Turinys:
- Joga senjorams gelbėti
- Joga senjorams - 7 geriausios asanos
- 1. Tadasana (kalnų poza)
- „Tadasana“ nauda senyviems žmonėms
- 2. Baddha Konasana (drugelio poza)
- Baddha Konasana nauda senyviems žmonėms
- 3. Balasana (vaiko poza)
- „Balasana“ nauda senyviems žmonėms
- 4. „Bhujangasana“ („Cobra Pose“)
- „Bhujangasana“ nauda senyviems žmonėms
- 5. Adho Mukha Svanasana (žemyn nukreipta šuns poza)
- „Adho Mukha Svanasana“ nauda senyviems žmonėms
- 6. Trikonasana (trikampio poza)
- 7. Šavasana (lavono poza)
- „Shavasana“ nauda senyviems žmonėms
- Atsargumo priemonės, kurių reikia imtis
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Amžius yra tik skaičius, sako jie. Tačiau kūnui tai gali būti ne taip. Galite aiškiai pajusti jo poveikį, juo labiau nuo 60-ųjų. Skauduliai, skausmai ir silpnumas jus pasitinka, o jei nebus pakankamai rūpinamasi, jie jus nuvers ir padarys nuobodžius. Taigi, kol dar nevėlu ir jūs neteksite lovos, išbandykite šias 7 lengvas jogos asanas, kurios daro stebuklus vyresnio amžiaus žmonėms.
Prieš tai sužinokime, kaip joga padeda seniems žmonėms.
Joga senjorams gelbėti
Ar pastebėjote, kad jūsų seneliai dieną praleidžia lėtai ir laiką leidžia su darbais? Na, tai žvilgsnis į tai, ką jie išgyvena. Su amžiumi kaulai ir sąnariai silpsta, pusiausvyra blogėja. Psichiškai tai taip pat paveikia juos, nes jų depresija įsitvirtina senstant jų kūnams.
Jogos praktika leis jiems jaustis aktyviems ir jauniems. Tai juos nudžiugins ir padės atsistoti ant kojų ir praleisti dieną su minimalia pagalba. Tai jiems netrukdys, nes jogos poveikis yra mažas ir ilgalaikis. Nacionalinių sveikatos institutų, Pietų Kalifornijos universiteto ir Kalifornijos universiteto (Los Andželas) atlikti tyrimai parodė teigiamus rezultatus, skatindami tai imtis daugelio 60–70 metų žmonių.
Praktikuokite asanas kartą per dieną, ir jūs esate pasirengęs eiti. Joga lėtina senėjimo procesą, minkštindama raumenis ir išlaikydama lankstumą. Taigi, jei norite būti aktyvūs ir sveiki net būdami 60-ies ir daugiau, išbandykite šias asanas bent du – tris kartus per savaitę.
Joga senjorams - 7 geriausios asanos
- Tadasana (kalnų poza)
- Baddha Konasana (drugelio poza)
- Balasana (vaiko poza)
- „Bhujangasana“ („Cobra Pose“)
- Adho Mukha Svanasana (žemyn nukreipta šuns poza)
- Trikonasana (trikampio poza)
- Šavasana (lavono poza)
1. Tadasana (kalnų poza)
Vaizdas: „iStock“
Tadasana arba kalnų poza yra visų asanų pagrindas. Visos kitos jogos pozos yra „Tadasanos“ variacijos. „Tadasana“ galite praktikuoti bet kuriuo paros metu ir nebūtinai tuščiu skrandžiu. Bet jei norite tai sekti su kitomis asanomis, įsitikinkite, kad tai darote rytais tuščiu skrandžiu. Tadasana yra pagrindinio lygio Hatha jogos asana. Paprastai poza laikoma apie 10–30 sekundžių, tačiau galite sutrumpinti trukmę pagal savo patogumą.
„Tadasana“ nauda senyviems žmonėms
Tadasana puikiai tinka linkusiems į pagyvenusius žmones, gerindama jų laikyseną. Tai sustiprina silpnas jų šlaunis ir kulkšnis, todėl jiems lengviau laviruoti. Tai taip pat malšina skausmus ir skausmus, atsiradusius dėl senatvės. Poza pagerina virškinimą ir padidina kraujotaką, išlygina senų žmonių valgymo ir rūgštingumo problemas.
Norėdami sužinoti daugiau apie asaną ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: Tadasana
Atgal į TOC
2. Baddha Konasana (drugelio poza)
Vaizdas: „iStock“
„Baddha Konasana“ arba „Butterfly Pose“ atrodo kaip drugelis, plazdantis sparnais. Tai taip pat atrodo panaši į kurso laikyseną darbe. Praktikuokite Baddha Konasana rytais tuščiu skrandžiu ir švariomis žarnomis. Tai pagrindinio lygio Vinyasa jogos asana. Laikykite ją nuo vienos iki penkių minučių arba pakoreguokite pagal savo patogumą.
