Turinys:
- Kas yra ženklai ir kas juos sukelia?
- Pockmarks gydymas: būdai, kaip sumažinti jų išvaizdą
- 1. Cheminis šveitimas
- 2. Odos užpildai
- 3. Dermabrazija
- 4. Mikrodermabrazija
- 5. Mikronedelis
- 6. Abliacinis lazerio dangos dengimas
- 7. Dalinis lazeris
- Ar yra koks nors natūralus būdas atsikratyti kišenių?
- 1. Nereceptiniai produktai
- 2. Drėkinamieji aliejai ir sviestai
- 3. Veido masažas
- 4. Eteriniai aliejai
- 4 šaltiniai
Kas blogiau nei pabusti su raudonais ir uždegusiais spuogais ar žaibiškumu? Fizinis randas, kurį ji palieka. Net jei jūs nesileidžiate į priekį, jie dažnai palieka įdubimus ant jūsų odos, kurie vadinami kišenėmis.
Jūs ne visada gaunate kišenių, pasirinkdami savo zits. Yra keletas kitų priežasčių. Blogos naujienos yra tai, kad negalima ištrinti šių randų. Tačiau galite sumažinti jų išvaizdą ir padaryti juos mažiau matomus. Šiame straipsnyje mes ištyrėme viską, ką reikia žinoti apie kišenes ir jų gydymo būdus. Skaityk.
Kas yra ženklai ir kas juos sukelia?
„iStock“
Pockmarks yra randai ir įdubimai, atsirandantys po to, kai jūsų oda yra pažeista dėl infekcijos, uždegiminių ar cistinių spuogų ar vėjaraupių. Tai dažnai būna įdubusios, negilios skylės, rodančios gilesnį dermos pažeidimą. Dėl jų oda atrodo netolygiai ir gali suvokti savo išvaizdą.
Kai odos būklė paveikia gilesnius jūsų dermos sluoksnius, susidaro pėdsakai. Jūsų oda pradeda gydytis, uždengdama žaizdą kolagenu. Dažnai dėl papildomo kolageno žaizdos vietoje susidaro randas, todėl jis labiau pastebimas nei likusi jūsų oda.
Spuogų ir spuogų rinkimas ir atsiradimas yra viena iš randų priežasčių. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis, kodėl reikia gauti kišenes. Kelios kitos priežastys gali sukelti jūsų odos žymes, pavyzdžiui:
- Užkrečiamos ligos
Infekcinės ligos, tokios kaip vėjaraupiai ir raupai, sukelia pūsles ir iškilusius odos nelygumus. Šie guzai pradeda niežti, kai jie pradeda gyti. Kai subraižote pūsles, kol jos visiškai neužgyja, gausite įkalčių.
- Kitos odos infekcijos
Odos infekcijos, kurias sukelia bakterijos, tokios kaip Streptococcus ar Staphylococcus (sukeliančios staph infekciją), taip pat gali palikti randus ar pėdsakus. Šios infekcijos dažnai pasitaiko plaukų folikuluose, ir jums skaudžiai užverda.
Bet koks neseniai padarytas odos pjūvis taip pat gali užkrėsti šias bakterijas. Tai paveikia odos sluoksnius ir palieka randą ar pockmarką.
Atsikratyti kišenių neįmanoma. Tačiau yra gydymo būdų, siekiant sumažinti jų išvaizdą ir padaryti jūsų odą lygesnę nei anksčiau.
Atminkite, kad šios procedūros suteikia skirtingus rezultatus, atsižvelgiant į jūsų odos tipą ir randų gylį. Be to, ne visi odos tipai gali toleruoti visas procedūras. Iš anksto pasitarkite su gydytoju, kad nuspręstumėte, koks gydymas jums tinka.
Pockmarks gydymas: būdai, kaip sumažinti jų išvaizdą
„iStock“
1. Cheminis šveitimas
Nuo randų kiekio sumažinimo iki raukšlių atsiradimo mažinimo cheminės žievės naudojamos įvairiems odos priežiūros ir kosmetikos tikslams. Priklausomai nuo jūsų randų ir potmarkių, dermatologas gali pasiūlyti cheminio šveitimo procedūrą.
