Turinys:
- Ingredientai, kurių prireiks naminiam losjonui
- 1. Vanduo
- 2. Sviestai ir aliejai
- 3. Emulsikliai ir vaškas
- 1. Emulsinis vaškas (gaukite čia!)
- 2. Polawax emulguojantis vaškas (gaukite čia!)
- 3. BTMS 50 (gaukite čia!)
- 4. „Olivem 1000“ (gaukite čia!)
- Naminių losjonų konservantai
- Namų losjono receptas
- Jums reikės
- Taip pat galite pridėti (nebūtina)
- Metodas
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Drėkina. Ne riebaluotas. Be likučių. Be chemikalų. Ar manote, kad per daug tikitės iš drėkinamojo kremo buteliuko? Ne visai. Kai reikia pasirinkti drėkinamąjį kremą, sunku rasti tokį, kuris atitiktų visus mūsų odos poreikius. Be to, daugumoje parduotuvėje įsigytų drėkiklių yra chemikalų ir dirbtinių konservantų. Kokia tada išeitis?
Paprasta. Paruoškite savo losjoną namuose ir pritaikykite jį taip, kaip norite! Tai nėra taip sunku, kaip jūs manote. Šiame straipsnyje rasite receptą naminiam losjonui išplakti. Slinkti žemyn.
Ingredientai, kurių prireiks naminiam losjonui
„Shutterstock“
Pirmiausia reikia žinoti, kokių ingredientų jums reikia. Naminiai losjonai yra trijų ingredientų derinys:
- Alyva
- Vanduo (distiliuotas vanduo, o ne įprastas vandentiekio vanduo)
- Emulsiklis
Losjono konsistencija ir tekstūra priklauso nuo šių trijų ingredientų proporcijos ir naudojamų ingredientų tipo. Pateikiame ingredientų, kurių jums reikės paruošti natūralų kūno losjoną, suskirstymą:
1. Vanduo
Vanduo sudaro apie 70–80% kūno losjono. Dėl vandens losjonas tampa plonesnis ir lengvai tepamas. Jei losjonui naudosite tik kūno sviestą ir aliejus, jis taps riebus ir nesuteiks šilkinės konsistencijos.
2. Sviestai ir aliejai
Kūno sviestuose ir aliejuose yra daug antioksidantų, maistinių medžiagų ir odos gydomųjų savybių, priklausomai nuo naudojamų aliejų ir sviesto tipo. Tai ypač naudinga ypač sausai odai ir sumažina smulkių raukšlių ir raukšlių atsiradimą. Labiausiai paplitę aliejai ir sviestai, naudojami losjonams gaminti, yra šie:
- Taukmedžio sviestas
- Kakavos sviestas
- Saldžiųjų migdolų aliejus
- Avokadų aliejus
- Saulėgrąžų aliejus
3. Emulsikliai ir vaškas
Jūs negalite maišyti aliejaus / sviesto su vandeniu. Emulsikliai (arba emulsiklis) padeda jums sumaišyti ir stabilizuoti abu. Emulgatoriuose yra komponentų, kurie gali veikti tiek su vandeniu, tiek su aliejais. Jie veikia kaip klijai, kad sujungtų juos jūsų „pasidaryk pats“ losjone.
Pasidaryk pats kūno losjonuose naudojama tik 10% ar mažiau emulsiklių. Atminkite, kad losjonams gaminti negalima naudoti jokio vaško, pavyzdžiui, bičių vaško ar kandelilų vaško. Jie neveiks kaip emulsikliai.
Priklausomai nuo naudojamo emulsiklio tipo, jūsų losjono tekstūra skirsis. Kai kurie rinkoje esantys emulgatoriai yra šie:
1. Emulsinis vaškas (gaukite čia!)
Tai yra augalinis emulsiklis ir gali sudaryti 3–5% viso recepto.
2. Polawax emulguojantis vaškas (gaukite čia!)
Šis emulsinis vaškas gali sudaryti 3–6% visos jūsų losjono recepto masės.
3. BTMS 50 (gaukite čia!)
Šis daržovių pagrindu pagamintas emulsiklis gali būti naudojamas nuo 1% iki 15% viso jūsų losjono recepto svorio.
4. „Olivem 1000“ (gaukite čia!)
Tai gaunama iš alyvmedžio ir gali būti naudojama 1,5–3% viso recepto svorio, jei tai lengvas losjonas, ir 3–8% visos masės, jei tai tirštas losjonas.
Naudojant vandenį losjone, jį lengva tepti. Tai taip pat paverčia jūsų losjoną bakterijų ir pelėsių veisimosi vieta. Laikydami losjoną šaldytuve, išvengsite bakterijų ir pelėsių, nebent naudosite konservantą.
Naminių losjonų konservantai
Žodis „konservantas“ gali skambėti baisiai, ir jūs galite pagalvoti, kad jis užmuša patį natūralų kūno losjoną. Nesijaudinkite, rasite natūralių konservantų, kurie jūsų naminiam losjonui gali suteikti 2–3 mėnesių galiojimo laiką. Keletas lengvų ir natūralių konservantų, kuriuos galite naudoti, yra „ Leucidal“, „Rokonsal“ ir „ Geogard 221“ („Cosgard“). Visi jie yra patvirtinti ECO-CERT.
Daugelis žmonių ir „pasidaryk pats“ entuziastų mano, kad kokosų aliejus, eteriniai aliejai, vitaminas E ir kalio sorbatas veikia kaip natūralūs naminių losjonų ir kitų odos priežiūros produktų konservantai. Nors šie ingredientai gali turėti antibakterinių ar priešgrybelinių savybių, jie negali užkirsti kelio bakterijoms ir pelėsiui. Vitamino E aliejus ir greipfrutų sėklų ekstraktai gali sulėtinti jūsų losjono aliejų puvimą, tačiau jie negali užkirsti kelio formavimui. Kita vertus, kalio sorbatas netrukdo bakterijoms susidaryti losjone.
