Turinys:
- Ar balinimas yra saugus odai?
- Cheminių odos balinimo priemonių naudojimo rizika ir šalutinis poveikis
- Odos balinimas: pasidaryk pats namų gynimo priemones, kad natūraliai pašviesintum odą
- 1. Jogurtas
- 2. Citrina
- 3. Pienas
- 4. Pomidoras
- 5. Gramo miltai
- 6. Ciberžolė
- 7. Santalas („Shwet Chandan“ arba „White Sandalwood“)
- 8. Šafranas
- 9. Bulvė
- 10. Kiaušinių baltymai
- 11. Papaja
- 12. Braškė
- 13. Saldymedis
- 14. Morkos
- 15. Avižiniai dribsniai
- Dažnai užduodami klausimai
- 11 šaltinių
Jūsų veido spalva nenulemia, ar esate graži, ar ne. Jei galvojate, kad šis straipsnis yra apie tai, kaip padaryti jūsų odą teisingesnę, teks nusivilti.
Šiame straipsnyje mes kalbėsime apie vieną iš labiausiai paplitusių odos siekių, kuriuos mes visi turime - ryškią ir švytinčią odą. Tarp mūsų ir šio odos tikslo kaltininkai yra tarša ir saulės poveikis. Jie sukelia pigmentaciją, rauginimąsi, spuogus ir užsikemša poras, dėl kurių mūsų oda tampa blanki ir tamsi. Jokiu būdu negalime jų išvengti.
Balinimas yra veiksmingas būdas sumažinti dėmių ir tamsių dėmių išvaizdą bei pašviesinti odą. Tačiau cheminiai balikliai daro žalingą poveikį jūsų odai. Geriausia alternatyva yra naudoti natūralias priemones, kad jūsų oda būtų skaistesnė, nepažeidžiant jos. Šiame straipsnyje aptarėme priežastis, kodėl reikia vengti cheminio balinimo, ir keletą natūralių būdų, kurie gali padėti jums pašviesinti odą jos nepažeidžiant. Skaityk.
Ar balinimas yra saugus odai?
Ne. Visiškai ne.
Remiantis statistika, yra nesveika manija dėl „šviesios“ odos, ypač tarp Afrikos ir Azijos moterų. JT duomenys sako, kad 40% Afrikos moterų balina odą (1). Apskaičiuota, kad iki 2024 m. Odos šviesinimo ir balinimo produktų rinka bus 31,2 mlrd. USD (2). Tačiau mažai ką suprantate, kad iš tikrųjų kenkiate savo odai naudodami cheminius baliklius. Odos balinimas gali sukelti rimtų odos komplikacijų. Todėl prieš išbandydami bet kokią balinimo priemonę turite žinoti riziką ir šalutinį poveikį.
Cheminių odos balinimo priemonių naudojimo rizika ir šalutinis poveikis
Cheminiuose balikliuose, įskaitant balinamuosius muilus, kremus ir losjonus, yra cheminių medžiagų, tokių kaip hidrochinonas, gyvsidabris (Hg) ir steroidai, kurie gali sukelti rimtų šalutinių poveikių, tokių kaip (3):
- Apsinuodijimas gyvsidabriu
- Dermatitas (odos uždegimas, pvz., Bėrimas, niežėjimas, paraudimas ir pūslės)
- Egzogeninė ochronozė (mėlynai juoda pigmentacija)
- Steroidiniai spuogai (raudoni, skausmingi nelygumai, baltagalviai ir inkštirai)
- Nefrozinis sindromas (inkstų sutrikimo tipas, kai pažeidžiamos inkstų kraujagyslės)
Tame pačiame tyrime mokslininkai atkreipė dėmesį, kad hidrochinonas gali sukelti DNR pažeidimus ir imuninę sistemą slopinančias reakcijas (sumažinti jūsų imuninės sistemos veiksmingumą ar aktyvumą). Jie taip pat atkreipė dėmesį į padidėjusį pažeidžiamumą odos vėžiui, kurį sukelia bet kokie melanino gamybos pokyčiai odą balinantiems žmonėms, ypač jei jie gyvena tropinėse vietovėse, kuriose yra stipri UV spinduliuotė. Jie padarė išvadą, kad norint nustatyti tiesioginį ryšį, reikia daugiau tyrimų.
