Turinys:
- Joga kūno šilumai sumažinti
- 7 kūno temperatūrą mažinančios jogos pozos
- 1. Tadasana (kalnų poza)
- 2. Baddha Konasana (drugelio poza)
- 3. Anjaneyasana (pusmėnulio poza)
- 4. Simhasana (liūto poza)
- 5. Ustrasana (kupranugario poza)
- 6. Bhujangasana (kobros poza)
- 7. Savasana (lavono poza)
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Vasara jau čia! Praėjo tie laikai, kai vasara buvo apie malonią saulę ir raminančią šilumą. Dabar kalbame apie didžiulį karštį, kuris sukelia nerimą ir dirglumą mūsų kūnuose. Nuolatinis prakaitavimas, degančios akys ir išdžiūvusios gerklės tampa nuolatiniais jūsų palydovais šį sezoną, o viskas, ką norite padaryti, yra šokti į baseiną ir atsigaivinti. Čia siūlome alternatyvų ir patvaresnį sprendimą - 7 jogos pozos atsigaivinti šį vasaros sezoną. Pažiūrėk.
Prieš tai sužinokime, kaip joga gali atvėsinti jūsų kūno temperatūrą.
Joga kūno šilumai sumažinti
Joga natūraliai sumažina jūsų kūno temperatūrą. Šiluminė energija, kurią sukelia jūsų kūno medžiagų apykaita, sukelia kūno šilumą. Kartais dėl per didelio karščio lauke ir mažiau suvartojamo vandens jūsų kūnas įkaista iki nepatogaus lygio, kurį reikia spręsti. Tam tikros jogos pozos gali sumažinti kūno temperatūrą ir ją atvėsinti. Pakeiskite savo kasdienę jogos praktiką šią vasarą įtraukdami šias pozas.
7 kūno temperatūrą mažinančios jogos pozos
- Tadasana (kalnų poza)
- Baddha Konasana (drugelio poza)
- Anjaneyasana (pusmėnulio poza)
- Simhasana (liūto poza)
- Ustrasana (kupranugarių poza)
- „Bhujangasana“ („Cobra Pose“)
- Savasana (lavono poza)
1. Tadasana (kalnų poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Tadasana, dar vadinama kalnų poza, yra stovinti poza ir visų kitų pozų pagrindas. Tai galima praktikuoti bet kurią dienos dalį ir nebūtinai tuščiu skrandžiu, ypač kai darote tik šią asaną. Tadasana yra pagrindinio lygio joga, o pozoje turi išbūti mažiausiai 10–12 sekundžių. Laikantis šios pozos trukmė priklauso nuo jūsų patogumo.
Privalumai: „ Tadasana“ harmonizuoja jūsų kūną ir protą bei sumažina nuobodumą ir depresiją. Tai suteikia energijos ir gaivos, gerina kraujotaką ir stabiliai kvėpuoja.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, patikrinkite šį išsamų ir išsamų vadovą: Tadasana
Atgal į TOC
2. Baddha Konasana (drugelio poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Baddha Konasana, taip pat žinoma kaip drugelio poza, yra pavadinta taip, kad judėjimai asanoje atspindi drugį, kuris sparnais ploja. Tai gana paprasta poza ir turi daugybę įvairių privalumų įvairioms jūsų kūno ir smegenų dalims. Darykite šią asaną ryte arba vakare 10-12 minučių. Prieš pradėdami asaną, įsitikinkite, kad nuo jūsų paskutinio valgio yra keturių – šešių valandų skirtumas.
Privalumai: Baddha Konasana stimuliuoja jūsų širdį ir priverčia ją pumpuoti daugiau kraujo. Tai taip pat malšina nerimą ir nuovargį. Tai yra geras streso malšintojas ir pašalina nuovargį dėl ilgų fizinio krūvio valandų.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, patikrinkite šį išsamų ir išsamų vadovą: Baddha Konasana
Atgal į TOC
3. Anjaneyasana (pusmėnulio poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Anjaneyasana, dar vadinama Pusmėnulio poza, yra poza, kurią, kaip žinoma, prisiima Hanumanas iš Ramajanos. Dėl savo formos jis taip pat žinomas kaip Pusė Mėnulio poza. Norėdami gauti geriausius rezultatus, praktikuokite šią asaną ryte tuščiu skrandžiu. Laikykite pozą 10-15 sekundžių ant kiekvienos kojos.
