Turinys:
- Kas yra pažeisti plaukai?
- Pažeistų plaukų požymiai
- Kas sukelia plaukų pažeidimus?
- Patarimai, kaip prižiūrėti pažeistus plaukus
- 9 šaltiniai
Plaukų pažeidimai yra labiausiai paplitusi plaukų problema, ir ji veikia visus. Jūsų plaukai kiekvieną dieną patiria rimtą žalą dėl UV spindulių poveikio, taršos, streso ir kitų veiksnių. Jei plaukų žala nebus išspręsta, tai gali sukelti plaukų slinkimą ir nuplikimą. Nors pažeistų plaukų gydymui nėra sprendimo per naktį, yra keletas plaukų priežiūros patarimų, kurie gali padėti atnaujinti pažeistas sruogas.
Šiame straipsnyje mes apžvelgsime veiksnius, sukeliančius plaukų pažeidimus, ir kaip galite juos gydyti. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.
Kas yra pažeisti plaukai?
Plaukų pažeidimai atsiranda, kai yra šiek tiek dygstanti plaukų ašis, todėl jie susivynioja ir šukuojasi. Laiku negydžius, tai taip pat gali sukelti odelių pleiskanojimą, žievės pažeidimą ir plaukų lūžimą (1), (2). Tai gali pasireikšti skilinėjančiais plaukais, plaukų lūžinėjimu, ankstyvu pilkėjimu, plaukų retėjimu ar plaukų slinkimu.
Yra daugybė požymių, leidžiančių suprasti, kad jūsų plaukai yra pažeisti. Jie išvardyti žemiau.
Pažeistų plaukų požymiai
- Suskilinėję galiukai
- Plaukų plonėjimas
- Plaukų lūžimas
- Ankstyvas pilkėjimas
- Išdygę ar išblukę plaukai
- Plaukai neauga
Kas sukelia plaukų pažeidimus? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte.
Kas sukelia plaukų pažeidimus?
- Stresas: emocinis, fizinis ir psichologinis stresas gali pakenkti plaukams (3). Taip yra todėl, kad stresas padidina laisvųjų radikalų gamybą. Laisvieji radikalai gali sukelti plaukų kritimą ir pakenkti plaukams.
- Šlapi plaukai: plaukai yra akyti ir lengvai sugeria vandenį. Dėl vandens pertekliaus gali išsipūsti plaukai, o tai gali pažeisti plaukus. Per didelis vandens kiekis taip pat slegia plaukus, todėl plaukai gali kristi.
- UV spinduliai: reguliarus saulės spindulių poveikis gali pakenkti plaukams. UV spinduliai sukelia reguliarų plaukų dūlėjimą, pvz., Plaukų pluošto trintį.
- Styling Tools: Įrankiai, tokie kaip garbanos ir lygintuvai, kurie šilumą naudoja plaukams formuoti, gali pakenkti plaukams (4), (5). Nors tai gali būti nepastebima iškart, naudojant šiuos įrankius žala auga, todėl plaukai gali išsausėti ir lūžinėti.
- Plaukų dažymas: Plaukų dažikliai gali padaryti stiprią plaukų pažeidimą, nes plaukų sruogos tampa silpnos (6). Chemikalai, naudojami plaukams dažyti, patenka į plaukų ašį ir plaukai tampa silpni iš vidaus.
- Plaukų balinimas: Balinimo priemonės daro plaukus labai silpnus kiekvieną kartą naudojant (2). Žinoma, kad jie gali pakenkti plaukams, pavyzdžiui, lūžinėti, skilinėti galiukus ir sausus bei nuobodžius plaukus. Jie taip pat gali sukelti plaukų slinkimą. Balinimo priemonės patenka į plauko kotelį ir pakeičia jo melanino struktūrą, kad ji taptų lengvesnė. Dėl to plaukai tampa labai silpni ir linkę į didelę žalą.
- Chemikalai: Relaksatoriai ir ilgalaikės priemonės naudoja chemines medžiagas, tokias kaip formaldehidas, kad pakeistumėte plaukų struktūrą iš vidaus (2). Tai sukelia rimtą plaukų pažeidimą, pvz., Plaukų slinkimą, plaukų galiukų skilimą, plaukų lūžinėjimą ir plaukų slinkimą. Tai taip pat gali sukelti galvos odos nudegimus. Kitose plaukų priežiūros priemonėse, pavyzdžiui, šampūnuose ir kondicionieriuose, dažnai naudojamos cheminės medžiagos, kurios keičia galvos odos ir plaukų pH, padarydamos žalos plaukams.
- Tarša: Kasdieninė tarša gali pabloginti plaukų sveikatą. Nors jo poveikis pastebimas ne iš karto, žala kaupiasi ir gali sukelti plaukų slinkimą.
- Šukuosenos: plaukų slinkimą dažnai lemia plaukų sulūžimas dėl griežtų šukuosenų. Griežta šukuosena traukia plaukus prie šaknų ir priverčia juos lūžinėti. Tai taip pat gali užkirsti kelią plaukų ataugimui, kuris sukelia nuplikimą ir alopeciją.
- Grybelinės infekcijos: Grybelinės infekcijos, tokios kaip pleiskanos, sukelia pleiskanojimą ir net plaukų pažeidimus. Dėl jų porose gali kauptis nešvarumai ir dribsniai, todėl plaukai gali kristi.
- Priešlaikinis plaukų papilkėjimas : Ankstyvas plaukų papilkėjimas gali sukelti plaukų slinkimą. Tai taip pat gali padaryti plaukus silpnus ir plonus.
Dabar, kai žinote, kas sukelia plaukų pažeidimus, pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums išlaikyti plaukus ir atitaisyti žalą.
