Turinys:
- Comfrey: išsamiai
- Kokie Comfrey privalumai?
- 1. Pagreitina žaizdų gijimą
- 2. Malšina nugaros skausmus
- 3. Drėkina ir taiso odą
- 4. Didina kaulų sveikatą
- 5. Gali turėti priešvėžinį poveikį
- Biocheminė Comfrey sudėtis
- Ar Comfrey yra toksiškas jūsų kūnui? Kas yra šalutinis poveikis?
- Kaip naudoti Comfrey? Kur jį nusipirkti?
- Kaip pasigaminti Comfrey arbatos
- Kokia yra rekomenduojama Comfrey dozė?
- Apibendrinant
Comfrey vartojimas medicinoje atsirado dar senovės graikų ir romėnų laikais. Šio augalo šaknys ir oro dalys buvo naudojamos senovės medicinoje, siekiant valdyti patempimus, artritus, virškinimo sutrikimus ir odos negalavimus (1).
Dėl unikalios biocheminės medžiagos, vadinamos alantoinu, ši žolė tampa galingu audinių regeneratoriumi. Tačiau didelis kitų unikalių fitochemikalų (alkaloidų) kiekis ramunėse gali sukelti organų pažeidimus ir vėžį. Taigi, ar varpelis jums nesaugus? Ką mokslininkai sako apie šio augalo naudojimą? Koks nuosprendis?
Šiame straipsnyje kartu su keletu kitų mes ištirsime atsakymus į šiuos klausimus.
Comfrey: išsamiai
„iStock“
Comfrey ( Symphytum officinale) yra žolė, priklausanti Boraginaceae šeimai. Augalas buvo gydomas žolė nuo 400 m. Pr. Kr. Europoje ir Azijoje (1), (2).
Tai visų pirma maisto ir pašarų pasėliai. Tačiau tyrimai įrodė savo gydomąsias savybes. Tiesą sakant, senovės graikai, čiabuviai amerikiečiai ir romėnai vartojo ramunėlę, kad sustabdytų gausų kraujavimą, gydytų bronchų problemas ir gydytų lūžusius kaulus (1).
Comfrey košelės buvo naudojamos gydant išorines žaizdas. Gerdami arbatą, galite išgydyti vidinius negalavimus.
Augalų dalys turi aktyvių biocheminių medžiagų, tokių kaip alantoinas, rozmarino rūgštis, polisacharidai, alkaloidai, saponinai ir kt. Šios molekulės yra atsakingos už skausmą malšinančias, žaizdas gydančias ir priešuždegimines kiaunėčių savybes (1), (2), (3).
Tačiau šiuolaikiniai tyrimai sukėlė susirūpinimą dėl šios gamyklos saugumo. Prieš tai pereikime, greitai pažvelkime į patikrintą paprastųjų karkaviečių naudą. Braukite aukštyn!
Kokie Comfrey privalumai?
Comfrey gydo žaizdas, raumenų skausmus, nudegimus, opas, lūžius ir uždegimus. Dėl savo biocheminių sudedamųjų dalių jis greičiau pasveiksta po tokių traumų.
1. Pagreitina žaizdų gijimą
Lapai ir kitos šalavijų lapinės dalys turi stiprių žaizdų gijimo savybių. Kai taikoma lokaliai už 2-3 dienų, žaizdos parodyti greičiau pradinį sumažinti (3).
Tyrimai pranešti padidėjimą į kolageno indėlių (apie 8%), esant apdorotų svetainėje. Be to, aktyvus Biochemicals sumažinti į migraciją (infiltracija) Iš Pro-uždegiminių komponentų paveiktoje svetainėje (4).
Remiantis laboratoriniais tyrimais, sakoma, kad varškių lapų aliejaus ir vandens emulsija yra efektyviausias atvirų žaizdų gydymas (4).
2. Malšina nugaros skausmus
„Shutterstock“
Viršutinis ir apatinis nugaros skausmas yra paplitusi būklė. Tai pablogina paveiktų asmenų funkcinį judėjimą ir gyvenimo kokybę. Tokio pobūdžio skausmas / skausmas yra tipiškas ir sudėtingas gydyti vienu ypu (5).
Dažniausiai, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) yra skiriamas valdyti skausmą. Dauguma gerai priėmė šį požiūrį. Žolelių vaistas taip pat parodė panašius rezultatus (vartojant Diclofenac) valdant ūminį nugaros skausmą. Tokios vaistažolės, kaip paprastasis varpelis, gali pakeisti NVNU alternatyviu metodu (5), (6).
Keli laboratoriniai tyrimai rodo reikšmingą skirtumą tarp tiriamųjų, kurie gydomi ramunėliais, ir tų, kurie negydo. Nustatyta, kad Comfrey skausmo intensyvumą sumažino maždaug 33% tik per pirmąją gydymo valandą (5), (6).
Tačiau reikia atlikti daugiau tyrimų dėl vietinių paprastųjų varpinių preparatų poveikio (5).
