Turinys:
- 20 galimų priežasčių, dėl kurių visą laiką jaučiatės alkani
- 1. Jūs vartojate per daug angliavandenių
- 2. Jūs valgote pagal kalorijas, o ne mitybą
- 3. Jūs esate įtemptas ar prislėgtas
- 4. Tu esi ištroškęs
- 5. Jūs žiūrite maistą
- 6. Jūs sergate hipertireoze
- 7. Jūs suvartojate mažiau baltymų
- 8. Jūsų dietai trūksta dietinio pluošto
- 9. Venkite vartoti sveikus riebalus
- 10. Valgant esi išsiblaškęs
- 11. Jūs esate atsparus leptinui
- 12. Jūs turite diabeto požymių
- 13. Jūs praleidote patiekalus
- 14. Jūs nepakankamai miegate
- 15. Jūs esate nėščia
- 16. Jūs esate labai nutukęs
- 17. Jūs geriate daug alkoholio
- 18. Greitai valgai
- 19. Jūs per daug mankštinatės
- 20. Jūs vartojate tam tikrus vaistus
Alkis yra jūsų smegenų būdas liepti valgyti, kad gautumėte naudingos energijos. Bet jei skrandis ūžia net ir po didžiulio valgio, kažkas aiškiai negerai. Alkis yra geras sveikos medžiagų apykaitos ženklas, tačiau dažnai jausti alkį ir visą laiką ganytis nėra gerai. Daktarė Susan Peirce Thompson, „NY Times“ bestselerio „ Bright Line Eating “ autorė, tokio tipo alkį vadina „nepasotinamu alkiu“. Yra keletas priežasčių, dėl kurių jūs ir kiti kenčiate. Slinkite žemyn ir sužinokite, kodėl visą laiką jaučiate alkį, ir sprendimus, kaip išspręsti šią erzinančią gėdingą problemą. Braukite aukštyn!
20 galimų priežasčių, dėl kurių visą laiką jaučiatės alkani
1. Jūs vartojate per daug angliavandenių
„Shutterstock“
Nesakau, kad visi angliavandeniai yra blogi. Tačiau paprasti angliavandeniai, tokie kaip miltai ir rafinuotas cukrus, kenkia jūsų sveikatai. Priežastis, kad net pavartojus cukraus turinčio maisto ir rafinuotų angliavandenių jaučiate alkį, yra ta, kad paprastieji angliavandeniai virškinami ir greitai absorbuojami virškinimo sistemoje. Todėl iškart po valgio skrandis jaučiasi tuščias ir vėl ima jausti alkį. Kai maistui reikia laiko virškinti ir absorbuotis, jūs liekate sotus. Taigi, geriausias būdas tai išspręsti yra visiškai vengti paprastų angliavandenių vartojimo ir sutelkti dėmesį į sveiko ir maistingo maisto vartojimą. Peržiūrėkite 7,8 ir 9 punktus, kad žinotumėte, ką valgyti. Tačiau neignoruokite šio svarbaus dalyko.
2. Jūs valgote pagal kalorijas, o ne mitybą
Manau, kad mes visi kažkada savo gyvenime buvome kalti dėl to. Na, leiskite pateikti jums pavyzdį. Dietinėje soda yra 0 kalorijų. Jūs jį geriate, manydami, kad nevartojate jokių kalorijų. Tiesa, bet tai dar ne visa tiesa. Daugelyje nepageidaujamų maisto produktų yra mažai kalorijų, tačiau jų maistinė vertė nėra lygi, o tai reiškia, kad juose nėra jokių maistinių medžiagų. O kai organizme trūksta maistinių medžiagų, smegenys signalizuoja apie valgymą. Taigi kalorijų skaičiavimas nėra pats efektyviausias būdas nustatyti, ką valgyti. Puodelis šviežiai spaustų vaisių sulčių yra geriau nei dietinė soda.