Jūs neturėtumėte jaudintis dėl savo veido tol, kol turite sveiką odą. Tačiau mes suprantame, kad dėmės, dėmės ir pigmentacija gali varginti jus. Galite pabandyti naudoti natūralias namų gynimo priemones, kad sumažintumėte dėmes ir dėmeles bei pašviesintumėte odą. Šios „pasidaryk pats“ odą skaistinančios priemonės gali visiškai neištrinti jūsų dėmių ar turėti intensyvų odos balinimo ar balinimo efektą, tačiau jos nepakenks jūsų odai (nebent esate alergiškos kuriai nors medžiagai) ir išlaikysite ją sveiką ir šviesią. Patikrink juos.
Odos balinimas: pasidaryk pats namų gynimo priemones, kad natūraliai pašviesintum odą
Prieš bandydami bet kurią iš šių priemonių, atlikite pleistro testą, kad įsitikintumėte, jog nėra alergija kuriam nors iš ingredientų. Be to, nepamirškite, kad tai yra natūralios priemonės ir neturės intensyvaus balinimo ar balinimo efekto, kaip cheminiai balikliai.
1. Jogurtas
Jogurte (ir kituose pieno produktuose) yra pieno rūgšties, kuri padeda šviesinti odą (4). Be to, jogurto tepimas ant odos turi raminantį poveikį.
Paimkite šaukštą jogurto ir į jį įberkite žiupsnelį ciberžolės. Užtepkite pasta ant odos ir palikite ją 15-30 minučių prieš plaunant. Laikykitės šios tvarkos kartą per dieną.
2. Citrina
Citrinoje yra vitamino C, kuris slopina melanino susidarymą ir turi depigmentacinį poveikį (5). Tačiau venkite šios priemonės, jei turite jautrią odą, nes ji gali sukelti paraudimą ir dirginimą. Be to, citrina daro odą šviesai jautrią. Prieš naudodamiesi šia priemone, pasitraukite nuo saulės.
Šaukštą citrinos sulčių atskieskite distiliuotu vandeniu ir užtepkite ant veido kaip toniką. Po 10–15 minučių nuplaukite.
3. Pienas
Piene yra pieno rūgšties, pasižyminčios odą šviesinančiu poveikiu (4).
Šaukštelį medaus sumaišykite su šaukštu žalio pieno ir, naudodami medvilnės kamuoliuką, paskleiskite ant veido. Palikite jį 15-30 minučių ir nuplaukite. Laikykitės šios tvarkos kartą per dieną.
4. Pomidoras
Pomidorų valgymas gali apsaugoti jus nuo žalingo UV spindulių poveikio (6). Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad jos blizginantis poveikis odai būtų tepamas vietiškai, tačiau dažniausiai jis naudojamas kaip namų priemonė odai skaistinti. Galite įtraukti pomidorus į savo dienos racioną arba naudoti šią namų gynimo priemonę.
Šaukštą pomidorų pastos sumaišykite su žiupsneliu ciberžolės ir šiek tiek pieno. Užtepkite ant veido ir nuplaukite po 20-30 minučių. Kartokite šią tvarką tris kartus per savaitę.
5. Gramo miltai
Gramo miltai (arba besanas) yra vienas iš dažniausiai naudojamų ingredientų dėl savo grožio pranašumų. Tai kruopščiai nušveičia ir išvalo odą, kad pašviesintų jūsų odą. Tai taip pat padeda sumažinti įdegį ir riebumą (7).
Norėdami naudoti gramų miltus odai skaistinti, šaukštą gramų miltų sumaišykite su rožių vandeniu ir pasta tepkite odą. Prieš nuplaunant, leiskite jam išdžiūti. Šią priemonę naudokite tris kartus per savaitę.
6. Ciberžolė
Ciberžolė pasižymi išskirtinėmis žaizdų gydomosiomis ir antiseptinėmis savybėmis, todėl ji dažniausiai naudojama ajurvedos preparatuose gydant daugybę odos negalavimų. Ciberžolė gali padėti sumažinti pigmentaciją, tamsias dėmes ir nelygų odos atspalvį, suteikiant jums ryškią ir švytinčią odą (7).
