Turinys:
- Kokias problemas sukelia netinkama mityba?
- Nepakankamos mitybos prevencija
- 1. Angliavandeniai
- 2. Vaisiai ir daržovės
- 3. Baltymai
- 4. Riebalai
Netinkama mityba gali atsirasti, kai asmuo negauna reikalingų maistinių medžiagų. Vaikams, kūdikiams ir seniems žmonėms taip pat visada yra padidėjusi netinkamos mitybos rizika. Vaikai kenčia nuo nepakankamos mitybos, nes augimo ir vystymosi laikotarpiu jiems reikia daugiau energijos ir maistinių medžiagų, o suaugusieji gali nukentėti dėl apetito praradimo ir sumažėjusio žarnyno funkcionavimo. Netinkama mityba gali turėti trumpalaikį ir ilgalaikį poveikį žmogaus sveikatai. Taigi svarbu žinoti apie tam tikras maisto rūšis, kurios padeda išvengti netinkamos mitybos.
Kokias problemas sukelia netinkama mityba?
- Netyčinis svorio kritimas
- Nuovargis ir nuovargis
- Raumenų silpnumas
- Depresija
- Bloga atmintis
- Silpna imuninė sistema
- Mažakraujystė
- Sulėtėjęs augimas
- Odos infekcijos
- Plaukų slinkimas
- Užsitęsęs viduriavimas
- Inkstų nepakankamumas
Nepakankamos mitybos prevencija
Čia yra 8 geriausi maisto produktai, siekiant užkirsti kelią nepakankamai mitybai:
1. Angliavandeniai
Vaizdas: Getty
Angliavandeniai padeda jūsų kūnui gauti energijos. Jie taip pat padeda kaupti baltymus organizme. Smegenys reikalauja angliavandenių, kad gautų energijos, tačiau nepakankamas angliavandenių vartojimas per mėnesį gali sustabdyti riebalų rūgščių apykaitą. Dėl to organizmas praranda baltymus ir susilpnina juos, sukeldamas nepakankamą mitybą.
Kad būtų išvengta ketonų išsivystymo, patariama vartoti nuo 50 iki 100 gramų angliavandenių. Maisto produktai, kuriuose yra angliavandenių, yra kviečiai, avižos, cukrus, baltieji ryžiai, makaronai ir medus.
2. Vaisiai ir daržovės
Vaizdas: „Shutterstock“
Vitaminus patartina gauti iš šviežių vaisių ir daržovių. Įtraukite juos į savo dienos racioną.
3. Baltymai
Vaizdas: Getty
Baltymai yra gyvybiškai svarbi maistinė medžiaga, esanti kiekvienoje žmogaus kūno ląstelėje. Baltymai taip pat suteikia organizmui specialaus azoto, kurio negalima gauti iš angliavandenių ar lipidų. Baltymai yra naudingi reguliuojant ph arba rūgščių ir šarmų pusiausvyrą kraujyje. Jie reikalingi hormonų ir fermentų sintezei. Tai taip pat būtina ląstelių formavimuisi ir imuninei sistemai. Badaujant švaistomi dideli raumenų audinių kiekiai, dėl to blogėja sveikata. Norint metabolizuoti ir perdirbti energiją kepenyse ir inkstuose, reikalingas pakankamas baltymų kiekis.
Baltymus rekomenduojama suvartoti 10–35% dienos kalorijų. Maistas, kuriame yra baltymų, yra ankštiniai, kiaušiniai, riešutai, avižiniai dribsniai, grūdai, kviečiai, kvinoja, žemės riešutų sviestas, mėsos konservai, žuvis ir spraginti kukurūzai.
4. Riebalai
Vaizdas: Getty
Riebalai vaidina svarbų vaidmenį palaikant sveiką odą ir plaukus, kai jie vartojami kasdien. Jie taip pat padeda izoliuoti mūsų kūno organus nuo šoko, palaiko kūno temperatūrą ir sveikai veikia ląsteles. Riebalai yra naudingi energijos kaupimui kūne. Be to, riebalai taip pat yra svarbus nepakeičiamų riebalų rūgščių šaltinis, kuris yra naudingas siekiant užkirsti kelią daugeliui ligų, įskaitant nepakankamą mitybą.
tai yra