Turinys:
- Kas yra toksiškas žmogus?
- Toksiško žmogaus požymiai
- 10 būdų, kaip atsikratyti toksiškų žmonių
- 1. Atpažinkite, kas daro jus lengvu grobiu
- 2. Judėk toliau be jų
- 3. Nuleiskite koją
- 4. Nustokite priimti toksišką elgesį
- 5. Kalbėk
- 6. Nenaudokite toksiško elgesio asmeniškai
- 7. Naršykite savo reaktyvumą
- 8. Praktikuokite praktinę atjautą
- 9. Numatykite atsakomuosius veiksmus ar grįžimą atgal
- 10. Skirkite laiko sau
Mums visiems tam tikru gyvenimo momentu teko susidurti su toksišku žmogumi, kuris bandė mus nuvalyti savo slaptais nuodais. Savo gyvenime turėjome bent vieną tokį žmogų, kuris privertė mus lenktis aplink save kaip spygliuota viela vien todėl, kad jautėme, jog turime jiems patikti - tik to niekada nepasieksime. Galbūt šeimos narys ar kolega palieka jus emociškai išsekus kiekvieną kartą, kai kalbate su jais. Tačiau negalime niekam priskirti toksiškumo, nesuprasdami, koks elgesys yra. Šiame straipsnyje apžvelgsime toksiškų žmonių požymius. Slinkite žemyn, kad pradėtumėte.
Kas yra toksiškas žmogus?
Toksiškas žmogus yra piktnaudžiaujantis, emociškai nesveikas ir nepalaikantis asmuo. Nuodų žmogų pastebėti nėra lengva. Pavojus slypi jų subtilume - ir kaip jie naudoja tą klasikinį atsakymą: „Tai ne jų kaltė, o mano“. Jie privers jus suabejoti „perdėtu jautrumu“, „per dideliu reaktyvumu“ ir „polinkiu neteisingai interpretuoti“. Jei esate tas, kuris visada susižeidžia arba nuolat koreguoja savo veiksmus ir elgesį, kad išvengtų jų „užpuolimo“, yra tikimybė, kad tai tikrai ne jūsų kaltė - tai labai jų.
Gebėjimas atpažinti žalingą jų elgesį yra pirmas žingsnis siekiant sumažinti žalą, kurią jie gali sukelti jūsų gyvenime. Jūs negalėsite pakeisti jų elgesio, tačiau tikrai galite pakeisti tai, kaip į tai reaguojate. Yra daug dalykų, kuriuos toksiškas žmogus daro manipuliuodamas kitais žmonėmis savo naudai. Čia yra 12 iš jų. Jų žinojimas padės išvengti patekimo į įtaką:
Toksiško žmogaus požymiai
„Shutterstock“
Toksiškumas žmoguje gali pasireikšti labai įvairiai. Jūs jau galite turėti toksišką draugą ir dar to nežinote. Štai keli požymiai, rodantys, kad jūsų draugas yra toksiškas žmogus:
- Jie yra nepasiturintys ir reikalauja jūsų dėmesio.
- Jie nenori bandyti pasikeisti ar ieškoti pagalbos.
- Jie kuria ir visada supa tarpasmeniniai klausimai.
- Jie bando tavimi manipuliuoti ir valdyti.
- Jie visada nepasitiki kitais.
- Jie be reikalo neigiamai vertina kitus.
- Jie visada yra ciniški ir nuveda tave.
- Jie leidžia jaustis emociškai išsekusiam.
- Jūs visada vaikštote kiaušinių lukštais aplink juos, nes bijote pasakyti neteisingus dalykus.
- Jie leidžia jaustis mažesniu ir mažiau svarbiu.
- Jie dažnai tardo žmones priešiškai apklausdami.
- Jie dažnai vartoja tvirtą, intensyvią kalbą.
- Jie nuolat pyksta.
- Jie yra nepagarbūs ir, atrodo, visada pasiseka.
- Jie šaukia žmones, kai viskas nesiseka.
- Jie kelia grėsmę žmonėms.
