Turinys:
- Turinys
- Kas yra AHA ir BHA šveitikliai?
- AHA vs. BHA: Koks skirtumas?
- AHA ir BHA šveitikliai: kokia nauda?
- AHA nauda
- BHA nauda
- AHA ar BHA - kurį turėčiau naudoti?
- Kaip naudoti AHA ir BHA šveitimo priemones
- Ar įmanoma kartu naudoti AHA ir BHA?
Negalite paneigti šveitimo svarbos kasdienėje odos priežiūros procedūroje. Šveitimas peržengė paprastų šveitimų ribas. AHA ir BHA yra naujojo amžiaus šveitikliai, kurie holistinę odos priežiūrą pakėlė į kitą lygį. Jei jų nenaudojate, prarandate rimtų pranašumų, kuriuos gali suteikti šie ingredientai. Čia yra viskas, ką reikia žinoti apie šiuos eksfoliantus. Skaityk toliau!
Turinys
- Kas yra AHA ir BHA šveitikliai?
- AHA vs. BHA: Koks skirtumas?
- AHA ir BHA šveitikliai: kokia nauda?
- AHA ar BHA - kurį turėčiau naudoti?
- Kaip naudoti AHA ir BHA šveitimo priemones
- Ar įmanoma kartu naudoti AHA ir BHA?
Kas yra AHA ir BHA šveitikliai?
„Shutterstock“
AHA ir BHA yra cheminiai šveitikliai.
Šveitikliai yra dviejų tipų - rankiniai ir cheminiai. Rankiniai šveitikliai reikalauja juos tepti ant odos ir šveitimo, tačiau cheminiai šveitikliai taip neveikia.
Alfa hidroksi rūgštis (AHA) ir beta hidroksi rūgštis (BHA) yra dvi hidroksi rūgštys, kurias rasite kaukėse, prausikliuose, šveitimo priemonėse, drėkintuvuose, tonikuose ir panašiose odos priežiūros priemonėse. AHA ir BHA nušveičia odą, pašalina negyvas odos ląsteles ir skatina kolageno vystymąsi. Tai, kaip jie abu veikia, visiškai priklauso nuo gaminyje naudojamų cheminių medžiagų koncentracijos. AHA ir BHA padeda:
- Sumažinkite poras ir smulkias linijas
- Pagerinkite savo odos tekstūrą
- Pašalinkite negyvas odos ląsteles ir neužkimškite poras
- Sumažinkite odos uždegimą
Dabar, jei abi rūgštys nušveičia odą, kuo jos skiriasi? Nuo individualių naudojimo būdų, naudos ir tipų iki jų šaltinių daugybė veiksnių lemia šių dviejų sudedamųjų dalių skirtumus. Visa tai sužinosite ateinančiuose skyriuose. Skaityk.
Atgal į TOC
AHA vs. BHA: Koks skirtumas?
„Shutterstock“
Alfa hidroksi rūgštis arba AHA daugiausia gaunama iš botanikos šaltinių. Štai kodėl AHA dažnai vadinama vaisių rūgštimi. Yra šešios AHA rūšys, gaunamos iš gamtos išteklių, tokių kaip vaisiai, cukranendrės ir pienas. Šitie yra:
- Glikolio rūgštis: iš visų AHA molekulių yra mažiausia. Paprastai jis gaunamas iš cukranendrių, tačiau gali būti gaminamas ir sintetiniu būdu.
- Pieno rūgštis: ji daugiausia gaunama iš pieno produktų, tačiau ją taip pat galima išgauti iš vaisių ir fermentuotų daržovių.
- Citrinų rūgštis: natūraliai būna citrusiniuose vaisiuose. Šis AHA yra galingas antioksidantas ir natūralus konservantas.
- Vyno rūgštis: jo yra neprinokusiose vynuogėse. Vyno rūgštis yra medžiaga, suteikianti unikalų vynų skonį.
- Obuolių rūgštis: daugiausia jos yra obuoliuose ir vyšniose, tačiau jos yra ir keliuose kituose vaisiuose. Jis dažnai naudojamas saldainiams, tabletėms ir gėrimams gardinti.
- Mandelių rūgštis: Šis AHA gaunamas iš karčiųjų migdolų ir naudojamas infekcijoms gydyti, nes turi antibakterinių savybių.
AHA yra tirpus vandenyje ir padeda nušveisti viršutinį odos sluoksnį. Taigi, naudodami AHA produktus, pastebėsite, kad jūsų oda pasidarė lygi.
Beta hidroksi rūgštis arba BHA yra aliejuje tirpi hidroksi rūgštis. Jis taip pat žinomas kaip salicilo rūgštis. Nors AHA veikia jūsų odos paviršių, BHA gali prasiskverbti per jūsų odos sluoksnius ir išvalyti ją iš vidaus. Štai kodėl salicilo rūgštis dažniausiai naudojama spuogų formose, nes ji ramina odą ir mažina uždegimą.
AHA ir BHA turi unikalų privalumų rinkinį. Abi tikslinės odos priežiūros priemonės turi suteikti jums aiškią ir sveiką odą. Patikrinkite jų pranašumus.
Atgal į TOC
AHA ir BHA šveitikliai: kokia nauda?
„Shutterstock“
AHA nauda
- Kadangi AHA yra vandenyje tirpi hidroksi rūgštis, ji puikiai drėkina jūsų odą ir geriausiai tinka toms, kurių oda yra sausa.
- Jis veikia viršutinį jūsų odos sluoksnį ir padeda sušvelninti ryšius tarp negyvo paviršinio sluoksnio ir odos po juo.
- Dėl drėkinamųjų savybių AHA gali padaryti jūsų odą putlesnę, pagerinti jos stangrumą ir tekstūrą bei sumažinti smulkias raukšleles ir raukšles.
