Turinys:
- Turinys
- Kas yra humusas?
- Kokie yra humuso pranašumai?
- 1. Kovoja su uždegimu
- 2. Padeda išlaikyti kūno svorį
- 3. Pagalba virškinimui
- 4. Humusas saugo širdį
- 5. Gali reguliuoti cukraus kiekį kraujyje
- 6. Gali pagerinti kaulų sveikatą
- 7. Gali padidinti energijos lygį
- Kaip paruošti humusą namuose
- Išvada
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- Nuorodos
Humusas yra gana populiarus Viduriniuose Rytuose. Tai yra vienas iš plačiausiai vartojamų Vidurinių Rytų maisto produktų ir JAV. Taip yra todėl, kad patiekalas yra supakuotas su galingais ingredientais, kurie teikia neįtikėtiną naudą. Šiame įraše aptarsime humuso naudą - naudą, kurią turėtumėte žinoti. Slinkti žemyn!
Turinys
- Kas yra humusas?
- Kokie yra humuso pranašumai?
- Kaip paruošti humusą namuose
Kas yra humusas?
Humusas yra populiarus Viduriniųjų Rytų patiekalas arba užtepas, gaminamas sumaišant avinžirnius, tahini (maltų sezamo sėklų), citrinos sulčių, alyvuogių aliejaus ir česnako.
Humusas taip pat vadinamas senoviniu maistu, nes jį vartojo svarbios istorinės asmenybės. Pagal kai kuriuos šventraščius humusas pirmą kartą buvo vartojamas XIII amžiaus Egipte. Žavi tai, kad jis vis dar vartojamas ir šiandien - visa tai dėl jo teikiamų pranašumų.
Atgal į TOC
Kokie yra humuso pranašumai?
1. Kovoja su uždegimu
Humuso alyvuogių aliejus čia vaidina svarbų vaidmenį. Tyrimai parodė, kad tradicinė Viduržemio jūros dieta, daugiausia pagaminta iš alyvuogių aliejaus, buvo naudinga gydant lėtines uždegimines ligas (1). Mergelių alyvuogių aliejuje yra keletas fenolio junginių, kurie pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.
Humuso alyvuogių aliejuje taip pat yra kito antioksidanto, vadinamo oleokantalu, kuris turi priešuždegiminių savybių. Buvo nustatyta, kad šis antioksidantas turi priešuždegiminį poveikį, panašų į populiarų sintetinį vaistą Ibuprofeną, naudojamą kovai su uždegimu. Nustatyta, kad oleokantalio uždegiminės ligos yra sąnarių degeneracinės ligos, neurodegeneracinės ligos ir kai kurie specifiniai vėžiniai susirgimai (2).
2. Padeda išlaikyti kūno svorį
„Shutterstock“
Humuso skaidulos daro triuką. Avinžirniai yra pagrindinis humuso ingredientas, juose gausu skaidulų. Įrodyta, kad avinžirnių ir humuso vartotojai suvartoja daugiau maistinių skaidulų. Nauji tyrimai taip pat rodo, kad avinžirniai ir humusas gali atlikti naudingą vaidmenį reguliuojant svorį (3).
3. Pagalba virškinimui
Kanadoje atlikus tyrimą, avinžirnių įtraukimas į dietą tris savaites paskatino naudingų bakterijų (bifidobakterijų) augimą. Tyrime daroma išvada, kad avinžirniai gali moduliuoti žarnyno mikrobų sudėtį ir taip skatinti žmonių žarnyno sveikatą (4).
4. Humusas saugo širdį
Dėl neįtikėtinų ingredientų humusas gali būti naudingas širdžiai. Tyrimo metu maisto papildai su avinžirniais penkias savaites padėjo sumažinti viso cholesterolio ir MTL cholesterolio kiekį serume (5).
Alyvuogių aliejus yra dar vienas pagrindinis humuso ingredientas. Alyvuogių aliejus yra žinomas dėl savo kardioprotekcinių privalumų. Tyrimai rodo, kaip Viduržemio jūros dieta, kurioje daug alyvuogių aliejaus, gali apsaugoti širdį. Alyvuogių aliejus reguliuoja kraujospūdį ir gerina gliukozės apykaitą, taip pagerindamas širdies sveikatą (6).
5. Gali reguliuoti cukraus kiekį kraujyje
Tai susiję su humuso glikemijos indeksu. Kadangi jis gaminamas daugiausia iš avinžirnių, jo glikemijos indeksas yra žemas. Tyrimo metu nustatyta, kad humusas sukelia keturis kartus mažesnius gliukozės kiekio kraujyje šuolius po valgio, palyginti su balta duona (7).