Privalumai: Anjaneyasana stiprina jūsų psichinį dėmesį. Tai atveria jūsų plaučius, krūtinę ir pečius, subalansuoja kūną ir padidina susikaupimą bei sąmoningumą. Tai ne tik pagyvina jūsų virškinimo sistemą, bet ir suteikia energijos visai jūsų sistemai.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, patikrinkite šį išsamų ir išsamų vadovą: Anjaneyasana
Atgal į TOC
4. Simhasana (liūto poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Simhasana arba „Liūto poza“ yra žinoma kaip visų ligų naikintoja. Asana reiškia riaumojantį liūtą. Tai gana lengva ir patogi poza, kurią atlikti reikia maždaug 30 sekundžių. Tai rekomenduojama atlikti ryte nevalgius.
Privalumai: „ Simhasana“ pašalina įtampą jūsų kūne, ypač ant veido ir krūtinės. Tai pagerina veido kraujotaką ir palaiko jūsų akis sveikas. Tai taip pat apsaugo nuo gerklės skausmo ir blogo kvapo.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, patikrinkite šį išsamų ir išsamų vadovą: „Simhasana“
Atgal į TOC
5. Ustrasana (kupranugario poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
„Ustrasana“, dar vadinama „Camel Pose“, yra vidutinio lygio lenkimas atgal ir atveria širdies čakrą. Laikykite pozą bent 30-60 sekundžių šioje asanoje. Šią pozą rekomenduojama daryti tuščiu skrandžiu arba ryte, arba vakare, vadovaujant instruktoriui.
Privalumai: Ustrasana pagerina kvėpavimą ir gydo čakras jūsų kūne. Tai gerina virškinimą ir gydo vidurių užkietėjimą. Tai naudinga visai kūno sveikatai ir sveikatai. Tai taip pat pagerina smegenų kraujotaką, detoksikuoja jūsų kūną ir pagerina jo lankstumą.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, patikrinkite šį išsamų ir išsamų vadovą: „Ustrasana“
Atgal į TOC
6. Bhujangasana (kobros poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
„Bhujangasana“, dar vadinama „Cobra Pose“, yra „Surya Namaskar“ pratybų dalis. Jis gauna savo vardą, nes poza yra panaši į pakeltą kobros gaubtą. Tai griežtas atgalinis lenkimas, kurį reikia atlikti griežtai tuščiu skrandžiu. Tuščias skrandis leidžia labiau išsiplėsti pozoje. Geriausia šioje pozoje pabūti 15–30 sekundžių.
Privalumai: Bhujangasana atveria jūsų krūtinę ir padeda išvalyti širdies ir plaučių kanalus. Tai pagerina kraujotaką, sumažina nuovargį, pakelia nuotaiką ir palengvina astmos simptomus.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, patikrinkite šį išsamų ir išsamų vadovą: „Bhujangasana“
Atgal į TOC
7. Savasana (lavono poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Savasana arba „Corpse Pose“ yra panaši į negyvą kūną. Asana atrodo lengva, bet gali pasirodyti sunki, nes tai reiškia visišką proto ir kūno išjungimą. Pabūkite Savasanoje 10–12 minučių, tačiau tai darydami būkite atsargūs, kad neužmigtumėte.
Privalumai: „ Savasana“ visiškai ir visapusiškai atpalaiduoja jūsų kūną. Tai gaivi ir atjauninanti bei labai naudinga jūsų psichinei sveikatai ir kraujotakai. Stresas, nuovargis, depresija ir įtampa išnyksta, kai darote „Savasana“. Tai padeda geriau susikaupti ir pagerina pasitikėjimą savimi.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir kaip tai padaryti, patikrinkite šį išsamų ir išsamų vadovą: „Savasana“
Atgal į TOC
Šios septynios pozos padeda sumažinti kūno šilumą, taip pat suteikia pilną treniruočių režimą, kai atliekami stovėjimo, sėdėjimo, lenkimo ir gulėjimo pratimai.
Dabar atsakykime į keletą DUK, susijusių su joga vasarą.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kaip dažnai užsiimu joga?
Kiekvieną dieną, jei įmanoma. Padarykite tai savo kasdienio mankštos dalimi.
Ar galiu dėvėti batus užsiimdamas joga?
Joga turi būti daroma basomis. Jogos metu turime jausti kojas, kad padėtų mums stabilizuotis ir subalansuoti.
Ar galiu sirgti joga?
Jogos užsiėmimas sergant priklauso nuo to, kokia liga jūs kenčiate. Pasitarkite su savo jogos instruktoriumi ir elkitės atitinkamai. Paprastai joga gali išspręsti jūsų ligą.
Ar galiu užsiimti joga, kai sužeista?
Ar galiu užsiimti joga, kai sužeista?
tai yra