Turinys:
- Kas yra sulaužyti kapiliarai?
- Kas sukelia lūžusius kapiliarus ar kraujo indus jūsų veide?
- Skaldyti kapiliarai: simptomai ir diagnozė
- Kaip gydyti lūžusius kapiliarus ant veido? Ar veikia namų gynimo priemonės?
- 1. Aktualūs retinoidai
- 2. Lazerio terapija
- 3. Skleroterapija
- 4. Intensyvi impulsinė šviesa (IPL)
- Rizikos veiksniai
- 1 šaltinis
Lūžę kapiliarai ant veido skamba bauginančiai ir bauginančiai. Mes dažnai atidžiai apžiūrime savo odą, kad patikrintume, ar nėra spuogų ar krūvos nesąžiningų inkštirų. Kartais galime susidurti su ryškių raudonų intakų ar į tinklą panašių venų tinklu tam tikrose veido vietose. Tai suskilę kapiliarai ar išsiplėtusios kraujagyslės, esančios tiesiai po jūsų odos paviršiumi.
Dabar tai nereiškia pasaulio pabaigos. Šią būklę galima gydyti. Šiame straipsnyje aptarėme lūžusių kapiliarų priežastis ir gydymo galimybes. Skaityk toliau.
Kas yra sulaužyti kapiliarai?
„Shutterstock“
Ši būklė taip pat žinoma kaip telangiektazija arba vorinės venos. Esant tokiai būklei, kraujagyslės, esančios tiesiai po jūsų odos paviršiumi, padidėja arba išsiplečia, sukuriant raudonus, į internetą panašius siūlus ant odos.
Jie dažniausiai atsiranda tose vietose, kurios yra aplink jūsų lūpas, akis, skruostus, nosį, pirštus ir kojas. Paprastai jie atsiranda grupėse. Daugeliu atvejų lūžę kapiliarai ant veido neturi įtakos jūsų sveikatai. Tai nekenksminga, nebent tai lemia pagrindinės sveikatos problemos (mes tai aptarėme vėliau straipsnyje). Tačiau šie jūsų veido modeliai gali priversti jus suvokti savo išvaizdą.
Išsiaiškinkime šios būklės priežastis.
Kas sukelia lūžusius kapiliarus ar kraujo indus jūsų veide?
„Shutterstock“
Tačiau keli veiksniai gali nulaužti kapiliarus. Jie įtraukia:
- Senėjimas (kraujagyslės susilpnėja dėl amžiaus)
- Odos trauma (mėlynės gali nulaužti kapiliarus)
- Genetiniai veiksniai
- Pernelyg didelis saulės ir vėjo poveikis (pažeidžia kraujagysles ir priartina jas prie paviršiaus)
- Šalutinis vaistų poveikis (gali padidėti venules)
- Šalutinis vietinių ar geriamųjų kortikosteroidų poveikis (oda suplonėja ir suskaidomi kapiliarai)
- Nėštumas (padidėjęs spaudimas venulėms)
- Chirurginiai pjūviai
- Aknė
- Per didelis alkoholio vartojimas (veikia kraujotaką ir sukelia kepenų problemas)
Nėštumo metu padidėja tikimybė sulaužyti kapiliarus. Augantis vaisius daro pernelyg didelį spaudimą kraujagyslėms, jas sulaužydamas. Hormoninė terapija ar kontraceptinių tablečių vartojimas taip pat gali nulaužti kapiliarus ant veido.
Jūs taip pat galite paveldėti būklę. Tai vadinama paveldima hemoragine telangiektazija (HHT) . Įtariama, kad penki genai sukelia šią problemą, o iš penkių pavyko nustatyti tik tris. Tik 1% žmonių paveldi šią būklę.
Be šių priežasčių, telangiektazija ar skilę kapiliarai gali būti pagrindinės sveikatos būklės simptomas. Jie apima:
- Bloomo sindromas (reta genetinė būklė. Lūžę kapiliarai yra vienas iš jo simptomų.)
- Kepenų liga
- „Nevus Flammeus“ arba portveino dėmė (didelis odos spalvos pakitimas, kurį sukelia kapiliarų apsigimimai)
- Ataxia telangiectasia (reta paveldima kūno sistemų būklė)
- Oslerio-Weberio-Rendu sindromas arba paveldima hemoraginė telangiektazija
- Klippelio-Trenaunay-Weberio sindromas (būklė, jungianti portveino sindromą ir varikozę)
- Rosacea (lėtinė odos liga)
- Xeroderma Pigmentosum (reta būklė, padidinanti odos ir akių jautrumą UV spinduliams)
- Vorinė angioma (kraujagyslės susirenka arčiau odos paviršiaus)
- Sturge-Weber sindromas (nervų sistemą veikiantis sutrikimas)
Sąlygos, darančios įtaką jūsų jungiamiesiems audiniams, taip pat gali nulaužti kapiliarus. Jie apima vilkligę, dermatomiozitą ir sklerodermą.
