Turinys:
- 1 - Hatha joga
- 2 - „Vinyasa“ srautas
- 3 - „Iyengar“ joga
- # 4 - Bikramo joga
- # 5 - Aštanga joga
- # 6 - Jivamukti joga
- # 7 - Kundalini joga
- # 8 - Anusaros joga
- # 9 - „Yin Yoga“
Pasaulyje yra dviejų rūšių žmonės - tie, kurie dirba, ir tie, kurie nedirba.
Bet jei jūs dirbate, tai yra šiek tiek apmąstymų. Daugybė treniruočių metų kartu su gera, švaria dieta veikia jūsų naudai. Tačiau jūsų kūnui reikia daugiau, todėl privalote priimti jogą. Joga nėra tik treniruotė; tai gyvenimo būdas. Tai sujungia jūsų kūną, protą ir sielą su Visuotine sąmone.
Nors joga apima posūkius, tempimus ir lenkimus, kartu su sudėtinga ir intensyvia kvėpavimo rutina, tai yra tik paviršutiniški šios gražios gyvenimo išraiškos aspektai. Tai skiepija drausmę ir malonę bei subalansuoja mūsų energiją ir emocijas.
Sadhguru Jaggi Vasudevas iš Isha jogos sako: „Jogos mokslas yra ne tik kūno lenkimas, bet ir pagrindinis įrankis žmogaus gebėjimams stiprinti ir funkcionavimui aukščiausioje kūno ir proto viršūnėje“.
Jei visa tai jus įkvėpė imtis jogos, pasidomėkite įvairiais jogos įpročiais ir tuo, ko turėtumėte tikėtis pamokoje. Joga yra tokia universali - joje yra kažkas kiekvienam.
1 - Hatha joga
Vaizdas: „Shutterstock“
Hatha yra sanskrito kalbos žodis, reiškiantis jėgą. Paprastai tai apima fizinius praktikos aspektus. Tai visų jogos praktikų motina. Visi kiti pogrupiai patenka į šią kategoriją.
Hatha jogos užsiėmimai paprastai vyksta lėtai ir neseka tėkmės. Ši klasė puikiai tinka pradedantiesiems, nes švelniai skatina jus užsiimti joga. Jei esate patyręs jogas, ši klasė puikiai atsipalaiduoja. Ši klasė skirta pagrindams. Tai moko kvėpuoti; ji taip pat moko laikysenos, meditacijos ir atsipalaidavimo technikos. Jei jogoje esate naujokas, tikriausiai pirmiausia turėtumėte užsiregistruoti į Hatha jogos užsiėmimą.
2 - „Vinyasa“ srautas
Vaizdas: „Shutterstock“
Šis jogos stilius reikalauja, kad jūs derintumėte savo kvėpavimą su judesiu, ir pabrėžia, kad reikia sukurti pozų srautą, sklandžiai pereinant nuo vieno prie kito. Vinyasa pažodžiui reiškia ryšį. Savo judesius turite susieti su įkvėpimu arba iškvėpimu. Šį stilių galėtumėte naudoti per „Surya Namaskar“, pusiausvyros pozas, atlošus ar sėdimas pozas. Treniruotė baigiama „Savasana“.
Ši klasė grindžiama mokytojo kūrybiškumu, jos struktūra nėra sunki ir greita. Kartais į šiuos kursus įtraukiamas dvasingumas, su brūkšniu meditacijos ir giedojimo. Kiti instruktoriai tiki, kad tai yra atletiškas. Registruodamiesi į šią klasę galite pasirinkti, kas jus domina.
Ši kategorija gali būti lėta ir švelni arba greita ir intensyvi, atsižvelgiant į jūsų lygį. Kaip pradedantysis, iš pradžių turėtumėte ieškoti lėtesnės klasės, o tada pereiti į greitą.
3 - „Iyengar“ joga
Vaizdas: „Shutterstock“
Šis jogos stilius orientuotas į derinimą. Klasėje nėra tokio srauto, kaip „Vinyasa“ stiliaus. Kiekviena poza Iyengare yra intensyvi, ir jūs turite ją ilgai laikyti ir išsiplėsti kvėpuodami. Šis jogos stilius veikia su daugybe rekvizitų, tokių kaip dirželiai, kaladėlės ir antklodės.
Tiems, kurie mėgsta gilintis į detales ir intensyviai jausti bei mokytis pozos, tai jūsų pasirinkimas! Ši klasė taip pat tinka tiems, kurie turi traumų ir turi lėtinių problemų. Šis stilius linkęs atsižvelgti į visus apribojimus ir savo ruožtu daro jus stabiliu, lankstiu ir stipriu.
# 4 - Bikramo joga
Vaizdas: „Shutterstock“
Šis jogos stilius yra karštas-karštas-karštas! Jei bandysite tai, tikrai prakaituosite. „Bikram joga“ dažniausiai daroma patalpoje, įkaitintoje iki 40 laipsnių Celsijaus, esant 40% drėgnumui. Idėja yra prakaitas. Jis išsišakoja iš Vinyasa stiliaus. Taigi, Bikram jogos užsiėmime jūs iš esmės praktikuosite asaną, derindami savo kvėpavimą.
