Turinys:
- 1. Klausyk
- 2. Žinok, ko paklausti
- 3. Ieškokite neverbalinių ženklų
- 4. Prisiminkite, kas kitiems atrodo svarbu
- 5. Valdykite emocijas
- 6. Laikas yra viskas
- 7. Būkite pozityvus
Tik pagal grožinę literatūrą matote veikėjus, kurie veikia vieni - mums visiems gyvenime reikia kitų žmonių. Net Šerlokas Holmsas (kurį galima pavadinti mažiausiai socialiniu personažu literatūros puslapiams pagražinti) turėjo daktarą Watsoną. Nepriklausomai nuo to, koks esate puikus, jūsų savijauta ir sėkmė iš dalies priklauso ne tik nuo jūsų palaikomų ir palaikomų santykių, bet ir nuo to, kiek laiko juos užtruksite. Tai gali atrodyti paprasta užduotis; juk esame socialūs kaip rūšis. Tačiau įgūdžiai, reikalingi palaikyti ir kurti geresnius santykius, nėra įgimti, todėl jiems reikia skirti ypatingą dėmesį ir dėmesį.
Kai kurie siūlo „Auksinę taisyklę“ (iš Luko 6:31 Biblijoje) „Elkitės su kitais taip, kaip norite, kad su jumis elgtųsi“ kaip gerą patarimą, kaip turėtumėte elgtis su žmonėmis. Tačiau nepamirškime, kad ne visi yra vienodi - galbūt kažkas, kas jums gali patikti, nėra kažkas. Taigi, jūs turite nepamiršti kelių punktų, kurie padės išsaugoti ir sustiprinti turimus santykius, taip pat sukurti naujus. Taigi, išvalykite savo mintis ir perskaitykite šiuos septynis patarimus!
1. Klausyk
i atsargos
Žmonės dažnai nesupranta, kad yra didelis skirtumas tarp klausymo ir girdėjimo. Klausymas yra aktyvus procesas, kai jūs atidžiai atkreipiate dėmesį į tai, ką sako kitas asmuo. Tačiau, kol kitas asmuo kalba, dauguma iš mūsų dažnai pradeda formuluoti atsakymą dar nepabaigę. Tai lemia bendravimo spragą, nes greičiausiai dar ne visai supratote, ką jie bandė perteikti.
Atsidūrę tai darote, mintimis ženkite žingsnį atgal ir pasistenkite nulįsti nuo to, ką jums sako kitas asmuo. Tai leis jums tinkamai reaguoti į juos, kai jie tai padarys. Juk tai ne lenktynės. Pertrauka pokalbyje gali būti geras dalykas ir yra raktas į tai.
2. Žinok, ko paklausti
Kai tapsite įgudęs klausytis pokalbio metu, būsite linkęs žinoti, ko paklausti. Konstruktyvu pakartoti tai, ką sako kitas asmuo, kad patvirtintumėte tai, ką supratote. Tokiu būdu jie žinos, kad jūs nuoširdžiai bandote juos suprasti.
Garsus podkasteris Jamesas Altucheris siūlo konkretizuoti užduotus klausimus (1). Kai žmonės jums ką nors sako, greičiausiai jiems teks daug ką iškrauti. Uždavus jiems konkrečius klausimus, pokalbis gali būti filtruojamas nuo viso triukšmo, kuris kitu atveju kiltų. Tai puikus būdas, ir jie greičiausiai ieškos jūsų, o ne daugumos kitų žmonių.
3. Ieškokite neverbalinių ženklų
i atsargos
1950-aisiais tyrėjas Albertas Mehrabianas nustatė, kad tik 7% to, ką mes sakome, turi įtakos. 38% yra tonas, linksniavimas ir kiti balso aspektai. Bet dar svarbiau, kad 55% yra neverbaliniai (2). Vien žiūrėjimas į žmogų gali mums daug pasakyti apie tai, kaip jis jaučiasi. Pasiteiravus apie jų savijautą, kai jie nepateikė žodinio užuominos, kad abejotumėte, rodo, kad jūs atkreipiate dėmesį į tai, kaip jie yra, o ne tik į tai, ką jie jums sako. Kas to nenori?
