Turinys:
- 7 paprasti triukai, norint sužinoti, ar kiaušiniai geri, ar blogi
- 1. Plūduriuojantis bandymas
- 2. Šviesos bandymas
- 3. Sniff testas
- 4. Kratymo testas
- 5. Vizuali apžiūra
- 6. Plokštės bandymas
- 7. Patikrinkite „Pardavimo iki“ datą
- Ką daryti su kiaušiniais, kurių galiojimo laikas greitai baigsis?
- Kiaušinių laikymo patarimai
- Nuorodos
Įsivaizduokite, kaip dieną pradėti su svieste / ghee keptais kiaušiniais ir karštu puodeliu kavos. Ši puiki dienos pradžia gali būti labai klaidinga, jei atplėšite supuvusį kiaušinį! Norėdami išspręsti šią problemą, kiaušinių dėžutėse yra jų galiojimo laikas, todėl galite jas laiku išmesti. Bet ar žinojote, kad per metus iššvaistoma apie 5 milijardus kiaušinių (1)? Daug kiaušinių lieka švieži pasibaigus jų galiojimo laikui. Taigi, kaip galima užkirsti kelią maisto trūkumui pasaulyje, užuodžiant nemalonų supuvusio kiaušinio kvapą? Paprasta. Naudodamiesi šiais gudrybėmis patikrinkite, ar kiaušiniai geri. Šie metodai yra stebėtinai tikslūs. Skaityk!
7 paprasti triukai, norint sužinoti, ar kiaušiniai geri, ar blogi
1. Plūduriuojantis bandymas
Plūdės bandymas yra vienas iš geriausių būdų patikrinti, ar kiaušiniai yra švieži ir ar juos galima valgyti. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai užpildyti dubenį vandeniu ir švelniai įdėti kiaušinius. Jei jie nugrimzta į dugną, kiaušiniai yra švieži. Jei kiaušiniai yra kelių dienų amžiaus, bet vis tiek gerai valgomi, jie stovės tiesiai apačioje viename dubenėlio kampe. Jei kiaušiniai plūduriuoja, turite juos išmesti.
Šis tyrimas yra tikslus, nes kiaušinio lukštas yra akytas ir leidžia orui prasiskverbti į kiaušinius. Seni kiaušiniai gauna daugiau laiko praleisti orą viduje ir taip plaukti vandenyje.
Geriausia kietai išvirti kelių savaičių kiaušinius, nes jų lukštai linkę greičiau atsiskleisti nei švieži kiaušiniai. Galite kepti arba suplakti kiaušinius, kurie yra švieži ir nugrimzta į dubens dugną.
2. Šviesos bandymas
Laikykite kiaušinius prieš ryškų šviesos šaltinį, pavyzdžiui, žvakę (šis bandymas taip pat žinomas kaip žvakės bandymas) arba skaitymo šviesą. Užapvalintoje kiaušinio pusėje galėsite pamatyti oro kišenę. Jei oro kišenė yra plonesnė nei 3,175 mm, kiaušiniai yra švieži ir gali būti valgomi. Bet jei oro kišenė yra didelė, o trynys yra tamsesnis, kiaušinis nėra šviežias ir jį reikia išmesti.
Šiam metodui gali prireikti šiek tiek praktikos. Taigi, jei nesate tikri, ar kiaušinius galima valgyti, patvirtinkite plaukiojančiu bandymu.
3. Sniff testas
„Shutterstock“
Uostymo testas yra vienas iš seniausių būdų patikrinti, ar kiaušiniai dar švieži ir ar juos galima valgyti. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai užuosti kiaušinį, kad patikrintumėte, ar neturi sieros kvapo. Jei nieko nejaučiate, bet vis dar nesate įsitikinę, atidarykite kiaušinį lėkštėje ir užuostykite. Jei jis turi keistą kvapą, išmeskite kiaušinį. Jei ne, galite tai kepti ar maišyti.
Atlikę šį bandymą, plokštelę nuplaukite karštu vandeniu ir muilu.
4. Kratymo testas
Kiaušinio purtymas taip pat gali padėti nustatyti, ar jį gerai valgyti. Laikykite kiaušinį prie ausies ir purtykite. Jei išgirsite swoosh-swoosh garsą ir pajusite, kad kažkas kiaušinio viduje juda, jis nėra šviežias. Išmeskite. Jei nieko negirdite, kiaušinis yra šviežias, ir jūs galite jį vartoti.