3. Jūs esate įtemptas ar prislėgtas
„Shutterstock“
Stresas ar depresija išsekina. O kai jaudinatės / patiriate stresą / depresiją, kortizolio kiekis jūsų organizme yra nuolat aukštas. Tai paskatina dažnai valgyti, kad jaustumėtės geriau. Maišelis traškučių, kubilas ledų, dubenėlis nachos ar sūrio grynuoliai yra „komforto“ maistas, dėl kurio vėliau jums bus labai nemalonu. Geriausias būdas kovoti su tokio tipo reakcija į stresą yra ieškoti tikrojo problemos sprendimo. Jei reikia, pasikalbėkite su žmogumi, kuriuo pasitikite, arba su visiškai nepažįstamu žmogumi, kad išlietumėte neigiamas emocijas. Nes neįmanoma pasirūpinti išorine situacija, kai viduje nesiseka.
4. Tu esi ištroškęs
Tai iš tikrųjų priežastis, dėl kurios daugelis žmonių nuolat jaučia alkį. Dehidratacija gali sutrikdyti jūsų smegenų signalus. Užuot gerę vandenį, ieškote daugiau maisto šaldytuve ir virtuvės spintelėse. Tiesiog gerkite vandens ir tikrai nustosite jausti alkį. Tiesą sakant, po pabudimo gerkite 500 ml vandens. Tada gerkite 1-2 puodelius vandens kas 1-2 valandas. Pasigaminkite detoksikacinių gėrimų ir neškite juos į darbą ar mokyklą ir nustatykite priminimą. Visomis jūsų odos, plaukų, nagų ir svorio problemomis bus pasirūpinta tik tuo atveju.
5. Jūs žiūrite maistą
„Shutterstock“
Taip. Jūs teisingai perskaitėte. Tai galiu pasakyti iš savo asmeninės patirties, kad matydami maisto nuotraukas ar žiūrėdami maisto gaminimo laidas „YouTube“ ar televizoriuje galite paskatinti jūsų smegenis signalizuoti savo kūną, kad norėtųsi daugiau maisto. Turite būti labai stiprus psichiškai, kad nesusiviliotumėte tais skaniai atrodančiais maisto produktais, arba turite sustabdyti arba apriboti laiką socialiniuose tinkluose ar televizijoje. Pastaroji galimybė atrodo praktiškesnė ir įgyvendinamesnė.
6. Jūs sergate hipertireoze
Galbūt jus vargina hipertirozė, dėl kurios visą laiką jaučiate alkį. Šis hormoninis sutrikimas sukelia įvairių problemų, susijusių su nutukimu ir sveikata, ypač moterims. Taigi pasitikrinkite skydliaukės kiekį ir pakeiskite savo gyvenimo būdą sveikai maitindamiesi ir reguliariai sportuodami.
7. Jūs suvartojate mažiau baltymų
„Shutterstock“
Ar žinojote, kad baltymų šaltinis turėtų būti kas dieną valgant kiekvieną valgį? Taip yra todėl, kad baltymai yra jūsų kūno statybiniai blokai. Jūsų plaukai, hormonai, fermentai ir ląstelių membranos yra pagaminti iš baltymų. Ir jie yra nuolat skaidomi dėl nusidėvėjimo ir energijos pasikeitimo. Taigi, nebent papildysite baltymų atsargas savo kūne, visą laiką jausitės silpni ir alkani. Baltymai virškinami ilgiau (skirtingai nei rafinuoti angliavandeniai) ir padidina sotumo lygį. Vartokite žuvį, grybus, vištienos krūtinėles, maltą kalakutą, pupeles ir ankštinius augalus, tofu ir brokolius, kad patenkintumėte kūno baltymų poreikį.