3. Drėkina ir taiso odą
Paprastųjų šakniastiebių šaknų ekstraktas turi veikliųjų junginių. Jie apima alantoiną, rozmarino rūgštį, kofeino rūgštį, polisacharidus, gleives ir baltymų kompleksus. Alantoinas stimuliuoja prie platinimu sveikoms ląstelėms. Taigi, jis gali pašalinti randus ir dėmes ant jūsų odos (6), (7).
Rosmarino rūgštis ir kavos rūgštis slopina uždegimą skatinančių junginių sintezę. Polisacharidai ir gleivės drėkina ir drėkina odą. Jie atvėsina jūsų odą, ramindami nervų galūnes (6), (7).
Todėl šis ekstraktas gydo opas ir dirginimą. Maždaug 5–10% šio ekstrakto galėtų veiksmingai sumažinti UV spindulių sukeliamą odos pažeidimą (paraudimą, nudegimus saulėje ir kt.). Kremai su varpelių ingredientais naudojami vabzdžių įkandimams ir skausmingoms furunkulėms (abscesams, furunkulams, karbunkuliams) gydyti (3), (6), (8).
4. Didina kaulų sveikatą
Tradicinėse praktikose naudojama paprastųjų varpelių ( Symphytum uplandica ) arbata ir šaknų ekstraktas, siekiant skatinti kaulų lūžių ir patempimų gijimą. Jis buvo naudojamas tinkuose ir košelėse sulaužytiems kaulams užtaisyti ir gydyti , suteikiant jam pavadinimą „megztas kaulas“ (9), (10).
Homeopatiniai šios žolės preparatai (6CH) padidino kaulų tankį tiriamiesiems. Comfrey taip pat gali gydyti patinimus aplink kaulus ir titano implantus (11).
Comfrey taip pat yra išoriškai naudojamas kaulų sąnarių uždegimui valdyti. Atliekant tolesnius tyrimus, ramunės gali būti naudojamos išgydyti lėtines kaulų ligas, tokias kaip reumatoidinis artritas ir osteoartritas (12).
„Trivia“ laikas!
- Priešuždegiminės obuolių savybės gali padėti gydyti virškinimo, kvėpavimo ir kitus uždegiminius sutrikimus (įskaitant opas, podagrą ir dirgliosios žarnos ligas) (13).
- Tačiau moksliniai tyrimai dar neparodė žalios vėliavos. Comfrey gali turėti neigiamą poveikį jūsų sveikatai. Jo naudojimas kaip pagrindinio priešuždegiminio agento gali būti ne puiki idėja (13).
- Šio augalo veiklioji medžiaga alantoinas yra stiprus augimo stimuliatorius. Odalapių ekstraktų galite rasti odos, plaukų ir dantų priežiūros produktuose (14).
- Tačiau alantoinas, kuriame gausu paprastojo kekės ekstrakto, lyginant su grynu alantoinu, vis dar tiriamas. Nėra pakankamai duomenų, kad būtų galima įrodyti, kad muskusas yra saugus kosmetikoje.
- Optimaliomis koncentracijomis šią žolę galima įtraukti į veterinariją. Gyvūnams taip pat galite naudoti paprastųjų obuolių košes, pleistrus ir kitus preparatus (1).
5. Gali turėti priešvėžinį poveikį
Tyrimai susieja ramunę su keletu vėžio rūšių. Tačiau naujausi tyrimai įrodė priešvėžines jo ekstraktų savybes. Ekstraktai taip pat turi stiprų antioksidacinį, priešuždegiminį ir imunitetą stiprinantį poveikį (15), (16).
Veikliosios ramunėlių molekulės gali sukelti ląstelių mirtį vėžinėse prostatos, kepenų ir kraujo ląstelėse. Jie taip pat kišasi į kritinius vėžio vystymosi etapus, tokius kaip ląstelių dalijimasis ir angiogenezė (15), (16).
Be to, paprastųjų varpelių ekstraktai šių tyrimų subjektams nerodė toksiškumo. Kaip ramunė sugeba tapti kancerogenine ir vis dėlto gydo / valdo tam tikrus vėžius, lieka paslaptis. Tyrimai vyksta siekiant suprasti šį dvigubą mechanizmą (15), (16).
Remiantis eksperimentiniais duomenimis, tokią naudą lemia unikalus paprastųjų jūrų kenkėjų fitocheminis profilis.
Jo šaknyse, lapuose ir kitose dalyse yra skirtingas polifenolio komponentų kiekis. Sužinokite daugiau apie šiuos komponentus kitame skyriuje.
Biocheminė Comfrey sudėtis
Comfrey šaknis yra daug alantoino ir gleivių, kurios yra pagamintos iš fruktozės ir gliukozės molekulių. Cheminės analizės metu buvo nustatytos rozmarino, kavos ir chlorogeno rūgštys. Dalyvauja saponinų, terpenoidai ir alkaloidų yra taip pat buvo pranešta (3).