- Jie perdeda dalykus.
- Jie yra vertinantys ir nuolaidūs.
- Jie be galo skundžiasi savo gyvenimu.
- Jie niekada neatleidžia ir nepamiršta.
- Jie niekada nėra patenkinti tuo, kaip jūs elgiatės su jais, ir jiems tai visada bus nepagarba.
- Jie nesugeba nieko pozityvaus prisidėti prie santykių.
- Jie niekada neatsiprašo.
Dabar, kai žinote ženklus, štai kaip galite valdyti patiriamą toksiškumą.
10 būdų, kaip atsikratyti toksiškų žmonių
1. Atpažinkite, kas daro jus lengvu grobiu
Ar dažnai jūsų baimė sūpuoti valtimi ar poreikis jiems patikti tave liežuvauja, kai „draugas“ išsineša. Naudokite racionalų mąstymą, kad apdorotumėte bendravimą su draugu, kuris padarė jus nelaimingą. Susitelkite į tai, kodėl jautėte tai, ką darėte, o ne tai, ką jautėte, ir pabandykite iššifruoti, jei galite gauti modelį.
2. Judėk toliau be jų
3. Nuleiskite koją
„Shutterstock“
Jūsų orumas gali būti niokojamas, užpultas ir tyčiojamasi, tačiau jo niekada negalima atimti iš jūsų, nebent jūs jo noriai atiduosite. Viskas yra susirasti savimeilę, norint apginti savo ribas. Aiškiai pasakykite, kad neleisite niekam jūsų įžeisti ar sumenkinti. Jūs galite veiksmingai užbaigti pokalbius, kurie jus žlugdo, paprastu staigumu ar liguistu saldumu. Pranešimas turėtų būti aiškus - nepramoksite žaidimų.
4. Nustokite priimti toksišką elgesį
Toksiški žmonės dažnai naudojasi savo nuotaikingu ir garsiu elgesiu, kad gautų lengvatinį režimą. Jums gali būti lengviau juos nuraminti, pasiduodant jų reikalavimams, nei išklausyti jų niurnėjimo. Neapsigaukite taip elgdamiesi.
Trumpalaikis komfortas jums prilygs ilgalaikiam galvos skausmui tokioje situacijoje. Toksiški žmonės nepasikeis, jei gaus atlygį už tai, kad nepasikeitė. Negalima turėti įtakos jų elgesiui. Nustokite teikti ypatingą malonę už jų nuolatinį netinkamą elgesį ar pirštuojimąsi aplink juos. Nuolatinio neigiamumo ir dramos niekada neverta taikstytis.
5. Kalbėk
Atsistokite už save. Kai kurie žmonės gali padaryti viską savo asmeninei naudai kitų sąskaita - paimti savo pinigus ir turtą, prisiimti kaltę, kirpti eilėje, patyčias ir menkinti kitus ir tt Nepriimkite tokio elgesio. Šie žmonės žino, ką daro, yra neteisinga. Susidūrę jie labai greitai atsitrauks. Daugumoje socialinių sąlygų žmonės linkę būti tylūs, kol vienas žmogus nepasisakys. Taigi, kalbėk!
6. Nenaudokite toksiško elgesio asmeniškai
Tai JIE, o ne jūs. Jūs turite tai žinoti. Toksiški žmonės visada bandys suprasti, kad būtent jūs padarėte kažką blogo. Kadangi „kaltės“ mygtukas yra įdiegtas daugumoje mūsų smegenų, net numanymas, kad mes esame tas, kuris padarė kažką blogo, gali sutrikdyti mūsų ryžtą ir pakenkti pasitikėjimui. NEGALIMA taip atsitikti.
Atminkite, kad jus užplūsta jaudinantis laisvės jausmas, kai nusprendžiate nieko nevertinti asmeniškai. Dauguma nuodingų žmonių elgiasi neigiamai ne tik su jumis, bet ir su visais, su kuriais bendrauja. Net tada, kai jaučiate, kad situacija tapo asmeniška - net jei jaučiatės tiesiogiai įžeista - ji nieko bendra su jumis neturi. Jų nuomonė visiškai pagrįsta savirefleksija.
