Turinys:
- Turinys
- Kas yra pelargonijų aliejus? Kuo tai naudinga?
- Kokia pelargonijų aliejaus nauda?
- 1. Padeda sumažinti raukšles
- 2. Gydo spuogus ir kitas odos ligas
- 3. Tonizuoja raumenis
- 4. Kovoja su infekcijomis
- 5. Pagreitina gijimą
- 6. Padeda gydyti Alzheimerio ligą ir kitus psichinius negalavimus
- 7. Kovoja su uždegimu
- 8. Gerina kvėpavimo takų sveikatą
- 9. Padeda Detox
- 10. Gali reguliuoti kraujo spaudimą
- 11. Sumažina nervų skausmus
- 12. Geraniumo aliejus gerina plaukų sveikatą
- Koks yra geranijos aliejaus šalutinis poveikis?
- Išvada
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- Nuorodos
Geranijos aliejaus, dažniausiai naudojamo aromaterapijoje, istorija prasidėjo dar senovės egiptiečių laikais. Žinoma, kad aliejus skatina gražią ir švytinčią odą, taip pat kovoja su uždegimu ir nerimu. Jo yra daugiau, nei galime čia kalbėti. Štai kodėl jūs turite toliau skaityti.
Turinys
- Kas yra pelargonijų aliejus? Kuo tai naudinga?
- Kokia pelargonijų aliejaus nauda?
- Koks yra geranijos aliejaus šalutinis poveikis?
Kas yra pelargonijų aliejus? Kuo tai naudinga?
Aliejus gaunamas iš pelargonijų krūmo, kuris yra daugiametis augalas, kilęs iš Pietų Afrikos. Eterinis aliejus yra vienas iš daugelio augalo darinių, jame yra keli naudingi junginiai.
Pagrindinis aliejaus panaudojimas yra aromaterapija, kur jis naudojamas spuogams, nerimui ir nemigai gydyti. Tai taip pat gali pakelti nuotaiką ir palengvinti nuovargį. Dėl savo aromato jis yra gana populiarus tarp moterų.
Pagrindiniai pelargonio aliejaus komponentai yra citronelolis ir geraniolis, kartu su neroliu, citronelilo formiatu ir linaloliu. Jie atsakingi už šio aliejaus teikiamą naudą.
Atgal į TOC
Kokia pelargonijų aliejaus nauda?
1. Padeda sumažinti raukšles
„Shutterstock“
Sutraukiančios pelargonio aliejaus savybės gali padėti sumažinti raukšles. Aliejus sukelia susitraukimus keliose kūno vietose, ir tai gali sutraukti odą, ypač ant veido, taip sumažinant raukšles ir netgi atitolinant jų atsiradimą. Galite tiesiog įlašinti du geranijos aliejaus lašus į savo veido losjoną ir tepti du kartus kiekvieną dieną.
2. Gydo spuogus ir kitas odos ligas
Geraniumo aliejus pasižymi savybėmis, kurios subalansuoja odos drėgmės lygį ir padeda atsinaujinti odos ląstelėms, o tai galiausiai gali padėti gydyti spuogus.
Geraniumo aliejaus priešuždegiminės savybės taip pat padeda gydyti egzemą, dermatitą ir psoriazę (1).
Įlašinus kelis lašus aliejaus į kasdienį šampūną, taip pat galite padėti gydyti egzemą ir psoriazę. Vien lašas ar du aliejaus gali padėti užgyti pūslelinei. Aliejų taip pat galite naudoti strijų gydymui.
3. Tonizuoja raumenis
Čia pasireiškia sutraukiančios pelargonio aliejaus savybės. Aliejus padeda įtempti ir sutraukti raumenis, neleisdamas jiems suglebti. Tai taip pat gali tonizuoti pilvo skyrių. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai sumaišyti penkis geranijos aliejaus lašus su šaukštu simondsijų aliejaus ir masažuoti, daugiausia dėmesio skiriant raumenims.
4. Kovoja su infekcijomis
Aliejuje gausu antibakterinių savybių, ir tai gali padėti kovoti su infekcijomis. Tai galite naudoti pagreitindami žaizdų gijimą - nes aliejus apsaugo nuo bakterijų dauginimosi ant odos. Tiesiog užpilkite du geranijos aliejaus lašus ant pažeistos vietos ir uždenkite jį marle. Tai pakartojus du kartus per dieną, galima pasiūlyti rezultatų.
Tyrimai taip pat parodo, kaip pelargonijų aliejus gali būti naudojamas kovojant su infekcijomis ir palaikant higieną bei dezinfekciją ligoninėse (2).
5. Pagreitina gijimą
Be antibakterinių savybių, dar vienas pelargonijų aliejus pagreitina gijimą, nes sukelia kraujo krešulius. Aliejus sutraukia kraujagysles ir sustabdo kraujo tekėjimą, pagreitindamas kraujo krešulių susidarymą. Tai gydo žaizdas ir trukdo patekti į organizmą toksinams.
6. Padeda gydyti Alzheimerio ligą ir kitus psichinius negalavimus
Geraniumo aliejus suaktyvina mikrogalines ląsteles, kurios, kaip žinoma, kovoja su uždegimu nervų keliuose ir užkerta kelią neurodegeneracinėms ligoms, tokioms kaip Alzheimeris ir demencija. Aliejaus naudojimas aromaterapijoje yra dar vienas puikus būdas gydyti Alzheimerio ligą ir kitas panašias ligas (3).
