Turinys:
- Kodėl cinkas yra svarbus?
- Koks yra rekomenduojamas dienos cinko kiekis?
- Kas yra maistas, kuriame yra daug cinko?
- 1. Austrės
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 2. Sezamo sėklos
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 3. Linų sėklos
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 4. Moliūgų sėklos
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 5. Avižos
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 6. Kakavos milteliai
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 7. Šveicariškas sūris
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 8. Kiaušinio trynys
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 9. Lima Beans
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 10. Pupelės pupelėms
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 11. Žemės riešutai
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 12. Avinėlis
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 13. Migdolai
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 14. Krabas
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 15. Avinžirniai
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 16. Žirniai
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 17. Anakardžiai
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 18. Česnakai
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 19. Jogurtas
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 20. Rudieji ryžiai (virti)
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 21. Žolinė jautiena
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 22. Vištiena
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 23. Turkija
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 24. Grybai
- Kaip įtraukti į savo dietą
- 25. Špinatai
- Kaip įtraukti į savo dietą
- Ar jums užtenka cinko?
- Kam gresia cinko trūkumas?
- Išvada
- Nuorodos
Nedaug šnekama ir nelabai jaudinamasi. Tai beveik apibendrina cinko gyvenimo istoriją. Bet pasakykime jums, jei mūsų sistemoje to mineralo nepakaks, mūsų gyvenimo istorija būtų apibendrinta visai kitaip. Ko mes nenorėtume. Nei karto. Niekada. Taigi šis pranešimas apie daug cinko turinčius maisto produktus.
Vienas klausimas - kodėl tai svarbu? Skaitykite toliau, kad rastumėte atsakymus. Čia sužinosite apie 25 cinko turinčius maisto produktus ir daug daugiau.
Turinys
- Kodėl cinkas yra svarbus
- Koks yra rekomenduojamas dienos cinko kiekis
- Kas yra maistas, kuriame yra daug cinko
- Ar jums užtenka cinko
- Kam gresia cinko trūkumas
Kodėl cinkas yra svarbus?
Tinkamas laikas užduoti teisingą klausimą. Nes kokia prasmė žinoti apie maisto produktus, kuriuose gausu cinko, prieš tai nežinant maistinės medžiagos svarbos?
Cinkas yra mikroelementas. Bet jo yra viso kūno ląstelėse. Organizmo imuninei sistemai reikalingas cinkas, kad jis veiktų optimaliai. Ir spėk ką - tai taip pat padeda išnaudoti uoslę ir skonį.
Cinkas padeda gaminti apie 100 fermentų rūšių mūsų organizme. Jis veikia kaip antioksidantas ir neutralizuoja laisvųjų radikalų poveikį, sumažindamas vėžio riziką. Tai taip pat stimuliuoja kraujo gamybą organizme. Cinkas skatina kolageno, kuris yra būtinas žaizdų gijimo elementas, sintezę.
Dar svarbiau, kad cinkas yra būtinas nėštumo, kūdikystės ir vaikystės metu. Kūnui reikia cinko, kad jis tinkamai augtų ir vystytųsi.
Paprasčiau tariant, tai gali būti mikroelementas, ir jūsų gydytojas būtų pamiršęs pabrėžti jo svarbą - bet jūs kviečiate tik ligą be tinkamo cinko kiekio.
Atgal į TOC
Koks yra rekomenduojamas dienos cinko kiekis?
Ši lentelė (kaip nurodyta Nepalo medicinos institute) padės suprasti.
Amžius | Cinko RDA |
Gimimas iki 6 mėnesių | 2 mg |
Nuo 7 mėnesių iki 3 metų | 3 mg |
Nuo 4 iki 8 metų | 5 mg |
9–13 metų | 8 mg |
Nuo 14 iki 18 metų (mergaitės) | 9 mg |
14 ir daugiau (berniukai ir vyrai) | 11 mg |
19 ir daugiau (moterys) | 8 mg |
19 ir daugiau (nėščios moterys) | 11 mg |
19 metų ir vyresni (žindančios moterys) | 12 mg |
Tai su doze. Bet kaip užtikrinti, kad jo gaunate pakankamai? Na, šie maisto produktai, kuriuose gausu cinko, gali padėti.
