Turinys:
- Nakvynės tipai
- Priežastys ir rizikos veiksniai šlapinantis į lovą
- Geriausi būdai, kaip sutramdyti vaikų patekimą į lovą
- 1. Stebėkite savo vaiko skysčių kiekį
- 2. Skatinkite praktikuoti šlapimo pūslės kontrolę
- 3. Skatinkite dažniau naudotis „Loo“
- 4. Padėkite jiems prisitaikyti prie atsibudimo pertraukėlių
- 5. Paprašykite pagalbos, nebūdami baudžiamieji
- 6. Sustokite su sauskelnėmis
- 7. Būkite palaikantys ir kantrūs
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- Nuorodos
Nacionalinio miego fondo teigimu, normalu, kai vaikai miegodami šlapina lovą. Maždaug 2% penkerių metų vaikų kiekvieną vakarą drėkina lovą (1).
Nėra ko jaudintis, nes dauguma kūdikių lovų šlapinimosi atvejų yra normalūs, o ne dėl kokios nors pagrindinės sveikatos būklės. Tačiau jei jūsų vaikas ir toliau šlapinasi savo lova po 7 metų amžiaus, tai kelia susirūpinimą, todėl norėdami nustatyti priežastį ir išspręsti problemą, turite kreiptis į pediatrą.
Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie vaikų lovos šlapinimosi priežastis ir tai, kaip galite pabandyti užkirsti kelią mažyliui to daryti.
Nakvynės tipai
Daugelis ten gyvenančių vaikų yra įprasti šlapintis į lovą. Daugiau nei 15% penkiamečių vaikų nesupranta, kad jų šlapimo pūslė yra pilna, kol jie nesudrėkina lovos arba nebesugeba suvaldyti noro šlapintis (2).
Nakvynę galima skirstyti į dvi rūšis: pirminę ir antrinę (3).
Pirminis lovos drėkinimas reiškia, kad vaikas nuo ankstyvos vaikystės be pertraukos drėkina lovą. Vaikai, paveikti šio tipo, gali neturėti nė vienos sausos nakties ilgą laiką.
Antrinis šlapinimasis į lovą yra tipas, kai jūsų vaikas vėl pradeda drėkinti lovą po to, kai to nepadarė didelis skirtumas, tarkime, 6 ar daugiau mėnesių.
Ar įdomu, kas gali paskatinti jūsų vaiką sušlapinti lovą? Išsiaiškinkime.
Priežastys ir rizikos veiksniai šlapinantis į lovą
Pagrindiniai veiksniai, lemiantys pirminį šlapinimąsi į lovą, gali būti bet kuris iš šių būdų arba jų derinys:
- Vaikas negali išlaikyti šlapimo visą naktį.
- Vaikas nesupranta, kada miegant šlapimo pūslė pasisotina.
- Vakare ir naktį vaikas gamina per daug šlapimo.
- Vaikas beveik nenaudoja tualeto dienos metu ir nepaiso noro arba atideda jį kuo ilgiau.
Antrinis šlapinimasis į lovą gali būti pagrindinės medicininės ar emocinės problemos simptomas (2).
Dažniausios antrinio lovos šlapinimosi priežastys ir rizikos veiksniai yra šie:
- Šlapimo takų infekcija arba UTI: tai sukelia tokius simptomus kaip padidėjęs šlapimo dažnis, skausmas / dirginimas šlapinantis ir skubus šlapinimasis. Ši vaikų būklė taip pat gali būti kitos sveikatos problemos - anatominės anomalijos - požymis.
- Diabetas: padažnėjęs šlapinimasis yra diabeto simptomas.
- Struktūriniai ar anatominiai anomalijos: bet koks jūsų organų, raumenų ar nervų sutrikimas, susijęs su šlapinimu, gali sukelti šlapimo nelaikymą ar šlapinimąsi į lovą.
- Neurologiniai klausimai: nervų sistemos anomalijos dėl traumos ar ligos gali sutrikdyti neurologinę pusiausvyrą, kontroliuojančią šlapinimąsi.
- Emocinės problemos: trauminė ar įtempta patirtis vaikystėje taip pat gali būti atsakinga už antrinį vaikų miegą. Kiti pagrindiniai pokyčiai, tokie kaip mokyklos pakeitimas, naujo brolio ar sesers turėjimas ar miestų judėjimas, taip pat gali sukelti būklę.
- Paveldimas: lovos taip pat linkusios šlapintis į šeimas. Vaikai, kurių tėvai sirgo šlapinimu į lovą, patys dažniau šlapina lovą.
Jūsų vaikas gali drėkinti lovą dėl daugybės veiksnių. Norėdami sužinoti, ar jūsų mažylis kenčia nuo pagrindinės būklės, atidžiai patikrinkite jo miego laiką ir dažnumą. Jei simptomai rodo antrinį šlapinimąsi į lovą, negaišite laiko kreiptis į gydytoją, kad atmestumėte kitų sveikatos sutrikimų tikimybę. Tinkamu laiku pasinaudojus medicininiu gydymu galima išvengti tolesnių komplikacijų.
Tačiau jei ką tik supratote, kad jūsų vaikas šlapinasi savo lova tiek laiko, kiek jūs atsimenate, gali būti, kad jums laikas ištiesti ranką ir padėti mažyliui susidoroti su šiuo įpročiu.
Toliau pateikiami keli veiksmingi būdai, kaip padėti vaikui nustoti šlapintis į lovą.