Patarimai, kaip prižiūrėti pažeistus plaukus
- Masažuokite galvos odą aliejumi. Tai pagerina kraujotaką, o tai gali paskatinti plaukų augimą (7). Taip pat padidėja plaukų storis, ilgis ir tankis.
- Reguliariai tepkite plaukus, kad sustiprintumėte ir maitintumėte galvos odą ir plaukus. Kokosų aliejus yra įsiskverbęs į plaukų ašį ir maitina plaukus iš vidaus (8). Tai apsaugo nuo plaukų pažeidimo net nuo karščio. Taip pat žinoma, kad alyvuogių aliejus drėkina ir kondicionuoja galvos odą ir plaukus, gerindamas jų kokybę (9).
- Vietoj stiprių chemikalų naudokite ekologiškus produktus. Vietoj chemikalų, kurie kenkia plaukams, rinkitės namų gynimo priemones. Tai bus naudinga jums ilgainiui.
- Praskieskite šampūną vandenyje, kad sumažintumėte cheminių medžiagų koncentraciją šampūne.
- Giliai kondicionuokite plaukus baltymų paketais ir plaukų kaukėmis. Kaukės ir baltymų pakuotės yra užpildytos maistinėmis medžiagomis, kurios gali atitaisyti jūsų plaukus ir atgaivinti plaukus.
- Šukuokite ir švelniai nusausinkite plaukus. Griežtas šepetys daro daugiau žalos jūsų plaukams. Šukuokite plaukus švelniai nuo viršaus, judėdami žemyn, arba atvirkščiai.
- Norėdami pašalinti plaukų pažeidimus, bent mėnesį padėkite bet kokias stiliaus priemones. Kai plaukai atjaunės, kiek įmanoma apribokite plaukų formavimo priemonių naudojimą.
- Atlikite bet kokias chemines procedūras, tokias kaip atpalaiduojančios priemonės ir ilgalaikės priemonės. Leiskite plaukams grįžti prie natūralaus stiliaus.
- Naudokite keratino pagrindo produktus, nes plaukus daugiausia sudaro keratinas.
- Valgyk sveikai. Jūsų dieta veikia plaukus taip pat, kaip ir jūsų plaukų priežiūros procedūra. Maistinių medžiagų trūkumui valdyti naudokite papildus. Į savo racioną įtraukite baltymų, mineralų ir pagrindinių riebalų.
- Eidami į saulę dėvėkite šalikus ir kepures, kad apsaugotumėte plaukus. Taip pat galite naudoti šviesos apsaugos serumus, kurie yra lengvi ir tinka jūsų plaukams.
- Pirkite produktus, tinkamus jūsų plaukų tipui. Jei turite tiesius, bet sausus plaukus, banguotus, bet trapius plaukus arba spalvotus plaukus, nusipirkite produktų, kurie tenkintų šiuos poreikius.
Atminkite, kad pažeistus plaukus gydyti negalima per naktį ar net per savaitę. Tačiau galite atgaivinti plaukus šiek tiek papildomai rūpindamiesi ir stengdamiesi. Įtraukite aukščiau paminėtus patarimus į savo plaukų priežiūros procedūrą, kad atgautumėte plaukų sveikatą.
9 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Robinsonas, Vivianas. (1976). „Pažeistų plaukų tyrimas“. J Soc Cosmet Chem . 27.
www.researchgate.net/publication/265285712_A_study_of_damaged_hair
- Gavazzoni Dias, Maria Fernanda Reis. „Plaukų kosmetika: apžvalga“. Tarptautinis trichologijos žurnalas 7,1 (2015): 2-15.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4387693/
- Carvalho Leite júnior, Ademir & Padovez, Fabiana & Bovcon, Maria & Terra, Marcos & Cisterna, Miguel & Santos, Rita & Barnabe, Shaila. (2013). „Plaukų slinkimas kaip streso išraiška - psichosomatinės sąvokos, taikomos trichologijai“.
www.researchgate.net/publication/266157992_Hair_loss_as_an_expression_of_stress_-_psychosomatic_concepts_applied_to_trichology
- Lee, Yoonhee ir kt. „Plauko veleno pažeidimai dėl plaukų džiovintuvo karščio ir džiūvimo laiko“. Dermatologijos metraščiai 23,4 (2011): 455-62.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22148012/
- McMullen, Roger & Jachowicz, J. (1998). „Terminis plaukų skaidymas. I. Garbanotojų poveikis. “ Kosmetikos mokslo žurnalas . 49. 223–244.
www.researchgate.net/publication/289291195_Thermal_degradation_of_hair_I_Effect_of_curling_irons
- França Stefoni, Simone & Dario, Michelli ir Esteves, Victoria & Baby, André & Velasco, Maria. (2015). „Plaukų dažymo tipai ir jų veikimo mechanizmai“. Kosmetika . 2. 110–126.
www.researchgate.net/publication/276177013_Types_of_Hair_Dye_and_Their_Mechanisms_of_Action
- Koyama, Taro ir kt. "Standartizuotas galvos odos masažas padidina plaukų storį, sukeldamas tempimo jėgas odos papilomos ląstelėms poodiniame audinyje." Eplasty 16 e8 . 2016 m. Sausio 25 d.
Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4740347/
- Rele, Aarti S ir RB Mohile. „Mineralinio aliejaus, saulėgrąžų aliejaus ir kokosų aliejaus poveikis plaukų pažeidimų prevencijai“. Kosmetikos mokslo žurnalas 54,2 (2003): 175-92.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12715094/
- Zaidas, Abdelis Naseris ir kt. „Plaukų ir galvos gydymui naudojamų namų gydymo priemonių ir jų paruošimo metodų etnofarmakologinis tyrimas Vakarų Krante ir Palestinoje“. BMC papildoma ir alternatyvi medicina 17,1 355.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5499037/