Atgal į TOC
Kas yra maistas, kuriame yra daug cinko?
Štai keletas turtingiausių cinko šaltinių:
- Austrės
- Sezamo sėklos
- Linų sėklos
- Moliūgų sėklos
- Avižos
- Kakavos milteliai
- Šveicariškas sūris
- Kiaušinio trynys
- Lima Pupelės
- Inkstų pupelės
1. Austrės
„Shutterstock“
- Porcijos dydis - 50 gramų
- Cinkas - 8,3 miligramo
- DV% - 55
Be cinko, austrėse taip pat yra daug baltymų. Geriausia tai, kad jie padidina baltymų suvartojimą nedidinant riebalų vartojimo. Juose taip pat gausu vitamino C - viena porcija padengia apie 15 procentų dienos vitamino poreikio (1). Vitaminas C puikiai tinka imunitetui, o baltymai stiprina raumenų ir ląstelių sveikatą.
Kaip įtraukti į savo dietą
Galite juos kepti žolelėmis. Net žalios austrės veikia nuostabiai gerai, ypač kartu su krienais. Tačiau būkite atsargūs, kur jų gaunate, nes jie taip pat yra dažna apsinuodijimo maistu priežastis.
2. Sezamo sėklos
- Porcijos dydis - 100 gramų
- Cinkas - 7,8 miligramai
- DV% - 52
Sezamo sėklos taip pat yra puikus fitosterolių, junginių, kurie padeda sumažinti cholesterolio kiekį, šaltinis. Kitas sezamo sėklose esantis junginys, vadinamas sezaminu, padeda subalansuoti hormonus ir pagerina bendrą sveikatos būklę. Sėklose taip pat yra daug baltymų (2).
Kaip įtraukti į savo dietą
Žemės riešutų sviesto vietoje ant skrudintos duonos galite naudoti sezamo sėklų sviestą. Sėklos taip pat labai dera su lašiša ar vištiena - galite pagaminti skanią naminę granolą.
3. Linų sėklos
- Porcijos dydis - 168 gramai
- Cinkas - 7,3 miligramo
- DV% - 49
Linų sėklose taip pat yra daug omega-3 riebalų rūgščių - maistinių medžiagų, kurios stiprina širdies ir smegenų sveikatą - be daugybės kitų privalumų. Sėklos taip pat padeda gydyti artritą ir uždegiminę žarnyno ligą (3).
Kaip įtraukti į savo dietą
Į savo pusryčių kokteilius ar salotas galite įdėti maltų linų sėklų. Jūs taip pat galite pabarstyti sėklas ant virtų daržovių.
4. Moliūgų sėklos
- Porcijos dydis - 64 gramai
- Cinkas - 6,6 miligramo
- DV% - 44
Moliūgų sėklose taip pat gausu fitoestrogenų, kurie pagerina cholesterolio kiekį moterims po menopauzės (4). Sėklose taip pat gausu antioksidantų, kurie skatina jūsų sveikatą.
Kaip įtraukti į savo dietą
Sėklų galite pridėti prie savo salotų prieš miegą - šis nakties užkandis taip pat gali pagerinti miego kokybę.
5. Avižos
- Porcijos dydis - 156 gramai
- Cinkas - 6,2 miligramai
- DV% - 41
Vienas iš populiariausių pusryčių pasirinkimų, jei paprašysite mūsų. Svarbiausia avižų maistinė medžiaga yra beta-gliukanas, galingas tirpus pluoštas. Ši ląsteliena reguliuoja cholesterolio kiekį ir skatina gerųjų bakterijų dauginimąsi žarnyne.
Avižos taip pat gali pagerinti cukraus kiekį kraujyje ir tai yra kažkas svarbaus, atsižvelgiant į diabeto atvejų padaugėjimą visame pasaulyje (5).
Kaip įtraukti į savo dietą
Pusryčiams galite tiesiog turėti avižų. Tai būtų lengviausias būdas padidinti cinko kiekį.
