Turinys:
- Kas yra raudonėlių aliejus?
- Kokie yra raudonėlių aliejaus nauda sveikatai?
- 1. Gali padėti kovoti su kenksmingomis bakterijomis
- 2. Gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį
- 3. Gali turėti galingų antioksidantų savybių
- 4. Gali padėti gydyti grybelines infekcijas
- Raudonėlių aliejaus šalutinis poveikis
- Išvada
- Žmonės taip pat klausia
- 61 šaltinis
Raudonėlis ( Origanum vulgare ) yra populiarus kvapusis prieskonis, kilęs iš Europos. Jis yra plačiai naudojamas gaminant maistą dėl savo kvapų, ypač Italijos ir Viduržemio jūros virtuvėse.
Raudonėlių aliejus išgaunamas iš raudonėlių augalų lapų ir ūglių. Tradiciškai aliejus buvo naudojamas virškinimo bėdoms ir peršalimui gydyti. Šis eterinis aliejus turi antibakterinių, priešgrybelinių, antioksidacinių, priešuždegiminių ir priešnavikinių savybių (1).
Jis taip pat naudojamas kaip maisto konservantas, siekiant išvengti maisto gedimo laikant (2).
Skaitykite toliau, kad sužinotumėte aliejaus naudą sveikatai ir galimą šalutinį poveikį.
Kas yra raudonėlių aliejus?
Raudonėlių aliejus išgaunamas iš raudonėlių augalų lapų ir ūglių. Pirmiausia jie džiovinami ore, o aliejus ekstrahuojamas distiliuojant garais (3). Šiame aliejuje yra stiprių antioksidantų ir antimikrobinių junginių, tokių kaip karvakrolis, timolis, rozmarino rūgštis, terpenai, terpenoidai ir ursolio rūgštis (4), (5).
Čia yra vienuolika galimų raudonėlių aliejaus privalumų ir naudojimo būdų.
Kokie yra raudonėlių aliejaus nauda sveikatai?
1. Gali padėti kovoti su kenksmingomis bakterijomis
Raudonėlių aliejus yra natūralus antibiotikas, žinomas kaip veiksmingas prieš kelias bakterijas (6). Tai gali padėti kovoti su bakterijomis, sukeliančiomis odos, šlapimo ir kvėpavimo takų infekcijas.
Aliejuje esantis karvakrolas gali pasižymėti antibakterinėmis savybėmis, slopindamas bakterijų augimą (7). Norint suprasti jo naudojimą šiam tikslui, reikia daugiau tyrimų.
Nustatyta, kad raudonėlių aliejuje esantis timolis kartu su karvakrolu turi sinergetinį poveikį slopindamas bakterijų augimą (8), (9).
Nustatyta, kad eterinis aliejus iš skirtingų raudonėlių rūšių, ty Origanum heracleoticum L., yra veiksmingas prieš klinikines E scherichia Coli ir Pseudomonas Aeruginosa padermes (10) . Aliejus taip pat parodė slopinamąjį poveikį Staphylococcus aureu bakterijoms, kuris dažnai sukelia apsinuodijimą maistu (11).
Natūralios stiprios raudonėlių aliejaus antibakterinės savybės gali būti naudojamos prieš antibiotikams atsparias bakterijų padermes (12).
2. Gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį
Tyrimai parodė, kad raudonėlių aliejus gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį gyvūnams ir žmonėms. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad karvakrolis gali padėti žymiai pagerinti lipidų pelėms, kurios dešimt savaičių buvo maitinamos labai riebiai. Šioms pelėms buvo mažesnis cholesterolio kiekis nei pelėms, kurios buvo maitinamos tik riebiu maistu (13).
