Turinys:
- 1. Apkabink jį kaip savo ir pamatyk jo gražiąją pusę
- 2. Įrašykite savęs vertinimo bylą
- 3. Venkite tų, kurie priverčia jus jaustis nesaugiai
- 4. Paruoškite palaikančių žmonių batoną
- 5. Prisiminkite, kad nesaugumas nešioja nematomą ragą
- 6. Išmokite vertinti save
- 7. Nepažeiskite savo nepriklausomybės
„Neleisk, kad baimė ar nesaugumas neleistų tau išbandyti naujų dalykų. Tikėk savimi. Daryk tai, ką myli. Ir svarbiausia, būk malonus kitiems, net jei jie tau nepatinka “- Stacy London
Kaip žmonės, mes išgyvename emocijų spektrą. Nors laimė ir liūdesys yra labai dažni jausmai, nesaugumą ir nerimą suprasti yra šiek tiek sunkiau. Tačiau dauguma iš mūsų jaučiasi nesaugūs savo gyvenime. Nesaugumo reikalai dažnai būna sunkūs, nes dažnai negalite numoti piršto, kodėl jaučiatės neadekvatus.
Nesaugumas yra jausmas, kai žmogus nuolat jaučiasi nepakankamai vertas ar kažkaip netinkamas. Kai klausimas „Kodėl aš nesaugus?“ visada galvoje, nuolatinis tikrinimas tampa būtinybe išlikti laimingam. Šis jausmas gali virsti pavydu ir sukelti nepasitikėjimą tarp dviejų mylinčių partnerių. Tada ir prasideda kaltės žaidimas. Jūs pradedate sakyti tokius žodžius: „Jūs pasakėte tai arba padarėte tai, dėl ko jaučiuosi nesaugi“.
Tačiau tiesa ta, kad tai yra neracionalios jūsų mintys ir baimės, kurias projektuojate savo partneriui. Jei siejate su viskuo, ką mes sakėme iki šiol, ir norite sveikai spręsti savo nesaugumą, patekote į reikiamą vietą. Ar galvojate, kaip kovoti su nesaugumu? Štai septyni veiksmingi būdai, kaip laimėti kovą su savo nesaugumu.
1. Apkabink jį kaip savo ir pamatyk jo gražiąją pusę
Geriausias būdas nustoti jaustis nesaugiai - visa tai priimti iš visos širdies. Nelaikykite to piktadariu. Žiūrėkite taip: gavę žaizdą, jūs atsigaunate ir išdidžiai dėvite randą. Panašiai pasitelkite savo nesaugumą ir vertinkite tai kaip tai, ką galite įveikti kiekvieną dieną.
Nesaugumas yra ne kas kita, kaip dvasios pažeidžiamumas. Paprastai tai yra jūsų nuolankumas, kuris neleidžia jums žengti pirmyn. Bet kai jautiesi nesaugus, tavo pasididžiavimas numuša tavo nuolankumą. Tokiu atveju jums gali būti sunku net palaikyti normalų pokalbį su savo partneriu.
Norėdami susidoroti su tokiu nesaugumu, pradėkite nevertumo jausmus paversti nuolankumu ir kreipkitės į tai teigiamai. Atminkite, kad kiekvienu momentu, kai nesaugumas jus traukia, būtent jūsų savimonė gali jus išlaikyti.
2. Įrašykite savęs vertinimo bylą
„iStock“
Vienas didžiausių priešnuodžių nesaugumui yra aukštas savęs vertinimas. Kai susiduriate su nesaugumu, pradėkite analizuoti, kur yra jūsų savivertė.
Pradėk nuo komplimentų sau kiekvieną kartą, kai jautiesi nesaugus. Šie komplimentai gali būti tokie paprasti kaip „Man patinka mano batai“ arba tokie dideli kaip „Aš esu puikus patarėjas“.
Pakeiskite klausimą „Kodėl aš toks nesaugus?“ su „Kaip aš galiu patobulinti dalykus, kurie kelia pasitikėjimą savimi?“ Tokiu būdu paversdami savo neigiamas mintis į veiksmus orientuotomis, galėsite įveikti nesaugumą.
3. Venkite tų, kurie priverčia jus jaustis nesaugiai
Nors tai atrodo vienas paprasčiausių būdų kovoti su nesaugumu, jis vis dar yra vienas iš sunkiausių praktikos būdų. Dabar, jei viršininkas tave nuolat nervina ir verčia jaustis nepajėgus, iš tikrųjų neįmanoma kasdien likti namuose. Tas pats pasakytina ir apie jūsų partnerį ar tėvus, kurie priverčia jus jaustis nesaugiai. Tačiau kartais galite paprasčiausiai pertvarkyti savo tvarkaraštį arba išsiaiškinti sukėlėjus.
