Turinys:
- Kas yra depresija?
- Depresijos simptomai
- Kas sukelia depresiją?
- Joga kaip vaistas nuo depresijos
- Joga sergant depresija - 7 efektyvios pozos
- 1. Balasana (vaiko poza)
- 2. Sethu Bandhasana (tilto poza)
- 3. Urdhva Mukha Svanasana (į viršų nukreipta šuns poza)
- 4. Adho Mukha Svanasana (žemyn nukreipta šuns poza)
- 5. „Halasana“ (plūgo poza)
- 6. „Uttanasana“ (nuolatinė priekinė lenkimo poza)
- 7. Savasana (lavono poza)
- Dabar pažvelkime į keletą įprastų depresijos klausimų.
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kai kuriomis dienomis bijote atsikelti ryte ir atsigręžti į pasaulį. Įsivyrauja beviltiškumas ir tu jautiesi tuščias. Jei tai kartojasi dažnai, jūs turite problemų, mano drauge, nes depresija beldžiasi į jūsų duris. Kuo greičiau rasite sprendimą, tuo geriau. Ar joga padeda sergant depresija? Teigiama, kad joga natūraliai palengvina depresiją, ir pateikiame 7 jogos pozų, kurios jums tai padės, sąrašą. Pažiūrėk.
Prieš tai pažinkime keletą faktų apie depresiją.
Kas yra depresija?
Depresija yra liga, paveikianti jūsų smegenis. Tai jūsų reakcija į kažką liūdna, kažkieno praradimas ar nusivylimas. Kai šie jausmai sustiprėja ir tampa intensyvūs, tai sukelia sveikatos būklę, vadinamą klinikine depresija.
Jūs žinote, kad esate prislėgtas, kai dvi savaites nuolat pasireiškia šie simptomai.
Depresijos simptomai
- Jūs kasdien jaučiatės nieko nevertas ir kaltas
- Jūsų koncentracija mažėja, o neryžtingumas ima viršų
- Visi pomėgiai ir veikla, kuri jums patiko anksčiau, dabar neatrodo visai patraukli
- Jūs galvojate apie mirtį ir svarstote apie savižudybę
- Jaučiatės nestabiliai ir nerimastingai, arba nepaprastai nuobodu ir lėtai
- Svarbus jūsų svorio pokytis - jūs jį arba priaugate, arba numetate
Kas sukelia depresiją?
Kai per tam tikrą laiką emociškai prisiriši prie kažko ir jo nebėra, jis palieka spragą, o depresija ima viršų, kad susidorotų su nuostoliais. Genetika, hormonų kiekio svyravimai, kai kurios sveikatos būklės, reakcija po operacijos ir didelis streso lygis taip pat sukelia depresiją. Tai dažna, tačiau rimta problema, kurią reikia išspręsti, kol ji nepasiduoda ranka. Dabar sužinokime, kaip joga ir depresija yra susiję.
Joga kaip vaistas nuo depresijos
Joga yra vienas geriausių būdų palengvinti nuotaiką ir išlaikyti depresiją. Jogos pozos padidina smegenų kraujotaką ir leidžia gaminti nuotaiką keliančius hormonus.
Jogos praktika neturi jokio neigiamo šalutinio poveikio, todėl tai yra geresnis pasirinkimas, palyginti su kitais vaistais nuo depresijos. Kai kurios jogos pozos kovai su depresija yra paminėtos žemiau. Pabandykite juos bent 12 savaičių, kad pastebėtumėte reikšmingus pokyčius.
Joga sergant depresija - 7 efektyvios pozos
- Balasana (vaiko poza)
- Sethu Bandhasana (tilto poza)
- Urdhva Mukha Svanasana (į viršų nukreipta šuns poza)
- Adho Mukha Svanasana (žemyn nukreipta šuns poza)
- „Halasana“ (plūgo poza)
- „Uttanasana“ (nuolatinė priekinė lenkimo poza)
- Savasana (lavono poza)
1. Balasana (vaiko poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Balasana padeda nuraminti smegenis ir palengvina stresą bei nerimą. Jis švelniai ištiesia apatinę nugaros dalį ir klubus, leisdamas kūnui atsipalaiduoti. Ramybė ir ramybė vyrauja per visą tavo esybę, padedanti geriau susitvarkyti su depresija.