7. Naršykite savo reaktyvumą
„Shutterstock“
Nepriimdami visko kaltės, turėtumėte pasidomėti, ar situacijoje reaguojate per daug, ar per mažai. Galbūt nesąmoningai intensyvinate dinamiką ir palaikote konfliktą. Patyčios ar kontroliuojantis asmuo jūsų nepakankamą reakciją vertins kaip pritarimą ir toliau elgtis su jumis vienodai.
Žmonės, turintys nerimą keliantį prisirišimo stilių, dažnai būna itin budrūs dėl blogų dalykų ir dažnai pyksta, kai jaučia grėsmę. Toks perdėtas reagavimas toksišką žmogų verčia jaustis galingu. Tai taip pat gali įkvėpti juos toliau žaisti proto žaidimus.
8. Praktikuokite praktinę atjautą
Kartais, užjausdamas toksišką žmogų, kurį pažįstate, kuris serga ar sunkiai išgyvena, situacija gali būti geresnė. Apie tai nėra abejonių: kai kurie toksiški žmonės yra nuoširdžiai prislėgti, sunerimę ar net psichiškai ar fiziškai sergantys. Tačiau vis tiek turite atskirti jų asmeninius klausimus nuo to, kaip jie elgiasi su jumis. Jei leidžiate žmonėms netinkamai elgtis su savimi vien dėl to, kad jie yra sunerimę, prislėgti ar turi medicininių problemų, jūs jiems darote pernelyg lengvą galimybę pradėti naudoti savo nelemtą situaciją kaip pasiteisinimą elgtis su žmonėmis kaip su šūdu.
Jūs iš tikrųjų nepadėsite kam nors priimdami viską, ką jie daro, tik todėl, kad turi problemų. Yra daug žmonių, patiriančių didžiulius sunkumus, tačiau jie nėra toksiški kitiems aplinkiniams. Nuoširdžiai atjausti galime tik tada, kai nustatome pagarbias ribas. Ilgainiui niekam nėra naudinga skirti per daug pašalpų ir atlaidų.
9. Numatykite atsakomuosius veiksmus ar grįžimą atgal
Labai tikėtina, kad toksiškas jūsų gyvenimo draugas turi savo dienotvarkę santykiuose - jie mėgsta jus valdyti arba brangina didelę savo jėgą jums. Pradėję susidurti su asmeniu ir nustačiusi ribas, nesitikėkite, kad jis priims jūsų sprendimą švelniai ar maloningai. Jie neabejotinai bandys dėti daugiau pastangų, kad išlaikytų tą patį dinamiškumą, apšviesdami, manipuliuodami ar skleisdami apie jus vidutinius gandus, kad tik įgytų pranašumą.
10. Skirkite laiko sau
„Shutterstock“
Visada atminkite, kad net klinikinėmis ligomis ar teisėtomis problemomis sergantys žmonės gali suprasti, kad jūs taip pat galite turėti savo poreikių, o tai reiškia, kad turite mandagiai pasiteisinti, kai jaučiate, kad viskas išeina iš rankų. Jūs nusipelnėte šio „man“ laiko. Jūs nusipelnėte gyventi ramiai, be toksinio elgesio ir išorinio spaudimo, be ribų, kurias palaikyti, problemų spręsti ar žmonėms patikti.
Kai kurie žmonės negali būti patenkinti, kad ir ką darytumėte. Būtinai visada pasakykite „ne“ nereikalingai dramai. Būkite pasitikintys savimi ir nenusileiskite beprotiškumu. Priklausykite savo klaidoms ir keistenybėms. Jums nereikia niekieno kito pritarimo. Jei nuodingas žmogus sunkiai bando su jumis manipuliuoti, tai tikriausiai todėl, kad jam reikia jūsų dėmesio. Jums nereikia to duoti, jei nenorite. Bet jei nuspręsite, neleiskite, kad išlaidos būtų tokios didelės, kad emociškai bankrutuosite.