Tyrimas su žmonėmis, sergančiais lengva hiperlipidemija (padidėjusiu cholesterolio kiekiu) parodė, kad skirtingų rūšių raudonėlių aliejaus ( Origanum onites) vartojimas gali padėti valdyti jų lipidų profilius (14). Per tris mėnesius tiriamiesiems buvo mažesnis blogojo cholesterolio (MTL arba mažo tankio lipoproteinų) ir padidėjęs gerojo cholesterolio (DTL arba didelio tankio lipoproteinų) kiekis. Šis poveikis pastebėtas tiriamiesiems pakeitus mitybą ir gyvenimo būdą.
Aliejus taip pat sumažino C reaktyvių baltymų kiekį, kuris, kaip žinoma, padidina širdies ir kraujagyslių ligų riziką (14).
3. Gali turėti galingų antioksidantų savybių
Antioksidantai jungiasi prie laisvųjų radikalų, kurie yra kenksmingi toksinai mūsų organizme. Jie padeda išvengti ląstelių pažeidimų ir oksidacinio streso, kurie kitu atveju gali sukelti lėtinius sutrikimus, tokius kaip vėžys ar širdies ligos (15). Tyrimai parodė, kad raudonėlyje yra didelė antioksidantų koncentracija (16), (17).
Karvakrolis, timolis ir rozmarino rūgštis yra stiprūs raudonėlių aliejaus antioksidantai (18), (19), (20). Jie padeda pagerinti kūno imunitetą ir išlaikyti ligas.
4. Gali padėti gydyti grybelines infekcijas
Raudonėlių eterinis aliejus turi fungicidinį poveikį, kuris buvo naudojamas burnos ertmės kandidozei ir protezų stomatitui gydyti (21). Tyrimas parodė, kad eterinių aliejų, tokių kaip raudonėlių aliejus, pridėjimas prie kojų vonios gali būti veiksmingas prieš kelias grybelines ir bakterines padermes (22).
- Raudonėlių eterinis aliejus
- Alyvuogių aliejus
Procesas
- Viename arbatiniame šaukštelyje alyvuogių aliejaus galite naudoti vieną lašą raudonėlio eterinio aliejaus ir šiuo mišiniu ištepti pažeistą vietą. Šis praskiestas aliejus padeda sumažinti odos dirginimą ir ramina odą.
Dėl sportinės pėdos gydymo
Jums reikės
- Raudonėlių eterinis aliejus
- Karšto vandens vonia
- Jūros druska
Procesas
Kojų vonelėje galite naudoti kelis lašus raudonėlio eterinio aliejaus su dviem šaukštais jūros druskos ir pamirkyti kojas 20 minučių.
Kaip natūralus antibiotikas
Jums reikės medicinos specialisto išrašytos kapsulės bakterijų ar parazitų infekcijoms gydyti.
Kaip valymo priemonė
Jums reikės
- Raudonėlių eterinis aliejus
- Arbatmedžio aliejus
- Kepimo milteliai
- Actas
Procesas
Galite sumaišyti visus ingredientus karštame vandenyje ir naudoti mišinį kaip natūralų valiklį.
Nors raudonėlių aliejus turi svarbių privalumų ir naudos, jis gali būti netinkamas visiems. Aliejus gali sukelti šalutinį poveikį, apie kurį reikia žinoti.
Raudonėlių aliejaus šalutinis poveikis
Raudonėlių aliejus yra labai stiprus ir netinkamai praskiestas gali degti. Jis taip pat turi aštrų skonį; taigi galite jį sumaišyti su alyvuogių arba kokosų aliejumi. Prieš naudodamiesi ant odos, atlikite pleistro testą.
Raudonėlių aliejus gali trikdyti tam tikrus vaistus, prieš vartodami pasitarkite su gydytoju. Jei jaučiate šalutinį poveikį, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Žmonės, sergantys cukriniu diabetu, turėtų stebėti aliejaus kiekį, nes jis gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje (59).
Žmonės, vartojantys vaistus, įspėjami vartoti raudonėlių aliejų.
Paprastai nelaikoma saugia nėščioms moterims, nebent licenciją turintis specialistas nurodė kitaip (60).
Išvada
Raudonėlių aliejus tradiciškai buvo naudojamas dėl daugelio jo teikiamų privalumų sveikatai.