Pavyzdžiui, galbūt darbe yra grupė merginų, kurios visą laiką puošniai rengiasi, todėl jaučiatės įbaugintos. Mes nerekomenduojame su jais visiškai nekalbėti, nes jaučiatės mažiau gražūs nei jie, visada galite vengti išeiti į vakarėlius.
Geriausia tiesiog apsupti save žmonėmis, kurie leidžia jaustis pozityviai ir laimingai.
4. Paruoškite palaikančių žmonių batoną
„iStock“
Kalbant apie nesaugumo problemą, tai galbūt yra vienas iš labiausiai pamirštų. Net patys socialiausi žmonės turi tik keletą pasitikinčių žmonių, kurie juos supranta. Šie žmonės tikrai juos gauna ir tikrai nori būti su jais. Visada, kai jaučiate nesaugumą, atpažinkite šiuos žmones, kurie yra stiprybės atramos.
Skirkite 10 minučių iš savo dienos, kad galėtumėte su jais kalbėtis kiekvieną kartą, kai jaučiatės nesaugus. Nors suprantame, kad negalite nuolat prašyti patvirtinimo, galite rasti keletą būdų, kaip įgyti psichinę paramą.
5. Prisiminkite, kad nesaugumas nešioja nematomą ragą
Nors primygtinai rekomenduojame nešioti visus iššūkius kaip garbės ženklą, žmonės, kovojantys su nesaugumu, to tikrai nejaučia. Deja, mūsų visuomenės suvažiavimai mus riboja. Mes manome, kad turėtume atrodyti tam tikru keliu, jaustis tam tikru būdu ir tam tikru būdu nešiotis save, kad pasitikėtume kitais žmonėmis.
Tačiau, kai esate įklimpęs į savo nesaugumą, atminkite, kad tik jūs tai galite pamatyti. Nesaugumo nematyti ir niekas iš tavęs nemato, net ir tavo partneris. Vienas iš didžiausių privalumų, su kuriais susiduriate, kai jaučiate nesaugumą santykiuose, yra tas, kad tik jūsų veiksmai gali priversti partnerį suvokti, kaip jaučiatės. Nėra jokio kito būdo, kaip jie tai supras, kol nepradėsite elgtis kitaip ar nepradėsite pasitikėjimo problemų.
Taigi, vienas labai efektyvus būdas kovoti su nesaugumu yra įtikinti savo mintis, kad tik tu pats tai matai. Prieš gydydami santykius su artimaisiais pirmiausia turite pasirūpinti nesaugumu ir nesaugumu.
6. Išmokite vertinti save
„iStock“
Kiekvieną kartą, kai jaučiatės nesaugus, sutelkiate dėmesį į tai, ko jums trūksta. Tai būtų naudinga, jei prisimintumėte, kad pridėtumėte pridėtinės vertės, kad ir kur eitumėte, nes suteikiate absoliučią unikalumą, kurį galite suteikti tik jūs. Subalansuotuose santykiuose abu žmonės turi savybių, kurios vienas kitą papildo. Kai susiduriate su santykių nesaugumu, turite prisiminti, kad būtent jūsų asmeniniai bruožai prisideda prie 50% išlaikant sveiką lygtį.
7. Nepažeiskite savo nepriklausomybės
Šis yra skirtas žmonėms, susijusiems su santykių nesaugumu. Kartais nesveiką priklausomybę suklystame dėl meilės. Mes pamirštame, kad jei negalime mylėti savęs, mes visiškai negalime suteikti tos pačios meilės kitam. Viena didžiausių nesaugumo jausmo santykiuose priežasčių yra nepaprastai įsitraukti į kito žmogaus veiksmus ir pamiršti, kiek tai mus veikia.
Taigi išlaikykite savo priklausomybę sveiką. Laikykitės tik „Ką turėtume valgyti šiandien?“ arba „Kada turėtume nusipirkti savo namą?“ Sprendimai, kuriems iš esmės reikalingas abiejų partnerių sutikimas, yra tie, kuriais turėtumėte apsiriboti priklausomybe. Tačiau tiek daug žmonių, kad kurtų savo tapatybę, priklauso nuo savo partnerių. Jie padeda apsispręsti dėl drabužių, šukuosenų - kartais net tai, ką jie valgo! Santykiams reikalinga nepriklausomybė ir kvėpavimo erdvė, kad būtų išvengta nesaugumo. Taigi, jūsų tapatybė turėtų būti jūsų tapatybė.
Visi šie patarimai gali padėti jums išsprogdyti tą nesaugumo burbulą, kuris jus stabdo. Atminkite, kad jūs maitinate nesaugumą, ir tai yra maža jūsų didybės dalis. Tai nereikia tapti jumis! Niekam neduokite tiek galios, kad ji užvaldytų jūsų gyvenimą ir psichinę gerovę. Turėkite omenyje šiuos paprastus dalykus ir niekada neleiskite, kad nesaugumas nugalėtų jus!