Turinys:
- Turinys
- Ar pasibaigia apsaugos nuo saulės galiojimo laikas?
- Kaip sužinoti, ar saulės apsaugos priemonės yra pasenusios?
- 1. Ar yra kokia nors galiojimo pabaigos data?
- 2. Ar kvepia juokingai?
- 3. Ar pasikeitė tekstūra?
- Kas gali atsitikti, jei naudojate apsaugos nuo saulės galiojimo laiką?
- Kaip laikyti apsaugos nuo saulės priemones: vengti ankstyvo galiojimo pabaigos
- Nuoroda
Ar jūsų pustuštis praeitos vasaros kremas nuo saulės vis dar sėdi ant komodos? Įdomu, ar galite pasinaudoti šiais metais? Laukti! Ar esate tikri, kad jo galiojimo laikas nepasibaigęs?
Daugelis iš mūsų kalti, kad naudojome apsauginius kremus, kurie yra paslėpti mūsų spintelėse. Pasirodo, kad tai tikrai nėra saugus apsaugos nuo saulės būdas - nes produktas galėjo prarasti savo efektyvumą. Šiame straipsnyje aptarėme viską, ką reikia žinoti apie apsaugą nuo saulės, kad būtumėte apsaugoti, ypač jo galiojimo laiką. Slinkti žemyn.
Turinys
- Ar pasibaigia apsaugos nuo saulės galiojimo laikas?
- Kaip sužinoti, ar saulės apsaugos priemonės yra pasenusios?
- Kas gali atsitikti, jei naudojate apsaugos nuo saulės galiojimo laiką?
- Kaip laikyti apsaugos nuo saulės priemones: vengti ankstyvo galiojimo pabaigos
Ar pasibaigia apsaugos nuo saulės galiojimo laikas?
„Shutterstock“
Taip, taip! Kaip pasibaigia jūsų kremų, serumų, kaukių ir kitų odos priežiūros produktų galiojimo laikas.
Visų produktų galiojimo laikas yra nurodytas. Tačiau kartais gali būti keblu rasti apsaugos nuo saulės apsaugos galiojimo laiką.
Matysite atspausdintą bet kurioje produkto vietoje, tačiau kai kuriais atvejais galiojimo laikas dažnai nėra aiškus. Pvz., Kai kurie prekės ženklai galiojimo datą nori paminėti spausdintame kode (pvz., Skaičių serijoje). Ką daryti, jei niekur negalite rasti galiojimo pabaigos datos?
Tokiais atvejais atminkite, Tai tik tada, kai prekės ženklas nenurodo galiojimo pabaigos datos. FDA taisyklėse reikalaujama, kad visi kremai nuo saulės veiktų mažiausiai trejus metus (1).
Pasibaigus produkto galiojimo laikui, ingredientai praranda savo efektyvumą. Jie nesuteiks jums tokio paties rezultato ar SPF apsaugos, kaip ir prieš galiojimo laiką.
Laikui bėgant apsaugos nuo saulės ingredientai suyra, o tai gali sukelti alergines reakcijas ir dirginimą. Be to, pasibaigus apsaugos nuo saulės galiojimo laikui, joje gali augti pelėsis ir bakterijos, kurios gali sukelti odos infekcijas.
Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad laikydami apsauginį kremą nuo karštų vietų ar veikdami drėgmę, jo komponentai gali sugesti. Todėl apsaugos nuo saulės priemonė praranda efektyvumą dar nepasibaigus oficialiam galiojimo laikui. Bet kurio grožio ir odos priežiūros produkto, įskaitant kremus nuo saulės, sudedamosios dalys laikui bėgant blogėja. Tačiau skilimo procesas gali būti pagreitintas, jei kremas nuo saulės nėra tinkamai laikomas.
Tik tuo atveju, jei tai yra mineralinis kremas nuo saulės, o jo veikliosios medžiagos yra fizinės apsaugos nuo saulės priemonės, tokios kaip titano dioksidas ar cinko oksidas. Mineralinių kremų nuo saulės ingredientai skaidomi daug lėčiau nei cheminių kremų nuo saulės. Tai reiškia, kad mineralinį kremą nuo saulės vis dar galite naudoti mėnesį ar du po jo galiojimo pabaigos datos, bet ne ilgiau. Praėjus šiam laikotarpiui, grioviu tą butelį ir gaukite naują kremą nuo saulės.
Bet kas nutinka, kai galiojimo laikas ištrinamas arba vos matomas? Kaip sužinoti, ar apsaugos nuo saulės priemonės vis dar geros, ar ne? Yra būdų tai sužinoti.
Atgal į TOC
Kaip sužinoti, ar saulės apsaugos priemonės yra pasenusios?
