Turinys:
- Ar saugu naudoti dantų pastą ant spuogų? Ar tai veikia?
- Alternatyvios gydymo galimybės
- 1. Vaistai ir nereceptiniai produktai
- 2. Natūralios namų gynimo priemonės
- Dažnai užduodami klausimai
- 11 šaltinių
Dantų pasta yra viena iš populiariausių namų priemonių nuo spuogų. Anekdotiniai įrodymai teigia, kad dėl dantų pastos spuogas išnyksta, jei jo lieka per naktį. Tačiau nėra jokių mokslinių įrodymų, patvirtinančių šį teiginį. Iš tikrųjų dantų pasta gali pakenkti daugiau nei naudinga. Šokiruojantis?
Šiame straipsnyje paaiškinamas mokslas, kodėl dantų pasta gali būti netinkama spuogų gydymo galimybė. Ji taip pat turi alternatyvų, kurios gali padėti jums išspręsti šią problemą.
Ar saugu naudoti dantų pastą ant spuogų? Ar tai veikia?
Dantų pasta nėra saugi jūsų odai. Jis sukurtas dantims, o ne odai . Dantų pasta gali pakenkti jūsų odai dėl šių priežasčių:
- Jame yra triklozano
Triklozanas yra antimikrobinis agentas, plačiai naudojamas dantų pastoje. Tačiau JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) 2017 m. Uždraudė šią cheminę medžiagą, nes tai gali turėti įtakos skydliaukės hormonų lygiui (1). Triklozanas taip pat gali sukelti odos vėžio vystymąsi (kai bandoma su gyvūnais) (2).
Pastaba: Beveik nė vienoje dantų pastoje formulėse nenaudojamas triklozanas. „Colgate“ buvo vienintelis prekės ženklas, turintis triklozano (skirtas „Colgate Total“), kuris buvo leidžiamas JAV rinkoje. Tačiau 2019 m. Pradžioje „Colgate-Palmolive“ pašalino triklozaną iš „Colgate Total“ formulės (pagal naujienų pranešimus) .
Net pašalinus triklozaną, dantų pasta nėra saugus pasirinkimas jūsų odai. Dantų pastoje yra kitų ingredientų, kurie gali pakenkti jūsų odai, pavyzdžiui:
- Natrio laurilsulfatas (SLS)
- Sorbitolis
- Natrio bikarbonatas (soda)
- Mentolis
- Vandenilio peroksidas
- Alkoholis
- Eteriniai aliejai
Tyrimo metu, kuriame buvo įvertinti keturi skirtingi skirtingų cheminių kompozicijų dantų pastos, nustatyta, kad trys iš jų dirgina 16 iš 19 dalyvių odą. Dantų pastos prekės ženklai sukėlė lengvas ar sunkias odos reakcijas (3).
Nė vienas iš aukščiau paminėtų ingredientų netinka jūsų odai. Jie gali dirginti odą. Be to, dantų pasta turi pagrindinį pH lygį, tuo tarpu mūsų odos pH yra rūgštus. Taigi dantų pastos tepimas ant odos gali sutrikdyti jos natūralų pH, sukelti bėrimus ir dirginimą.
Dantų pasta nėra gera spuogų gydymo galimybė. Tai gali išsausinti odą ir pabloginti būklę. Tačiau yra ir kitų alternatyvų, kurios veikia geriau ir yra saugesnės.
Alternatyvios gydymo galimybės
1. Vaistai ir nereceptiniai produktai
- Benzoilo peroksidas (4)
- Salicilo rūgštis (5)
- Siera (6)
- Tretinoinas (arba retinoidai) (7)
Nors nereceptiniai vaistai veiksmingai veikia esant lengviems ar vidutinio sunkumo spuogams, sunkiais atvejais reikalingi vaistai su didesne ingredientų doze. Tokiais atvejais kreipkitės į dermatologą.
Be to, gydytojas gali skirti jums geriamųjų vaistų, tokių kaip:
- Kontraceptinės priemonės arba kontraceptinės tabletės
- Geriamasis izotretinoinas (dar vadinamas Accutane)
- Geriamieji antibiotikai
- Klindamicinas (vietinis arba geriamasis)
2. Natūralios namų gynimo priemonės
- Arbatmedžio aliejus
Tyrimas parodė, kad 5% arbatmedžio aliejaus naudojimas padėjo išgydyti lengvus ar vidutinio sunkumo spuogus (8). Tačiau būkite atsargūs vartodami arbatmedžio aliejų (ar bet kurį kitą eterinį aliejų). Visada atskieskite jį nešikliu (geriausia simondsijų, alyvuogių ar saldžiųjų migdolų aliejais). Sumaišykite 2-3 lašus eterinio aliejaus su šaukštu nešiklio aliejaus. Taikyti kaip taškinį gydymą.
