremalias emocines būsenas. Prie to prisideda ir nerimas, kuris jį dar labiau pablogina, kai esi manijos ar depresijos stadijoje.
Pašalinus stresą ir nerimą, dvipoliam pacientui lengviau, o joga tai ir daro.
Kūno tempimas ir jo sveikata su joga yra vienas iš būdų spręsti šią problemą. Sinchronizuotas kvėpavimas įlipant, pasiliekant ir išeinant iš pozų ramina kūną, taip pat ir protą.
Pranajama ir meditacija subalansuoja ir lavina jus geriau kovoti su nuotaikos pokyčiais. Joga padidina serotonino ir gama amino sviesto kiekį smegenyse, kurie padeda kovoti su depresija.
Taigi joga yra naudingas priedas valdant bipolinį sutrikimą. Tai pagerina jūsų bendrą sveikatą ir leidžia geriau susidoroti su bipoliniu sutrikimu.
Taigi, kodėl mes neišmokome jogos pratimų, kurie geriausiai tinka bipoliniam sutrikimui gydyti? Patikrinkite juos žemiau.
7 geriausios jogos pozos, susijusios su bipoliniu sutrikimu
Joga siūlo terapines pozas, kurios nuramina protą. Jie nukreipia dvipolio paciento mintis ir nukreipia jo mintis teigiama linkme.
- Garudasana (erelio poza)
- Upavistha Konasana (sėdima plačiakampė poza)
- Dandasana (personalo poza)
- Paschimottanasana (sėdimas priekinis lenkimas)
- Ardha Pincha Mayurasana (delfinų poza)
- Setu Bandhasana (tilto poza)
- Salamba Sirsasana (galva)
1. Garudasana (erelio poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Apie pozą : „ Garudasana“ arba „Erelio poza“ yra asana, pavadinta mitologinio paukščių karaliaus Garudos, kuris, kaip žinoma, kovoja su demonais, vardu. Tai pradedančiojo lygio Vinyasa jogos asana. Pratinkite tai ryte tuščiu skrandžiu ir laikykite pozą 15–30 sekundžių.
Privalumai: Garudasana pagerina jūsų pusiausvyros jausmą ir ištiesia blauzdas bei pečius. Tai atlaisvina kojas ir klubus, todėl tampa lankstūs. Poza taip pat pagerina jūsų koncentraciją.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir jos procedūrą, spustelėkite čia: Garudasana
Atgal į TOC
2. Upavistha Konasana (sėdima plačiakampė poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Apie pozą : „ Upavistha Konasana“ arba „Sided Wide-Anged Pose“ yra asana, suteikianti gerą praktiką kitoms panašioms plačiakampėms sėdimoms ir stovinčioms pozoms. Tai yra vidutinio lygio Hatha jogos asana. Pratinkite tai ryte tuščiu skrandžiu. Laikykite pozą 30–60 sekundžių.
Privalumai: „ Upavistha Konasana“ ramina jūsų smegenis ir padeda tapti taikiems. Jis ištiesia kojas, rankas ir stuburą bei atveria klubus. Tai taip pat stimuliuoja jūsų pilvo organus.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir jos procedūrą, spustelėkite čia: Upavistha Konasana
Atgal į TOC
3. Dandasana (personalo poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Apie pozą : „ Dandasana“ arba „Personalo poza“ yra apšilimo poza. Tai pradedančiojo lygio jogos asana. Pratinkite tai ryte tuščiu skrandžiu arba vakare, praėjus 4–6 valandoms nuo paskutinio valgio. Laikykite pozą 15–30 sekundžių.
Privalumai: Dandasana ramina jūsų smegenų ląsteles. Tai pagerina kūno sulyginimą ir padidina kūno supratimą. Dandasana prailgina ir sustiprina jūsų stuburą.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir jos procedūrą, spustelėkite čia: Dandasana
Atgal į TOC
4. Paschimottanasana (sėdimas priekinis lenkimas)
Vaizdas: „Shutterstock“
Apie pozą : Paschimottanasana arba sėdimasis priekinis lenkimas yra asana, suteikianti jūsų kūnui intensyvų tempimą. Tai pradedančiojo lygio Hatha jogos asana. Pratinkite tai ryte ar vakare tuščiu skrandžiu. Laikykite pozą 30–60 sekundžių.