6. Gali pagerinti kaulų sveikatą
Humuso tahini, pagamintas iš sezamo sėklų, prisideda prie kaulų sveikatos. Jame gausu kalcio - vos trijuose šaukštuose yra 150 mg kalcio (8).
7. Gali padidinti energijos lygį
Avinžirnių, sezamo sėklų pastos, alyvuogių aliejaus ir citrinos derinys daro humusą idealiu maistu energijos lygiui pakelti (9).
Kompleksiniai avinžirnių angliavandeniai suteikia pastovią energijos dozę. Sezamo sėklose ir alyvuogių aliejuje yra sveikų riebalų. Šie riebalai apsaugo nuo cukraus kiekio kraujyje padidėjimo ir vėlesnio energijos lygio kritimo (10).
Tai yra tai, kaip humusas gali būti naudingas jums. Patiekalas yra ne tik itin sveikas, bet ir nepaprastai skanus! Bet kaip tada jį paruošti namuose?
Atgal į TOC
Kaip paruošti humusą namuose
- 2 puodeliai gerai paruoštų arba konservuotų avinžirnių, nusausinti (rezervuoti skysčiai)
- ¼ puodelio aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus ir papildomo aliejaus lašiniui
- ½ puodelio tahini (sezamo pastos)
- 2 skiltelės nulupto česnako
- 1 šaukštas maltų kmynų ar paprikos
- 1 citrinos sultys
- Druska ir šviežiai malti juodieji pipirai
- Garnyrui šviežiai supjaustyti petražolių lapai
- Visą kitą, išskyrus petražoles, suberkite į virtuvės kombainą ir sumalkite.
- Įpilkite avinžirnių skysčio ir padarykite vientisą tyrę.
- Paragaukite ir atitinkamai sureguliuokite prieskonius.
- Laistykite alyvuogių aliejų ir petražoles.
Atgal į TOC
Išvada
Humuso ingredientai mums parodo, kodėl įtraukti jį į dietą yra visiškai verta. Patiekalą taip pat lengva paruošti!
Ar manote, kad mes praleidome bet kokius kitus humuso privalumus? Ar anksčiau valgėte humusą? Kaip tau tai patinka? Praneškite mums, palikdami komentarą žemiau esančiame laukelyje.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kiek laiko trunka humusas?
Atidarius supakuotas humusas trunka nuo 4 iki 6 dienų, o naminis humusas - nuo 3 iki 5 dienų (šaldytuve skelbkite geriausią pagal datą). Jei neatidarytas, supakuotas humusas trunka 3–10 dienų, o naminis humusas - 3–5 dienas, šaldytuve.
Ar galite užšaldyti humusą?
Taip, daugiausia keturis mėnesius. Bet kuo mažiau laiko jis praleidžia šaldiklyje, tuo geriau - nes ilgesnis užšaldymas gali turėti neigiamą poveikį skoniui ir tekstūrai.
Ar galite valgyti humusą kiekvieną dieną?
Viename puodelyje humuso yra apie 408 kalorijos. Kasdien jį valgyti gali būti naudinga, tačiau pasirūpinkite porcijos dydžiu.
Ar galite kasdien turėti humuso ir pitos?
Pita duona prideda apie 270 kalorijų papildomai. Galbūt nenorite reguliariai vartoti derinio. Turėtų pakakti kartą per savaitę.
Ar humusas yra keto?
Ne, taip nėra. Jis pagamintas iš avinžirnių, kurie yra ankštiniai.
Nuorodos
- „Molekuliniai uždegimo mechanizmai…“. Dabartinis farmacijos dizainas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Oleokantalis, fenolis, gautas iš nekaltos…“, Tarptautinis molekulinių mokslų žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Maistinė vertė ir… nauda sveikatai“. Maistinės medžiagos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Dietos, papildytos avinžirniais ar jų pagrindiniais…“ Naudingi mikrobai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Maisto papildai su avinžirniais…“ Mitybos ir metabolizmo metraščiai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Tarptautinė sveikųjų konferencija…“, Europos nacionalinis medicinos žurnalas.
- „Gliukozės ir insulino atsakas po valgio…“, „Nutrition Journal“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Sveiki kaulai - veikla ir mityba“. Vaikų ir vaikų sveikata, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Maistinė vertė ir nauda sveikatai…“ Maistinės medžiagos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
- „Funkcinis riebalų rūgščių ir jų… vaidmuo“. Parenteralinės ir enterinės mitybos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.