Turinys:
- Turinys
- Kas yra Guarana? Kodėl jis toks ypatingas?
- Kodėl turėtumėte turėti „Guarana“?
- 1. Padeda numalšinti apetitą
- 2. Stimuliatorius ir energijos stiprinimo efektas
- 3. Valdo nerimą ir neurodegeneracinius sutrikimus
- 4. Antibakterinės savybės
- 5. Gali pagerinti vėžiu sergančių pacientų gyvenimo kokybę
- 6. Valo odą ir galvos odą
- Biocheminis guaranos profilis
- Ar jūs gaunate guaraną visur? Kokiomis formomis jis yra prieinamas?
Amazonės atogrąžų miškai turi egzotiškiausius ir gausiausius gamtos produktus. Šiuo aspektu daugiausia naudos teikia Amazonės baseino šalys, tokios kaip Brazilija, Kolumbija ir Venesuela. Vienas iš tokių Amazonės aukų yra „ Guarana“ arba „ Guaraná“.
Guarana yra natūralus kofeino rezervuaras. Tradicinėje Pietų Amerikos šalių medicinoje guarana siejama su skausmo malšinimu, svorio kritimu, neurostimuliacija ir keletu kitų privalumų.
Norėdami daugiau sužinoti apie šį patrauklų Amazonės supermaistą - jo naudojimą, ritualus, faktus ir riziką - slinkite toliau!
Turinys
- Kas yra Guarana? Kodėl jis toks ypatingas?
- Kodėl turėtumėte turėti „Guarana“?
- Biocheminis guaranos profilis
- Ar jūs gaunate guaraną visur? Kokiomis formomis tai pasiekiama?
- Koks yra guaranos vartojimo šalutinis poveikis?
Kas yra Guarana? Kodėl jis toks ypatingas?
„Shutterstock“
Guarana yra daug kofeino turintis vaisius, kilęs iš centrinio Amazonės baseino. Jis yra gerai žinomas dėl savo gydomųjų savybių. Jis auga Brazilijoje, Venesueloje, Kolumbijoje, Ekvadore, Peru, Gajanos Respublikoje ir kai kuriose kitose aplinkinėse šalyse.
Guaranos augalas, sėklos ir vaisiai naudojami tradicinėje medicinoje, taip pat yra susiję su daugeliu genčių tradicijų.
Tradiciškai iš skrudintų sėklų ir žalių vaisių buvo gaminami gėrimai, derinant matę ir kitas žoleles. Teigiama, kad šie gėrimai veikia kaip stimuliatoriai, afrodiziakai, skausmą malšinantys vaistai, atmintį stiprinantys, antidepresantai ir anti-senėjimo bei antibakteriniai vaistai.
Labai gražiai atrodo guaranos ( Paullinia cupana Kunth.) Vaisiai. Jis turi raudoną, sparnuotą išorinį dėklą, apgaubiantį baltą mėsą. Minkštyje telpa viena ar dvi juodos arba tamsiai rudos sėklos, kurios yra atsakingos už didžiąją guaranos gėrio dalį.
Iš pirmo žvilgsnio vaisiai primena akies obuolį ir yra žinoma, kad jie daro teigiamą poveikį oftalmologinei sveikatai. Kiek tai tiesa? Kokie kiti guaranos pranašumai? Visus šiuos atsakymus rasite kitame skyriuje!
Galvoje varanti Guarana!
- Žinoma, kad guaranos sėklose yra didžiausia natūrali kofeino dozė pasaulyje (2–8%)
- Šiose sėklose taip pat yra veikliosios medžiagos, vadinamos „guaraninu“, kuri yra struktūriškai panaši į kofeiną.
- Daugelyje svorio metimo ir sveikatingumo gėrimų yra guaranos ekstraktų, nes jis turi ntioksidantų, riebalų deginimo ir apetitą kontroliuojančių savybių.
- Guarana pridedama prie perdirbto vandens ir kasdien vartojama kaip ritualas tarp genčių aplink Amazonės upę. Teigiama, kad šis gėrimas suteikia jėgų, apsaugo nuo alkio ir padidina šlapimo išsiskyrimą (diuretikas).
Atgal į TOC
Kodėl turėtumėte turėti „Guarana“?
1. Padeda numalšinti apetitą
„iStock“
Guaranoje yra daug bioaktyvių junginių, tokių kaip kofeinas, teobrominas, teofilinas, taninai, saponinai, katechinai, epikatechinai ir proantocianinai.
Susivienijusi su yerba mate ir damiana, guarana sugebėjo nuslopinti nutukusių moterų apetitą. Kitaip tariant, sumažėjo alkio priepuolis ir noras valgyti, dėl ko sumažėjo svoris (1).
Taip pat nustatyta, kad guarana kontroliuoja riebalų kaupime dalyvaujančių genų raišką. Tai sumažina pro-adipogeninių genų ekspresiją, tuo pačiu skatindama anti-adipogeninių genų ekspresiją (2).
Taigi, jis gali būti naudojamas norint skatinti sveiką nutukusių žmonių svorio mažėjimą ir gydyti valgymo sutrikimus.
2. Stimuliatorius ir energijos stiprinimo efektas
Kartu su kofeinu guarana turi taninų, alkaloidų, katechinų ir epikatechinų. Štai kodėl jis turi daug stimuliuojančių mechanizmų.
Jis mobilizuoja kalcį, padeda prisijungti kofeiną prie savo receptorių CNS, sukelia ATP (energijos) gamybą ir galiausiai pagerina kognityvinę veiklą ir budrumą.
Tyrimai sako, kad būtent kumuliacinis kofeino poveikis kartu su kitais aktyviais komponentais daro guaraną veiksmingu stimuliatoriumi ir energijos stiprintoju.