Privalumai: Paschimottanasana malšina stresą. Tai išlaiko nerimą, pyktį ir irzlumą. Poza reguliuoja kraujospūdį ir ištempia apatinę nugaros dalį bei pakinklius.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir jos procedūrą, spustelėkite čia: Paschimottanasana
Atgal į TOC
5. Ardha Pincha Mayurasana (delfinų poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Apie pozą : Ardha Pincha Mayurasana arba delfinų poza yra asana, kuri atrodo kaip apversta „V“ ir yra panaši į Adho Mukha Svanasana. Tai yra pradedančiojo lygio Aštanga jogos asana. Pratinkite tai ryte tuščiu skrandžiu. Laikykite pozą 30–60 sekundžių.
Privalumai: Delfinų poza malšina lengvą depresiją ir galvos skausmą, taip pat ištiesia pečius. Tai naudinga esant nemigai ir gydoma nuo nuovargio.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir jos procedūrą, spustelėkite čia: Ardha Pincha Mayurasana
Atgal į TOC
6. Setu Bandhasana (tilto poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Apie pozą : „ Setu Bandhasana“ arba „Tilto poza“ yra asana, panaši į tiltą ir todėl taip pavadinta. Tai pradedančiojo lygio Vinyasa jogos asana. Pratinkite tai ryte tuščiu skrandžiu ir švariomis žarnomis. Laikykite pozą 30–60 sekundžių.
Privalumai: „ Setu Bandhasana“ tonizuoja jūsų pagrindinius raumenis ir atveria pečius. Poza stiprina rankas ir kojas ir yra gydomoji nuo padidėjusio kraujospūdžio ir streso.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir jos procedūrą, spustelėkite čia: Setu Bandhasana
Atgal į TOC
7. Salamba Sirsasana (galvos atrama)
Vaizdas: „Shutterstock“
Apie pozą : „ Salamba Sirsasana“ arba „Headstand“ yra visiška kūno inversija. Jis vadinamas visų jogos asanų karaliumi. Asana yra aukštesnio lygio Vinyasa jogos asana. Pratinkite tai ryte tuščiu skrandžiu ir laikykite pozą 1–5 minutes.
Privalumai: „ Salamba Sirsasana“ stiprina stuburą ir kaklą bei suteikia galimybę sveikai kraujotakai patekti į smegenų ląsteles. Tai gydo depresiją ir padidina proto aiškumą.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir jos procedūrą, spustelėkite čia: Salamba Sirsasana
Atgal į TOC
Įspėjimai, kurių reikia imtis
Nors jogos praktika gerai veikia daugumą tų, kurie kenčia nuo bipolinio sutrikimo, yra žmonių, kurie kenčia nuo tokių šalutinių reiškinių kaip susijaudinimas, greitas kvėpavimas ir kritiškai vertina savo praktikos galimybes.
Pasirūpinkite joga tokioje aplinkoje, kur jaučiatės patogiai ir priimtinai.
Joga nėra jūsų bipolinio sutrikimo gydymas. Toliau vartokite vaistus nuo bipolinio sutrikimo kartu su jogos praktika.
Dabar atsakykime į keletą įprastų bipolinio sutrikimo jogos klausimų.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar joga gali išgydyti bipolinį sutrikimą?
Joga gali gydyti bipolinį sutrikimą, tačiau nebūtinai gali jį išgydyti.
Kaip dažnai aš užsiimu joga, jei turiu bipolinį sutrikimą?
Jogos pratimus paverskite savo kasdienybe.
Bipolinis sutrikimas vargina jus ir aplinkinius. Tai gali atimti iš jūsų gyvybę, kartais tiesiogine to žodžio prasme. Padarykite tai šiek tiek lengva ir valdoma išbandant aukščiau pateiktas pozas. Eik į tai, padaryk savo gyvenimą geresnį.