Pusę šaukštelio ciberžolės sumaišykite su pieno kremu ir įmasažuokite ant odos. Prieš nuplaunant, leiskite jam išdžiūti. Laikykitės šios priemonės kartą per dieną.
7. Santalas („Shwet Chandan“ arba „White Sandalwood“)
Baltos santalo medienos milteliai naudojami odos alergijoms išgydyti. Jis taip pat turi vėsinantį ir raminantį poveikį odai. Baltos santalo medienos milteliai yra ypač naudingi mažinant randų ir spuogų žymes, kad suteiktų ryškesnį odos atspalvį (7).
Sumaišykite šaukštelį baltojo santalo miltelių su arbatiniu šaukšteliu medaus ir užtepkite pasta ant odos. Po 20 minučių nuplaukite. Laikykitės šios kasdienybės tris kartus per savaitę.
8. Šafranas
Šafrane yra karotenoidų glikozidų ir terpenoidų. Tai pašviesina ir paryškina jūsų odą, suteikdama jums aiškią veido spalvą ir jaunatvišką spindesį (7).
Įmirkykite žiupsnelį šafrano sruogų žaliame piene ir užtepkite mišinį medvilniniu rutuliu. Po 30 minučių nuplaukite ir laikykitės šios tvarkos kartą per dieną.
9. Bulvė
Bulvių sultys yra viena iš labiausiai paplitusių „pasidaryk pats“ priemonių odos problemoms spręsti. Nėra jokio mokslinio tyrimo, kuris įrodytų, kad bulvės tepamos vietiškai. Tačiau daugelis žmonių naudojo bulves ir manė, kad tai naudinga tamsiems ratilams, dėmėms ir odai skaistinti.
Bulvių sultis sumaišykite su keliais lašais citrinos sulčių ir medumi. Mišinį užtepkite ant odos ir nuplaukite po 15-20 minučių. Laikykitės šios tvarkos 2-3 kartus per savaitę.
10. Kiaušinių baltymai
Nėra tyrimų, kurie įrodytų kiaušinių baltymų odą šviesinantį poveikį. Daugelis žmonių ant odos naudoja žalius kiaušinių baltymus, nes nustatė, kad jie turi skaistinamąjį poveikį. Tačiau nepatartina ant odos dėti žalio kiaušinio, nes jame gali būti salmonelių.
11. Papaja
Papajoje yra vitamino C ir karotenoidų, kurie gali sumažinti pigmentaciją ir išvengti paraudimo, kai juos vartojate (5), (8). Tačiau daugelis žmonių naudoja papają ant odos, kad išnyktų jų žymės, dėmės ir dėmės.
Galite tai išbandyti sumaišę trintą prinokusią papają su arbatiniu šaukšteliu praskiestų citrinų sulčių ir tepdami ją ant odos. Naudokite šią priemonę kartą per pakaitinę dieną.
12. Braškė
Braškėse taip pat yra vitamino C, kuris turi depigmentuojančių savybių (5). Tačiau aktuali jo nauda nebuvo įrodyta.
Norėdami sukurti vaisių veido pakuotę, galite naudoti braškę. Sutrinkite kelias braškes ir sumaišykite jas su pienu. Patepkite pasta ant veido. Nuplaukite, kai ji išdžius. Laikykitės šios namų gynimo priemonės kartą per dieną.
13. Saldymedis
Saldymedis gali išvalyti ir paryškinti odą. Tai sumažina per didelę melanino gamybą ir tolygiai paskirsto odą, kad sumažėtų hiperpigmentacija. Tai taip pat apsaugo nuo UVB sukeltos pigmentacijos. Tačiau norint įrodyti jo depigmentacijos poveikį, reikia atlikti daugiau tyrimų (9).
Saldymedžio miltelius galite sumaišyti su sandalmedžio milteliais ir rožių vandeniu, tada du kartus arba tris kartus per savaitę tepkite pasta ant odos.
14. Morkos
Morkose yra likopeno ir karotinoidų, kurie gali padėti sumažinti UV spindulių sukeltą paraudimą ir nudegimą saulėje (8). Anekdotiniai duomenys taip pat rodo, kad tai gali padėti sumažinti dėmeles ir išlyginti odos atspalvį, kad pagerėtų jos išvaizda. Nors tai reikalauja daug laiko ir reguliaraus tepimo, taip pat sakoma, kad morkos atjaunina visų tipų odą.