Jis kovoja su bakterinėmis ir grybelinėmis infekcijomis ir manoma, kad jis gali kovoti su daugeliui vaistams atsparių bakterijų (61).
Tai padeda sumažinti vėžio riziką, sumažinti cholesterolio kiekį, svorio netekimą.
Galite paversti aliejų įprastu įpročiu. Tačiau būkite atsargūs dėl galimo šalutinio poveikio.
Žmonės taip pat klausia
- Ar galiu ant veido naudoti raudonėlių aliejų?
- Taip, bet atskieskite jį kokosų arba simondsijų aliejumi. Tai padės pagerinti odos sveikatą.
- Ar raudonėlių aliejus padeda gydyti sinusų infekcijas?
- Raudonėlių aliejus turi stiprių antibakterinių junginių, kurie gali padėti gydyti sinusų infekcijas. Naudokite jį difuzoriuje, kad išvalytumėte užblokuotus nosies kanalus.
- Kaip jūs naudojate raudonėlių aliejų plaukų augimui?
- Sumaišykite jį su kokosų arba argano aliejais, kad paskatintumėte plaukų augimą. Tačiau nėra tyrimų, kuriuose teigiama, kad raudonėlių aliejus gali padidinti plaukų augimą.
61 šaltinis
„Stylecraze“ turi griežtas apskaitos gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Leyva-López, Nayely ir kt. „Raudonėlio eteriniai aliejai: biologinis aktyvumas, viršijantis jų antimikrobines savybes“. Molekulės 22.6 (2017): 989.
- Rodriguez-Garcia, I. ir kt. „Raudonėlių eterinis aliejus kaip antimikrobinis ir antioksidacinis maisto produktų priedas“. Kritinės apžvalgos maisto moksle ir mityboje 56.10 (2016): 1717-1727.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25763467
- Kula, Józefas ir kt. „Bulgarijos„ Origanum vulgare L. “eterinio aliejaus cheminė sudėtis.“ Eterinių aliejų turinčių augalų žurnalas 10.3 (2007): 215-220.
www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/0972060X.2007.10643545
- Rao, Gottumukkala Venkateswara ir kt. „Origanum vulgare Linn cheminės sudedamosios dalys ir biologiniai tyrimai“. Farmakognozijos tyrimai 3.2 (2011): 143.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21772760
- Inoue, Yoshihiro ir kt. "Terpeno alkoholių antibakterinis poveikis Staphylococcus aureus ir jų veikimo būdas". FEMS mikrobiologijos laiškai 237,2 (2004): 325-331.
www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0378109704004811
- Saeedas, Sabahatas ir Tarp Tariko. "Raudonėlio (Origanum vulgare Linn.) Antibakterinis aktyvumas prieš gramteigiamas bakterijas." Pakistano žurnalas apie farmacijos mokslus 22.4 (2009).
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19783523
- Nostro, Antonia ir Teresa Papalia. „Antimikrobinė karvakrolio veikla: dabartinė pažanga ir ateities perspektyvos“. Naujausi priešinfekcinių vaistų atradimų patentai 7.1 (2012): 28-35.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22044355
- Lambert, RJW ir kt. „Tyrimas apie raudonėlių eterinio aliejaus, timolio ir karvakrolo mažiausią slopinančią koncentraciją ir veikimo būdą.“ Taikomosios mikrobiologijos žurnalas 91.3 (2001): 453-462.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11556910
- Nostro, Antonia ir kt. „Raudonėlio, karvakrolo ir timolio poveikis Staphylococcus aureus ir Staphylococcus epidermidis biofilmams“. Medicinos mikrobiologijos žurnalas 56.4 (2007): 519-523.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17374894
- Sienkiewiczius, Monika, M. Wasiela ir A. Głowacka. Raudonėlių eterinio aliejaus (Origanum heracleoticum L.) antibakterinis aktyvumas klinikinėms Escherichia coli ir Pseudomonas aeruginosa padermėms. “ Medycyna doswiadczalna i mikrobiologia 64.4 (2012): 297-307.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23484421
- Preussas, Harry G. ir kt. "Eterinių aliejų ir monolaurino poveikis Staphylococcus aureus: tyrimai in vitro ir in vivo". Toksikologijos mechanizmai ir metodai 15.4 (2005): 279-285.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20021093
- Teixeira, Barbara ir kt. „Įvairių raudonėlių (Origanum vulgare) ekstraktų ir eterinio aliejaus cheminė sudėtis ir bioaktyvumas.“ Maisto ir žemės ūkio mokslo žurnalas 93.11 (2013): 2707-2714.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23553824
- Kim, Eunkyungas ir kt. „Carvacrol apsaugo nuo kepenų steatozės pelėms, kurios maitinasi riebiu maistu, stiprindamos SIRT1-AMPK signalizaciją.“ Įrodymais pagrįsta papildoma ir alternatyvi medicina 2013 (2013).
