Turinys:
- Kas yra ledo rinkimo randai?
- Kaip išsivysto ledo rinkimo randai?
- Populiarios gydymo galimybės, siekiant pagerinti ledo surinkimo randų išvaizdą
- 1. Perforatoriaus iškirpimas
- 2. Punch'o keitimo skiepijimas arba Punch'o skiepijimas
- 3. Perforatoriaus aukštis
- 4. Dermabrazija
- 5. Mikrodermabrazija
- 6. Mikronedelis
- 7. Cheminis pilingas
- 8. Lazerio dangos dengimas
- 9. TCA kryžius
- 10. Radijo dažnio terapija
- Ar ledo rinkimo randus veikia namų gynimo priemonės ir kiti nereceptiniai vaistai?
- 2 šaltiniai
Gydyti spuogus sunku. Gydyti spuogų randus yra sunkiau. Lyginant su kitais spuogų randų tipais, gydomieji ledo randai yra sunkūs - dėl jų gylio.
Gydyti ledo išrinkimo randus nėra tolimas sapnas ar nepasiekiamas tikslas. Nors yra profesionalių gydymo galimybių, nė vienas iš jų negali ištrinti šių randų. Jie gali tik pagerinti savo išvaizdą ir padaryti juos mažiau pastebimus. Slinkite žemyn, kad sužinotumėte daugiau apie ledo surinkimo randus ir jų gydymo būdus.
Kas yra ledo rinkimo randai?
„iStock“
Ledo išrinkimo randai yra dažniausios spuogų randų rūšys.
Paprastai jie yra „V“ formos ir atrodo taip, tarsi kažkas aštriu daiktu (pvz., Ledo rinktuvu) įkištų jūsų odai skylutes. Tai sudaro mažas ir gilias skylutes jūsų odoje. Kai kurie iš jų gali atrodyti net kaip išsiplėtusios poros.
Šie randai tęsiasi daug giliau į jūsų odą, todėl juos gydyti yra sudėtinga. Kaip susidaro šie randai? Sužinokite kitame skyriuje.
Kaip išsivysto ledo rinkimo randai?
„iStock“
Sunkūs spuogai, pvz., Gilios cistos ir papulės, kurie labai pažeidžia odos struktūrą, gali sukelti ledo išrinkimo randus.
Ledo randų išsivystymas daugiausia priklauso nuo dviejų veiksnių - pirma, kaip jūsų oda gyja, ir, antra, nuo uždegimo. Mes jau supratome, kad jei uždegimas prasiskverbia kur kas giliau į odą, labiau tikėtina, kad atsiras randų. Be to, nuskynus spuogus, kol jie neišgyja, padidėja tikimybė susirgti randais.
Taigi jūs niekada neturėtumėte rinkti ar spausti spuogų. Gydykite nedelsiant, kad neliktų randų. Tačiau, jei vis tiek susidaro randai nuo ledo, yra keli būdai, kaip sumažinti jų išvaizdą, kad oda atrodytų lygesnė.
Populiarios gydymo galimybės, siekiant pagerinti ledo surinkimo randų išvaizdą
„iStock“
Čia aptartas gydymo galimybes atlieka dermatologai, kurie nustatys, kuris gydymo būdas yra naudingas jūsų odai ir randams. Visi gydymo būdai turi savo pliusų ir minusų, ir prieš atlikdami procedūrą, galite juos aptarti su gydytoju. Norėdami gauti geriausius rezultatus, dermatologas gali naudoti vieną gydymo metodą arba gydymo derinį.
1. Perforatoriaus iškirpimas
Taikant šį metodą, ledo išrinkimo randas išpjaunamas naudojant apskritą įrankį. Tada žaizda susiuvama iš visų pusių. Ledo surinkimo rando vietoje susidaro naujas plokščias randas. Vietoj gilesnio rando ši technika suformuos mažiau pastebimą, daug mažesnį ir linijinį randą (1).
2. Punch'o keitimo skiepijimas arba Punch'o skiepijimas
Taikant šį metodą, ledo išrinkimo randas užpildomas oda, paimta iš bet kurios kitos kūno vietos. Jis panašus į odos skiepijimą ir laikomas geriausiu iš visų metodų, kaip pagerinti ledo surinkimo randų išvaizdą. Jums gali prireikti kelių pakaitinių skiepų (dažnai 20 ar daugiau) (1).
3. Perforatoriaus aukštis
Šis metodas yra perforatoriaus išpjaustymo ir perforavimo mišinys. Šiame procese rando centras pašalinamas ir pakeliamas taip, kad jis tik šiek tiek pakeltas ir atitiktų besiribojančio audinio lygį. Dėl to randas atrodo plokščias. Tai dažniausiai naudojama sunkvežimių randams. Tačiau gydytojas taip pat gali tai naudoti ledo surinkimo randams kartu su kitomis technikomis (2).
