Turinys:
Visų patiekalų karalius, pusryčiai yra vienas svarbiausių dienos valgių. Žodis pusryčiai yra tiesioginė prasmė. Pirmą kartą valgote po „pasninko“, tarkime, nuo penkių iki aštuonių valandų. Taip, miegant ne tik pailsi mintis ir išorinės galūnės, bet ir atpalaiduojami vidaus organai.
Dabar svarbiausias klausimas yra toks: „Jei pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis, ką į juos reikėtų įtraukti?“
Pusryčiai niekada nėra sotūs, nebent juose yra kiaušinių. Na, kam nepatinka saulėta pusė į viršų! Daugelis iš mūsų mėgaujasi tryniu pabaigoje, kai kurie iš mūsų baltą spalvą laiko ypatingu skanėstu, tačiau galima sakyti, kad visi mėgstame turėti kiaušinių.
Kiaušiniai yra puikus baltymų šaltinis. Jose yra lygi proporcija devynių amino rūgščių, reikalingų patenkinti žmogaus organizmo mitybos poreikius. Tyrimai įrodė, kad du ar trys kiaušiniai per dieną lemia sveiką gyvenimo būdą. Tačiau kiaušinių vartojimas kasdien turi savų mitų, čia pateikiami visi atsakymai, susiję su mitais ir įsitikinimais, kad kiaušiniai yra kasdien.
Daugelis žmonių iš mūsų kiaušinius laiko ne vegetarišku maistu. Tų vegetariškų ekstremistų maistas, pavyzdžiui, kvinoja, grikiai, špinatai ir vaisiai, yra kiaušinių pakaitalai. Jie gali būti ne visi baltymų šaltiniai, tačiau jie suteikia reikalingos energijos, reikalingos organizmui funkcionuoti. Tačiau vegetarai turi gaminti šiuos maisto produktus labai metodiškai, kad nesunaikintų svarbiausių vitaminų.
Ne vegetarai neturi pagrindo jaudintis! Be kiaušinių, jie taip pat gali gauti pilnaverčių baltymų iš jautienos, vištienos, žuvies ir kitų mėsos produktų. Jie išgauna geriausią skonį ir daug baltymų.
Dabar pažiūrėkime, kas daro kiaušinį tokiu patikimu baltymų šaltiniu. Šioje žemiau pateiktoje mitybos schemoje pavaizduotas baltymų kiekis kiaušiniuose ir palyginamas baltymų kiekis su kitais maisto produktais, tokiais kaip jautiena, pienas, žuvis, riešutai ir kt.
Kiaušinių baltymų diagrama
Čia pateikiamas išsamus baltymų, esančių įvairiuose kiaušiniuose, suskirstymas:
- Kiaušinyje yra apie 6,3 g baltymų - ir apie 3,6 g baltymų kiaušinio baltyme ir 2,7 g kiaušinio trynyje.
- Kiaušiniai turi net kalorijų, kurios turėtų būti subalansuotos suvartojant dietos kalorijas.
- Vidutinis virtas kiaušinis turi apie 6 gramus baltymų.
- Omletas, kuris yra labai paplitęs pusryčių produktas, gaminamas iš kiaušinių, turi apie 10 gramų baltymų.
- Anties kiaušinyje yra 15 gramų baltymų
- Putpelių kiaušinyje yra 2 gramai baltymų.
- Iš 2 kiaušinių ir pieno pagamintoje kiaušinienėje yra 14 gramų baltymų
A. Be to, kiaušiniai taip pat naudojami šiais būdais:
Kiaušiniai yra turtingas baltymų šaltinis ir dažnai naudojami baltymų milteliams gaminti. Šie baltymų milteliai suteikia baltymų žmonėms, kuriems trūksta mitybos. Jums gali būti žinoma apie išrūgų, kazeino ir sojos baltymų miltelius, bet ar girdėjote apie kiaušinių baltymų baltymų miltelius? Du pagrindiniai kiaušinio baltymo baltymų miltelių pranašumai yra šie:
- Jis neturi laktozės, todėl tie, kurie netoleruoja laktozės ir negali turėti išrūgų ar kazeino baltymų miltelių, gali rinktis kiaušinio baltymo baltymų miltelius. Kiaušinio baltymo baltymų milteliuose yra 25 gramai baltymų 30 gramų porcijoje. Šis baltymų kiekis yra panašus į išrūgų ir kazeino, todėl nereikia daryti kompromiso dėl jų dienos baltymų dozės iš šių papildų.
