Turinys:
- Kas yra džiovintos datos?
- Kuo naudinga valgyti sausas datules sveikatai?
- 1. Gegužės pagalbos virškinimas
- 2. Gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą
- 3. Gali padidinti energiją
- 4. Gali padėti išlaikyti kaulų sveikatą
- 5. Gali padėti kovoti su mažakraujyste
- 6. Gali pagerinti odos sveikatą
- 7. Gali padėti gydyti plaukų problemas
- Džiovintos datos - mitybos profilis
- Šviežios vs. Džiovintos datos
- Išvada
- 17 šaltinių
Datulių vaisiai ( Phoenixdactylifera ) yra maistingas maistas, kurį galima vartoti šviežią arba vartoti po džiovinimo. Džiovintos datulės yra žinoma kaip „viskas viename“ priemonė, gydanti kelis negalavimus. Juose yra keli vitaminai, mineralai ir antioksidantai, kurie, kaip teigiama, padeda virškinti, gerina širdies ir kraujagyslių sveikatą, didina energiją ir kovoja su mažakraujyste. Norėdami pagerinti savo grožį, taip pat galite vartoti džiovintas datules. Šiame straipsnyje aptarėme džiovintų datulių maistinį pobūdį ir jo naudą odai, plaukams ir sveikatai. Skaityk toliau!
Kas yra džiovintos datos?
Džiovintos datulės yra puikus energijos šaltinis ir jose yra daug vitaminų ir mineralų. Jie atrodo sunkiai dėl mažo drėgmės kiekio ir dažnai naudojami Indijos namų ūkiuose. Džiovintos datulės pasižymi stipriu skoniu dėl koncentruotų maistinių medžiagų buvimo. Juose yra skaidulų, kalcio ir vitamino C, kurie palaiko jūsų sveikatą ir kuriuos lengvai galima įsigyti parduotuvėse visame pasaulyje.
Kuo naudinga valgyti sausas datules sveikatai?
1. Gegužės pagalbos virškinimas
Džiovintose datulėse yra tirpių ir netirpių skaidulų, kurios gali padidinti virškinimo sulčių sekreciją ir pagerinti maisto absorbciją. Juose taip pat yra beta-D-glu skardinių, kurios gali skatinti sotumo jausmą ir užkirsti kelią persivalgymui, tuo pačiu gerinant maistinių medžiagų pasisavinimą ir malšinant virškinimo sutrikimo simptomus (1).
Žinoma, kad maistinės skaidulos sausomis datomis veiksmingai gydo vidurių užkietėjimą. Skaidulos gali išlaikyti jūsų gaubtinės žarnos švarą, padidindamos išmatų kiekį, ir veikia kaip vidurius palengvinantis žarnyno judėjimą jūsų kūne (2).
2. Gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą
Džiovintų datulių vartojimas gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą. Džiovintose datulėse yra mažai riebalų ir jose yra nereikšmingas cholesterolio kiekis (3). Žinoma, kad jie kontroliuoja mažo tankio lipo baltymus (arba blogąjį cholesterolį) kraujyje ir taip pagerina jūsų širdies sveikatą. Be to, džiovintose datulėse yra mažai natrio ir turtingo kalio šaltinio, todėl jos yra naudingos palaikant kraujospūdį (4). Taigi jie gali padėti išlaikyti jūsų širdies ir kraujagyslių sistemą .
3. Gali padidinti energiją
Džiovintose datulėse gausu natūralaus cukraus (gliukozės ir fruktozės) (5). Šis natūralus cukrus padeda suteikti kūnui energijos. Taigi, tai palaiko jus fiziškai pasirengusiu ir sveiku atlikti kasdienę veiklą.
Šios datos yra geras angliavandenių šaltinis ir gali suteikti didelę energiją bet kuriuo paros metu (6).
4. Gali padėti išlaikyti kaulų sveikatą
Džiovintos datulės yra puikus kalcio šaltinis, kuris yra svarbus jūsų kaulų stiprumo elementas (7). Jie padeda išvengti kalcio trūkumo, kuris yra pagrindinė osteoporozės ir artrito priežastis (8).
Kai kurie anekdotiniai duomenys rodo, kad džiovintų datulių vartojimas padeda sustiprinti širdies, gimdos ir viso kūno raumenis. Nėščios moterys turėtų reguliariai vartoti džiovintas datules, nes jos gali sustiprinti gimdos raumenis ir palengvinti gimdymą. Tačiau norint suprasti šią džiovintų datulių naudą, reikia atlikti daugiau ilgalaikių tyrimų.