Todėl svarbu naudoti konservantą bet kuriame naminiame odos priežiūros produkte (jei norite jį laikyti ilgiau nei mėnesį).
Be šių, jums reikės spalvų (vandenyje tirpių) ir priedų, tokių kaip glicerinas ar kvapiosios medžiagos. Tačiau tai neprivaloma.
Dabar pereikime prie savo „pasidaryk pats“ losjono recepto.
Namų losjono receptas
„Shutterstock“
Jums reikės
- 65 ml distiliuoto vandens (vietoj distiliuoto vandens galite naudoti gėlių vandenį ar distiliatus arba tiek pat gryno alavijo gelio)
- 30 ml aliejaus (pasirinkite bet kurį pasirinktą aliejų, pvz., Simondsijų, saldžiųjų migdolų, vynuogių sėklų kokosų ar avokadų aliejų)
- 4 gramai emulsiklio
- 3 lašai pieno rūgšties
- 0,6 gramo Rokonsol arba 3,5 gramo Leucidal
Taip pat galite pridėti (nebūtina)
- 0,5% kvapo
- Glicerinas (mažiau nei 5% viso recepto) arba vitamino E aliejus
- Hialurono rūgštis (2% viso recepto)
- 10 lašų pasirinkto 100% gryno eterinio aliejaus
Taip pat naudokite svarstyklę arba matavimo taures, kad įsitikintumėte, jog matavimai yra teisingi.
Metodas
- Išmatuokite distiliuotą vandenį švariame stikliniame inde ir pašildykite iki maždaug 70–75 ° C. Šildyti vandenį būtina, kad jis būtų toks pat kaip ir aliejų. Tai padeda tinkamai emulguoti.
- Išmatuokite aliejus ir vašką ir įpilkite juos į kitą dubenį. Kaitinkite vašką ir aliejų (-us) dvigubame katile (didesniame dubenyje pašildykite vandenį ir įdėkite į jį aliejaus bei vaško dubenį). Maišykite aliejų ir vašką. Pašildykite iki maždaug 70–75 ° C.
- Į karštą aliejaus ir vaško mišinį įpilkite vandens ir išplakite. Vandenį plakite aliejumi ir vašku, kol mišinys taps tirštesnis ir nepermatomas. Nepamirškite išlaikyti vandens, taip pat aliejaus ir vaško mišinio temperatūros. Be to, bus problemų dėl emulgavimo proceso, ir jie nebus tinkamai maišomi. Jei taip atsitiks, nesijaudinkite. Mišinį dar kartą pašildykite dvigubame katile ir vis plakite, kol jis gerai išmaišomas.
- Leiskite mišiniui šiek tiek atvėsti.
- Išbandykite mišinio pH naudodami pH juostelę. Jei naudojate „ Leucidal“, jis gali veikti esant pH 3-8. Tačiau jei naudojate Rokonsol, jis veiks tik tuo atveju, jei pH yra žemesnis nei 5,5.
Jei jūsų losjono pH yra didesnis nei 5,5, o jūs naudojate Rokonsol, į mišinį įpilkite kelis lašus pieno rūgšties ir išbandykite pH. Tęskite, kai pH yra žemesnis nei 5. Jei naudojate „Leucidal“, jums nereikės pieno rūgšties.
- Mišiniui atvėsus, įpilkite konservantų. Šiuo metu galite pridėti karščiui jautrių priedų (eterinių aliejų ar glicerino ar vitamino E, hialurono rūgšties, kelis lašus spalvos ir kt.) Ir toliau plakti.
- Sumaišius visus ingredientus, losjoną perkelkite į hermetiškus indus arba silikoninius mėgintuvėlius ar indus.
- Leiskite losjonui visiškai atvėsti. Kai temperatūra nukris iki kambario temperatūros, uždarykite indą ar vamzdelius.
Šis losjonas truks 3 mėnesius. Ant indo pažymėkite datą, kad žinotumėte, kada reikia ją pakeisti, ir pagaminkite naują partiją.
Išbandykite šį receptą namuose. Tačiau jei jūs dar nesinaudojate losjonų gamyba namuose, gali prireikti šiek tiek laiko ir kelių bandymų, kol gausite tobulą odai tinkamą formulę. Net jei esate atsargūs, proceso metu yra tikimybė, kad atsiras nedidelių klaidų. Pradėkite nuo mažų partijų, o kai tai užklups, galėsite lengvai paruošti losjonus namuose.
Turite daugiau abejonių? Išmeskite klausimus žemiau esančiame komentarų skyriuje ir mes su jumis susisieksime.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kodėl mano naminis losjonas jaučiasi grūdėtas?
Taip yra todėl, kad tikriausiai neleidote emulsikliams visiškai ištirpti. Nesijaudinkite, pašildykite dvigubame katile ir pakartotinai plakite.
Kodėl mano naminis losjonas išsiskiria?
Aliejų emulsinančio vaško mišinio ir vandens temperatūra maišant nebuvo pakankamai artima. Pašildykite mišinį ir bandykite dar kartą maišyti.
Mano naminis losjonas jaučiasi riebus. Kaip tai išspręsti?
Taip gali nutikti dėl naudojamų aliejų. Avokadų, simondsijų ir kanapių aliejai gali padaryti jūsų losjoną sunkų. Pabandykite naudoti lengvesnius aliejus, tokius kaip saldžiųjų migdolų, kokosų ar abrikosų kauliukų aliejai, kad jūsų losjonas jaustųsi mažiau riebus.