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23533470
- Özdemir, B. ir kt. „Origanum onitų poveikis endotelio funkcijai ir serumo biocheminiams žymenims pacientams, sergantiems hiperlipidemija“. Tarptautinių medicinos tyrimų leidinys 36.6 (2008): 1326-1334.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19094443
- Coccimiglio, John ir kt. „Etanolinio„ Origanum vulgare “ekstrakto ir jo pagrindinių sudedamųjų dalių antioksidacinė, antibakterinė ir citotoksinė veikla.“ Oksidacinė medicina ir ląstelių ilgaamžiškumas 2016 (2016).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4804097/
- Zheng, Wei ir Shiow Y. Wang. „Antioksidacinis aktyvumas ir fenolio junginiai pasirinktose žolelėse“. Žemės ūkio ir maisto chemijos leidinys 49.11 (2001): 5165-5170.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11714298
- Zhang, Xiao-Li ir kt. „Fenolio junginiai iš„ Origanum vulgare “ir jų antioksidacinė bei antivirusinė veikla.“ Maisto chemija 152 (2014): 300-306.
www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0308814613018438
- Khaki, Mohammad Reza Afarineshe ir kt. „Originum vulgare l vandeninio ekstrakto antinociceptinis poveikis. žiurkių patinams: galimas GABAerginės sistemos dalyvavimas “. Irano farmacijos tyrimų žurnalas: IJPR 12.2 (2013): 407.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3813232/
- Lagouri, Vasiliki ir kt. „Graikijoje laukinių augalų raudonėlių augalų eterinių aliejų sudėtis ir antioksidacinis aktyvumas.“ Zeitschrift für Lebensmittel-Untersuchung und Forschung 197.1 (1993): 20–23.
link.springer.com/article/10.1007/BF01202694
- Bakota, Erica L. ir kt. „Antioksidacinis aktyvumas ir juslinis rozmarino rūgštimi praturtinto Salvia officinalis ekstrakto įvertinimas.“ Maisto mokslo žurnalas 80.4 (2015): C711-C717.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25808312
- Marcos-Arias, Cristina ir kt. „Natūralių produktų veikla in vitro prieš burnos ertmės Candida izoliatus nuo protezuotojų“. BMC papildoma ir alternatyvi medicina 11.1 (2011): 119.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22118215
- Inouye, Shigeharu ir kt. „Kombinuotas šilumos, eterinių aliejų ir druskos poveikis fungicidiniam poveikiui prieš Trichophyton mentagrophytes kojų vonioje.“ Nippon Ishinkin Gakkai Zasshi 48.1 (2007): 27-36.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17287720
- Pozzatti, Patricia ir kt. „Eterinių aliejų, išgautų iš augalų, naudojamų kaip prieskoniai, poveikis in vitro prieš flukonazolui atsparius ir flukonazolui jautrius Candida spp. Kanados mikrobiologijos žurnalas 54.11 (2008): 950-956.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18997851
- de Castro, Ricardo Dias ir kt. „Timolio priešgrybelinis aktyvumas ir veikimo būdas bei jo sinergizmas su nistatinu prieš Candida rūšis, susijusias su burnos ertmės infekcijomis: tyrimas in vitro“. BMC papildoma ir alternatyvi medicina 15.1 (2015): 1-7.