Balasana laikoma viena patogiausių jogos pozų. Tereikia atsiklaupti ir atsisėsti ant kulnų. Įsitikinkite, kad didieji pirštai liečia vienas kitą. Laikykite rankas ant kelių ir išskleiskite kelius iki klubų. Tada sulenkite liemenį į priekį, tarp suskaidytų šlaunų, veidu paliesdami žemę. Pakelkite rankas į priekį ir padėkite jas iš abiejų galvos pusių delnais į apačią. Būkite tokioje padėtyje kelias minutes.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: Balasana
Atgal į TOC
2. Sethu Bandhasana (tilto poza)
Vaizdas: „iStock“
Sethu Bandhasana stiprina nugaros raumenis ir palengvina pavargusią nugarą. Tai padeda atsipalaiduoti ir daro stebuklus žmonėms, kenčiantiems nuo streso, nerimo ir depresijos.
Sethu Bandhasana atveria jūsų širdį, todėl jaučiatės lengvas ir laisvas. Norėdami padaryti pozą, atsigulkite ant grindų ant nugaros. Abiejose pusėse rankas laikykite delnais žemyn. Pakelkite kojas, sulenkdami jas per kelius. Įsitikinkite, kad kulkšnys ir keliai yra tiesios linijos, o kojos yra kelių centimetrų atstumu. Tada švelniai pakelkite visą nugarą nuo grindų ir pabūkite kelias sekundes. Tai darant, jūsų šlaunys turi būti lygiagrečios viena kitai, o krūtinė - liesti smakrą. Įsitikinkite, kad nesulenkiate smakro.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: Sethu Bandhasana
Atgal į TOC
3. Urdhva Mukha Svanasana (į viršų nukreipta šuns poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Urdhva Mukha Svanasana gali lengvai išgydyti lengvą nuovargį ir depresiją. Tai turi bendrą jauninamąjį poveikį jūsų kūnui, ir visas stresas, įstrigęs jūsų nugaroje, išnyks.
Urdhva Mukha Svanasana stiprina ir pažadina jūsų viršutinę kūno dalį. Norėdami atlikti asaną, atsigulkite ant grindų veidu žemyn ir kojomis taip, kad pirštai būtų nukreipti žemyn ir keli centimetrai vienas nuo kito. Padėkite delnus šalia krūtinės iš abiejų pusių, nukreipti žemyn. Delnus laikykite arti šonkaulių. Pakelkite liemenį ir ištieskite rankas bei kojas kelis centimetrus nuo grindų. Tvirtai įspauskite viršutinę kojų dalį į žemę. Laikykite galvą tiesią arba nukreiptą į viršų, o pečius atokiau nuo ausų ir leiskite krūtinei pakilti.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: Urdhva Mukha Svanasana
Atgal į TOC
4. Adho Mukha Svanasana (žemyn nukreipta šuns poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Adho Mukha Svanasana į jūsų kūną įteka šviežio kraujo. Tai ištiesia kaklą ir kaklo stuburą, atlaisvindama juose esantį stresą, taip sumažindama nerimą ir nuramindama jūsų esybę.
Adho Mukha Svanasana stiprina jūsų pilvo raumenis ir gerina virškinimą. Norėdami padaryti pozą, padarykite stalo pozą savo kūnu. Kojomis ir rankomis padarykite stalo kojas ir nugarą kaip stalo viršų. Ištieskite alkūnes ir kelius, stumdami klubą į viršų ir suformuodami apverstą V formą savo kūnu. Rankos turi būti pečių plotyje, kojos - klubų, o pirštai nukreipti tiesiai. Tvirtai prispauskite rankas prie žemės ir ištiesinkite kaklą. Jūsų ausis turėtų liesti vidines rankas. Stebėkite savo bambą.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: Adho Mukha Svanasana
Atgal į TOC
5. „Halasana“ (plūgo poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Halasana sumažina jūsų nugaros apkrovą ir pagerina jūsų laikyseną. Tai ramina jūsų smegenis, suteikia jiems gerą tempimą ir sumažina stresą. Tai apsaugo nuo galvos skausmo ir nemigos.