Į lapai taip pat yra alantoinas ir alkaloidų rezervas. Pastaruoju metu alkaloidai sulaukė didelio mokslo bendruomenės dėmesio (17).
Eksperimentai su varpelių šaknų ir lapų ekstraktais atskleidė, kad šios aktyvios molekulės (alkaloidai) gali sukelti vėžį.
Vadinasi, laukiniai arba paprastieji paprastieji varpai laikomi toksiškais / nesaugiais žmonėms (ir gyvūnams). Skaitykite toliau, kad išsamiai sužinotumėte šalutinį ramunėlių poveikį.
Ar Comfrey yra toksiškas jūsų kūnui? Kas yra šalutinis poveikis?
Dėl to, kad yra pirolizidino alkaloidų, paprastasis karkasas laikomas netinkamu vartoti žmonėms (ypač per burną).
Į lapai ir šaknys iš Comfrey turi symphytine, symlandine ir echimidine, kuri padaryti unikalų rinkinį pyrrolizidine alkaloidų. Lėtinis šių molekulių nurijimas sukelia kepenų toksiškumą, inkstų ligas, hipertenziją ir odos alergijas (13).
Be to, keli atvejai rodo kancerogenines (vėžį sukeliančias) paprastųjų muskelių savybes (12).
Toks poveikis padaryti Taukė ir jo ekstraktai nesaugių dėl nėščių ir žindančių moterų (17).
Kai kurios šalys, tokios kaip Vokietija, JK ir Kanada, uždraudė arba apribojo šios žolės naudojimą medicinoje / gydyme.
Amerikos Vaistažoles asociacija rekomenduoja Taukė būti naudojamas tik išoriškai. Be 2001, JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) rekomenduojama maisto papildą gamintojams pašalinti Taukė produktus iš rinkos (12).
Tačiau ramunėlių saugumas lieka nenuspręstas. Kai kuriose šalyse iki šiol nėra jokių apribojimų naudoti paprastąjį pūkuotį.
Internete ir rinkoje taip pat galite rasti įvairių formų paprastųjų varpelių papildų.
Perskaitykite kitą skyrių, kad sužinotumėte, kaip gauti šiuos produktus.
Kaip naudoti Comfrey? Kur jį nusipirkti?
Geriausia ramunėlę naudoti lokaliai. Vartojimas per burną gali būti nenaudingas jūsų sveikatai, nes yra alkaloidų ir kitų toksinių fitocheminių medžiagų.
Kremai nuo skausmo (Pirkite čia!), Kosmetiniai losjonai, tepalai (Pirkite čia!), Aliejai (Pirkite čia!), Žolelių salve (Pirkite čia!) Ir kt.
Jis taip pat yra prieinamas be recepto (OTC) kaip priemonė patempimams, žaizdoms, įpjovimams, bėrimams ir pan.
„Comfrey“ arbata yra populiarus šio augalo produktas. Galite užvirti džiovintus paprastųjų varpelių lapus, kad paruoštų gydomąją arbatą, kuri, kaip žinoma, malšina kaulų skausmą.
Kaip pasigaminti Comfrey arbatos
- Į arbatinuką įpilkite 1-2 arbatinius šaukštelius džiovintų paprastųjų lapų lapų.
- Lapus užpilkite 1–1½ puodelio verdančio vandens.
- Leiskite jam pastovėti 10-20 minučių.
- Perkošti į patiekimo taures ir gerti šiltus.
Ar, atsižvelgiant į neigiamą šio augalo poveikį, yra rekomenduojama minkštos arbatos / ekstraktų dozė? Slinkite žemyn, kad sužinotumėte.
Kokia yra rekomenduojama Comfrey dozė?
Jei tai yra paprastosios arbatos arbata, padalykite puodelį jos į mažas dozes. Vartokite keturis kartus per dieną (10).
Jei tai tinktūra, keturis kartus per dieną lašinkite po 5–20 lašų . Naudokite tik šviežius džiovintų arba šviežių šalpusnių lapų košeles (10).
Taip pat turite nepamiršti gydymo trukmės. Dėl toksiškų alkaloidų ilgai trunkantis paprastųjų varpelių naudojimas sukeltų neigiamą poveikį.
Verčiau pabandykite naudoti be PA (be pirolizidino alkaloidų) ekstraktus. Arba ieškokite varškių produktų, kuriuose yra mažiau nei 10 µg šių alkaloidų. Jie neviršytų dienos normos ribos (žemiau) (3).
Apibendrinant
„Comfrey“ yra tradicinė priemonė nuo kaulų lūžių, ištemptų kulkšnių, atvirų žaizdų ir skaudančios nugaros. Senovės romėnai prisiekė jo košele, druskomis, kremais ir arbatomis lėtiniams negalavimams gydyti.
Tačiau mokslininkai nustatė, aktyvių molekulių Comfrey, kad gali sukelti vėžį ir l Iver žalos. Todėl taip yra