bmccomplementmedtherapies.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12906-015-0947-2
- Gongas, HY ir kt. „Origanum vulgare eterinių aliejų iš šešių Kinijos ir Pakistano gamybos sričių analizė“ Revista Brasileira de Farmacognosia 24.1 (2014): 25-32.
www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0102695X14701292#bib0100
- Zou, Yi ir kt. „Raudonėlių eterinis aliejus pagerina žarnyno morfologiją ir tankių jungčių baltymų ekspresiją, susijusią su pasirinktų žarnyno bakterijų moduliacija ir imunine būkle kiaulės modelyje.“ „BioMed research international 2016“ (2016).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4903144/
- Silva, Francilene V. ir kt. „Karvakrolo, monoterpeno, esančio raudonėlių eteriniame aliejuje, priešuždegiminis ir opinis poveikis.“ Vaistinio maisto žurnalas 15.11 (2012): 984-991.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22892022
- Čedidas, Viktoras ir kt. „Žolelių terapija prilygsta rifaksiminui plonosios žarnos bakterijų peraugimui gydyti.“ Pasaulinė sveikatos ir medicinos pažanga t. 3,3 (2014): 16–24.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4030608/
- „Eterinių aliejų, gautų iš raudonėlių (Origanum Vulgare Ssp. Hirtum), naudojant skirtingus ekstrahavimo metodus - Journal of Medicinal Food, antioksidacinė ir antimikrobinė veikla . „Mary Ann Liebert, Inc., leidėjai, 2011 m.,
Https://www.liebertpub.com/doi/abs/10.1089/jmf.2010.0098
- Arcila-Lozano, Cynthia Cristina ir kt. „El orégano: propiedades, composición y actividad biológica de sus componentses“. Archivos latinoamericanos de nutricion t. 54,1 (2004): 100–11.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15332363
- Jėga, M ir kt. „Enterinių parazitų slopinimas emulgavus raudonėlių aliejumi in vivo“ Fitoterapijos tyrimai: PTR t. 14,3 (2000): 213-4.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10815019
- Grondona, Ezequiel ir kt. "Raudonėlio (Origanum vulgare Lamiaceae. Ssp. Hirtum) eterinio aliejaus biologinis efektyvumas." Augalinis maistas žmonių maistui (Dordrecht, Nyderlandai) t. 69,4 (2014): 351–7.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25266989
- Lima, Milena da Silva ir kt. „Karvakrolio priešuždegiminis poveikis: pagrindinio interleukino-10 vaidmens įrodymai“. Europos farmakologijos žurnalas, t. 699,1-3 (2013): 112-7.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23220159
- Bukovská, Alexandra ir kt. "Čiobrelių ir raudonėlių eterinių aliejų derinio poveikis TNBS sukeltam kolitui pelėse." Uždegimo tarpininkai t. 2007 (2007): 23296.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2233768/
- Mahtaj, Leila Gholami ir kt. "Carvacrol poveikis sisteminiam jūrų kiaulytės LOPL modelio uždegimui, kurį sukelia cigarečių dūmų poveikis." Farmakologinės ataskaitos , t. 67, Nr. 1.
www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1734114014002783
- Aydın, Süleyman ir kt. „Origanum onitų, Sideritis Congesta AndSatureja Cuneifolia eterinių aliejų, skirtų nuskausminamajai veiklai, tyrimas“. Fitoterapijos tyrimai , t. 10.
https: //onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/%28SICI%291099-1573%28199606%2910%3A4%3C342%3A%3AAID-PTR832%3E3.0.CO%3B2-W
- Kırımer, Neşe & Baser, K. Husnu Can ir Tümen, Gülendam. (1995). Turintys daug karvakrolų augalų Turkijoje. Natūralių junginių chemija. 31. 37–41.