8. Jūsų dietai trūksta dietinio pluošto
Jei paprasti angliavandeniai yra jūsų priešas, maistinės skaidulos ar sudėtiniai angliavandeniai yra geriausias jūsų draugas. Taip yra todėl, kad sudėtingi angliavandeniai ilgiau virškinami, nes skrandyje susidaro gelio sluoksnis, kuris sulėtina maisto perėjimą per virškinimo sistemą. Dėl to padidėja sotumo lygis. Taigi, valykite rafinuotus angliavandenius ir vartokite vaisius, daržoves, riešutus, ankštinius augalus ir sveikus grūdus.
9. Venkite vartoti sveikus riebalus
„Shutterstock“
Kaip ir angliavandeniai, ne visi riebalai yra blogi. Iš tikrųjų gerieji riebalai yra neatsiejama ląstelių membranos struktūros dalis, mažina kūno uždegimą ir alkį, padeda įvairioms kūno funkcijoms. Taigi nevenkite visiškai riebalų. Vartokite sveikų ar gerų riebalų, tokių kaip alyvuogių aliejus, avokadų aliejus, avokadas, linų sėklos, saulėgrąžų sėklos, graikiniai riešutai, migdolai, pekano riešutai, pistacijos ir ghee.
10. Valgant esi išsiblaškęs
Yra dviejų tipų trukdžiai - blogi ir geri. Nekreipti dėmesio į tai, ką valgote, yra blogas blaškymasis. Kai jus vartoja socialinė žiniasklaida, el. Laiškai, darbas namuose / kavinėje, televizorius ar problema, jūs iš tikrųjų nežiūrite į savo lėkštę, kad smegenys matytų, kiek suvalgėte. Todėl iškart po pusvalandžio, kai baigiate maistą, vėl imate jausti alkį. Taigi, laikykitės visų trukdžių ir susikoncentruokite ties maistu.
11. Jūs esate atsparus leptinui
„Shutterstock“
Leptinas yra hormonas, kurį išskiria riebalų ląstelės ir neleidžia persivalgyti. Tačiau kai valgote per daug ir sukaupiate daug riebalų organizme, jūsų smegenys nustoja reaguoti į riebalų ląstelių išskiriamą leptiną ir jūs tapote atsparus leptinui. Taigi, jūs visiškai praleidote signalą nustoti valgyti ir nuolat jaustis alkanas. Pasitarkite su gydytoju, ar esate atsparus leptinui, ir laikykitės sveiko gyvenimo būdo.
12. Jūs turite diabeto požymių
Nuolatinis alkio jausmas gali reikšti ir tai, kad jūsų kūnas yra atsparus insulinui, o tai yra viena iš diabeto priežasčių. Insulinas yra hormonas, kurį išskiria kasos beta ląstelės ir kuris padeda pernešti gliukozę į ląsteles, kur jis virsta tinkama energija. Persivalgius, insulino lygis yra nuolat aukštas. Tai sukelia atsparumą insulinui. Dėl to gliukozės molekulės negali patekti į ląsteles. Kai tai atsitiks, jūsų kūnas neturi energijos, o jūsų smegenys signalizuoja, kad valgysite daugiau. Viskas, ką jauti visą dieną, yra alkis, kuris varo riešutus. Prieš atlikdami išvadas, pasitarkite su gydytoju. Nebijokite, jei sergate cukriniu diabetu. Tiesiog reguliariai laikykitės gerų valgymo įpročių ir treniruočių.
13. Jūs praleidote patiekalus
„Shutterstock“
Praleiskite neįdomų susitikimą, bet ne savo patiekalus. Daugelis žmonių praleidžia pusryčius, pietus ar vakarienę dėl to, kad yra užimti arba nori numesti svorio. Valgio praleidimas norint numesti svorio neveikia. O jei esate labai užsiėmęs, valgykite skystus patiekalus, pavyzdžiui, kokteilius / kokteilius. Jų paruošimas užtruks 2 minutes. Praleidus valgį, ypač pusryčius, jūsų smegenys ir kūnas pereina į letargo režimą, o jūs jaučiatės pavargę, pavargę ir patyrę stresą. Todėl jaučiatės alkanas ir persivalgėte.