Aliejus, naudojamas aromaterapijoje, taip pat gali padėti gydyti lėtinį stresą ir depresiją.
7. Kovoja su uždegimu
„Shutterstock“
Mes jau žinome, kad tai gali kovoti su uždegimu ir tam tikrais su juo susijusiais negalavimais. Tačiau įdomu tai, kad pelargonijų aliejus taip pat padeda palengvinti artritą ir širdies ligas - kadangi jis sumažina kūno uždegimą, padidėja atsigavimo greitis.
Tyrimai taip pat parodo, kaip pelargonijų aliejus gali būti geresnis priešuždegiminis agentas nei dauguma vaistų (4).
8. Gerina kvėpavimo takų sveikatą
Geraniume yra tam tikrų junginių, kurių poveikis panašus į antibiotikus, todėl jis gali būti naudojamas kaip gera priemonė nuo nosies ir gerklės infekcijų. Aliejus taip pat sumažina skausmą dėl savo raminančio poveikio. Geraniumo aliejų naudokite du kartus per dieną naudodami difuzorių, ir pamatysite skirtumą.
9. Padeda Detox
Geraniumo aliejus yra natūralus diuretikas, o tai reiškia, kad jis gali skatinti šlapinimąsi. Šlapinantis gali išsiskirti toksinai, cukraus ir natrio perteklius ir net sunkieji metalai - taip detoksikuojamas kūnas ir jis yra sveikas.
10. Gali reguliuoti kraujo spaudimą
Geraniumo aliejus ir net eteriniai aliejai veikia plečiant arterijas - ir tai padeda sumažinti kraujospūdį. Aliejus taip pat veikia kaip antioksidantas ir mažina oksidacinį stresą, kuris yra dar vienas padidėjusio kraujospūdžio ir širdies ligų veiksnys.
Tai taip pat padeda nuraminti jūsų protą, o tai daro tiesioginį (ir sveiką) poveikį jūsų kraujospūdžio lygiui. Tyrimai taip pat rodo, kaip įkvėpus eterinių aliejų gali būti tiesioginis poveikis kraujospūdžio lygiui (5).
11. Sumažina nervų skausmus
Taikant odą, šis aliejus gali kovoti su nervų skausmu. Tyrimai rodo, kaip tai gali sumažinti nervinį skausmą, dažnai lydintį pūsleline (būklę, kurią sukelia herpeso virusas).
Galite paprasčiausiai pasigaminti masažo aliejų, sumaišydami tris lašus geranijos aliejaus su šaukštu kokosų aliejaus - įmasažuokite mišinį į paveiktas vietas.
12. Geraniumo aliejus gerina plaukų sveikatą
Geraniumo aliejaus antibakterinės savybės gali užkirsti kelią bakterinėms galvos odos infekcijoms ir galiausiai prisidėti prie plaukų sveikatos. Nors reikia atlikti daugiau tyrimų, tam tikri šaltiniai teigia, kad pelargonijų aliejus gali sustiprinti plaukų folikulus, padidindamas galvos odos apytaką.
Tai yra pelargonijų aliejaus naudos būdas. Tačiau reikia nepamiršti dar kažko - šalutinių reiškinių sąrašas.
Atgal į TOC
Koks yra geranijos aliejaus šalutinis poveikis?
- Nėštumo ir maitinimo krūtimi klausimai
Nors aliejaus vartojimas įprastais kiekiais gali būti saugus, mes nežinome, ką gali padaryti jo perteklius. Taigi, prieš pradėdami vartoti aliejų, pasitarkite su gydytoju, net jei jį vartojate, darykite tai tik įprastu kiekiu.
- Odos dirginimas
Tam tikri žmonės, turintys jautrią odą, gali jausti odos dirginimą. Taigi, mes rekomenduojame atlikti pleistro testą.
- Dehidratacija
Pamatėme, kad pelargonija yra natūralus diuretikas - jis padeda pašalinti vandens perteklių. Bet jei jau vartojate pelargonijų aliejų, nederinkite jo su jokiu kitu natūraliu diuretiku. Priešingu atveju tai gali sukelti dehidraciją.
Atgal į TOC
Išvada
Aromaterapija yra vienas iš būdų, kaip pelargonijų aliejus gali būti jums naudingas. Jūs matėte kitus būdus, kaip tai gali padaryti jūsų gyvenimą geresnį. Taigi, kodėl nepradėjus jo naudoti iškart?
Ir pasakykite mums, kaip šis įrašas jums padėjo. Tiesiog palikite komentarą žemiau esančiame laukelyje.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kur galiu nusipirkti pelargonijų aliejaus?
Aliejaus galite gauti iš artimiausio prekybos centro. Arba taip pat galite įsigyti internetu iš „Amazon“ ar „Walmart“.
Ar galiu naudoti pelargonijos aliejų tiesiai ant odos?
Taip, bet pirmiausia atlikite pleistro testą. Kai kuriems žmonėms būdinga reakcija į aliejų.
Kuris kitas aliejus gerai maišosi su pelargonijos aliejumi?
Norėdami gauti papildomos naudos, galite sumaišyti kokosų aliejų su pelargonijos aliejumi.
Nuorodos
1. „Rožių pelargonijų eterinis aliejus kaip…“. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
2. „Biologinė cinamono, snapučio veikla…“. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
3. „Aromaterapijos poveikis pacientams…“. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
4. „Rožių pelargonijų eterinis aliejus kaip šaltinis…“. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
5. „Eterinio aliejaus įkvėpimas krauju…“. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.