5. Vizuali apžiūra
„Shutterstock“
Blogi kiaušiniai turi mažai matomų ženklų. Patikrinkite, ar ant kiaušinio lukšto nėra įtrūkimų ir nešvarumų ar miltelių. Įtrūkę ir gleivėti apvalkalai rodo bakterijų buvimą, o miltelinės nuosėdos - pelėsių augimą. Atidarykite kiaušinį ir patikrinkite, ar kiaušinio baltyme nėra žalios, rausvos, mėlynos ar juodos spalvos pakitimų. Jei taip padarysite, išmeskite kiaušinį. Taip pat galite patikrinti, ar kiaušinio trynys tapo šiek tiek skystas. Jei taip yra, atlikite uostymo testą. Jei jis nekvepia keistai, galite naudoti kiaušinį.
6. Plokštės bandymas
Kitas klasikinis būdas sužinoti, ar kiaušinis yra šviežias, - jį įtrūkus į lėkštę ir patikrinti trynio formą akių lygyje. Seno kiaušinio trynys pasklis, bet šviežio kiaušinio trynys išlaikys savo kupolo formą. Norėdami sužinoti, ar vis dar galite naudoti seną kiaušinį, atlikite uoslės ir regos testus. Jei kiaušinyje nėra nieko blogo, galite jį vartoti.
7. Patikrinkite „Pardavimo iki“ datą
„Shutterstock“
Ne galiojimo laikas. „Pardavimo iki“ data jums pasakys, ar turite išmesti ar laikyti kiaušinius. Kiaušiniai išlieka švieži iki 21–30 dienų po „pardavimo iki“ datos. Tiesiog įsitikinkite, kad kiaušinius laikote šaldytuve, kai pasibaigs „parduoti“.
Kita vertus, „galiojimo laikas“ nurodo, ar kiaušiniai yra mažiau nei švieži, ir galite atlikti bet kurį iš aukščiau paminėtų testų, kad sužinotumėte, ar galite juos vartoti.
Jei šios informacijos nėra, patikrinkite „pakuotės datą“. Tai gali būti šiek tiek sunku iššifruoti, nes tai parašyta Julijaus datos formatu. Tai reiškia, kad sausio 1 d. Data bus 001 001.
Tai buvo septyni paprasti būdai patikrinti, ar kiaušiniai nepasisekė. Jūs tikriausiai domitės, ką galite padaryti su kiaušiniais, kurių galiojimo laikas yra ties riba? Na, aš siūlau jums atlikti šiuos veiksmus.
Ką daryti su kiaušiniais, kurių galiojimo laikas greitai baigsis?
Kiaušinius, kurių galiojimo laikas greitai baigsis, galima marinuoti ir valgyti su salotomis. Kietai išvirkite kiaušinius ir palikite juos burokėlių sūrymo indelyje, kad gautumėte mielus, violetinius marinuotus kiaušinius!
Bet kaip galite laikyti kiaušinius, kad jie kuo ilgiau išliktų švieži? Peržiūrėkite toliau pateiktus patarimus, kaip laikyti kiaušinius.
Kiaušinių laikymo patarimai
„Shutterstock“
- Kiaušinius laikykite šaldytuve
Vėsi šaldytuvo temperatūra neleis daugintis bakterijoms ir grybeliams. Kiaušinius laikykite viduriniame skyriuje, o ne šaldytuvo korpuse.
- Kiaušinius laikykite dėžutėje
Laikydami kiaušinius dėžutėje, jie ilgiau išliks apsaugoti ir švieži.
- Neplaukite kiaušinių
Kiaušinių plovimas kelias dienas prieš juos naudojant gali pašalinti jų „žydėjimą“, ty sluoksnį, apsaugantį kiaušinius nuo bakterijų. Kiaušinius nuplaukite prieš pat naudojimą.
Akivaizdu, kad kiaušinius galima vartoti pasibaigus „parduoti iki“ arba „galiojimo pabaigos datai“. Šioje maisto trūkumo eroje turite vertinti maistą, kad ir kokia būtų jo kaina. Atlikę greitą ir paprastą kiaušinių testą, galite žengti nedidelį žingsnį link šio pasaulio gerinimo. Naudokite gerus laikymo būdus ir įsitikinkite, kad kiaušinį vis tiek galima valgyti, nes užkrėsti kiaušiniai gali apsinuodyti maistu. Tai yra geresnė sveikata ir tvarumas. Cheers!
Nuorodos
- Mitybos ir dietologijos akademijos „Amerikos valstijos švaistyto maisto ir galimybių padaryti skirtumą“ akademija.