4. Dermabrazija
Šiame procese dermatologas naudoja specialų abrazyvinį įrankį viršutiniam rando sluoksniui pašalinti. Prietaisas perkeliamas ant jūsų odos, kad pašalintų epidermį. Pašalinus odos sluoksnį, ledo išrinkimo randai atrodo negilūs, jų išvaizda yra mažiau duobėta. Jums reikia eiti į tolesnes sesijas, nes rezultatai yra laikini.
5. Mikrodermabrazija
Kaip ir dermabrazija, tai taip pat yra odos atnaujinimo procedūra. Šiame procese dermatologas naudoja mažą įrankį su deimantiniu antgaliu, kad įtrintų jūsų odą. Tai pašalina viršutinį odos sluoksnį, todėl randai tampa mažiau matomi. Dažnai šis procesas naudojamas kartu su štampo išpjovimu ir kitais randus mažinančiais gydymo būdais.
6. Mikronedelis
Taikant šį metodą, specialus ir mažytis įrankis naudojamas keletui mažų sužalojimų (mažų skylių) rande sukurti. Taip siekiama, kad oda gamintų daugiau kolageno, kad išgydytų žaizdą. Užgydžius žaizdą, rando gylis sumažėja. Jums reikės kelių užsiėmimų, kad gautumėte maksimalią naudą iš šio gydymo.
7. Cheminis pilingas
Šis metodas veikia pašalinant viršutinį odos sluoksnį. Tam naudojama didelė odos rūgščių koncentracija (kurią nustato gydytojas). Gilus šveitimas suteikia jums maksimalų rezultatą. Tačiau jie gali sukelti šalutinį poveikį, pvz., Odos dirginimą ir paraudimą. Nors cheminių šveitimų galima namuose, juos geriau atlikti prižiūrint odos priežiūros specialistams.
8. Lazerio dangos dengimas
Šioje procedūroje aukšto dažnio lazeriai naudojami odai ant randų ir aplink juos pašalinti, siekiant skatinti naujų odos ląstelių augimą. Procesas gali apimti nelabliuojamųjų ir abliacinių lazerių naudojimą. Neveikiantys lazeriai padeda skatinti kolageno gamybą, o abliaciniai lazeriai padeda pašalinti odos sluoksnį.
9. TCA kryžius
Tai cheminė veido randų rekonstrukcija. Šiame procese naudojama rūgštis, vadinama trichloracto (TCA) rūgštimi. Ši rūgštis įterpiama į jūsų randus. Koncentracija dažnai yra didelė, bet kur tarp 70% ir 100%. Rūgštis pažeidžia jūsų odos epitelio sluoksnį. Gydant žaizdą, jūsų oda gamina kolageną, kad ją padengtų. Dėl to jūsų rando gylis mažėja.
10. Radijo dažnio terapija
Palyginti su kitais metodais, šis yra naujas. Tai apima aukšto dažnio radijo bangų naudojimą jūsų odai išlyginti ir patempti. Tai sumažina jūsų randų išvaizdą.
Nors profesionalūs gydymo metodai yra geriausias būdas pagerinti šiuos randus, daugelis nusprendžia išbandyti namų gynimo priemones ir vietinius tepalus. Bet ar jie veikia?
Ar ledo rinkimo randus veikia namų gynimo priemonės ir kiti nereceptiniai vaistai?
„iStock“
Namų gynimo priemonės nieko nedaro, kad sumažintų randus nuo ledo. Net vietiniai tepalai nėra tokie galingi kaip profesionalūs gydymo būdai, siekiant pagerinti šių randų išvaizdą ir padaryti jūsų odą lygesnę.
Kai kurios naminės priemonės, susijusios su erškėtuogių sėklų aliejumi, alavijo želė, medumi, jogurtu ir kitais įprastais ingredientais, gali padėti pagerinti bendrą odos struktūrą, tačiau jos negali gydyti ledo išsirinkimo randus.
Nors namų gynimo priemonės ir tepalai gali nesumažinti randų, jie gali padėti išlaikyti jūsų odą sveiką ir užkirsti kelią galimiems išsiveržimams ateityje. Jei ant veido jau spuogai, geras odos priežiūros režimas užtikrina, kad vėliau nesusiformuos randai.
Ledo išrinkimo randai yra stipraus spuogų protrūkio rezultatas, o profesionalus gydymas gali juos padaryti tik mažiau pastebimus. Taigi geriau užkirsti kelią randams, nei vėliau gydyti šią būklę. Venkite spuogų pakartotinai rinkti ir neliesti. Laikykitės kruopštaus odos priežiūros režimo ir laikykitės geros odos higienos, kad išvengtumėte protrūkių ateityje ir sumažintumėte randų riziką.
Tikimės, kad šis straipsnis jums buvo naudingas. Paskelbkite savo atsiliepimus ir klausimus (jei tokių yra) toliau pateiktame komentarų skyriuje.
2 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Efektyvus atrofinių spuogų randų gydymas. Klinikinės ir estetinės dermatologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4445894/
- Punch aukščio efektyvumas kartu su frakciniu anglies dioksido lazerio paviršiaus atnaujinimu atliekant veido atrofinius spuogų randus: atsitiktinių imčių klinikinis tyrimas, padalytas į veidą. Indian Journal of Dermatology, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4601415/