- Tai idealiai tinka tiems, kurie patiria pernelyg didelę saulės žalą ir jaudinasi dėl pažengusių senėjimo požymių.
- AHA skatina kolageno gamybą ir vaidina svarbų vaidmenį gydant nuo senėjimo.
BHA nauda
- Kadangi BHA yra tirpus aliejuje, jis puikiai tinka turintiems riebią ir į spuogus linkusią odą.
- Tai ne tik veikia jūsų odos paviršių, bet ir prasiskverbia į jūsų odos poras, valo riebalus ir riebalus bei sumažina spuogų uždegimą. Taigi, BHA dažniausiai naudojamas vaistams nuo spuogų.
- Kaip ir AHA, BHA taip pat padeda sumažinti smulkių raukšlių, raukšlių ir amžiaus dėmių išvaizdą. Tai pagerina odos stangrumą ir tonusą.
- BHA padeda subalansuoti perteklinę naftos gamybą. Jei turite komedonų ir sunkių spuogų, galite paprašyti dermatologo išrašyti BHA vaistus simptomams valdyti.
Kalbant apie naudą, tiek AHA, tiek BHA yra naudingi odos priežiūrai. Tačiau kuris tinka jūsų odai, priklauso nuo tam tikrų veiksnių.
Atgal į TOC
AHA ar BHA - kurį turėčiau naudoti?
„Shutterstock“
Produkto pasirinkimas priklauso nuo jūsų unikalių odos priežiūros poreikių. Peržiūrėkite šį sąrašą, kad nustatytumėte, kuris produktas gali juos atitikti:
AHA | BHA |
---|---|
Naudinga
saulės pažeistai odai Sausa oda |
Naudinga
odai, linkusiai į rožinę Riebi ir jautri oda Oda, linkusi į baltagalvius ir inkštirus Spuoguota oda |
Padeda
pašalinti negyvas odos ląsteles Kova su senėjimo požymiais Laikykite odą drėkinamą ir pašviesinkite |
Padeda
pašalinti negyvas odos ląsteles. Atlaisvinkite poras ir kontroliuokite riebalų ir riebalų perteklių. Apsaugokite nuo baltųjų ir inkštirų. |
Tinka
sausai ir saulės pažeistai odai (netinka jautriai odai ir linkusiai į lūžius) |
Tinka
riebiai ir spuoguotai odai (netinka alergiškiems aspirinui ar acetilsalicilo rūgščiai) |
Nesvarbu, kokį šveitimo priemonę pasirinksite, ją reikėtų naudoti teisingai. Jei naudojate daugybę produktų kartu, būtina juos tinkamai sluoksniuoti, kad jūsų oda galėtų absorbuoti visus vienodai.
Atgal į TOC
Kaip naudoti AHA ir BHA šveitimo priemones
„Shutterstock“
AHA šveitiklis tirpsta vandenyje. Tai reiškia, kad jis geriausiai veikia švarią odą. Norėdami naudoti AHA šveitimo priemones:
- Nuplaukite odą švelniu valikliu.
- Paglostykite sausai. Palaukite keletą minučių ir leiskite jai visiškai išdžiūti.
- Ant veido tepkite dažų.
- Palaukite keletą minučių ir tada užtepkite AHA produktą.
- Jei naudojate serumą, tepkite jį iškart po AHA šveitiklio.
- Taikyti drėkinamąjį kremą.
Atminkite, kad AHA šveitiklis daro jūsų odą fotoreaktyvią. Štai kodėl jis turėtų būti naudojamas tik naktį. Tačiau jei jį naudojate dienos metu, nepamirškite užtepti apsaugos nuo saulės priemonių.
Pristatydami BHA savo odos priežiūros procedūroje, eikite lėtai - nes per didelis šio produkto naudojimas gali sausinti jūsų odą. Galite sekti tą patį paraiškų teikimo procesą kaip ir su AHA produktais. Vienintelis skirtumas yra tas, kad po valymo nereikia laukti, kol oda visiškai išdžius. BHA produktą galite nedelsdami patepti ant veido ir tada sluoksniuoti su kitais produktais.
Sumišote, ar naudoti AHA, ar BHA? Na, tai nėra neįprasta. Jei negalite nuspręsti, ar jums reikia gydyti spuogus, ar sausą odą, kartu galite naudoti ir AHA, ir BHA. Kaip? Skaityk.
Atgal į TOC
Ar įmanoma kartu naudoti AHA ir BHA?
„Shutterstock“
Taip, vienu metu galima naudoti ir AHA, ir BHA. Turite dvi galimybes:
- Abiejų produktų mišinį tepkite kartą per dieną (ryte arba vakare) arba
- Naudokite juos pakaitomis.
- Kiekvieną dieną galite pakeisti AHA ir BHA šveitimo priemones. Jei vieną dieną naudojate AHA produktą, kitą dieną naudokite BHA produktą.
- Kiekvieną savaitę galite kaitalioti AHA ir BHA šveitimo priemones. Vieną savaitę naudokite AHA produktą vieną kartą per dieną, o kitą savaitę - po vieną kartą per parą.
- Dar viena galimybė yra naudoti jas pakaitomis skirtingu dienos metu. Jei naudojate BHA exfoliant ryte, naudokite AHA exfoliant naktį. Ši rutina puikiai tinka tiems, kurie turi spuoguotą odą su saulės pažeidimo požymiais.
Tačiau prieš naudodami AHA arba BHA šveitimo priemones įsitikinkite, kad naudojate tinkamą formulės koncentraciją. Šių eksfoliantų koncentracija svyruoja nuo 4% iki 10%. Kreipkitės į dermatologą. Sužinokite apie odos pažeidimų lygį ir patikrinkite