Baddha Konasana nauda senyviems žmonėms
Baddha Konasana stimuliuoja šlapimo pūslę ir inkstus, padėdamas seniems žmonėms išlaikyti išsiskyrimo problemas. Palengvinti save tampa sklandu ir taisyklinga. Tai suaktyvins seną žmogų, išves jį iš lengvos depresijos ir pašalins nuovargį bei nerimą. Poza išlygina menopauzės procesą.
Norėdami sužinoti daugiau apie asaną ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: Baddha Konasana
Atgal į TOC
3. Balasana (vaiko poza)
Vaizdas: „iStock“
„Balasana“ arba „Vaiko poza“ primena vaiko padėtį motinos įsčiose. Jie sako, kad jūs išgyvenate savo vaikystę vėlesniais gyvenimo metais, todėl vyresniems žmonėms tinka išbandyti „Balasana“. Pratinkite tai ryte tuščiu skrandžiu arba vakare po keturių iki šešių valandų pertraukos pavalgę. Balasana yra pradedančiųjų lygio Vinyasa jogos asana. Laikykite jį nuo vienos iki trijų minučių arba tiek laiko, kiek galite.
„Balasana“ nauda senyviems žmonėms
Balasana atleidžia įtampą, susikaupusią trapiuose senųjų kūnuose. Tiksliau, nugaroje, krūtinėje ir pečiuose. Tai išlaiko jų budrumą, išvarydamas galvos svaigimą. Balasana daro vidaus organus elastingus, palengvindamas sveikas kūno funkcijas. Tai padeda sukurti gilų ir tolygų kvėpavimą, kuris ramina vyresnio amžiaus žmones ir padeda jiems gyventi be nerimo.
Norėdami sužinoti daugiau apie asaną ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: Balasana
Atgal į TOC
4. „Bhujangasana“ („Cobra Pose“)
Vaizdas: „iStock“
„Bhujangasana“ arba „Cobra Pose“ yra energingas atlošas, kuris atrodo kaip pakelta kobros galva. Tai viena geriausių jogos pozų senjorams. Dėl šios pozos silpni vyresnio amžiaus žmonės taps aštrūs ir greiti. Pratinkite tai kiekvieną dieną rytais tuščiu skrandžiu ir švariomis žarnomis arba vakarais, palikdami keturių – šešių valandų pertrauką tarp paskutinio valgymo ir praktikos. „Bhujangasana“ yra pradedančiojo lygio ašhtanga jogos asana. Laikykite jį porą sekundžių arba tol, kol jaučiasi patogiai.
„Bhujangasana“ nauda senyviems žmonėms
„Bhujangasana“ atlaisvina sustandėjusią senojo apatinę nugaros dalį ir ištiesia jų raumenis pečių, krūtinės ir pilvo srityje, kad jie būtų lankstūs ir sveiki. Poza pakelia jų nuotaiką ir pralinksmina, kad atsikeltų ir padarytų ką nors smagaus. Apskritai tai padidina jų kūno lankstumą ir taip pagerina mobilumą. Svarbiausia, kad jis sustiprina stuburą, neleisdamas bet kokio gniuždymo.
Norėdami sužinoti daugiau apie asaną ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: Bhujangasana
Atgal į TOC
5. Adho Mukha Svanasana (žemyn nukreipta šuns poza)
Vaizdas: „iStock“
Adho Mukha Svanasana arba į apačią nukreipta šuns poza yra asana, panaši į šuns laikyseną, kai jis pasilenkęs, atsukęs į priekį. Sanskrito pozos pavadinimas reiškia tai. Tai palyginti lengva poza išbandyti senyvo amžiaus žmonėms. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, praktikuokite tai ryte nevalgę ir valydami vidurius. Adho Mukha Svanasana yra pradedančiųjų lygio ašhtanga jogos asana. Laikykite pozą kelias sekundes ar minutę, kol jūsų kūnas leis.
„Adho Mukha Svanasana“ nauda senyviems žmonėms
Adho Mukha Svanasana didina pasitikėjimą savimi, o tiems, kurie pasitraukė iš aktyvaus gyvenimo ir dėl senėjimo susilpnino kūną, tai yra palaima. Tai jiems primins viską, ką jie pasiekė, kad pasiektų būseną, kurioje jie yra, ir privers juos didžiuotis savo pasiekimais ir ilgu gyvenimu. Be to, apversta poza leidžia į smegenis tekėti daugiau kraujo, praskaidrinti pažinimu, todėl vyresnio žmogaus protas tampa aštresnis ir mažiau linkęs užmiršti.