Morkų pastą sumaišykite su jogurtu ir keliais lašais citrinos sulčių ir patepkite ant odos. Naudokite šią priemonę kartą per dieną.
15. Avižiniai dribsniai
Avižiniai dribsniai yra plačiai naudojami kosmetikoje ir odos priežiūros produktuose dėl savo odos pranašumų. Dėl jo tekstūros jis yra puikus šveitiklis, pašalinantis negyvas odos ląsteles (10). Taip pat sakoma, kad avižiniai dribsniai apsaugo jūsų odą nuo žalingo UV spindulių poveikio, pavyzdžiui, rauginimo, tamsių dėmių ir amžiaus dėmių (11). Tačiau avižinių dribsnių veiksmingumas odai turi būti toliau tiriamas.
Norėdami naudoti avižinius dribsnius, sumaišykite maltus avižinius dribsnius su pienu ir įmasažuokite ant veido. Nuplaukite, kai tik ji bus sausa.
Palyginti su cheminėmis procedūromis, natūraliems odos skaistinimo procedūroms pasiekti reikia daugiau laiko. Todėl turite reguliariai naudoti šiuos gydymo būdus ir būti kantrūs. Cheminis odos balinimo ar balinimo produktas gali suteikti jums tiesioginių rezultatų, tačiau jis taip pat pakenks jūsų odai. Jei norite balinti odą nepakenkdami jai, išbandykite šias natūralias priemones, kad pagyvintumėte odą.
Dažnai užduodami klausimai
Ką aš galiu naudoti savo odai balinti?
Galite naudoti komercines balinimo priemones, tačiau jos gali pakenkti jūsų odai. Odai skaistinti geriau naudoti natūralius ingredientus.
Kaip natūraliai balinti odą?
Natūralūs ingredientai gali padėti tik pašviesinti odą ir gali neduoti tų pačių rezultatų kaip cheminiai balikliai.
11 šaltinių
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Mokėti didelę kainą už odos balinimą, (2019), Afrikos atnaujinimas, Jungtinės Tautos.
www.un.org/africarenewal/magazine/april-2019-july-2019/paying-high-price-skin-bleaching
- Odos spalva, kultūrinis kapitalas ir grožio produktai: Odos sąžiningumo produktų naudojimo Mumbajuje, Indijoje tyrimas, visuomenės sveikatos sienos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5787082/
- Afrikos ir Afro-Karibų jūros regiono gyventojų odos balinimas ir dermatologinė sveikata JAV: naujos metodologiškai griežtų, daugiadisciplininių ir kultūriškai jautrių tyrimų, dermatologijos ir terapijos kryptys, „Springer Open“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5120641/
- Pieno rūgštis, natrio laktatas ir kalio laktatas: tvarkymas / perdirbimas, Žemės ūkio rinkodaros tarnyba, Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamentas.
www.ams.usda.gov/sites/default/files/media/Lactic%20Acid%20TR%202015.pdf
- Vitaminas C dermatologijoje, Indijos dermatologijos internetinis žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673383/
- Pomidorų pasta, kurioje gausu likopeno, in vivo apsaugo nuo odos fotopažeidimų: atsitiktinių imčių kontroliuojamas tyrimas, The British Journal of Dermatology, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20854436
- „Herbal Face Pack“ paruošimas ir standartizavimas namuose, (2017) „The Open Dermatology Journal“, „Bentham Open“.
pdfs.semanticscholar.org/1ca2/5c17343fd28d0dfa868e2abd0919f8e986dd.pdf
- Atrasti ryšį tarp mitybos ir odos senėjimo (2012), Dermatoendokrinologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3583891/
- Kosmetikos priemonės hiperpigmentacijai: kas yra ?, Odos ir estetinės chirurgijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3663177/
- Kodėl turėtumėte šveisti veidą?, Montanos akademija.
www.montanaacademy.edu/why-should-you-exfoliate-your-face/
- Avižiniai dribsniai dermatologijoje: trumpa apžvalga., (2012), Indian Journal of Dermatology, Venereology and Leprology, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22421643