Turinys:
- Ką dėvėti atminimo pamaldoms: ką ir ko nedaryti
- Dos
- Negalima
- Ką moterys turėtų dėvėti laidotuvėse: gairės
- Laidotuvių apranga žiemai
- Laidotuvių apranga vasarai
- Religiniai papročiai laidotuvėse
- Ką vyrai turėtų dėvėti laidotuvėse
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Niekada nėra geras jausmas prarasti mylimą žmogų. Kodėl tada turėtume aptarti, ką dėvėti laidotuvėse?
Gyvenimas yra nesąžiningas, ir nelaimingas įvyksta - taigi, mes turime žinoti. Dalyvauti laidotuvėse tų, kurių netekome, yra pagarbus jų išsiuntimo būdas. Tai reikia padaryti garbingai.
Štai kodėl būtina išlaikyti orumą tinkamai apsirengus. Gera būti informuotam - ir šiame straipsnyje aptarsime viską, ką reikia žinoti.
Ką dėvėti atminimo pamaldoms: ką ir ko nedaryti
„Shutterstock“
Jis vadinamas memorialu, kai pamaldos vyksta be mirusiojo kūno. Paprastai tai įvyksta savaites (ar net kelis mėnesius) po to, kai asmuo mirė. Kadangi tai susibūrimas kažkieno atminimui, tai laikoma mažiau formalia nei įprastos laidotuvės.
Apsirengimo etiketas per daug nesiskiria - nors jis labiau atsipalaidavęs ir neformalus. Dėvėkite drabužius, kurie lengvai patenka į akis, pavyzdžiui, pasteles, pustonius ar baltus. Jei nesate tikras, visada geriausia rinktis oficialius drabužius. Galite paprašyti šeimos narių suprasti jų impulsą ir tradicijas.
Dos
- Laikykitės juodos, pastelinės, atspalvių ar kitų prislopintų spalvų.
- Kelnės ir viršūnės, tamsiai išskalbti džinsai ir šviesios spalvos marškiniai
- Vienos suknelės - tekančios, oficialios arba ilgos
- Uždara avalynė, sandalai, batai ar batai
- Šalikai ar skaros
Negalima
- Nelaimingi džinsai
- Suknelės ir sijonai su didžiuliais plyšiais (nors memorialai laikomi neoficialiais)
- Puikūs batai, batai ar sandalai
- Sunkus makiažas ar garsūs papuošalai
- Gyvūniniai ar nemandagūs drabužiai
- Atskleisti drabužiai, iškirptės iškirptės ar perregimi drabužiai
- Dirželiai be petnešėlių arba spagečiai
Ką moterys turėtų dėvėti laidotuvėse: gairės
„Shutterstock“
Bendras moterų etiketas nuo seno buvo juoda suknelė ar suknelės kostiumas. Tačiau viskas keičiasi, o laidotuvių rengimasis dabar yra daug labiau atsipalaidavęs, jei tik esi pagarbus.
Jei kyla abejonių - visada paklauskite arba pasilenkite konservatorių ar tradicinių pusių link ir laikykitės oficialių laidotuvių drabužių. Čia yra kitos gairės, kurios padės:
- Pabandykite kuo labiau pridengti savo kūną. Venkite odą atidengiančių drabužių. Jei renkatės sijonus ar sukneles, jie turėtų būti žemiau kelių. Derėtų tokios aprangos kaip sijonas ar kelnių kostiumas, oficialios ar pusiau oficialios suknelės, sijonas su šilko ar šifono megztiniu, kelnės ar kelnės ir viršūnės su rankovėmis, suknelė be rankovių ar viršutinė dalis su skara, šilko šalikais ar pashmina.
- Dėvėkite patogius ir padorius batus.
- Jums nereikia sukti galvos dėl suknelės, kurią turite vilkėti laidotuvėse. Tiesiog būkite paprastas ir paprastas. Tegul jūsų jautrumas veda jus.
- Jei su mirusiuoju siejai ypatingą ryšį, pasidalink juo visiems laidotuvėse. Paklauskite šeimos, ar galite dėvėti ką nors, kas jums padovanota, net jei kartais tai neatitinka aprangos kodo. Tokie gestai yra išimtys. Juk švenčiate mirusįjį - kad ir ko jis imtųsi.
- Jūsų ketinimai svarbiausi. Net jei ką nors nešiojote netyčia, pasikalbėkite su šeima. Žmonės supratingi ir patenkinti. Niekas nebus kritiškas ar vertinantis jūsų charakterį.
Laidotuvių apranga žiemai
Taisyklės, ką jūs dėvite viduje, žiemos laidotuvėse (jei tai yra uždarose patalpose) beveik nesikeis. Turite dar keletą detalių, į kurias reikia atkreipti dėmesį sluoksniuojant. Rinkitės neutralios arba juodos spalvos tranšėjinius paltus arba ilgas striukes, nepermatomus antblauzdžius ir žieminius batus.
Ta pati taisyklė galioja šalikams, pirštinėms, kepurėms ar kitiems aksesuarams, kuriuos ketinate dėvėti. Laikykitės nuo spalvų blokavimo ar kontrasto spalvų. Lietingomis dienomis galite nešiotis skrybėlę ar skėtį.