6. Kakavos milteliai
„Shutterstock“
- Porcijos dydis - 86 gramai
- Cinkas - 5,9 miligramai
- DV% - 39
Kakavos milteliuose esantis cinkas sustiprina imunitetą, ir turint omenyje tai, ką mes visi mėgstame (tas pirštus laižantis juodasis šokoladas) - gauti pakankamą cinko kiekį neturėtų būti problema. Kakavos milteliuose taip pat gausu flavonoidų, kurie stiprina imunitetą.
Kaip įtraukti į savo dietą
Į kavą ar arbatą įpilkite kakavos miltelių. Nesaldintus kakavos miltelius taip pat galite naudoti padaže, baltymų kokteiliuose ir karštuose grūduose.
7. Šveicariškas sūris
- Porcijos dydis - 132 gramai
- Cinkas - 5,8 miligramai
- DV% - 38
Svarbu pažymėti, kad sūris yra vienas sveikas kalcio šaltinis - mineralas, kurio reikia stipriems kaulams. Kadangi šveicariškas sūris yra gyvulinis šaltinis, jis laikomas visaverčiu baltymu - jame yra visos aminorūgštys, kurių jūsų organizmas reikalauja baltymų gamybai.
Tačiau praktikuokite saikingai, nes šveicariškame sūryje taip pat yra sočiųjų riebalų, kurie gali būti nesveiki, jei vartojami dideliais kiekiais.
Kaip įtraukti į savo dietą
Į sumuštinį ar sriubos dubenį galite įdėti šveicariško sūrio riekelę. Į daržovių salotas įdėkite susmulkinto sūrio. Arba turėkite su kiaušiniene.
8. Kiaušinio trynys
- Porcijos dydis - 243 gramai
- Cinkas - 5,6 miligramo
- DV% - 37
Kiaušinio trynyje gausu ir kitų maistinių medžiagų. Jame yra vitaminų A, D, E ir K. Trynyje taip pat gausu omega-3 riebalų rūgščių. Dar svarbiau, kad trynyje yra antioksidantų liuteino ir zeaksantino - junginių, kurie stiprina regėjimo sveikatą (6).
Kaip įtraukti į savo dietą
Virtas kiaušinio trynys yra geras pasirinkimas - galite jį pridėti prie savo salotų.
9. Lima Beans
- Porcijos dydis - 178 gramai
- Cinkas - 5 miligramai
- DV% - 34
Be cinko, limos pupelėse taip pat yra daug folatų - maistinių medžiagų, reikalingų DNR sintezei ir ląstelių dalijimuisi. Pupelėse taip pat gausu vitaminų B1 ir B6. Pupose esančios skaidulos apsaugo storąją žarną ir kovoja su virškinimo vėžiu (7). Tai taip pat gali skatinti sotumą ir galiausiai paskatinti sveiką svorio kritimą.
Kaip įtraukti į savo dietą
Į vakarinį dubenį su sriuba galite įdėti džiovintų lima pupelių. Šoninės ir kiaušinių derinys su limos pupelėmis tiesiog skamba taip nuostabiai.
10. Pupelės pupelėms
- Porcijos dydis - 184 gramai
- Cinkas - 5,1 miligramo
- DV% - 34
Be to, kad padeda pupelės gauti pakankamą cinko kiekį, pupelės taip pat sumažina C reaktyvaus baltymo koncentraciją, kuri, kaip žinoma, sukelia uždegiminius sutrikimus (8). Pupelės taip pat kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje ir visada padeda gydyti diabetą.
Kaip įtraukti į savo dietą
Jie gali būti paprastas jūsų įprastų vaisių ar daržovių salotų priedas. Arba galite turėti konservuotų pupelių kaip sveiką vakarinį užkandį. Netgi jų įdėjimas į sočias sriubas ar troškinius gali būti naudingas.
