Turinys:
- Kas yra kūno jėga?
- Joga kūno jėgai
- Kūną stiprinančios asanos
- Joga kelia viršutinę kūno jėgą
- Joga kelia apatinę kūno jėgą
- Joga kelia viršutinę kūno jėgą
- 1. „Navasana“ (valties poza)
- 2. Salabhasana (saldžiavaisio vaisiaus poza)
- 3. „Bakasana“ (krano poza)
- 4. Astavakrasana (aštuonkampė poza)
- Joga kelia apatinę kūno jėgą
- 5. Utkatasana (kėdės poza)
- 6. Padangusthasana (didžiojo piršto poza)
- 7. Trikonasana (trikampio poza)
- 8. „Kapotasana“ (balandžių poza)
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Silpnas kūnas neduoda nieko gero, išskyrus tai, kas nuvilia jūsų dvasią. Apatinė ištvermė, nervų nestabilumas ir silpnas imunitetas alina jūsų kūną. Todėl kiekviena atliekama fizinė užduotis tampa įtempta ir varginanti. Jei ieškote kažko natūralaus ir praktiško, kad išvengtumėte kūno silpnumo, joga yra jūsų gelbėjimo valtis. Šiame straipsnyje išvardytos 8 jėgos stiprinimo jogos asanos padės jums pradėti.
Prieš tęsdami asanas, pirmiausia atsakykime į paprastą klausimą.
Kas yra kūno jėga?
Jūsų kūno jėga atsiranda dėl jo sugebėjimo veikti jėgą išoriniam objektui. Kuo daugiau svorio pakelsi, tuo daugiau jėgų turi. Taip pat skaičiuojamas intensyvumas, kuriuo jūs naudojate jėgą. Be kovos, išorinės jėgos atremimas ir pasipriešinimas taip pat reikalauja kūno jėgos. Pakankama kūno jėga yra naudinga visai sveikatai ir apskritai palengvina gyvenimą.
Joga kūno jėgai
Vargu ar pagalvosite apie jogą, kai norite sustiprinti kūno jėgą. Svorio kilnojimas sporto salėje yra įprastas dalykas, o joga siejama su lankstumu ir tempimu. Ko nežinote, joga įtraukia jūsų kūno svorį, kad sustiprėtų judesiu, o ne išoriniais daiktais, pavyzdžiui, hanteliais. Nuostabu, tiesa? Ši kūno mokslo ir mobilumo kulminacija jūsų kūnui sustiprinti yra stebuklinga. Jėgos treniruotės per jogą turi papildomą raumenų lankstumo gerinimo pranašumą, kuris padeda išvengti traumų. Sudėtingi judesiai suteikia pusiausvyrą ir judėjimą, kurie yra gyvybiškai svarbūs jūsų kūnui stiprinti.
Kūną stiprinančios asanos
Yra gausybė kūną stiprinančių asanų, iš kurių galima rinktis, o čia yra geriausių aštuonių sąrašas.
Joga kelia viršutinę kūno jėgą
- „Navasana“ (valties poza)
- Salabhasana (saldžiavaisio vaisiaus poza)
- „Bakasana“ (krano poza)
- Astavakrasana (aštuonkampė poza)
Joga kelia apatinę kūno jėgą
- Utkatasana (kėdės poza)
- Padangusthasana (didžiojo piršto poza)
- Trikonasana (trikampio poza)
- Kapotasana (balandžių poza)
Joga kelia viršutinę kūno jėgą
1. „Navasana“ (valties poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Norint praktikuoti „Navasana“ reikia pakankamai stiprios jėgos. Jūs turite sėdėti ant sėdmens, ištiesdami kojas priekyje. Pakelkite juos 45 laipsnių kampu į žemę, pakeldami rankas į priekį ir lygiagrečiai žemei. Ši poza stiprina pilvą ir stuburą. Pagrindiniai pilvo raumenys tampa tonizuoti ir sugriežtinti. Apatiniai nugaros raumenys taip pat sustiprėja.
Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia: „Navasana“
Atgal į TOC
2. Salabhasana (saldžiavaisio vaisiaus poza)
Vaizdas: „iStock“
Ši nugaros lenkimo jogos asana sustiprina stuburo slankstelį ir rankas. Paguldykite ant grindų liemeniu žemyn. Pakelkite galvą link nugaros ir pakelkite kojas į viršų, o rankas pakelkite lygiagrečiai virš žemės. Taip pat sutvirtinami pečiai ir klubai. Salabhasana veikia kaip bendrą kūno stiprinimo asaną, kuri pašalina nuovargį ir įtampą nugaroje.
Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia: Salabhasana
Atgal į TOC
3. „Bakasana“ (krano poza)
Vaizdas: „iStock“
Ši poza yra ranka, balansuojanti asaną, stiprinanti pilvo organus ir riešus. Kojas pakeliate iš pritūpimo padėties, sulenkdami liemenį į priekį ir laikydami pakeltą kūną už riešų, įdėtų tarp vidinių šlaunų. Šis balansavimas prideda streso ant rankų ir sustiprina juos.
Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia: Bakasana
Atgal į TOC
4. Astavakrasana (aštuonkampė poza)
Vaizdas: „iStock“
Šis laipsniškas Astavakrasana žingsnis po žingsnio stiprina jūsų kūną ir padeda pasiekti pusiausvyrą, tuo pačiu stiprinant apatinę ir viršutinę nugaros dalis. Keldami kojas į šoną nuo „Dandasana“ laikydami kūną už riešų, pilvo raumenys, rankos ir riešai yra įtempti ir sustiprinti.
Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia: Astavakrasana
Atgal į TOC
Joga kelia apatinę kūno jėgą
5. Utkatasana (kėdės poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Kėdės poza gali atrodyti kaip vaikų žaidimas, bet taip nėra. Jūs turite dėti didžiules pastangas, kad išlaikytumėte asaną. Sėdint ant įsivaizduojamos kėdės, poza stabilizuoja kelius ir stiprina šlaunis. „Utkatasana“ puikiai tinka, kad jūsų kojos ir kulkšnys būtų galūnės ir tvirtos.
Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia: Utkatasana
Atgal į TOC
6. Padangusthasana (didžiojo piršto poza)
Vaizdas: „iStock“
„Big Toe Pose“ yra tvirtų tvirtinimo ir tempimo ekspertų ekspertas. Sulenkdami liemenį link kojų ir priversdami delnus jas liesti, sustiprės kaulai, stuburas ir kojos. Reguliarus „Padangusthasana“ pratimas sustiprins jūsų kelius, pirštus ir kulkšnis.
Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia: Padangusthasana
Atgal į TOC
7. Trikonasana (trikampio poza)
Vaizdas: „iStock“
Trikampio poza yra tvirta apatinę kūno dalį stiprinanti asana, veikianti kojas, kelius, šlaunis ir kulkšnis. Šioje pozoje kojos ištiestos viena ranka. Dešinė pėda pasukta į lauką 90 laipsnių kampu, o horizontaliai ištiestos rankos padaro vertikalią liniją, kai dešinėje ties klubu lenkiesi veidu į viršų. Ši poza taip pat stiprina klubus, blauzdas ir sėdmenis.
Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia: Trikonasana
Atgal į TOC
8. „Kapotasana“ (balandžių poza)
Vaizdas: „iStock“
Ši poza stiprina kojų raumenis ir sąnarius. Atsisėskite ant kelių, kojas šiek tiek atskirdami. Laikykite liemenį tiesų. Sulenkite atgal, pakreipkite galvą žemės link ir uždėkite delnus ant pirštų. Kapotasana yra naudinga stiprinant šlaunų, kirkšnių ir blauzdų raumenis, taip pat pėdų ir kulkšnių sąnarius bei raumenis.
Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia: Kapotasana
Atgal į TOC
Kiekviena jogos poza tarnauja bendros gerovės tikslui, tuo tarpu skiriasi skirtingose srityse. Išsirinkite ir išsirinkite asanas, kurios tiks jūsų tikslui ir naudos iš rezultatų.
Štai keli dažniausiai užduodami klausimai.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar galiu atlikti kūno stiprinimo jogos pozas būdama nėščia?
Kai kurios stiprinančios jogos pozos, tokios kaip „Trikonasana“ ir „Utkatasana“, siūlomos nėščioms moterims, o kai kurios - ne. Geriausia pasikonsultuoti su savo gydytoju ir jogos treneriu, prieš pradėdami bet kokią jogos pozą.
Kada geriausia atlikti jogos stiprinimo pratimus?
Paprastai pratimus yra idealu atlikti anksti ryte, kai nuo paskutinio valgymo yra bent šešių valandų pertrauka.
Kokius pokyčius pastebėsite kūne dėl jogos stiprinimo?
Stiprinamos jogos pozos pagerins jūsų kūno jėgą, lankstumą, pusiausvyrą, taip pat kvėpavimą.
Kokių atsargumo priemonių reikia nepamiršti atliekant kūno stiprinimo jogą?
Negalima praktikuoti jogos apsvaigus nuo kokio nors narkotiko (-ų) ar alkoholio. Tie, kurie turi negalią ar turi kokių nors sveikatos sutrikimų, turi pasitarti su specialistu, kaip atlikti pratimus.
Ar gali stiprėti jogos stiprinimo pozos?
Taip, jei įtempiate savo kūną per daug tempdami ir stiprindami, sutelktos kūno dalys gali susižeisti ir sukelti nuolatinę žalą. Taigi, klausykitės savo kūno ir sustokite, kai jis nesijaučia teisus.
Šiame straipsnyje išvardytos jogos asanos veikia atskiras kūno dalis ir prisideda prie bendro kūno stiprumo sveiku ir ilgalaikiu būdu. Bet kokios abejonės, susijusios su joga, kaip priemone kūno jėgai pasiekti, bus pašalintos išbandžius šias asanas. Praneškite mums, kaip jie dirbo jums, paskelbdami komentarą žemiau.