Moterys gali laikytis klasikinio vilnonio paltuko - geriausia juodo, pastelinio ar švelnaus spalvų. Alyvuogių, tamsiai mėlynos, tamsiai mėlynos, rudos, languotos ar languotos taip pat yra priimtini viršutiniai drabužiai. Kadangi žiema, neišvengiami aksesuarai, tokie kaip pirštinės, šalikai, kepurės ar kiti apsauginiai sluoksniai. Laikykite juos šiltais tonais ir žemu raktu. Paprasta perlų grandinė ar auskarai yra tinkami papuošalai.
Laidotuvių apranga vasarai
Kai kuriose pasaulio vietose vasaros gali nepatogiai įkaisti. Laikykitės tekančių, erdvių ir lygių audinių. Pasirinkite oficialų aprangą, nebent šeima nurodytų kitaip arba pagal mirusiojo prašymą. Suknelė turi kristi ant kelių arba šiek tiek žemiau.
Nevaikščiokite vilkėdami šortus ar šlepetes. Priimami sandalai su petnešomis - geriau uždaros kojos. Jokių odą atidengiančių drabužių. Kadangi tai vasara, geriausia vengti spagečių dirželių ir figūrą primenančių ar permatomų drabužių.
Nešiokitės saulės akinius ir skėtį, jei paslaugos teikiamos lauke. Saugokitės, akiniai nuo saulės turėtų būti paprasti ir ne per linksmi (o skėtis - juodas). Pasiteiraukite šeimos narių ar pažįstamų, ar leidžiamos šviesesnės spalvos.
Religiniai papročiai laidotuvėse
Skirtingos šalys ir kultūros gedulo spalvas vertina skirtingai. Europiečiams juoda yra gedulo spalva, o kinams - balta. Kai kurių Kinijos vietų žmonės taip pat dėvi atskiras spalvas, priklausomai nuo santykių su mirusiuoju. Taip pat įdomu sužinoti, kad tokios šalys kaip Egiptas ir Meksika laidotuvėms dėvi geltoną spalvą. Kol korėjiečiai rengiasi mėlynai, tajai vilki violetinę.
Kita vertus, Indija tiki dėvėti baltą gedulą ar dalyvauti laidotuvėse. Žmonės matomi vilkėdami baltus tradicinius indiškus drabužius, tokius kaip saree, salwar, kurtas ir kt. Taigi, taip, yra daug skirtumų.
Kai kuriems iš mūsų tai gali atrodyti nereikšminga, tačiau labai svarbu, kad visi žinotume apie šiuos skirtumus. Nežinojimas nėra palaima. Kadangi tai labai opi problema dalyvaujančioms šeimoms, nenorite daryti nieko, kas galėtų jas įžeisti ar įskaudinti. Tai pasakysiu paskutinį kartą - nepamirškite, kad geriau pasilenkti link formaliosios pusės. Arba bent jau paklauskite!
Ką vyrai turėtų dėvėti laidotuvėse
Ilgiausiai tradicinis aprangos kodas buvo kostiumas. Tamsios spalvos, tokios kaip juoda, pilka, tamsiai ar mėlyna, yra geros. Šie puikiai derinami su apykakle marškiniais ir kaklaraiščiu.
Laikai keičiasi, ir žmonės žengia nuo konservatyvių drabužių, jei tik jie nėra neformalūs. Verslo atsitiktiniai taip pat dirba. Galite rinktis dėvėti kelnaites su prislopintais spalvotais marškiniais. Kaklaraištis nėra prievarta. Pabaigoje, jei nesate tikri, pasitarkite su šeima arba klyskite tradicinėje pusėje.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kodėl laidotuvėse dėvime juodą spalvą?
Juodai dėvėti iki gedulo grįžta į Romos imperijos laikus. Jis tęsiasi nuo Renesanso, XIX a., Iki šių dienų. Tai keičiasi skirtingais tikėjimais, šalimis ir kultūromis, tačiau juoda spalva dažniausiai laikoma gedulo simboliu.
Ar galite laidotuvėse dėvėti baltą spalvą?
Nors Šiaurės Amerikos ir Europos šalys laidotuvėse dėvi juodą spalvą, rytinėse kultūrose, tokiose kaip induizmas, budizmas ir kt., Balta spalva tebėra gedulo ir taikos spalva. Taigi, ji yra santykinė ir priklauso nuo laidotuvių / tarnybų, kuriose dalyvaujate.
Ką dėvėti laidotuvėse, jei ne juoda?
Viskas tamsi ar vientisa. Kažkas tamsiai pilkos, rudos, rausvos arba tamsiai mėlynos spalvos tinka.
Ar galiu laidotuvėms dėvėti kelnes ar kelnes?
Taip, oficialios kelnės ar kelnės yra geros, jei jos yra paprastos ir tiesios. Tegul jie nėra retro, prašmatnūs ar nelaimingi.
Ar gerai tinka juoda suknelė su pačių kurtais taškeliais?
Jei taškeliai yra patys suprojektuoti ir maži, tai turėtų būti gerai. Taškai neturėtų būti pribloškiantys ar per viršų.
Ar baltos, balkšvos ar pastelinės yra tinkamos laidotuvėms?
Tai susiję su kultūra, tradicijomis ir šalimi, kurioje esate, arba iš kur yra mirusysis. Skirtingoms kultūroms tai veikia skirtingai. Balta arba beveik balta spalva yra kai kurių šalių dėvima spalva. Tačiau pastelės gali būti specifinės ir dėvimos tik tam, kad įpareigotų mirusiojo prašymą. Taigi, prašau paklausti.