14. Jūs nepakankamai miegate
Miegas yra natūralus būdas padėti jūsų smegenims, kaulams ir raumenims atsipalaiduoti ir atjaunėti. Jei nepakankamai ilsiesi ir nemiegi, streso lygis pakyla. Dėl to gali padidėti kenksmingų laisvųjų deguonies radikalų skaičius. Tai puola ląsteles molekuliniu lygmeniu ir trukdo pagrindinėms organizmo funkcijoms, todėl atsiranda metabolinis sindromas ir ligos. Visa tai verčia jus visą laiką jaustis alkaną ir stresą. Taigi, išsimiegokite 6–7 valandas arba miegokite tiek, kad 24/7 nepajustumėte irzlus, pavargęs ir alkanas.
15. Jūs esate nėščia
„Shutterstock“
16. Jūs esate labai nutukęs
Būdamas itin nutukęs taip pat gali norėti daugiau valgyti. Taip yra todėl, kad (a) esate atsparus leptinui, (b) esate atsparus insulinui, (c) sergate metaboliniu sindromu ir (d) esate prislėgtas. Visa tai yra streso reakcijos, skatinančios valgyti daugiau, kad jaustumėtės geriau ir jaustumeisi sotūs. Tai nepasikeis, nebent esate pasiryžę pradėti keisti. Pasinaudokite artimaisiais ir artimaisiais, pasikalbėkite su specialistu ir suplanuokite svorio metimo kelionę.
17. Jūs geriate daug alkoholio
„Shutterstock“
Per didelis alkoholio vartojimas taip pat gali sukelti alkį ir persivalgymą. Kai esate šiek tiek pašėlęs ar girtas, pamiršite stebėti, kiek maisto valgote. Be to, alkoholis jus dehidratuoja. Užuot gerę vandenį, esate linkę valgyti neteisingai perskaitę smegenų signalus. Taigi, jei einate į vakarėlį, valgykite prieš gerdami. Ir toliau gerkite vandenį, kad liktumėte hidratuotas.
18. Greitai valgai
Greitas valgymas trukdo suvokti, kiek iš tikrųjų suvalgėte. Tai neleidžia jūsų smegenims gauti vaizdinio užuominos, o tai savo ruožtu gali jausti alkį net ir po gausaus valgio. Valgykite lėtai ir tinkamai kramtykite, kad taip neatsitiktų.
19. Jūs per daug mankštinatės
„Shutterstock“
Pertvarkius kūną, jūsų raumenys negali tinkamai atstatyti savęs. Todėl jūsų kūne padidėja uždegimas ir stresas, o energijos lygis visada yra žemas. Kai tai atsitiks, jaučiate, kad norite valgyti visą laiką, kad padidintumėte savo energijos lygį ir emociškai pasijustumėte geriau. Atlikite mišrią treniruotę, įskaitant kardio ir jėgos treniruotes. Per savaitę atlikite iki 5–6 valandų treniruotes ir ne daugiau. Jei vis dėlto norite treniruotis daugiau valandų, kreipkitės pagalbos į specialistus.
20. Jūs vartojate tam tikrus vaistus
Tam tikri vaistai, pvz., Antidepresantai, vaistai nuo alergijos ir vaistai nuo traukulių, gali sukelti badą. Taigi, jei vartojate tam tikros rūšies vaistus, būsite labiau linkę visą laiką jaustis alkani.
Tai yra 20 priežasčių, dėl kurių galite jaustis nuolat alkani. Taip, alkį šiek tiek sunku suvaldyti, bet ne, jei žinai, kas jį sukelia. Jei geriate mažiau vandens, gerkite daugiau jo. Jei laikotės sėslaus gyvenimo būdo, pradėkite būti aktyvūs. Kiekviena problema turi sprendimą tik tuo atveju, jei jos ieškote. Eik į priekį ir nužudyk šį nuolatinį alkį veiksmingu priešnuodžiu. Cheers!