Geriausi būdai, kaip sutramdyti vaikų patekimą į lovą
1. Stebėkite savo vaiko skysčių kiekį
Atidžiai stebėkite, kiek skysčių vaikas geria, ypač vakare. Priverskite jį per dieną išgerti daugiau skysčių, kad būtų lengviau ištempti šlapimo pūslę ir padidėtų jos pajėgumas. Be to, pabandykite apriboti vaiko skysčių ir kofeino vartojimą vakarais (4).
2. Skatinkite praktikuoti šlapimo pūslės kontrolę
Taip pat galite priversti savo vaiką keletą minučių pabandyti sulaikyti šlapimą kiekvieną kartą, kai jis nori naudoti tualetą. Tai praktikuojant dienos metu, galima pagerinti šlapimo pūslės kontrolę ir galiausiai sustabdyti šlapinimąsi į lovą.
3. Skatinkite dažniau naudotis „Loo“
Priverskite vaiką dažniau šlapintis, ypač prieš miegą. Tai padės išvengti galimybės, kad mažylis sušlapins lovą (4).
4. Padėkite jiems prisitaikyti prie atsibudimo pertraukėlių
Kitas būdas sustabdyti šlapinimąsi į lovą yra priversti juos prisitaikyti prie pabudimo pertraukų tarp miego, ypač naktį. Kiekvieną kartą, kai pabundate naktį iš miego, atkreipkite dėmesį į tai, kad švelniai pažadinkite mažylį ir paklauskite, ar jis nori naudoti tualetą. Jie pamažu išmoks atpažinti norą šlapintis miegant. Šiuo tikslu taip pat galite saugoti signalizaciją.
5. Paprašykite pagalbos, nebūdami baudžiamieji
Kitas būdas padėti mažyliui įveikti šlapinimąsi į lovą yra bendradarbiavimas su jais, kai reikia pakeisti patalynę kiekvieną kartą, kai jie šlapina lovą. Tačiau darbas turėtų būti įdomus, ir jūs turėtumėte būti švelnus. Negalima susidurti kaip baudžiantis. Įtraukus savo vaiką į šią veiklą, galiausiai padidės jo kontrolės jausmas.
6. Sustokite su sauskelnėmis
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vaikai tęsia miegą, nepaisant to, kad peržengė 5 metų ribą, yra ta, kad jie per daug pripranta prie savo sauskelnių. Nustokite sauskelnes naudoti palaipsniui. Vietoj to, vadovaukitės kitais patarimais, kurie padės jūsų vaikui įveikti šlapinimąsi į lovą.
7. Būkite palaikantys ir kantrūs
Kitas svarbus veiksnys, kai reikia spręsti vaikų šlapinimąsi į lovą, yra palaikymas ir kantrybė su jais. Būkite ramus ir raminkite vaiką, kad tai yra dažna vaikų problema ir ją galima įveikti laikui bėgant.
Nepersistenkite dėl mažylio įpročio šlapintis į lovą. Tai yra gana dažnas reiškinys daugumoje mažylių, kurie ilgainiui nustos vyresni. Tuo tarpu galite pabandyti padėti savo vaikui susidoroti su šia būkle būdami šalia ir vadovaudamiesi anksčiau pateiktais patarimais.
Tikimės, kad šis straipsnis padės susidoroti su vaiko lovos šlapinimu. Jei turite daugiau klausimų, nedvejodami susisiekite su mumis žemiau esančiame komentarų skyriuje.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kada kreiptis į gydytoją, kad vaikas šlapintųsi į lovą?
Turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytoją, jei jūsų vaikas kartu su šlapinimu į lovą patiria šiuos simptomus. Jie apima:
• karščiavimą
• skrandžio skausmą
• skausmą šlapinantis
Koks vidutinis vaikų amžius nustoti drėkinti lovą?
Vidutinis tualetinio vaiko amžius yra nuo 2 iki 4 metų. Kai vaikai sukaks 5–6 metus, maždaug 85% jų gali likti sausi.
Ką psichologiškai reiškia šlapinimasis į lovą?
Antrinis šlapinimasis į lovą, kaip jau buvo aptarta, gali atsirasti dėl pagrindinių sąlygų, įskaitant psichologines problemas. Traumuojančios ar įtemptos patirtys vaikystėje taip pat gali būti viena iš priežasčių, kodėl vaikas ir toliau peršlapęs 5 metus gali toliau drėkinti lovą.
Kokios yra suaugusiųjų lovos drėkinimo priežastys?
Kai kurios pagrindinės suaugusiųjų miego priežastys yra šios:
• Cukrinis diabetas
• Šlapimo takų infekcija • Šlapimo takų
akmenys
• Neurologiniai sutrikimai
• Prostatos padidėjimas
• Prostatos vėžys
• Šlapimo pūslės vėžys
• Obstrukcinė miego apnėja
• Pernelyg aktyvi šlapimo pūslė
Nuorodos
- „Naktinės enurezės gydymas pirminės priežiūros vaikams“. JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos praktikas.
- JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos sveikatos priežiūros kokybės ir efektyvumo institutas „Bedwetting: Overview“.
- „Pirminė naktinė enurezė: apžvalga“. Nefro-urologijos mėnraštis, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „7 skysčių ir dietos apribojimas šlapinantis į lovą“ Nacionalinis klinikinių rekomendacijų centras, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.