Atliekant šią procedūrą, paveiktoje vietoje uždedamas odos rūgšties sluoksnis. Naudojamos rūgštys yra salicilo rūgštis, glikolio rūgštis, trichloracto rūgštis arba TCA ir piruvino rūgštis.
Cheminės žievelės geriausiai tinka plokščio paviršiaus randams. Jūs turite juos reguliariai naudoti, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.
Kai kurie cheminio pilingo šalutiniai poveikiai yra šie:
- Deginimo pojūtis
- Niežėjimas
- Odos paraudimas
2. Odos užpildai
Tai geriausiai tinka giliems užkandžiams. Amerikos dermatologijos akademijos duomenimis, šie užpildai gali pripildyti prislėgtus randus (1). Dermatologai naudoja paciento riebalus, kolageną ar bet kurią kitą medžiagą randams užpildyti.
Kai kurie užpildai yra laikini, trunka nuo 6 mėnesių iki 18 mėnesių, kai kurie yra nuolatiniai užpildai.
Užpildai dažnai sukelia šalutinį poveikį, pvz.:
- Alerginės reakcijos
- Odos dirginimas
- Odos infekcija
3. Dermabrazija
Tai yra odos paviršiaus atnaujinimo procedūra ir suteikia jums panašius rezultatus kaip cheminis pilingas. Šios procedūros metu dermatologas naudoja sukamą laidinį šepetėlį primenantį įrankį, kad švelniai pašalintų jūsų odos epidermį (viršutinį sluoksnį) ir dermą (vidurinį sluoksnį).
Nubraukus viršutinius sluoksnius, jūsų oda atrodo lygi ir lygi. Dermabrazija yra pageidautina, jei reikia gilesnių pakabukų.
Tačiau jis taip pat turi šalutinį poveikį, pvz.:
- Odos infekcija
- Dygliuota oda
- Didelės poros
- Švieži randai
4. Mikrodermabrazija
Atliekant šią procedūrą, epidermis švelniai šveičiamas arba pašalinamas naudojant abrazyvinius ingredientus, tokius kaip aliuminio oksidas ar maži bikarbonato kristalai.
Galimas šio gydymo šalutinis poveikis yra:
- Nedideli mėlynės
- Paraudimas
- Niežėjimas
- Odos sandarumas
- Použdegiminė hiperpigmentacija
5. Mikronedelis
Šis procesas taip pat žinomas kaip kolageno indukcijos terapija. Čia kišenės praduriamos mažomis adatėlėmis. Jūsų kūnas pradeda gaminti daugiau kolageno paveiktoje vietoje, kad užgydytų žaizdas, ir galų gale jis užpildo žymes.
Norėdami gauti maksimalų rezultatą, jums gali tekti imtis tolesnių procedūrų, kaip pasiūlė dermatologas. Nors tai laikoma saugia procedūra, kelias dienas galite pajusti paraudimą ir dirginimą.
6. Abliacinis lazerio dangos dengimas
Šio gydymo metu sveikatos priežiūros specialistas lazeriu pašalina plonus odos sluoksnius. Jums gali tekti gydyti kelias savaites ar sesijas, kaip siūlo dermatologas. Tačiau rezultatai gali trukti ilgai (keletą metų) be jokių tolesnių procedūrų.
Šis gydymas gali turėti keletą šalutinių poveikių ir rizikos, tokios kaip:
- Paraudimas
- Patinimas
- Odos spalvos pokytis
7. Dalinis lazeris
Šio gydymo metu lazeriu deginamas išorinis rando audinio sluoksnis, taip skatinant ląstelių atsinaujinimą. Tai ilgainiui išgydo ir uždengia žymes, todėl jos tampa mažiau matomos.
