Turinys:
- Kas yra lyčių lygybė?
- Kodėl lyčių lygybė mums reikalinga daugiau nei kada nors anksčiau?
- Lyčių lygybė, palyginti su Lyčių lygybė: koks skirtumas?
- Nuorodos
Jei dabar mums reikia vieno dalyko labiau nei bet kada , tai lyčių lygybė. Žodis „teisingumas“ apibrėžiamas kaip „sąžiningumo ir nešališkumo kokybė“. Nors „lyčių lygybė“ yra valstybė, kurioje lyčiai neturi įtakos galimybėms naudotis teisėmis ir galimybėmis, būtent „lyčių lygybė“ nustato lyčių lygybės pagrindą. Šie du terminai gali skambėti panašiai, tačiau jie turi aiškią prasmę. Pagalvokite apie tai taip: jei lygybė yra mūsų galutinis tikslas, teisingumas yra priemonė ten pasiekti. Šiame straipsnyje mes nušviesime lyčių lygybės sampratą, kodėl ji yra svarbi ir kodėl tai visų reikalas.
Kas yra lyčių lygybė?
Tarptautinės darbo organizacijos duomenimis, lyčių lygybės sąvoka reiškia „ sąžiningą požiūrį į moteris ir vyrus, atsižvelgiant į jų poreikius . Tai gali apimti vienodą požiūrį arba kitokį požiūrį, tačiau jis laikomas lygiaverčiu teisių, išmokų, pareigų ir galimybių požiūriu. “
Kitaip tariant, lyčių lygybė reiškia išteklių, programų, galimybių ir sprendimų priėmimo teisingą paskirstymą tiek vyrams, tiek moterims. Viskas turi būti 50/50. Norėdami jį pasiekti, visi turi turėti galimybę naudotis visomis galimybėmis.
Kodėl lyčių lygybė mums reikalinga daugiau nei kada nors anksčiau?
Moterys sudaro pusę pasaulio gyventojų - tiksliau 49,55%, tačiau mums dažnai neleidžiama vienodų galimybių naudotis sveikatos priežiūra, švietimu, politiniu ir ekonominiu dalyvavimu. Tai nėra „moterų klausimas“ - tai teisių klausimas ir labai pakenkia šalies ekonominei plėtrai.
Liūdna tiesa yra ta, kad šiuo metu nė viena pasaulio šalis nėra linkusi pasiekti tikros lyčių lygybės. Tiesą sakant, dabartiniu pažangos tempu reikės dar 202 metų, kad lyčių lygybė būtų pasiekta visame pasaulyje (1).
Tai reiškia, kad prireiks dar maždaug šešių kartų, kol mūsų didieji, šaunieji, šaunieji, šaunieji, šaunieji, didieji anūkai išvys pasaulį, kuriame nėra lyčių nelygybės. Tai baisi žinia ne tik mūsų dukroms, bet ir sūnums - nes tai daro įtaką visiems.
Mums reikia išsamios organizacinės praktikos ir politikos, kuri gali trukdyti moterų ir mergaičių dalyvavimui, analizės. Kai kurie iš jų apima samdymo ir įdarbinimo praktiką, dalyvavimo procentus, išteklių paskirstymą ir veiklos programavimą. Tačiau dabartinis scenarijus atrodo labai labai liūdnas:
- Remiantis nauja „Glassdoor“ ataskaita, JAV vyrai vidutiniškai uždirba 21,4% didesnį bazinį atlyginimą nei moterys (2).
- Jei jūsų kandidatų grupėje yra tik viena moteris, statistiškai nėra tikimybės, kad ji įsidarbins (3).
- Korporacinėje Amerikoje vyrai yra paaukštinami 30% didesniu lygiu nei moterys ankstyvose karjeros stadijose, o pradinio lygio moterys yra daug dažniau nei vyrai praleidę penkerius ar daugiau metų tą patį vaidmenį (4).