Halasana yra viena geriausių raminančių pozų jūsų nervų sistemai. Norėdami padaryti pozą, atsigulkite lygiai ant nugaros, rankas laikydami šalia kūno. Pakelkite kojas nuo žemės 90 laipsnių kampu į žemę. Tada uždėkite rankas ant klubų ir naudodami jas kaip atramą pakelkite klubus link krūtinės. Lėtai nuleiskite kojas ir paimkite jas per galvą, paliesdami žemę už galvos ir tvirtai padėdami pirštus ant žemės. Įsitikinkite, kad šlaunys yra tiesios, kad jos neliestų jūsų galvos. Nuimkite rankas nuo klubų, ištieskite rankas į priekį ir padėkite jas ant žemės delnais žemyn.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: Halasana
Atgal į TOC
6. „Uttanasana“ (nuolatinė priekinė lenkimo poza)
Vaizdas: „iStock“
Uttanasana atpalaiduoja nugaros, pečių ir kaklo įtampą ir pagerina nervų sistemos veikimą. Tai jus ramina ir sumažina nerimą.
Uttanasana taip pat gerina kraujotaką. Norėdami atlikti asaną, atsistokite tiesiai rankomis šalia kūno ir kojomis. Dabar uždėkite rankas ant klubų ir sulenkite į priekį ties klubais. Priverskite galvą ir krūtinę paliesti šlaunis. Nuleiskite rankas žemyn ir padėkite jas šalia kojų arba laikykite kulkšnis iš nugaros. Šlaunis laikykite tiesias.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: Uttanasana
Atgal į TOC
7. Savasana (lavono poza)
Vaizdas: „iStock“
„Savasana“ atjaunina jus ir padeda jūsų kūnui atsipalaiduoti. Tai sumažina kraujospūdį ir leidžia geriau nugrimzti ankstesnių pozų poveikiui.
Galiausiai, po visų protą ir kūną atgaivinančių pozų, Savasana suteiks jums visą poilsį ir galimybes išgydyti. Norėdami atlikti „Savasana“, atsigulkite ant grindų ant nugaros. Laikykite kojas keletą centimetrų atstumu ir leiskite joms kristi į šoną. Leiskite rankoms gulėti šalia kūno delnais į viršų. Dabar švelniai užmerkite akis ir leiskite visam kūnui atsipalaiduoti lėtai ir švelniai. Giliai įkvėpkite ir likite akimirkoje.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: Savasana
Atgal į TOC
Visos minėtos jogos depresijos pozos padės sumažinti emocinius randus ir traumas, giliai įsišaknijusias jūsų fiziniame ir psichiniame kūne. Padaryk tai šūvį.
Dabar pažvelkime į keletą įprastų depresijos klausimų.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar depresija labiau būdinga moterims nei vyrams?
Taip, depresija dažniau serga moterys nei vyrai. Biologiniai ir hormoniniai pokyčiai, kuriuos patiria moterys savo gyvenime, gali būti tai lemiantys veiksniai.
Kas yra pogimdyvinė depresija (PDD)?
Pogimdyvinė depresija pasireiškia moterims gimus vaikui. PDD atsiranda dėl fizinių ir hormoninių pokyčių jų kūne ir didžiulio jausmo rūpintis naujagimiu.
Ar depresijos lygis didėja?
Remiantis pranešimais, depresijos lygis didėja. Tai gali būti dėl streso, kurį sukelia šiuolaikinis gyvenimo būdas.
Kaip žmonės reaguoja, kai jiems diagnozuojama depresija?
Reakcijos kiekvienam žmogui skiriasi. Paprastai juos arba guodžia mintis, kad jų problema buvo pripažinta, arba jie patiria šoką, liūdesį arba jaučia gėdą, kad turi psichinę ligą.
Ar dažna depresija?
Depresija yra plačiai paplitusi ir ja serga apie 121 milijonas žmonių visame pasaulyje.
Kai užsiimi joga, atkreipi dėmesį į savo kūną. Tai leidžia jaustis visaverčiam ir susietam. Joga siūlo palaikymą ir paguodą bei galimybę gyventi akimirka. Unikalus jogos ir proto-kūno požiūris vis dažniau tampa pasirinkimu kovoti su depresija. Tai yra holistinis ir ilgalaikis, be jokio šalutinio poveikio. Taigi, kodėl gi ne?