Šis gydymas taip pat turi keletą šalutinių poveikių, tokių kaip:
- Infekcija
- Odos spalvos pokyčiai
- Paraudimas
- Niežėjimas
- Patinimas
Ar yra koks nors natūralus būdas atsikratyti kišenių?
„iStock“
1. Nereceptiniai produktai
Tai yra pirmasis variantas, kurio dauguma žmonių naudojasi prieš pereidami prie kitų priemonių. Nuo silikoninių gelio lakštų iki kremų yra keletas variantų. Tai daugiausia drėkina plotą ir padeda sumažinti randų atsiradimą.
Šie produktai taip pat padeda sumažinti odos diskomfortą. Tačiau jūs turite būti kantrūs ir atkakliai naudoti ne biržos produktus, nes norint parodyti rezultatus užtrunka keletą mėnesių.
Be kremų ir lakštų, galite išbandyti mažo stiprumo cheminius pilingus. Šie žievelės neduos jums rezultatų, panašių į cheminį pilingą, atliktą klinikoje, tačiau nuolat naudojant, jie gali duoti rezultatų.
2. Drėkinamieji aliejai ir sviestai
Pažeistos vietos drėkinimas aliejais ir sviestais dažnai padeda sumažinti pėdsakus ir randus. Tačiau ne visi gauna vienodus rezultatus. Kai kurie gali pastebimai pagerinti randų išvaizdą, o kiti - ne.
Be to, galite būti alergiški kai kuriems sviestams ir aliejams, kurie gali sukelti kitą neigiamą poveikį jūsų odai. Taigi prieš naudodami atlikite pleistro testą. Keli variantai, kuriuos galite išbandyti:
- Jojoba aliejus
- Kakavos sviestas
- Alyvuogių aliejus
- Erškėtuogių sėklų aliejus
- Kanapių aliejus
- Taukmedžio sviestas
Tyrimais nustatyta, kad drėkinimas gali būti naudingas valdant randus (2).
3. Veido masažas
Tai nepadės sumažinti jūsų žymių, tačiau galite išbandyti veido masažą kartu su kitomis procedūromis. Masažuojantis veidas stimuliuoja raumenis, skatina kraujotaką ir atjaunina odą.
4. Eteriniai aliejai
Levandų ir smilkalų eteriniai aliejai gali padėti išgydyti žaizdas ir sumažinti randus. Tiek levandų, tiek smilkalų eteriniai aliejai slopina III kolageno gamybą, užtikrindami tinkamą žaizdų gijimą (2), (3).
Pabandykite naudoti aliejus gijimo laikotarpiu, kad sumažintumėte randų ar kojų žymes.
Laikas gydo visas žaizdas, tačiau ne visada gali ištrinti randus. Kabos žymės neišnyksta savaime, ir nėra patvirtinto būdo ar standartinio gydymo metodo, kuris garantuotų jų ištrynimą. Viskas, ką galite padaryti, tai gerai prižiūrėti odą ir kreiptis į dermatologą bei gydyti juos, kad sumažintumėte jų išvaizdą.
Ar turite daugiau klausimų dėl pašto ženklų? Paskelbkite juos žemiau esančiame komentarų skyriuje ir mes su jumis susisieksime.
4 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- AKNĖS randai: DIAGNOSTIKA IR GYDYMAS. Amerikos dermatologijos akademija.
www.aad.org/public/diseases/acne-and-rosacea/acne-scars#treatment
- Atnaujintos randų valdymo praktinės gairės: neinvazinės ir invazinės priemonės.
Plastinės, rekonstrukcinės ir estetinės chirurgijos leidinys, ScienceDirect
www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1748681514001739
- Levandų aliejaus žaizdų gijimo potencialas, pagreitinant granuliavimą ir žaizdos susitraukimą, indukuojant TGF-β žiurkės modelyje. BMC papildoma ir alternatyvi medicina, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4880962/
- Smilkalų eterinio aliejaus biologinė veikla žmogaus odos fibroblastuose. „Biochimie Open“, „ScienceDirect“.
www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2214008517300020