- Išrūgos yra greitai virškinamas baltymas, o cezinas yra lėtai virškinamas baltymas. Kiaušinio baltymo milteliai patenka tarp jų, todėl padeda raumenų sintezei tęsti ilgiau.
- Kiaušinių baltymų milteliai yra pilnas baltymas, nes juose yra visos 10 nepakeičiamų amino rūgščių. Nei vienoje kitoje natūraliai esančioje medžiagoje nėra tokio pat kiekio aminorūgščių.
B. Kiaušinių baltymuose esančios aminorūgštys yra neišsamios ir jos suteikia jūsų kūnui visas reikalingas amino rūgštis. Būtina vartoti pakankamai baltymų su maistu. Jame turėtų būti visos būtinos amino rūgštys, kurių reikia jūsų organizmui kasdien. Kiaušinis turi visas amino rūgštis, tokias kaip histidinas, izoleucinas, leucinas, lizinas, metioninas, fenilalaninas, treoninas, triptofanas ir valinas. Šių amino rūgščių yra tokia proporcija, kuri atitinka žmogaus kūno poreikius. Todėl kiaušinis dažnai naudojamas kaip kriterijus, norint palyginti baltymų kiekį kituose maisto produktuose. Kiaušiniuose yra ne tik devynios nepakeičiamos amino rūgštys, bet ir devynios kitos amino rūgštys.
Remiantis baltymų virškinamumu koreguoto aminorūgščių balo (PDCAAS) viso kiaušinio, išrūgų baltymų ir sojos baltymų balais 1 skalėje nuo 0 iki 1. Tačiau aminorūgščių balas (AAS) kiaušinį vertina 1,21, o tai viršija žmogaus poreikius. Kiaušinių baltymų efektyvumo koeficientas yra 3,8, o kiaušinių biologinė vertė - nuo 88 iki 100. Taigi kiekvienas didelis kiaušinis iš viso pateikia 6,29 gramo aukštos kokybės baltymų, todėl kiaušiniai priskiriami prie mėsos „Protein Foods“ grupėje.
Kiaušinio trynyje yra didesnė kiaušinių vitaminų dalis nei baltųjų, tokių kaip vitaminai A, D, E ir K. Taip pat yra vitamino B6 ir B12, folio rūgšties, pantoteno rūgšties, tiamino, kalcio, vario, geležies, mangano, fosforo. selenas ir cinkas. Taigi neignoruokite trynio, nes jame yra daug kalorijų, galų gale jums reikia šiek tiek kalorijų energijai gauti.
C. Kiaušinių baltymų diagrama yra veiksmingas vadovas. Tai jus informuoja apie baltymus, kuriuos gaunate vartodami kiaušinius. Tai taip pat informuoja jus apie kitus maisto produktus, kuriuos galėtumėte vartoti, jei praleistumėte kiaušinius. Taigi bet koks šių maisto produktų vartojimo sumažėjimas gali būti kompensuojamas.
Visi žino, kas yra vegetaras, tačiau tiems, kurie nežino technikos, pateikiamas apibrėžimas: vegetaras yra asmuo, nevalgantis mėsos ar bet kokio šalutinio gyvulių skerdimo produkto. Yra keletas vegetarų, kurie apsiribojo tam tikrais maisto produktais, kurie laikomi ne vegetarais, kad turėtų visavertę dietą. Gerai suplanuota vegetariška dieta gali būti sveika ir tinkama mitybai. Štai keletas vegetariškų dietų tipų:
- Veganai arba iš viso vegetarai: jie valgo tik augalinį maistą, pvz., Vaisius, daržoves, sėklas, ankštinius augalus, riešutus ir grūdus.