Guarana neturi reikšmingo poveikio ilgalaikiai psichologinei savijautai, nerimui ir nuotaikai (3), (4). Todėl jis naudojamas daugelyje energetinių gėrimų ir maisto papildų.
3. Valdo nerimą ir neurodegeneracinius sutrikimus
Guaranos milteliai gali turėti apsauginį poveikį jūsų smegenims ir nervų sistemai. Tai apsaugo nuo amiloido apnašų susidarymo (arba kaupimosi) ir baltymų glikacijos, sumažina oksidacinį stresą, pašalina reaktyvias deguonies rūšis (ROS arba laisvuosius radikalus) ir sumažina acetilcholinesterazės aktyvumą.
Visi šie poveikiai apsaugo nuo neuronų mirties, todėl yra naudingi pažintiniams sutrikimams, tokiems kaip Alzheimerio, Parkinsono ir Huntingtono ligos, gydyti modeliuose.
Dėl savo įdomios fitocheminės sudėties guarana pagerina nerimo kenčiančių organizmų atmintį ir gyvenimo trukmę, nepaisant to, kad juose yra daug kofeino (5).
4. Antibakterinės savybės
Taninai sudaro didelę dalį guaranoje esančių bioaktyvių ingredientų. Taninai kartu su kitomis fitocheminėmis medžiagomis kelia grėsmę kelioms žinomoms bakterijų padermėms, tokioms kaip MRSA (meticilinui atsparus Staphylococcus aureus ), Streptococcus mutans ir Streptococcus sobrinus.
Guarana taip pat sumažina uždegimą skatinančių junginių (t. Y. Interferonų ir interleukinų) kiekį jūsų organizme. Tai netiesiogiai rodo, kad tai gali būti stiprus priešuždegiminis agentas ir apsaugoti jus nuo bakterijų sukelto padidėjusio jautrumo (6).
5. Gali pagerinti vėžiu sergančių pacientų gyvenimo kokybę
Dėl antioksidacinio ir priešuždegiminio guaranos poveikio jis gali būti naudojamas kaip nebrangi ir netoksiška alternatyva gydant nuovargį, nerimą, anoreksiją ir kitus chemoterapijos sukeltus sutrikimus.
Vėžiu sergantiems pacientams, kuriems taikoma chemoterapija ir radioterapija, pagerėjo jų elgesys, apetitas, kūno svoris ir gyvenimo kokybė, kai jiems buvo skiriamos įvairios guaranos ekstrakto formos.
Alkoholiniai guaranos ekstraktai pasižymi laisvųjų radikalų pašalinimo, antimikrobinėmis, antiproliferacinėmis ir antineoplastinėmis savybėmis.
Taigi, kartu su šalutiniu poveikiu, guarana taip pat gali padėti apriboti tam tikrų vėžio formų augimą ir plitimą. Tačiau yra galimybių atlikti tolesnius nuodugnius šio aspekto tyrimus (7), (8), (9).
6. Valo odą ir galvos odą
„Shutterstock“
Guaranos sėklos pasižymi stipriomis antioksidacinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis, nes jose yra didelis kiekis metilksantinų (kofeino, teobromino ir teofilino), saponinų, pigmentų ir cholino.
Dėl šių savybių guarana naudojama odos ir plaukų produktuose.
Guarana gali suteikti jums jauną ir spindinčią odą, blizgančius plaukus, kuriuose nėra pleiskanų, taip pat išgydyti daugumą patogeninių odos ir galvos odos infekcijų.
Kai kuriuose celiulito gydymui skirtuose produktuose taip pat yra guaranos ir įvairių jos dalių dėl didelio kofeino kiekio (10).
Kas yra guaranoje, kuri suteikia jai pirmiau minėtą naudą? Perskaitykite kitą skyrių, kad sužinotumėte.
Biocheminis guaranos profilis
Be kofeino, guaranos lapuose, vaisiuose ir sėklose yra daug fitochemikalų. Guaranos sėklose yra metilksantinų, saponinų, krakmolo, polisacharidų, pigmentų, riebalų, acilglicerolių, cianolipidų ir cholino.
Jo pupelėse yra kateutano rūgšties, katechoinės rūgšties, krakmolo, baltymų, aliejų, kalcio, fosforo ir taninų bei kofeino. Taigi, ne tik kofeinas yra atsakingas už stimuliuojantį poveikį.
Apie guaranoje esančius makroelementus ir mikroelementus yra mažai informacijos. Taigi, kol mes daugiau sužinosime apie maistingųjų medžiagų profilį, tiesiog valgykime guaraną, skirtą jos fitocheminiam profiliui.
Jūs tikriausiai domitės - kur galite gauti egzotiškų Amazonės vaisių, tokių kaip guarana? Ar yra kitų formų? Žinoma, taip yra! Norėdami sužinoti, turėsite perskaityti kitą skyrių.
Atgal į TOC
Ar jūs gaunate guaraną visur? Kokiomis formomis jis yra prieinamas?
Guaranos importas yra brangus reikalas. Klimatas taip pat vaidina svarbų veiksnį išlaikant vaisių gyvybingumą. Palyginti pigesnis ir praktiškesnis būdas yra naudoti jo papildus.
Guaranos ir jos sėklų yra:
- Sausi milteliai (nusipirkite čia.)
- Kapsulės (nusipirkite jas čia.)
- Skysti ekstraktai ar tinktūros: (Pirkite čia.)
- Sėklų milteliai: (Pirkite čia.)
- Supakuotos visos sėklos: (Pirkite jas čia.)
Rekomenduojama guaranos dozė yra apie 200–800 mg (arba 2–3 mg / kg). Ilgalaikė dozė nėra