- Gluosnio žievės ekstraktai
Nustatyta, kad baltojo gluosnio žievės ekstraktai veiksmingai apsaugo nuo spuogų ir spuogų. Jie taip pat gali nesukelti jokio šalutinio poveikio (9). Galite naudoti tonikus ir odos priežiūros produktus, kuriuose yra gluosnio žievės ekstraktų. Arba galite nusipirkti gluosnio žievės, ją (pvz., Arbatą) užpilti karštu vandeniu, nukošti ir naudoti vandenį kaip natūralų dažiklį.
- Alijošius
Alavijo ekstraktai veikia odą nuo spuogų. Jie taip pat padeda išlaikyti jūsų odą drėkinamą ir skatina kolageno gamybą (10). Galite išskobti gelį nuo lapo ir užtepti tiesiai ant spuogo.
- Probiotikai
Probiotikų (varškės ar jogurto) valgymas ir vartojimas gali padėti atstatyti (ir išlaikyti) odos barjerinę funkciją. Jie taip pat gali užkirsti kelią spuogams. Preliminariais tyrimais nustatyta, kad vartojant probiotikus galima uždrausti P. acnes bakterijų augimą gaminant antibakterinius baltymus (11).
Nors natūralios priemonės yra saugesnės galimybės, svarbu iš anksto atlikti pleistro testą. Tai siekiama patikrinti, ar jūsų oda gali toleruoti konkretų ingredientą.
Dantų pastoje esančios cheminės medžiagos gali kovoti su burnos ertmės mikrobais, tačiau jos gali būti neveiksmingos gydant odos problemas. Dantų pasta gali sukelti pernelyg didelį odos sausumą, niežėjimą ir pabloginti esamus spuogus arba sukelti naujų. Išbandykite alternatyvas, kurias minėjome. Būtinai kreipkitės į dermatologą.
Dažnai užduodami klausimai
Ar „Colgate“ dantų pasta padeda gydyti spuogus?
Ne. Dantų pasta (arba bet kokia dantų pasta) gali dar labiau pabloginti būklę. Tai gali išsausinti odą ir sukelti dirginimą.
Kaip priversti spuogus greitai gyti?
Išbandykite ne biržos vaistus su benzoilo peroksidu, salicilo rūgštimi ar siera. Tai gali padėti greitai sumažinti uždegimą.
11 šaltinių
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Triklozano poveikis, transformacija ir poveikis žmogaus sveikatai, Toksikologijos ir aplinkos sveikatos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6126357/
- 5 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie Triklozaną, JAV maisto ir vaistų administraciją.
www.fda.gov/consumers/consumer-updates/5-things-know-about-triclosan
- Keturių komercinių dantų pastų odos reakcijos ir dirginimo galimybė. „Acta Odontologica Scandinavia“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9176662
- Koks yra benzoilo peroksido valiklių vaidmuo spuogų valdyme? Klinikinės ir estetinės dermatologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3016935/
- Vulgarinių spuogų gydymas salicilo rūgšties pagalvėlėmis. Klinikinė terapija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1535287
- JAV nacionalinės medicinos bibliotekos, Nacionalinių sveikatos institutų, vulgaris acne, klinikinės, kosmetinės ir tiriamosios dermatologijos valdymo naujienos
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3047935/
- Tretinoinas: jo priešuždegiminių savybių apžvalga gydant spuogus, Klinikinės ir estetinės dermatologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3225141/
- 5% vietinio arbatmedžio aliejaus gelio veiksmingumas lengviems ir vidutinio sunkumo spuogams: atsitiktinių imčių, dvigubai aklas, placebu kontroliuojamas tyrimas., Indian Journal of Dermatology, Venereology and Leprology, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17314442
- Baltojo gluosnio žievės ir 1,2-dekandiolio pleiotropinis poveikis žmogaus suaugusių keratinocitams, odos farmakologija ir fiziologija, ResearchGate
www.researchgate.net/publication/320932312_Pleiotropic_Effects_of_White_Willow_Bark_and_12-Decanediol_on_Human_Adult_Keratinocytes
- Aloe Vera: trumpa apžvalga, Indian Journal of Dermatology, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2763764/
- Probiotikų poveikis imuniniam reguliavimui, spuogams ir fotosenėjimui, Tarptautinis moterų dermatologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5418745/