„Shutterstock“
Apsaugos nuo saulės konsistencija ir tekstūra daug ką atskleidžia apie jos būseną. Tačiau galite atlikti keletą dalykų, kad patikrintumėte, ar jūsų apsaugos nuo saulės galiojimo laikas yra pasibaigęs.
1. Ar yra kokia nors galiojimo pabaigos data?
Tai gali būti ant ratlankio, butelio dangtelio ar bet kur kitur ant pakuotės. Jei nerandate, patikrinkite prekės ženklo svetainę, kur rasite bendros informacijos apie produkto galiojimo laiką. Taip pat galite susisiekti su prekės ženklo klientų aptarnavimo tarnyba ir sužinoti apie produkto galiojimo laiką. Jei nieko nėra, pažymėkite mėnesį ir metus, kuriais įsigijote kremą nuo saulės. Jis turėtų galioti mažiausiai trejus metus.
2. Ar kvepia juokingai?
Jūs esate geriausias to teisėjas. Paimkite kvapą ir, jei pastebėsite, kad jis neturi įprasto kvapo, tikėtina, kad jūsų apsaugos nuo saulės galiojimo laikas yra pasibaigęs ir jį reikia pakeisti. Bet kokiu atveju, jei jūsų produktai kvepia neįprastai, išmeskite juos.
3. Ar pasikeitė tekstūra?
Patikrinote galiojimo datą, o jūsų produktas kvepia gerai. Ar manote, kad tai saugu? Dar ne! Ištrinkite nedidelį kiekį produkto ant rankos ir patikrinkite jo konsistenciją. Ar jaučiasi sloga ir vandeninga? Ar pradėjo skirtis? Jei taip, tai nebetinka jūsų odai. Į bet kokius apsaugos nuo saulės konsistencijos pokyčius reikėtų žiūrėti rimtai.
Be to, naudodami apsaugos nuo saulės galiojimo laiką, galite susidurti su rimtomis odos problemomis.
Atgal į TOC
Kas gali atsitikti, jei naudojate apsaugos nuo saulės galiojimo laiką?
„Shutterstock“
Cheminiuose kremuose nuo saulės yra tokių ingredientų kaip avobenzonas, homosalatas ir oksibenzonas, kurie pradeda oksiduotis pasibaigus galiojimo laikui. Todėl tokie apsauginiai kremai nuo saulės tinkamai neplinta. Tai gali sukelti:
- Baisus saulės nudegimas
- Fotografavimas
- Odos alergija, kurią sukelia ingredientai, kurių galiojimo laikas yra pasibaigęs (kontaktinės reakcijos)
Nors mineraliniai kremai nuo saulės neoksiduoja, skaidantys ingredientai bus mažiau veiksmingi ir gali sukelti odos problemų. Tačiau kartais kremas nuo saulės gali pradėti blogėti dar nepasibaigus galiojimo laikui. Tokiais atvejais tai nebus tokia veiksminga, kaip turėtų būti.
Yra keletas veiksnių, dėl kurių galiojimo laikas gali pasibaigti net iki jo datos.
Atgal į TOC
Kaip laikyti apsaugos nuo saulės priemones: vengti ankstyvo galiojimo pabaigos
„Shutterstock“
Jūsų kremas nuo saulės gali daug ištverti. Bet tai nereiškia, kad neturėtumėte būti atsargūs dėl jo laikymo. Laikydami savo apsauginį kremą, turėtumėte būti atsargūs:
- Venkite apsauga nuo saulės nuo tiesioginių saulės spindulių. Nesvarbu, ar paliksite jį ant galinio automobilio lango, ar prie namo lango, kur jį veikia tiesioginiai saulės spinduliai, abiem atvejais jūsų apsaugos nuo saulės formulė pablogės.
- Laikykite vėsioje vietoje. Sakydamas „vėsi vieta“, neturiu omenyje šaldytuvo. Laikykite jį toli nuo tiesioginių saulės spindulių. Saulės kremai negali pakęsti aukštesnės nei 25oC (77oF) temperatūros.
- Laikykite sausoje vietoje. Venkite vietų, pavyzdžiui, šalia vonios kambario ar virtuvės kriauklės. Dėl drėgmės apsaugos nuo saulės formulė gali būti nestabili ir paversti ją bakterijų ir pelėsių veisimosi vieta.
Atminkite - kai tik kyla abejonių, nedvejodami pakeiskite kremą nuo saulės. Taigi, kitą kartą, prieš eidami į savo paplūdimį, nepamirškite patikrinti, ar jūsų kremas nuo saulės veikia, ar ne.
Atgal į TOC
Nuoroda
- „Saulės kremas: kaip padėti apsaugoti…“, JAV maisto ir