Skaldyti kapiliarai: simptomai ir diagnozė
„iStock“
Lūžę kapiliarai yra lengvai matomi ant jūsų odos. Simptomai yra:
- Plonos, siūlus primenančios linijos
- Į internetą panašus raudonų linijų tinklas
- Gali būti rausvas, violetinis arba melsvas
- Gali sukelti niežėjimą ir skausmą
- Priemonės yra 1-3 mm
- Paprastai randama ant smakro, nosies, skruostų
Raudoni siūlai, panašūs į jūsų odos paviršių, leidžia lengvai diagnozuoti šią būklę. Tačiau gydytojai taip pat gali atlikti klinikinius tyrimus, kad nustatytų, ar dėl kokios nors pagrindinės sveikatos būklės nebuvo pažeisti kapiliarai. Jie gali atlikti šiuos bandymus:
- Kompiuterinė tomografija
- MRT
- Rentgeno spinduliai
- Kepenų funkcijos tyrimai
- Kraujo tyrimai
Jie taip pat gali atlikti kitus susijusius tyrimus, kad nustatytų bet kokius nukrypimus. Priklausomai nuo diagnozės, jie gydys jūsų būklę.
Kaip gydyti lūžusius kapiliarus ant veido? Ar veikia namų gynimo priemonės?
„iStock“
Telangiectasia negalima išgydyti. Tačiau galite tai gydyti. Gydymas dažniausiai priklauso nuo diagnozės. Jei rožinė sukelia skilinėjančius kapiliarus, gydytojas stengsis gydyti rožinę, kad kuo labiau sumažėtų suskaidytų kapiliarų atsiradimas.
Ne visi gydymo būdai tinka visiems, turintiems suskilusius kapiliarus. Todėl geriau pasikonsultuoti su gydytoju, kad sužinotumėte, kuris gydymo metodas jums tinka. Čia yra skaldytų kapiliarų gydymo galimybės:
1. Aktualūs retinoidai
Retinoidai naudojami daugeliui odos problemų gydyti ir gali sumažinti kapiliarų matomumą. Tačiau būkite atsargūs, nes retinoidai gali sukelti paraudimą ir niežėjimą.
2. Lazerio terapija
Gydytojai lazeriais sunaikina pažeistus kapiliarus. Tai gali sukelti šiek tiek skausmo ir diskomforto, taip pat iš pradžių gali pakenkti odai. Tačiau jūsų oda greitai atsistato.
3. Skleroterapija
Šiame procese gydytojas suleidžia sklerozuojančių medžiagų, kad užmerktų matomus indus ir dingtų. Nors šis procesas gali būti skausmingas nedaugeliui, ne visi patiria diskomfortą ir skausmą. Sveikimo laikotarpis yra trumpas.
4. Intensyvi impulsinė šviesa (IPL)
Ši terapija yra panaši į lazerio terapiją. Tačiau IPL naudojami lazeriai įsiskverbia giliai į jūsų odos sluoksnius, nepadarydami jokios žalos.
Nėra mokslinių įrodymų, ar natūralios priemonės ar ingredientai gali sumažinti sulaužytų kapiliarų atsiradimą. Tačiau galite rūpintis savo oda namuose ir laikytis šių priemonių, kad išvengtumėte tolesnės būklės pablogėjimo:
- Venkite nusiprausti veidą karštu vandeniu
Karštas vanduo gali dar labiau pakenkti kraujagyslėms. Net jei naudojate šiltą vandenį, būkite švelnus naudodami jį ant veido.
- Naudokite „Cold Compress“
Nesvarbu, ar tai būtų šaldytų žirnių maišelis, ar ledo maišelis, tai gali suteikti didžiulį palengvėjimą. Iš karto po saulės poveikio uždėkite šaltą kompresą, kad neatsirastų suskaidytų kapiliarų.
- Masažas su Aloe Vera
Alijošius turi odą raminantį poveikį. Nors tai gali nepadėti suskilusiems kapiliarams, tai gali padėti nuraminti kitas odos problemas, tokias kaip rožinė ir sumažinti paraudimą (1). Jei jūsų lūžę kapiliarai atsirado dėl rožinės, alavijo gelis gali padėti.
- Sumažinkite saulės poveikį
Piko metu venkite odai kenksmingų UV spindulių. Dėvėkite apsauginį kremą nuo saulės ir tinkamai užsidenkite, jei išeinate.
- Kontroliuokite alkoholio vartojimą
Gerti saikingai. Pasitarkite su gydytoju ir pasiteiraukite, ar gerai, jei geriate saikingai ar turite visiškai mesti.
Tai dažna odos problema, ir bet kas gali ją sužinoti. Tačiau dėl tam tikrų veiksnių keli žmonės tampa pažeidžiami sulaužytų kapiliarų.
Rizikos veiksniai
„iStock“
Šios priežastys gali padidinti jūsų šansų suskaidyti kapiliarus ant veido:
- Nėštumas
- Veikimas saulėje
- Piktnaudžiavimas alkoholiu
- Senėjimas
- Odos problemos, tokios kaip rožinė, skleroderma ir dermatomiozitas
- Kortikosteroidai
Tikiuosi, kad šis straipsnis buvo informatyvus. Jei turite kokių nors klausimų, paskelbkite juos komentarų skiltyje ir mes susisieksime su jumis.
1 šaltinis
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Rosacea, klinikinės, kosmetinės ir tiriamosios dermatologijos, JAV nacionalinės medicinos bibliotekos, nacionalinių sveikatos institutų atnaujinimas.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4396587/