Turinys:
- Kas yra pavydas?
- Kas yra pavydas?
- Pavydas vs. Pavydas - palyginimo diagrama
- Naudingas vadovas įveikti tokias emocijas kaip pavydas ir pavydas
- 1. Svarbiausia yra savimonė
- 2. Nustok lyginti
- 3. Pavydą paverskite įkvėpimu
- 4. Būkite atidūs ir ugdykite savo dėmesio kontrolę
Kaip žmonės, mes jaučiame begalinį emocijų spektrą. Gerai ar blogai, emocijos yra tai, kas daro mus tikrus ir palaiko gyvus jausmus. Nors teigiamos emocijos mums naudingos, išgyvenant neigiamas emocijas, pavyzdžiui, pavydą, gėdą, kaltę ir pavydą, dažnai galime jaustis priblokšti ir nejaukūs. Pavydas santykiuose gali palaipsniui uždusinti laimingą partnerystę. Kadangi šių emocijų neišvengsi, gali taip pat vertinti jas kaip galimybę sukelti esminių pokyčių. Nes štai kas: emocinis priėmimas visada yra geras.
Šiame straipsnyje mes gilinamės į supratimą apie pavydo ir pavydo skirtumą - dvi pirminės emocijos, kurios dažnai sutampa. Skaitykite toliau, kad suprastumėte, kaip galite sveikai su jais elgtis, kad tiek jūs, tiek jūsų santykiai su partneriu galėtų išties klestėti.
Kas yra pavydas?
Tiksliausias būdas yra jaustis kartėliui, kai kitiems tai geriau. Kaip klastingas vėžys, tykantis sieloje, pavydas laikomas viena iš septynių mirtinų nuodėmių.
Pavydas įsivyrauja, kai norisi kažko kito. Tai gali būti tam tikra savybė, pasiekimas ar turėjimas, kurio trokštate, bet kurio jums trūksta. Jis suveikia tada, kai pasijunti neadekvatus. Tai lemia žemą savivertę, ir tai yra priežastis, kodėl ji išgyvenama kaip tokia „nemaloni“ emocija.
Kas atsitinka, kai pavydas įsiliepsnoja tariamai saugiame romantiškų santykių prieglobstyje? Nors pavydas dažniausiai būna tarp dviejų artimų ir vienas į kitą investavusių žmonių, jis gali būti toksiškas bet kokiems santykiams. Tačiau ne visi pavydai sukuriami vienodai, ir tai ne visada sukelia problemų santykiuose. Gerybinis pavydas yra tik noras, kad turėtume kito atributus ir bruožus, o piktavališkas pavydas yra labiausiai griaunantis. Tai kyla iš susierzinimo ir lydima gėdos.
Santuokoje tarkime, kad A uždirba B, o tai yra B. problema. Užuot nustatęs savo jausmus kaip pavydą, B gali pasakyti: „Jos karjera mums gadina reikalus. Ji taip įsitempusi ir nebegali rūpintis vaikais “. Bet galiausiai paaiškėja tiesa, kad B tikrai nori sėkmingesnės karjeros.
Pavydo ir nusivylimo jausmas taip pat gali pasireikšti, jei A nesijaudina dėl to, ką daro, o B turi klestinčią karjerą ir gauna įvertinimus. Tokia situacija yra skausminga, ypač jei mažiau patenkintas partneris neturi apibrėžto kelio.
Kaip ir visos kitos emocijos, svarbiausia pavydyje yra atpažinti tai savyje. Slopinti šią emociją ar apsimesti, kad net nejaučiate, kad tai yra visiškai nesveika. Kad ir kaip sunku pripažinti, kad pavydi partnerio, kartu su lydima gėda ir kaltės jausmu, labai svarbu patenkinti savo jausmus. Taigi, būk sąžiningas sau. Atminkite, kad stabilios poros nori vienas kitam geriausio, ir jos džiaugiasi viena kitos pasiekimais. Jie nejaučia poreikio varžytis tarpusavyje - išskyrus linksmybes, pavyzdžiui, žaidžiant tenisą ar bėgant maratoną.
Kas yra pavydas?
Pavydo emocija pasireiškia, kai santykiams kyla grėsmė. Skirtingai nuo pavydo, kuris yra reakcija į kažko trūkumą, pavydas yra reakcija į grėsmę ką nors prarasti. Tai gali lemti žemas savęs vertinimas. Jei nesijaučiate pasitikintis savimi ar patrauklus, gali būti sunku patikėti, kad partneris jus tikrai myli ir vertina. Pavydas santykiuose gali kilti dėl nerealių lūkesčių dėl santykių.
Gana paprasta, tiesa? Deja, žodžio „pavydas“ prasminis neaiškumas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl daugelis iš mūsų nesupranta pavydo ir pavydo skirtumo.
Pavydui reikalingos trys šalys - jūs, jūsų partneris ir trečias asmuo. Tai kyla tada, kai nerimaujate, kad partneris jus paliks kam nors kitam. Trumpai tariant, jaučiate pavydą dėl to, ką jau turite, bet bijote prarasti.
Pavydas vs. Pavydas - palyginimo diagrama
Pavydas | Pavydas |
---|---|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naudingas vadovas įveikti tokias emocijas kaip pavydas ir pavydas
1. Svarbiausia yra savimonė
Savimonė reikalauja stebėti ir priimti save tokį, koks esi - ne tokį, koks turėtum ar neturėtum būti. Savęs refleksija yra svarbi nesmerkiant savęs. Išmokite būti švelnus, atjaučiantis ir atlaidus sau. Taip jums nebereikės daiktų ar žmonių, kad jaustumėtės reikšmingesni.
2. Nustok lyginti
Išmokite vertinti save už tai, kas esate, o ne už tai, ką pasiekėte ar ką turite. Sėkmė ir laimė yra nepaprastai asmeniškos. Laimės raktas yra sėkmės apibrėžimas pagal jūsų pačių sąlygas.
3. Pavydą paverskite įkvėpimu
Ieškoti kitų įkvėpimo nėra blogai. Problema slypi tame, kad stengiamės būti panašūs į juos. Reagavimas su mėgdžiojimu, o ne pavydu reiškia atvirumą mokymuisi iš kitų. Geriau būti originalu nei kopija.
4. Būkite atidūs ir ugdykite savo dėmesio kontrolę
Priimkite sąmoningus sprendimus, kad galėtumėte kontroliuoti savo emocijas. Tai padarę, galėsite sąmoningai pasirinkti, apie ką galvojate ir kokias emocijas jaučiate.
Kaip ir tiek daug emocijų, pavydas ir pavydas gali būti geri mokytojai. Jie yra universalūs jausmai, ir mes visi juos jaučiame tam tikru momentu. Ir gerai, kad juos jauti. Norint įveikti šias emocijas reikės praktikos, bendravimo ir įsitikinimų pasikeitimo.
Esmė ta, kad galite juos užkariauti. Pavydas ir pavydas yra ir negražūs: tai tik kanalas, kuriuo mes perduodame savo nesaugumą pasauliui. Paleisk tai, būk dėkingas už tai, ką turi, ir nesiglemžk savo emocijomis.
Ar jūsų gyvenime buvo kokių nors reikšmingų įvykių, kai jautėtės pavydūs ar pavydūs? Kaip nepavydėti? jei taip? Kaip jūs su jais susidorojote? Pakomentuokite žemiau, kad praneštumėte mums.