5. Gali padėti kovoti su mažakraujyste
Datulės yra puikus geležies šaltinis, vienas iš svarbiausių mineralų jūsų kūne (9). Geležis yra pagrindinis hemoglobino komponentas. Jis vaidina pagrindinį vaidmenį palaikant kraujo ląstelių skaičių, taip pat reguliuojant deguonies srautą organizme (10). Tačiau norint suprasti šį džiovintų datulių poveikį žmonėms, reikia atlikti ilgalaikius tyrimus.
6. Gali pagerinti odos sveikatą
Džiovintose datulėse yra vitamino A (retinolio), kuris padeda palaikyti odos sveikatą (11). Tai apsaugo nuo lūžių ir skatina natūralų drėkinimą, kuris padeda drėkinti odą. Taigi, jūs gaunate sveiką ir švytinčią odą (12). Teigiama, kad datos pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, kurios padeda kovoti su odos senėjimu (13).
Džiovintuose vaisiuose esantys vitaminai C ir K gali padėti pagerinti odos kokybę ir išvaizdą, sumažinti uždegimą ir pašalinti kai kuriuos senėjimo požymius, tokius kaip raukšlės ir dėmės (14), (15), (16). Tačiau norint patvirtinti šią džiovintų datulių naudą, reikia atlikti daugiau tyrimų.
7. Gali padėti gydyti plaukų problemas
Moksliniai tyrimai yra riboti dėl džiovintų datulių ir jų poveikio plaukams. Tačiau anekdotiniai duomenys rodo, kad džiovintose datulėse esantys vitaminai ir mineralai padeda palaikyti sveiką galvos odą, o tai dar labiau sustiprina plaukų šaknis.
Džiovintose datulėse esanti geležis, kalcis ir vitaminas C gali padėti sveikai gaminti plaukus ir sumažinti uždegimines sąlygas, kurios gali sukelti plaukų slinkimą ir pleiskanas. Be to, vitamino B5 buvimas datulėse gali padėti maitinti plaukų šaknis, dėl kurių plaukai tampa stipresni.
Dabar, kai jau žinote viską apie džiovintų datulių naudą, patikrinkime jų mitybos profilį.
Džiovintos datos - mitybos profilis
Džiovintos datulės turi unikalų maistinį pobūdį, nes jose yra neįprastai daug kalorijų. Juose taip pat yra vitaminų C ir K, kalcio, B grupės vitaminų ir geležies bei pėdsakų įvairių kitų mineralų ir antioksidantų (17). Jie taip pat turi visus būtinus mineralus, tokius kaip geležis, kalis, selenas, magnis, fosforas ir varis, be kurių jūsų kūno ląstelės negali atlikti įprastos veiklos.
Neaišku dėl kokių datų - šviežių ar džiovintų? Peržiūrėkite kitą skyrių, kad sužinotumėte.
Šviežios vs. Džiovintos datos
Džiovintose datulėse yra mažai drėgmės, jos tinkamai laikomos valgomos beveik 5 metus, o šviežių datulių tinkamumo laikas dėl jų drėgmės yra trumpesnis - nuo 8 iki 10 mėnesių. Džiovintos datos dažniausiai sutinkamos daugelyje šalių, nes jas lengva eksportuoti ir laikyti. Tiek džiovintas, tiek šviežias datules galima laikyti šaldiklyje arba šaldytuve.
Džiovintos datulės gali būti panašios į didelę raziną ar ilgą vytintą vynuogę. Dehidratacijos procesas sukelia šį odos raukšlėjimą. Šviežios datos yra putlios ir tvirtos raudonos ir juodos spalvos. Jie turi mažiau raukšlių nei džiovintos datos.
Išvada
Džiovintos datulės - tai stiprus maistinių medžiagų, padedančių palaikyti gerą savijautą, stiprumas. Jie gali palengvinti virškinimo simptomus, pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą, padidinti energijos lygį ir įveikti mažakraujystę. Be to, šie džiovinti vaisiai taip pat pagerina odos ir plaukų sveikatą. Tačiau norint atlikti šią naudą reikia atlikti tolesnius tyrimus. Taigi, pradėkite vartoti daug maistinių medžiagų turinčių vaisių kasdien, kad galėtumėte mėgautis jo pranašumais!