11. Žemės riešutai
„Shutterstock“
- Porcijos dydis - 146 gramai
- Cinkas - 4,8 miligramai
- DV% - 32
Žemės riešutuose taip pat yra daugybė širdžiai naudingų maistinių medžiagų. Tai apima niaciną, magnį, varį, oleino rūgštį ir įvairius kitus antioksidantus (įskaitant populiarų resveratrolį).
Žemės riešutų vartojimas taip pat siejamas su sumažėjusia vyrų ir moterų tulžies akmenų vystymosi rizika. Tai galima būtų paaiškinti cholesterolio kiekį mažinančiu žemės riešutų poveikiu, nes tulžies pūslės akmenys dažniausiai gaminami iš cholesterolio.
Kaip įtraukti į savo dietą
Geriausias būdas būtų juos valgyti iš kiauto. Įtrūkimai ir užkandžiai, kaip mes taip pat galime pavadinti. Pasiimkite saują žemės riešutų, kai sėdite žiūrėti vakarinį komiksą - ir taip, skilkite ir užkandžiaukite.
Arba palaukite, taip pat galite pridėti žemės riešutų į granolos baro receptus.
12. Avinėlis
- Porcijos dydis - 113 gramų
- Cinkas - 3,9 miligramai
- DV% - 26
Avinėlį pirmiausia sudaro baltymai, ir tai yra aukštos kokybės baltymai, kuriuose yra visų būtinų amino rūgščių. Ėrienos baltymai gali būti ypač naudingi kultūristams, sveikstantiems sportininkams ar net pacientams, kurie sveiksta po operacijos.
Viena svarbi avienos aminorūgštis, vadinama beta-alaninu, gerina fizinį pajėgumą (9).
Kaip įtraukti į savo dietą
Avienos karbonadai, kepsniai ar kepsniai gali būti puikus jūsų vakarienės priedas.
13. Migdolai
- Porcijos dydis - 95 gramai
- Cinkas - 2,9 miligramo
- DV% - 20
Migdolai yra populiariausi iš riešutų ir, ko gero, patys skaniausi. Juose gausu antioksidantų, kurie malšina stresą ir netgi lėtina senėjimą. Riešutuose taip pat yra daug vitamino E - maistinės medžiagos, apsaugančios ląstelių membranas nuo pažeidimų. Vitaminas taip pat sumažina smegenų ligų, tokių kaip Alzheimerio liga, riziką (10).
Kaip įtraukti į savo dietą
Ryte su pusryčiais ir naktį, prieš atsitrenkdami į lovą, turėkite saują migdolų. Taip pat į mėgstamą kokteilį galite įdėti smulkintų migdolų.
14. Krabas
- Porcijos dydis - 85 gramai
- Cinkas - 3,1 miligramo
- DV% - 20
Kaip ir dauguma gyvūnų mėsos, krabai taip pat yra visiškas baltymų šaltinis. Be to, tai yra įspūdingas vitamino B12 šaltinis, kuris padeda gaminti sveikas kraujo ląsteles. Vitaminas taip pat sumažina širdies ligų riziką.
Kaip įtraukti į savo dietą
Paprasčiausiai pabarstykite smulkintus krabus ant daržovių salotų. Taip pat galite įtraukti į savo sriubos receptą. Dar geriau, jei norite maistingo maišymo, galite patroškinti krabų mėsą su žirnių ankštimis, grybais ir vandens kaštonais.
15. Avinžirniai
- Porcijos dydis - 164 gramai
- Cinkas - 2,5 miligramo
- DV% - 17
Kadangi avinžirniai turi ypač daug skaidulų, jie gali padėti reguliuoti cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje. Tai gali užkirsti kelią diabetui ir širdies ligoms.
Avinžirniuose taip pat yra seleno, mineralo, kuris gali padėti sumažinti su vėžiu susijusios mirties riziką.
Kaip įtraukti į savo dietą
Galite išmesti avinžirnius į baltymų turinčias pupelių salotas. Arba kepdami gaminius galite naudoti avinžirnių miltus. Net pridėjus avinžirnius į bet kurią daržovių sriubą, gali labai padidėti jų maistinis turinys.