- Laktovegetariečiai valgo augalinį maistą, taip pat pieno produktus, tokius kaip pienas ir sūris.
- „Lacto-Ovo“ vegetarai valgo augalinį maistą, pieno produktus ir kiaušinius. Dauguma amerikiečių laikosi šios dietos.
- Pusiau vegetarai nevalgo raudonos mėsos, tačiau turi vištienos ar jūros gėrybių su augaliniu maistu, kiaušiniais ir pieno produktais.
Vegetarai paprastai gauna pakankamai maistinių medžiagų, tačiau jie turi sumažinti tokias maistines medžiagas kaip šios:
Baltymai: baltymai yra svarbūs ne tik kūno audinių augimui ir palaikymui; tai yra svarbus fermentų ir hormonų komponentas. Baltymai padeda gaminti pieną žindančioms moterims. Augalinių maisto produktų, tokių kaip tofu, tempeh, neskaldyti grūdai, ankštiniai, daržovės, sėklos ir riešutai, sudėtyje yra būtinų amino rūgščių.
Kiaušinių baltymų baltymus organizmas gali lengvai suvirškinti, todėl imtynininkai ir kūno statybininkai prisiekia. Sportininkai taip pat turi baltymų šaltinį kiaušinių baltymus, nes jie suteikia didelį baltymų ir kalorijų santykį, kuriame yra labai mažai riebalų arba jų nėra. Kiaušiniuose taip pat yra daug antioksidantų, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais organizme ir apsaugo jus nuo vėžio. Kiaušinių yra tiek daug privalumų, kad negalima jų tiesiog ignoruoti. Kiaušiniai suteikia kvapą daugeliui maisto produktų ir daro tave tvirtą iš vidaus.
Omega 3 riebalų rūgštys: Omega 3 riebalų rūgštys sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką ir pagerina pažinimo funkciją bei regėjimą. Pagrindiniai riebalų rūgščių „Omega 3“ šaltiniai yra žuvis, organų mėsa ir DHA turtingi maisto produktai, pavyzdžiui, kiaušiniai. Vegetarai negali gauti Omega3 riebalų rūgščių vien iš augalinių šaltinių, jie turi vartoti papildus.
Kalcis: nors vegetarams kalcio trūkumas yra retas, yra keletas daržovių, kurie slopina kalcio absorbciją. Taigi tokiu atveju mitybos subalansavimui reikalingi pieno ir paukštienos produktai.
Vitaminas D: Vitaminas D padeda absorbuoti kalcį iš virškinamojo trakto ir jį naudoja stipriems kaulams bei dantims formuoti. Geriausi vitamino D šaltiniai yra pienas ir kiaušiniai. Taigi vegetarai visiškai netenka vitamino D.
Vitaminas B 12: vegetarai turi skirti ypatingą dėmesį šiai maistinei medžiagai. Kūnui reikia nedaug vitamino B12 raudonųjų kraujo kūnelių formavimui ir normaliai nervų veiklai. Vitamino B12 trūkumas gali sukelti negrįžtamą nervų pažeidimą. Veganams trūksta vitamino B12 racione, jiems reikia turėti pieno ar sojos produktų ir vitamino B12 papildų.
Geležis: geležies yra tiek gyvūniniame, tiek augaliniame maiste, tačiau gyvūninės kilmės geležį organizmas lengvai absorbuoja. Augalinio maisto geležis organizme neįsisavinama dėl didelio skaidulų kiekio. Pluoštas nėra absorbuojamas organizme, jis jungiasi su mineralais, tokiais kaip geležis, ir trukdo jį absorbuoti.
Cinkas: cinkas yra mineralas, kurio yra augaliniame maiste, bet jis geriau absorbuojamas iš gyvūninių šaltinių. Taigi kai kurios vegetariškos dietos nepateikia rekomenduojamo cinko kiekio. Taigi jie turi valgyti riešutus, sūrį ir sojos produktus, taip pat daug vitamino C turinčių maisto produktų, kad galėtų geriau absorbuoti cinką.
Vegetarai turėtų laikytis dietos principų