Steigėjas Bikramas Choudhury suformulavo 26 pozų seką tikėdamas, kad tai sistemingai iššaukia kiekvieną kūno dalį, nesvarbu, ar tai būtų raumenys, venos, raiščiai ar organai.
# 5 - Aštanga joga
Vaizdas: „Shutterstock“
Šis jogos stilius populiariai vadinamas „Power Yoga“ ir laikomas šiuolaikine klasikinės jogos versija. K. Pattabhi Joiso inicijuota ši jogos forma taip pat susieja judesį su kvėpavimu, tačiau judesiai yra labiau apibrėžti. Jūs švelniai progresuojate su kiekviena asana, ir kiekvienas veiksmas yra atliekamas apverčiant.
Jūs pradedate nuo pradinių serijų ir, ją įvaldę, pereinate į kitą lygį. Norint į priekį reikia metų, tačiau dėmesys visada skiriamas laikysenai, o ne progresavimui.
Jei būti struktūrizuotoje, jėgų kupinamoje praktikoje yra jūsų dalykas, šis stilius jums tinka.
# 6 - Jivamukti joga
Vaizdas: „Shutterstock“
Ši jogos forma yra daugiau nei praktika - tai gyvenimo būdas. Tai apima etinius, dvasinius ir fizinius aspektus. Šis jogos stilius, kurį suformulavo Sharon Gannon ir David Life, taip pat kalba apie tai, kad reikia nepamiršti aplinkos, todėl privalote būti geranoriškas gyvūnams ir tapti veganu. Penki svarbiausi šio metodo aspektai yra Šastra (šventasis raštas), Bhakti (atsidavimas), Ahimsa (nekenkiantis), Nada (muzika) ir Dhyana (meditacija).
Įprastoje klasėje jūs pradėtumėte nuo ketinimo nustatymo, paskui giedojimo ir tada kvėpavimo supratimo. Tai apima „Vinyasa“ judesius ir baigiasi atsipalaidavimu bei meditacija. Šis jogos stilius yra pilnas paketas, apimantis dvasingumą ir fizinę naudą. Jei tai skamba įdomiai, turite pabandyti!
# 7 - Kundalini joga
Vaizdas: „Shutterstock“
Šios jogos formos šaknys yra čakrose. Jis orientuotas į pagrindinį darbą ir kvėpavimą, ty į pranajamą. Jo tikslas - atverti protą ir geriau suvokti savo protą ir kūną.
Tai yra vienas iš dvasinių jogos stilių, kuris taip pat apima daug meditacijos. Giedojimas, meditacija, mudros ir kvėpavimas sudaro šio jogos stiliaus pagrindą. Ši klasė yra fiziškai sudėtinga. Tai taip pat kelia protinį iššūkį. Bet kai pateksite į griovelį, Kundalini joga tikrai pakeis jūsų gyvenimą.
# 8 - Anusaros joga
Vaizdas: „Shutterstock“
Šis jogos stilius yra nepaprastai optimistiškas. Jis orientuotas į pakėlimą ir yra dvasingiausias iš visų jogos metodų. Tai įkūnija „širdies šventė“. Tai gana nauja jogos forma, kurią 1997 metais pradėjo John Friend. Jis orientuotas į šviesos ieškojimą savyje.
# 9 - „Yin Yoga“
Vaizdas: „Shutterstock“
Šis jogos stilius yra lėtas. Tikimasi, kad kiekvieną pozą laikysite mažiausiai penkias minutes. Sakoma, kad tai darant jūs pabrėžiate jungiamuosius kūno audinius, o tai padeda padidinti apytaką ir lankstumą. Šis jogos stilius turėtų pagerinti qi (gyvybės energiją) kūne. Paprastai jūs praktikuosite šį stilių šildomoje patalpoje, kad tai padėtų išplėsti raumenis ir padaryti juos elastingesnius. Įdomu tai, kad šią jogos formą inicijavo taoizmo jogos mokytoja ir kovos menų ekspertė Paulie Zink.
Tokia joga skirta tiems, kurie mėgsta mesti iššūkį savo protui. Jūs tapsite kantresni ir apgalvotai susitelksite į kvėpavimą. Šis jogos stilius nepaprastai atpalaiduoja.
Tikimės, kad įvairių jogos rūšių apžvalga jus įkvėpė pasirinkti vieną. Pasirinkti geriausią formą, atsižvelgiant į jūsų susidomėjimą, bus ne tik smagu, bet ir išgausite geriausią fizinį ir psichinį savyje. Taigi be jokio pasvarstymo priimkite jogą į savo gyvenimą ne tik kaip treniruotę, bet ir kaip gyvenimo būdą!