16. Žirniai
- Porcijos dydis - 160 gramų
- Cinkas - 1,9 miligramo
- DV% - 13
Be to, kad žirniuose nėra deramo cinko kiekio, juose nėra cholesterolio ir juose yra labai mažai riebalų ir natrio - ir argi tai neskamba kaip danguje?
Viename antioksidaciniame žirnyje yra ypač daug liuteino. Mūsų kūnas šį antioksidantą kaupia tinklainės geltonojoje dėmėje, kuris padeda tinkamai filtruoti šviesą. Tai iš esmės reiškia, kad liuteino trūkumas gali sukelti akių negalavimus, tokius kaip geltonosios dėmės degeneracija ir katarakta. Žirnių vartojimas gali padėti išvengti šios situacijos.
Kaip įtraukti į savo dietą
Į savo daržovių salotas galite tiesiog pridėti žirnių. Net valgyti juos žalius gali būti maistingas malonumas.
17. Anakardžiai
- Porcijos dydis - 28 gramai
- Cinkas - 1,6 miligramo
- DV% - 11
Anakardžiuose taip pat gausu geležies ir vario, kurie pagerina kraujotaką - jie padeda organizmui formuoti raudonuosius kraujo kūnelius ir efektyviai juos panaudoti.
Šie riešutai puikiai pakeičia gyvūninius baltymus ir riebalus - taip yra dėl anakardžiuose esančių mono- ir polinesočiųjų riebalų rūgščių, kurios sumažina riebalų ir cholesterolio kaupimąsi širdyje.
Kaip įtraukti į savo dietą
Valgyti juos žalius kaip vakarinius užkandžius yra paprasčiausias būdas gauti įprastą cinko ir kitų būtinų maistinių medžiagų dozę. Arba jūs taip pat galite pridėti anakardžių sviesto į savo pusryčių skrebučius.
18. Česnakai
„Shutterstock“
- Porcijos dydis - 136 gramai
- Cinkas - 1,6 miligramo
- DV% - 11
Didžiausia česnako nauda yra širdžiai. Tai (kartu su kitais privalumais) galima priskirti alicinui - junginiui, kuris pasižymi stipriu biologiniu poveikiu. Nepaisant to, kad česnakai yra labai maistingi, kalorijų yra labai nedaug. Tai gali pagerinti kraujospūdį ir cholesterolio kiekį. Tai gali kovoti su peršalimu. Jo antioksidantai taip pat padeda išvengti kognityvinio nuosmukio (11).
Dar įdomiau tai, kad česnakai taip pat gali padėti detoksikuoti sunkiuosius metalus organizme.
Kaip įtraukti į savo dietą
Česnakus geriausia vartoti žalius - kai nulupi gvazdikėlius ir juos suvalgai. Tai gali būti sunku daugumai žmonių, atsižvelgiant į aštrų skonį. Taip pat galite sutraiškyti česnaką ir sumaišyti su medumi, paskleisti ant skrudintos duonos ir pralenkti kelią į šlovingą sveikatą.
19. Jogurtas
- Porcijos dydis - 245 gramai
- Cinkas - 1,4 miligramo
- DV% - 10
Jogurte, be cinko, taip pat gausu kalcio. Tiesą sakant, vienas puodelis jogurto siūlo 49% jūsų reikalingo mineralo kiekio. Kalcis padeda palaikyti dantų ir kaulų sveikatą, o jogurte esantys vitaminai B (vitaminas B12 ir riboflavinas) apsaugo nuo tam tikrų nervinių vamzdelių apsigimimų (12).
Jogurte taip pat gausu baltymų, kurių svarbos nereikia pakartoti.
Kaip įtraukti į savo dietą
Prie pietų galite valgyti paprastą jogurtą. Arba į jogurto dubenį įpilkite keletą uogų, kad gautumėte sveiką vakarinį užkandį.
20. Rudieji ryžiai (virti)
- Porcijos dydis - 195 gramai
- Cinkas - 1,2 miligramo
- DV% - 8
Ruduose ryžiuose taip pat gausu mangano, kuris padeda pasisavinti maistines medžiagas ir gaminti virškinimo fermentus. Manganas taip pat stiprina imuninę sistemą.