Tai taip pat padės jums iššifruoti, kai kas nors iš tikrųjų nepasako jums visos istorijos - jei jų kūno kalba neatitinka to, ką jie sako, kažkas yra. Po to netrukus pastebėsite, kad turėsite daugiau prasmingų pokalbių ir giliau.
4. Prisiminkite, kas kitiems atrodo svarbu
Argi mes ne visi truputį narciziški? Kas nenori girdėti savo vardo skambesio? Taigi, kai kas nors jums pasakoja apie save su spinduliuojančiu veidu, atkreipkite dėmesį. Būsite nepaprastai pamėgtas ir gerai sutiktas, jei iš minios klausiate apie savo vaiko mokyklinį žaidimą ar naują įsigytą automobilį.
Nebūtina žinoti apie juos visko; galų gale, jūs jų nekomanduojate. Tačiau smulkmenos, tokios kaip jų vardas ir pomėgiai, jums teks ilgą kelią. Netgi buvo pasiūlyta išlaikyti rašytinį svarbių kontaktų portfelį, kad prieš susitikimą turėtumėte kuo atsigaivinti.
5. Valdykite emocijas
i atsargos
Mūsų temperamentą kiekvieną dieną veikia daugybė dalykų. Neįmanoma visą laiką būti nuosekliam savo elgesyje. Tačiau šiek tiek stoicizmo gali turėti didžiulę įtaką. Kas kartą ir vėl, keisdamiesi iš vieno emocinio spektro galo į kitą, žmonės manys, kad esate labai nenuoseklus. Tai gali būti labai nepatraukli kokybė. Stenkitės visada išlaikyti savo ramybę ir nukreipti susikaupimą kito žmogaus link, užuot pasimetę savo atrajojimuose.
Tačiau yra atvejų, kai kažkas tikrai mus vargina, ko tiesiog negalime laikyti viduje. Tai laikas, kai jūs turite tiesiog pasakyti kitam asmeniui, kas vyksta, užuot apsimetę, kad sutelkėte dėmesį į tai, ką jie sako. Sąžiningumas vertinamas ir leis jums gauti reikiamą erdvę.
6. Laikas yra viskas
Jei norite žinoti, būtinai turėkite tai omenyje. Mes visi susidūrėme su žmonėmis, kurie nori jums viską pasakyti apie save tuo metu, kai susitinka. Bet kaip malonu kalbėtis su žmogumi, kuris iš tikrųjų skamba taip, lyg valdytų tipplerį? Turėtumėte įsitikinti, kad pokalbyje esate aktualus - žinokite, kada kalbėti ir kada atskleisti dalykus.
Nepaisant to, to negalima taikyti visuotinai - neturėtumėte turėti tokio pat komforto lygio su žmogumi, kurį pažįstate jau daugelį metų, ir su žmogumi, kurį ką tik sutikote. Santykių gylis turėtų leisti jums nuspręsti, ką turėtumėte pasakyti. Taigi, nebijokite susilaikyti; emocijų išreiškimas yra tai, kaip mes bendraujame su kitais. Tiesiog įsitikinkite, kad nesistengiate jų suvienyti patirtimi - jūsų pačių apreiškimai turėtų kilti iš empatijos, o ne konkurencijos.
7. Būkite pozityvus
i atsargos
Pozityvumas ugdo pozityvumą ir tai yra pati sėkmingų santykių esmė. Tikriausiai pamatysite, kad tie, kurie turi puikų santykių rinkinį, skleidžia gerą nuotaiką. Tikėtina, kad jie išlaikys jūsų pasitikėjimą ir nėra linkę apkalbinėti. Jie visada reiškia gerai ir tikrai nori matyti, kaip žmonėms sekasi.
Bendravimas yra menas, kurį įvaldyti reikia laiko. Šie punktai padės išvengti dažniausiai pasitaikančių spąstų, su kuriais susiduria žmonės. Turėkite juos omenyje, ir jūs palaipsniui pagerėsite. Netrukus ir jūs būsite socialus gyvūnas, kuriuo mums lemta būti!