Turinys:
- Kas yra grybelio infekcija?
- Ar vandenilio peroksidas naikina grybą?
- Kaip naudoti vandenilio peroksidą gydyti kirminus
- Ar neosporinas padeda nuo kirminų?
- Kitos grybelio gydymo alternatyvos
- 6 šaltiniai
Grybelinės infekcijos yra gana paplitusios, ir daugeliui žmonių teko su tuo susidurti. Grybų sukeltos infekcijos yra įvairių tipų ir veikia įvairias žmogaus kūno dalis. Iš visų grybelinių infekcijų dažniausiai pasireiškia grybelio infekcija.
Šiame straipsnyje bus išsamiai aptarta priešgrybelių infekcija ir tai, kaip galima naudoti vandenilio peroksidą šiai infekcijai gydyti.
Kas yra grybelio infekcija?
Dermatofitozė, kuri paprastai vadinama grybeliu, yra grybelinė infekcija. Tai veikia įvairias kūno dalis, tokias kaip galvos oda, kojos, kojų nagai ir nagai (1). Grybelis yra užkrečiama infekcija ir gali lengvai plisti kiekvienam žmogui.
Kai kuriais atvejais grybelio infekcija gali užsikrėsti gyvūnai. Naminiai gyvūnai, tokie kaip katės, šunys ar jūrų kiaulytės, gali būti šios infekcijos nešiotojai (2).
Užsikrėtus infekcija, ant jų odos gali atsirasti raudonų ir niežtinčių dėmių. Šie pleistrai yra panašūs į žiedą. Nubraukimas nėra geriausias sprendimas, nes tai gali sukelti infekcijos plitimą. Jei ši infekcija nėra gydoma pirmiausia, ji gali pasikartoti. Čia gali padėti vandenilio peroksidas.
Ar vandenilio peroksidas naikina grybą?
Vandenilio peroksidas turi antibakterinių, fungicidinių ir sporicidinių savybių (3). Šios savybės gali padėti dezinfekuoti paveiktą plotą ir užkirsti kelią infekcijos plitimui.
Vandenilio peroksidas gali padėti pašalinti grybelio infekciją reguliariai naudojant. Gydymo laikotarpis gali skirtis priklausomai nuo atvejo sunkumo.
Kaip naudoti vandenilio peroksidą gydyti kirminus
Kaip minėta anksčiau, vandenilio peroksidas yra lengvai prieinama kompozicija. Jį galite lengvai įsigyti iš vietinio chemiko. Tai taip pat nebrangus, tačiau veiksmingas metodas, kuriuo galima gydyti grybelio sukeltą infekciją.
Apsilankę pas artimiausią vaistininką parodysite, kad vandenilio peroksido yra skirtingo stiprumo. Gydant kirminus, gali tekti naudoti 3% tirpalą.
Norint skirti vandenilio peroksidą, jums reikės sterilaus medvilninio kamuoliuko. Praskieskite tirpalą pagal savo odos jautrumą. Pasitarkite su savo gydytoju, kad sužinotumėte, kiek jums reikia praskiesti tirpalą. Pamirkykite vatos gumulėlį praskiestame tirpale. Taikykite tai užkrėstai vietai ir palikite tam tikrą laiką. Tai galite padaryti keletą kartų per dieną, kol pamatysite, kad grybelio infekcija atslūgsta.
Pastaba: Vandenilio peroksidas gali šiek tiek sudirginti odą. Tai taip pat gali sukelti dilgčiojimą jūsų odos paviršiuje. Jei turite jautrią odą, galite jausti nedidelį diskomfortą. Kai kuriais atvejais naudojant didesnį tirpalo kiekį, pažeistos vietos oda trumpam gali šiek tiek pabalti. Taigi, prieš pradėdami vartoti šią priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju.
Panagrinėkime keletą alternatyvių priemonių, kurios gali būti naudojamos gydant kirminus.
Ar neosporinas padeda nuo kirminų?
Neosporinas yra antibiotinis tepalas, vartojamas nedidelėms odos traumoms gydyti. Nors nėra reikšmingų tyrimų, siejančių neosporiną su grybelio gydymu, manoma, kad neosporinas gali padėti ankstyvoje stadijoje kontroliuoti grybelio infekciją.
Be neosporino, galite naudoti mikonazolą, dar vieną priešgrybelinį tepalą, skirtą grybeliams gydyti (4).
Kitos grybelio gydymo alternatyvos
- Kruopščiai išvalykite galvos odą priešgrybeliniu šampūnu (5).
- Kruopščiai nuvalykite rankas ir nagus antibakteriniu muilu.
- Jei užsikrėtėte infekcija, leiskite užkrėstai vietai kvėpuoti, neuždengdami jos aptemptais drabužiais.
- Nepamirškite išvalyti ir išvalyti lovos užtiesalų.
- Po sporto klubo ar treniruotės nusiprauskite po dušu.
- Negalima dalintis drabužiais, rankšluosčiais ar patalyne su užsikrėtusiu asmeniu.
- Kojines ir apatinius keiskite kasdien. Kojines dėvėkite tik nusiprausę kojas ir visiškai jas išdžiovinę.
- Galite naudoti receptinį priešgrybelinį tepalą, kremą ar losjoną (6).
Tai buvo keletas alternatyvių variantų, kurie gali gydyti grybelį. Jei simptomai išlieka, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją. Nors grybelis yra dažna odos infekcija, svarbu greitai imtis veiksmų, kad infekcija neplistų. Laikykitės straipsnyje paminėtų patarimų, kad ateityje išvengtumėte infekcijų.
6 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Weitzmanas, aš ir RC Summerbellas. "Dermatofitai". Klinikinės mikrobiologijos apžvalgos t. 8,2 (1995): 240-59.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC172857/
- Pasquetti, Mario ir kt. „Microsporum canis infekcija vaikams: veterinarijos perspektyva“. Veterinarijos mokslai t. 4,3 46.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5644651/
- Baldry, MGC „Vandenilio peroksido ir peracto rūgšties baktericidinės, fungicidinės ir sporicidinės savybės“. Taikomosios bakteriologijos leidinys 54.3 (1983): 417-423.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6409877
- Rotta, Inajara ir kt. „Vietinių priešgrybelinių vaistų veiksmingumas skirtingose dermatomikozėse: sisteminga apžvalga su metaanalize“. Revista da Associação Médica Brasileira (leidimas anglų kalba) 58.3 (2012): 308-318.
www.scielo.br/scielo.php?pid=S0104-42302012000300010&script=sci_arttext&tlng=en
- Fulleris, LC ir kt. „Galvos gleivinės diagnozė ir gydymas“. BMJ (klinikiniai tyrimai red.) T. 326 7388 (2003): 539-41.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1125423/
- Džainas, Neetu ir Meenakshi Sharma. „Plataus spektro antimikozinis vaistas, skirtas žmonėms gydyti kirminų infekciją.“ Dabartinis mokslas 85.1 (2003): 30-34.
www.jstor.org/stable/24107708?seq=1