Taip pat žinoma, kad rudieji ryžiai reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir padeda gydyti diabetą.
Kaip įtraukti į savo dietą
Savo patiekaluose baltus ryžius galite pakeisti rudaisiais.
21. Žolinė jautiena
- Porcijos dydis - 28 gramai
- Cinkas - 1,3 miligramo
- DV% - 8
Palyginti su kitomis jautienos rūšimis, žole šeriamos veislės kainos yra geresnės. Jame yra mažiau riebalų ir daugiau širdžiai naudingų omega-3 riebalų rūgščių. Šios rūšies jautienoje taip pat yra didesnis konjuguotos linolo rūgšties kiekis, kuris, kaip žinoma, sumažina vėžio ir širdies ligų riziką.
Žolelėmis šeriamoje jautienoje taip pat gausu vitamino E (13).
Kaip įtraukti į savo dietą
Į daržovių salotas galite mesti supjaustytus jautienos gabalėlius.
22. Vištiena
„Shutterstock“
- Porcijos dydis - 41 gramas
- Cinkas - 0,8 miligramo
- DV% - 5
Vištiena pralenkia daugumą maisto produktų, kai kalbama apie baltymų kiekį. Taip pat joje gausu seleno - kitos svarbios maistinės medžiagos, kuri, kaip žinoma, kovoja su vėžiu. Jame esantys vitaminai B6 ir B3 pagerina medžiagų apykaitą ir pagerina kūno ląstelių sveikatą.
Kaip įtraukti į savo dietą
Į pietus ar vakarienę galite pridėti supjaustytų vištienos gabalėlių.
23. Turkija
- Porcijos dydis - 33 gramai
- Cinkas - 0,4 miligramo
- DV% - 3
Turkijoje gausu baltymų, kurie gali padidinti sotumą ir ilgą laiką išlaikyti jūsų sotumą. Tai gali atgrasyti nuo persivalgymo. Gavęs pakankamai baltymų, insulino lygis po valgio taip pat gali būti stabilus.
Kaip ir vištiena, selenas kalakutienoje gali padėti sumažinti daugelio rūšių vėžio riziką
Kaip įtraukti į savo dietą
Visada geriausia rinktis šviežią, liesą, ganyklose išaugintą kalakutą, kuriame yra mažai natrio. Valgyti visą kalakutieną gali būti geras (ir pilvą užpildantis) sandoris.
24. Grybai
- Porcijos dydis - 70 gramų
- Cinkas - 0,4 miligramo
- DV% - 2
Grybai yra vienas iš rečiausių germanio šaltinių - maistinių medžiagų, padedančių jūsų kūnui efektyviai naudoti deguonį. Grybai taip pat suteikia geležies ir vitaminų C bei D.
Kaip įtraukti į savo dietą
Įdėjus grybus į sriubą, jis gali pakilti į visiškai naują lygį. Prie daržovių salotų galite išmesti keletą grybų. Arba net pridėkite juos prie savo kario.
25. Špinatai
- Porcijos dydis - 30 gramų
- Cinkas - 0,2 miligramo
- DV% - 1
Buvo priežastis, dėl kurios Popeye mėgavosi šia daržove. Vienas iš špinatuose esančių antioksidantų, vadinamas alfa-lipoine rūgštimi, sumažina gliukozės kiekį ir apsaugo nuo oksidacinio streso, ypač sergantiems cukriniu diabetu.
Špinatuose taip pat gausu vitamino K - maistinės medžiagos, reikalingos kaulų sveikatai.
Kaip įtraukti į savo dietą
Špinatų galite pridėti prie sriubų, makaronų ir net troškinių. Taip pat galite pridėti prie savo pusryčių sumuštinio.
Tai buvo cinko turinčių maisto produktų sąrašas. Bet palaukite, iš kur žinote, kad gaunate pakankamai cinko?
Atgal į TOC
Ar jums užtenka cinko?
Toliau pateikiami ženklai, sakantys, kad galite gauti nepakankamai cinko.