Norėdami sužinoti daugiau apie asaną ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: Adho Mukha Svanasana
Atgal į TOC
6. Trikonasana (trikampio poza)
Vaizdas: „iStock“
„Trikonasana“ arba „Trikampio poza“ atrodo kaip trikampis, kai jūsų kūnas prisiima pozą. Tai gana paprasta ir viena iš nedaugelio jogos pozų, kuri reikalauja, kad būnant pozoje, atmerktum akis. Trikonasaną praktikuokite rytais tuščiu skrandžiu ir švariomis žarnomis. Asana yra pradedančiojo lygio Vinyasa jogos asana. Laikykite jį 30 ar daugiau sekundžių, atsižvelgiant į tai, kiek jūsų kūnas leidžia.
Trikonasana nauda senyviems žmonėms
Trikonasana sumažina kraujospūdį - tai dažna problema, su kuria susiduria pagyvenę žmonės. Tai sumažina riebalus nuo juosmens ir šlaunų ir išlaiko juos lengvus bei tinkamus. Poza suteikia stabilumo ir pusiausvyros bei užkerta kelią nervingumui ir disbalansui. Tai stiprina ir ištiesia rankas ir kojas, o tai padeda vyresnio amžiaus žmonėms geriau atlikti savo darbus.
Norėdami sužinoti daugiau apie asaną ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: Trikonasana
Atgal į TOC
7. Šavasana (lavono poza)
Vaizdas: „iStock“
„Shavasana“ arba „Corpse Pose“ yra atpalaiduojanti asana, padaryta jogos užsiėmimo pabaigoje. Kūnas atrodo kaip lavonas Šavasanoje, kurio judesiai nuliniai. Tai yra iššūkis, nes jums reikia visiškai nuraminti savo mintis ir atpalaiduoti kūną šioje pozoje, nesijaudinant. „Šavasana“ yra pradedančiojo lygio „Astanga“ jogos asana. Jei norite, pabūkite Šavasanoje 10–15 minučių ar ilgiau, tačiau įsitikinkite, kad neužmigote.
„Shavasana“ nauda senyviems žmonėms
„Shavasana“ gydo nemigą - dažną pagyvenusių žmonių chronišką problemą. Dėl nepakankamo fizinio aktyvumo vyresnio amžiaus žmonių kūnas nepakankamai pavargsta, kad gerai miegotų naktį. Greita jogos sesija, po kurios eina Shavasana, yra gera priemonė. Tai gerina koncentraciją, gerina pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybę. Poza turi gydomąjį poveikį tiems, kurie serga diabetu, silpna psichinė sveikata ir vidurių užkietėjimas.
Norėdami sužinoti daugiau apie asaną ir kaip tai padaryti, spustelėkite čia: Shavasana
Atgal į TOC
Atsargumo priemonės, kurių reikia imtis
- Labai svarbu, kad praktikos metu vyresnio amžiaus žmonės neturėtų savęs spausti ir daryti tik tiek, kiek leidžia jų kūnas.
- Net ir ilga jogos sesijos trukmė jiems netinka. Trumpas ir paprastas yra idealus.
- Prieš pradėdami jogos praktiką, būtinai pasinaudokite gydytojo patarimu ir treniruokitės tik pas atestuotą jogos instruktorių, prieš pradėdami savarankiškai sportuoti namuose.
- Jei turite tam tikrų negalavimų, iš anksto paminėkite juos jogos instruktoriui, kad būtų atliktos būtinos jogos asanos sekos korekcijos, kad jokiu būdu neapsunkintų problemos.
- Pakartokite pozas, užuot jas ilgiau laikęsi, o po kiekvienos pozos gerai pailsėkite.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar yra lengvesnių jogos pratimų nei asanos vyresniems pradedantiesiems?
Taip, yra. „Sukshma joga“ tinka vyresnio amžiaus pradedantiesiems. Tai yra paprastų pratimų rinkinys, reikalaujantis kelių minučių praktikos.
Kuo skiriasi vyresnioji joga, palyginti su įprasta jogos praktika?
Senjorų joga yra beveik tokia pati kaip ir kitų. Tačiau praktikos būdas skiriasi. Vyresnio amžiaus žmonėms pastangos ir trukmė yra mažesnės.
Sportas yra svarbus visiems. Tuo labiau, vyresniais metais, nes tai apsaugo kūną nuo sveiko ir nuo silpnumo. Joga idealiai tinka vyresnio amžiaus žmonėms. Jis lengvai pritaikomas prie jų poreikių ir, svarbiausia, neleidžia susižeisti. Taigi, eik į tai, kol dar nevėlu, arba informuok apie tai savo senelius ar tėvus ir padaryk jiems didžiulę paslaugą.