Turinys:
Naktinės pamainos dirbti neišvengiama keliems specialistams. Remiantis žurnale „Journal of Occupational and Environmental Medicines“ paskelbtu tyrimu, daugiau nei 2 000 moterų buvo įvertinta naktinio darbo rizika. Nustatyta, kad šios moterys dažniau serga krūties vėžiu, palyginti su kolegomis, kurie nedirbo naktinėje pamainoje.
Ilgiau dirbant naktinę pamainą, galima pakenkti jūsų kūnui ir sukelti sutrikimą, vadinamą „Shift Work Sleep Disorder“ (SWSD). Kai kurie pamaininio darbo miego sutrikimo simptomai yra šie:
- Koncentracijos stoka
- Dirginimas
- Karštakraujis
- Miego trūkumas arba sutrikęs miego režimas
- Plaukai krenta
- Sausa ir nuobodu oda
- Galvos skausmas
- Svaigumas
Ajurveda paaiškina, kad nepertraukiamas budėjimas naktį didina vata sausumą kūne. Taigi, norint subalansuoti šį kūno sausumą, labai naudinga turėti šaukštelį ghee einant į darbą naktį. Dirbant naktį, jūsų kūnas eina prieš gamtos ritmo grūdą, taip pat labai apkraunama nervų sistema.
Vienas iš geriausių būdų kovoti su tokiu lėtiniu stresu yra pasitelkti adaptogenus. Vienas iš populiariausių adaptogenų yra Ashwagandha. Jis turi galimybę palaikyti energiją kūne. Tai taip pat padeda nuraminti nervų sistemą ir taip leidžia gerai išsimiegoti.
Toliau paminėti keli sveikatos patarimai, kurie gali padėti naktinių pamainų darbuotojams.
Keletas sveikatos pamokų naktinių pamainų darbuotojams
Vaizdas: „Shutterstock“
Original text
- Kadangi plaukų slinkimas yra labai dažnas „Shift Work“ miego sutrikimo simptomas, svarbu tinkamai prižiūrėti plaukus. Reguliariai tepkite ir masažuokite plaukų aliejų ant galvos odos ir plaukų ilgio. Vieni geriausių