Https: //www.researchgate.net/publication/227279704_Carvacrol-rich_plants_in_Turkey
- Guimarães, Adriana G ir kt. „Orofacialinis analgezinis karvakrolo aktyvumas graužikams.“ Zeitschrift kailis Naturforschung. C, Journal of biosciences t. 67,9-10 (2012): 481-5.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23198406
- Silva, Juliane C. ir kt. „Carvacrol, monoterpeno, esančio raudonėlių ir čiobrelių aliejuose, orofacialinio antinociceptinio poveikio sustiprinimas β-ciklodekstrino įtraukimo kompleksu pelėms.“ Biomedicina ir farmakoterapija , t. 84.
www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0753332216311076
- Bostancıoğlu, Rakibe Beklem ir kt. „Origanum Onites L. eterinio aliejaus antiangiogeninių ir priešnavikinių potencialų įvertinimas“. Maisto ir cheminė toksikologija , t. 50.
www.sciencedirect.com/science/article/pii/S027869151200258X
- Balusamy, Šri Renukadevi ir kt. „Antiproliferacinė„ Origanum Vulgare “veikla slopino lipogenezę ir sukėlė mitochondrijų sukeltą apoptozę žmogaus skrandžio vėžio ląstelių linijose.“ Biomedicina ir farmakoterapija , t. 108.
www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0753332218354933
- Isabella Savini, Rosaria Arnone, Maria Valeria Catani ir Luciana Avigliano (2009) „Origanum Vulgare“ sukelia apoptozę žmogaus storosios žarnos vėžio „Caco2“ ląstelėse, mityboje ir vėžyje, 61: 3, 381-389.
www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/01635580802582769
- Arunasree, K M. „Karvakrolio antiproliferacinis poveikis žmogaus metastazavusio krūties vėžio ląstelių linijai, MDA-MB 231.“ Fitomedicina: tarptautinis fitoterapijos ir fitofarmakologijos žurnalas, t. 17,8–9 (2010): 581–8.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20096548
- Yin, Qing-Hua ir kt. „Karvakrolio antiproliferacinis ir proapoptozinis poveikis žmogaus hepatoceliulinės karcinomos ląstelių HepG-2 linijai.“ Citotechnologijos t. 64,1 (2012): 43-51.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3261448/
- Koparal, A Tansu ir Melih Zeytinoglu. „Carvacrol poveikis žmogaus nesmulkiųjų ląstelių plaučių vėžio (NSCLC) ląstelių linijai, A549“. Citotechnologijos t. 43,1-3 (2003): 149-54.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3449592/
- Elshafie, Hazem S ir kt. „Origanum Vulgare L. citotoksinis aktyvumas hepatoceliulinės karcinomos ląstelių HepG2 linijoje ir jo biologinio aktyvumo įvertinimas“. Molekulės (Bazelis, Šveicarija) t. 1435 m. Rugpjūčio 22 d., 2017 m. Rugpjūčio 30 d.,
Https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28867805/
- Cho, Soominas ir kt. „Carvacrol apsaugo nuo dietos sukeltą nutukimą, moduliuodamas pelių, kurios maitinamos riebiu maistu, genų raišką, susijusią su adipogeneze ir uždegimu.“ „Journal of nutritional biochemistry“ t. 23,2 (2012): 192-201.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21447440
- Kitsios, Konstantinos ir kt. „Nutukusių ir antsvorį turinčių vaikų ir paauglių didelio jautrumo C reaktyviųjų baltymų kiekis ir medžiagų apykaitos sutrikimai“. Vaikų endokrinologijos klinikinių tyrimų leidinys, t. 5,1 (2013): 44–9.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3628392/
- Santos, AC ir kt. „Centrinis nutukimas yra pagrindinis padidėjusio didelio jautrumo C-reaktyvaus baltymo metabolinio sindromo veiksnys“. Tarptautinis nutukimo žurnalas (2005), t. 29,12 (2005): 1452-6.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16077717.