- Blogas imunitetas. Jūs reguliariai peršalote ir kenčiate nuo visų rūšių infekcijų.
- Cinkas blokuoja histamino išsiskyrimą kraujyje. Kai jūsų organizmui trūksta cinko, jus gali kamuoti alergijos simptomai, tokie kaip bėrimai, čiaudulys, sloga ir kt.
- Miego sutrikimas. Cinkas vaidina svarbų vaidmenį gaminant ir reguliuojant melatoniną, miego hormoną. Kai jūsų sistemoje nepakanka cinko, negalite tinkamai išsimiegoti.
- Plaukų slinkimas. Kai skydliaukės lygis yra žemas, tai tiesiog reiškia, kad jūsų kūnas nesugeria cinko. Ir tai sukelia plaukų slinkimą.
- Dėmesio sutrikimai. Yra ryšys tarp žemo cinko kiekio šlapime ir hiperaktyvumo.
- Bloga odos sveikata. Šeši procentai jūsų kūno cinko yra jūsų odoje. Tyrimai rodo, kad spuogais sergantiems asmenims cinko gali būti mažai.
- Lėtas augimas. Tai gali būti įprastas jūsų vaikų ženklas. Mūsų kaulams reikia sveiko augimo cinko.
- Nevaisingumas ar blogi nėštumo rezultatai. Cinkas vaidina svarbų vaidmenį skatinant reprodukcinės sistemos sveikatą.
Kalbant apie papildus, patariame kreiptis į gydytoją. Cinko papildai gali palengvinti jūsų trūkumą, tačiau geriausia pirmiausia pasitarti su savo gydytoju ar dietologu.
Įdomu, ar gali trūkti cinko? Na…
Atgal į TOC
Kam gresia cinko trūkumas?
Vegetarai ar veganai, dažnai besilaikantys dietos, asmenys, vartojantys per daug alkoholio, ar net pagyvenę žmonės. Taip pat gresia pavojus nėščioms ar maitinančioms moterims, paaugliams brendimo laikotarpiu ir diabetu, celiakija ar besikartojančiu viduriavimu.
Atgal į TOC
Išvada
Į savo mitybą įtraukite šiuos aukščiau nurodytus maisto produktus, kuriuose yra daug cinko. Viskas.
Ir palaukite, pasakykite mums, kaip šis įrašas jums padėjo. Ar komentuoti žemiau esančiame laukelyje. Padėkite mums geriau tarnauti jums. Cheers!
Nuorodos
- "Moliuskai, austrės, Ramusis vandenynas, žalios". Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamentas.
- „Pridėtinė vertė sezame“. Nacionalinis augalų genetinių išteklių biuras, Indija.
- „Linų sėmenų nauda“. Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamentas.
- „DTL cholesterolio pagerėjimas…“. Vakarų Indijos universitetas, Jamaika.
- „Avižų suvartojimo metabolinis poveikis…“. Sičuano universitetas, Kinija. 2015 gruodžio mėn.
- Maisto medžiagos „Liuteino poveikis akių ir papildomų akių sveikatai“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Didelis sausų pupelių suvartojimas ir sumažinta pažengusios kolorektalinės adenomos pasikartojimo rizika tarp polipų prevencijos tyrimo dalyvių“ Mitybos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Džiovintų pupelių nauda maistui ir sveikatai“. „American Journal of Clinical Nutrition“.
- „Beta-alanino papildų poveikis raumenims…“. Notingemo Trento universitetas, Jungtinė Karalystė. 2010 liepa.
- „Vitaminas E ir vyresnio amžiaus žmonių pažinimo sutrikimas“. „Rush“ sveiko senėjimo institutas, JAV. 2002 liepa.
- „Senesnio česnako ekstrakto antioksidacinis poveikis sveikatai“. Tufto universiteto medicinos mokykla, JAV. 2001 m. Kovo mėn.
- „Riboflavinas ir sveikata“. Šefildo universitetas, Jungtinė Karalystė. 2003 m. Birželio mėn.
- „Žole šeriama jautiena: kokia nauda širdies sveikatai“. Majoklinika.