- Didelių JAV kompanijų vadovų, kurių vardas yra Davidas, Steve'as ir John'as, yra daugiau nei moterų vadovų (5%) (5).
- Moterys užima tik 21% pasaulio parlamento vietų, o tik 8% pasaulio ministrų kabineto ministrų yra moterys (6).
- Maždaug 60% pasaulio badaujančių yra moterys ir merginos (6).
- Smurtas dėl lyties yra viena didžiausių moterų sužalojimų ir mirties priežasčių visame pasaulyje, sukelianti daugiau mirčių ir neįgalumo tarp 15–44 metų moterų nei vėžys, maliarija, eismo įvykiai ir karas (6).
Lyčių lygybė, palyginti su Lyčių lygybė: koks skirtumas?
interactinstitute.org, kreditas: Socialinių pokyčių sąveikos institutas - atlikėjas: Angusas Maguire'as.
Lyčių lygybė ne visada reiškia, kad su vyrais ir moterimis turėtų būti elgiamasi vienodai. Biologiniai lyčių skirtumai yra neišvengiami, todėl kai kuriais atvejais vyrams ir moterims yra pagrįsta turėti skirtingas teisines teises. Pavyzdžiui, nėštumo ir gimdymo motinystės atostogų reikia tik moterims. (Nors kova dėl tėvystės atostogų šiuo metu taip pat didėja, kad paskatintų vyrus aktyviau dalyvauti auklėjant vaikus ir panaikinti vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumus.
Pažvelkite į tai taip: važiuojate autobusu, kuriame yra 30-metė panelė ir 65-erių vyras, o tuščia vieta tik viena. Kas idealiai turėtų gauti vietą? Tai senis. Nors moteriai tenka jo konkurencija, kaip ir teisingai, senajam džentelmenui vietos reikia daugiau.
Tai, ko mes reikalaujame tokiuose scenarijuose, yra ne vienodas, o teisingas požiūris. Teisingumas pripažįsta gebėjimų skirtumus ir tai, kad teisingumui dažnai reikia elgtis kitaip, kad jie galėtų pasiekti tą patį rezultatą .
Kartais lyčių lygybė yra būtina norint pasiekti mūsų lyčių lygybės tikslą, nes šios problemos esmė yra neracionalus šališkumas ir išankstinės nuostatos, su kuriomis paprastai susiduria moterys. Tačiau taip būna ne visada.
Nors lyčių lygybė yra susijusi su lygiomis galimybėmis , lyčių lygybė - dėl vienodų rezultatų . Yra aiškus skirtumas. Apibendrinant galima pasakyti, kad lyčių lygybė pabrėžia idėją, kad elgtis visiškai vienodai su visais nėra teisinga. Tai panaikina mūsų individualius skirtumus ir poreikius, o vietoj to skatina privilegijas.
Audre Lorde kartą pasakė: „ Ne mūsų skirtumai mus skiria. Tai nesugebėjimas atpažinti, priimti ir švęsti tuos skirtumus. “
Tai, ką iš tikrųjų turime padaryti, yra atsisakyti vieno „sėkmės“ apibrėžimo ir pripažinti mūsų skirtumus unikaliais. Sistema yra ydinga ne dėl šių skirtumų , bet todėl, kad ji neatitinka kiekvieno individualių poreikių .
Nuorodos
- Pasaulio ekonomikos forumas „Užkirsti kelią lyčių atotrūkiui“
- „Pažanga lyčių darbo užmokesčio skirtumo srityje: 2019“ Glassdoor.com
- „Jei jūsų kandidatų grupėje yra tik viena moteris, statistiškai nėra galimybės, kad ji bus įdarbinta“, - Harvardo verslo apžvalga
- „Atėjo laikas įmonėms išbandyti naują lyčių lygybės knygelę“, „The Wall Street Journal“
- „Daugiau žmonių, vadinamų Davidu ir Steve'u, vadovauja FTSE 100 įmonėms…“ Nepriklausoma
- „Žudikų faktai apie lyčių lygybę“ Oxfam Naujoji Zelandija