17 šaltinių
„Stylecraze“ turi griežtas apskaitos gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Ghnimi, Sami ir kt. „Datuliniai vaisiai (Phoenix dactylifera L.): nepakankamai naudojamas maistas, reikalaujantis pramoninės vertės.“ NFS žurnalas 6 (2017): 1–10.
www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2352364616300463
- Yang, Jing ir kt. „Maistinių skaidulų poveikis vidurių užkietėjimui: metaanalizė“. Pasaulinis gastroenterologijos žurnalas: WJG 18.48 (2012): 7378.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3544045/
- Ahmedas, Jasimas, Fahadas M. Al-Jasassas ir Muhammadas Siddiqas. „Vaisių sudėtis ir mityba“. Datos: pomirtinis derlius, perdirbimo technologijos ir nauda sveikatai. Wiley Blackwell, Chichester (2014): 261-283.
www.researchgate.net/publication/257303571_Date_Fruit_Composition_and_Nutrition
- Al-Farsi, Mohamedas ir kt. „Trijų vietinių saulėje džiovintų datulių (Phoenix dactylifera L.), auginamų Omane, sudėties ir jutimo savybės.“ Žemės ūkio ir maisto chemijos leidinys 53.19 (2005): 7586-7591.
pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jf050578y
- KM, Faragas. „Datos (vaisiai)“. Datos (vaisiai) - apžvalga - „ScienceDirect Topics“ , 2016.
www.sciencedirect.com/topics/agricultural-and-biological-sciences/dates-fruit
- Al-Farsi, Mohamedas ir kt. "Datulių, sirupų ir jų šalutinių produktų sudėties ir funkcinės savybės." Maisto chemija 104,3 (2007): 943-947.
www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0308814607000143
- Al-Farsi *, Mohamedas Ali ir Changas Yong Lee. „Datulių maistinės ir funkcinės savybės: apžvalga“. Kritinės apžvalgos maisto moksle ir mityboje 48.10 (2008): 877-887.
www.researchgate.net/publication/23413061_Nutritional_and_Functional_Properties_of_Dates_A_Review
- Higgs, Jennette, Emma Derbyshire ir Kathryn Styles. „Mityba ir osteoporozės prevencija ortopedijos chirurgui: požiūris į visaverčius maisto produktus“. EFORT atviros apžvalgos 2.6 (2017): 300-308.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5508855/
- Turneris, Džeikas, Meghana Parsi ir Madhu Badireddy. - mažakraujystė. „StatPearls“ . „StatPearls Publishing“, 2020 m.
Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK499994/
- Abbaspouras, Nazaninas, Richardas Hurrellas ir Roya Kelishadi. „Geležies ir jos svarbos žmogaus sveikatai apžvalga“. Medicinos mokslų tyrimų žurnalas: oficialus Isfahano medicinos mokslų universiteto leidinys 19.2 (2014): 164.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3999603/
- Parvinas, Sultana ir kt. „Datulių vaisių (Phoenix dactylifera L.) mitybinė analizė Bangladešo perspektyvoje“. American Journal of Life Sciences 3.4 (2015): 274-278.
www.researchgate.net/publication/279702821_Nutritional_Analysis_of_Date_Fruits_Phoenix_dactylifera_L_in_Perspective_of_Bangladesh
- Zasada, Malwina ir Elżbieta Budzisz. „Retinoidai: aktyvios molekulės, darančios įtaką odos struktūros formavimuisi kosmetikos ir dermatologinių procedūrų metu“ Dermatologijos ir alergologijos pažanga / Postȩpy Dermatologii i Alergologii 36.4 (2019): 392.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6791161/
- Rahmani, Arshadas H. ir kt. "Datulių vaisių (Phoenix dactylifera) terapinis poveikis ligų prevencijai moduliuojant priešuždegiminį, antioksidacinį ir priešnavikinį aktyvumą." Tarptautinis klinikinės ir eksperimentinės medicinos žurnalas 7.3 (2014): 483.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3992385/
- Assirey, Emanas Abdulas Rahmanas. „10 Saudo Arabijoje užaugintų datulių palmių (Phoenix dactylifera L.) veislių vaisių maistinė sudėtis.“ Taibah universiteto leidinys mokslui 9.1 (2015): 75–79.
www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1658365514000703
- Pullar, Juliet M., Anitra C. Carr ir Margreet Vissers. „Vitamino C vaidmuo odos sveikatoje“. Maistinės medžiagos 9.8 (2017): 866.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5579659/
- Pazyar, Nader ir kt. „Vietinio vitamino K žaizdų gydomasis poveikis: atsitiktinių imčių kontroliuojamas tyrimas“. Indijos farmakologijos žurnalas 51.2 (2019): 88.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6533928/
- Vinsonas, Joe A. ir kt. „Džiovinti vaisiai: puikūs antioksidantai in vitro ir in vivo“. Amerikos mitybos kolegijos leidinys 24.1 (2005): 44-50.
www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/07315724.2005.10719442