- den Engelsen, Corine ir kt. „Didelio jautrumo C reaktyvūs baltymai, skirti nustatyti metabolinį sindromą nutukusių gyventojų grupėje: skerspjūvio analizė“. Širdies ir kraujagyslių diabetologijos t. 2012 m. Kovo 11 d. 11-25.
Https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22417460
- Choi, JH, Kim, SW, Yu, R. ir kt. Monoterpeno fenolio junginys timolis skatina 3T3-L1 adipocitų parudavimą. Eur J Nutr 56, 2329–2341 (2017).
link.springer.com/article/10.1007/s00394-016-1273-2
- Süntar, Ipek ir kt. „Naujas žaizdas gydantis tepalas: Hypericum Perforatum aliejaus ir šalavijų bei raudonėlių eterinių aliejų mišinys, pagrįstas tradicinėmis turkų žiniomis.“ Journal of Ethnopharmacology , t. 134.
www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0378874110008469
- Ragi, Jennifer ir kt. „Raudonėlių ekstrakto tepalas žaizdoms gydyti: atsitiktinių imčių, dvigubai aklas, kontroliuojamas petrolatumu tyrimas, įvertinantis veiksmingumą“. Dermatologijos vaistų žurnalas: JDD t. 10,10 (2011): 1168–72.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21968667
- Gunal, Mehmet & Heper, Aylin & Zaloglu, Nezahat. (2014). Vietinio karvakrolio vartojimo poveikis žiurkių žaizdų gijimo procesui. „Farmakognozijos žurnalas“. 6. 10–13. 10.5530 / pj.2014.3.2.
www.researchgate.net/publication/272694110
- Türkcü, Gül ir kt. „Karvakrolio ir granatų apsauginis poveikis žiurkėms nuo metotreksato sukeltų žarnyno pažeidimų“. Tarptautinis klinikinės ir eksperimentinės medicinos žurnalas, t. 8,9 15474–81. 2015 m. Rugsėjo 15 d.
Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4658926/
- Kortman, Guus AM ir kt. Karvakrolis gali slopinti geležies sukeltą Salmonella enterica serovaro typhimurium virulentiškumą žarnyno epitelio sąsajoje. Antimikrobinės medžiagos ir chemoterapija t. 58,3 (2014): 1664-70.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3957860/
- Han, Xueshengas ir Tory L Parkeris. Raudonėlių (Origanum vulgare) eterinio aliejaus priešuždegiminė, audinių pertvarkymo, imunomoduliacinė ir priešvėžinė veikla žmogaus odos ligos modelyje. “ „Biochimie open“ t. 4 73–77. 2017 m. Kovo 3 d.
Https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29450144
- Lee, Jongsungas ir kt. „Karvakrolio sukeltos I tipo kolageno geno raiškos mechanizmai“. Journal of Dermatological Science , t. 52.
www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0923181108002004
- „Rozmarinas ir raudonėlis turi junginių, kovojančių su diabetu - Amerikos chemijos draugija“. Amerikos chemikų draugija, 2014
www.acs.org/content/acs/en/pressroom/presspacs/2014/acs-presspac-july-23-2014/rosemary-and-oregano-contain-diabetes-fighting-compounds.html
- Hollenbachas, Clarissa Boemler ir kt. „Prieš ir po gimdymo žiurkių palikuonių, paveiktų eteriniu„ Origanum vulgare “aliejumi poravimosi, nėštumo ir žindymo laikotarpiu, įvertinimas.“ Ciência Rural 47.1 (2017).
www.scielo.br/scielo.php?pid=S0103-84782017000100552&script=sci_arttext
- 61. Lu, Min ir kt. "Baktericidinė raudonėlių aliejaus savybė prieš daugeliui vaistų atsparius klinikinius izoliatus". Frontiers in microbiology t. 9 2329. 2018 m. Spalio 5 d.
Https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30344513/