Turinys:
- Kaip pašalinti nuolatines tatuiruotes - chirurginiai metodai
- 1. Tatuiruotės šalinimas lazeriu
- i) Pasyvus gydymas lazeriu
- ii) Aktyvus gydymas lazeriu
- 2. Intensyvi impulsinė šviesos terapija
- 3. Kriochirurgija
Ar gailiesi dėl tos tatuiruotės? Kartais akimirkos sprendimas gali jus išgąsdinti visam gyvenimui. Tai, kas dar gali atrodyti „puiki idėja“, gali būti tiesiog gėdinga dabar. Jei galite susieti ir nusprendėte ištrinti šį impulsyvų sprendimą, tada nesijaudinkite - jūs ne vienas, o yra keletas variantų.
Prieš tai, prieš pradėdami tatuiruotės pašalinimą, turite atsiminti keletą dalykų:
- Būkite aišku, ar norėtumėte paslėpti, ar paliksite dalinę tatuiruotę, nes nėra visiškai garantuota tatuiruotės pašalinimo procedūra. Kartais jie išnyksta tik iš dalies ir palieka vaiduoklio vaizdą arba nuolatinį pakeltą randą.
- Vienas gydymas neatliks darbo - jums reikės kelių seansų, kurių vidutinis laikas tarp seansų svyruoja nuo 4-6 savaičių, nes jūsų oda turi atsigauti tarp šių seansų. Tačiau tai skiriasi kiekvienam asmeniui.
- Pašalinimo procedūros sėkmės lygis priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip - tatuiruotės vieta, jūsų amžius ir tai, ar tai daro profesionalas, ar mėgėjas (mėgėjų atliktas tatuiruotes dažnai lengviau pašalinti, nes jos daromos nelygiomis rankomis, taigi milžiniškas sodrumo, gylio ir vienodumo skirtumas, lyginant su profesionaliu tatuiruočių meistru).
- Senesnes tatuiruotes palyginti lengviau atsikratyti nei ką nors, ką padarėte neseniai.
- Turite būti išsilavinęs ir žinoti apie galimą šalutinį poveikį - dažniausiai tai yra hiperpigmentacija, kuri tamsėja arba šviesėja. Tai paprastai užgyja per 6-12 mėnesių. Kiti galimi šalutiniai poveikiai yra randai, nudegimai, odos struktūros pokyčiai ir infekcijos.
- Geriausia susilaikyti nuo antibiotikų vartojimo, kai tatuiruotė pašalinama lazeriu, nes dauguma šių vaistų sukelia jautrumą šviesai, o tai gali pabloginti jūsų gijimo procesą.
Visada svarbu atlikti tyrimą ir, jei kyla abejonių, nepradėkite šio proceso. Tačiau jei esate psichiškai ir fiziškai pasirengęs tai išgyventi, pats laikas pasirinkti efektyviausią pašalinimo būdą.
Kadangi mokslas progresuoja, o tatuiruočių šalinimas įgijo didžiulį populiarumą, šiame procese yra mažiau rizikų. Žemiau yra keletas labiausiai ieškomų būdų pašalinti nuolatines tatuiruotes.
Kaip pašalinti nuolatines tatuiruotes - chirurginiai metodai
- Tatuiruotės šalinimas lazeriu
- Intensyvi impulsinė šviesos terapija
- Kriochirurgija
- Dermabrazija
1. Tatuiruotės šalinimas lazeriu
„Shutterstock“
Tai yra saugiausia ir labiausiai pageidaujama tatuiruotės šalinimo technika, turinti minimalų šalutinį poveikį. Lazeris pašalina tatuiruotę, skaidydamas rašalo pigmento spalvas didelio intensyvumo šviesos pluoštu.
Procesui gali būti naudojami dviejų tipų lazeriai - „Passive“ ir „Active“ tatuiruotės lazeriu šalinimo sistema.
i) Pasyvus gydymas lazeriu
Vien todėl, kad „Pasyvus lazeris“ apima žodį „lazeris“, jis netampa kvailų tatuiruočių pašalinimo metodu. Tai yra pigesnis būdas atsikratyti tatuiruotės, tačiau per daug nesijaudinkite - ši technika jūsų tatuiruotę išblukins tik iš dalies. Šią techniką rasite tatuiruočių salonuose ar grožio klinikose. Geriausia žinoti skirtumą tarp šių ir medicininės klasės aktyvių Q perjungtų lazerių, kad tavimi nebūtų pasinaudota, o tik dėl „taupymo“ galų gale teks iš dalies išblukusi tatuiruotė.
ii) Aktyvus gydymas lazeriu
Einame prie vienintelio efektyviausio ir efektyviausio beveik visų spalvų tatuiruočių pašalinimo būdo - „Active Laser“. Dermatologai mano, kad „Active Q-Switched“ (AQS) šalinimo lazeriu technika yra ideali. Tai reikalauja įvairių posėdžių, taip pat turi minimalią randų riziką. Jei bus laikomasi tinkamos priežiūros, jos užgis per 6–12 mėnesių.
Yra trys „Active Q-switch“ lazerių tipai - Nd: YAG, Ruby ir Alexandrite. Kiekvienas nukreiptas į skirtingą spalvų spektro diapazoną. Daugeliu atvejų tatuiruotės pašalinimo metu naudojamas daugiau nei vienas Q jungiklio lazeris - ir visi jie duoda įspūdingų rezultatų.
Gauti skirtumą?
2. Intensyvi impulsinė šviesos terapija
„Shutterstock“
Intensyvios impulsinės šviesos (IPL) terapijoje naudojama plataus spektro šviesa, pašalinanti viršutinį odos sluoksnį (epidermį). Tatuiruotės pigmentai suskaidomi į mažesnius komponentus, kurie vėliau absorbuojami į kraują ir išvežami iš vietos. Laikui bėgant, pažeista vieta gyja odos regeneracijos būdu.
Tačiau ši technika nepatartina spalvotiems žmonėms, nes jų oda yra linkusi į nuolatinį odos spalvos praradimą (hipopigmentaciją). Be to, ši technika tinka didesnėms tatuiruotėms, nes ji skleidžia didelius šviesos impulsus.
3. Kriochirurgija
Šaltinis
Šis metodas dažniausiai naudojamas odos vėžiui ir karpoms pašalinti, tačiau jis taip pat naudojamas tatuiruotėms šalinti. Proceso metu užpurškiant užšaldymo priemonę rašalo plotas yra veikiamas ypač šaltos temperatūros. Tam dažniausiai naudojamas skystas azotas. Tada plotas šlifuojamas per dermabraziją, kad būtų pašalinti viršutiniai odos sluoksniai. Tai atliekama taikant bendrą anesteziją, nes tai labai skausminga. Didžiausias šios technikos trūkumas yra tai, kad ji gali pakenkti ne tik tatuiruotai sričiai, bet ir odos audiniams.
Metodas mažiausiai efektyvus žaliems ir geltoniems pigmentams. Be to, šis procesas nėra